powerbox

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
dee-log
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Budějoviceee :)
Kontaktovat uživatele:

powerbox

Příspěvek od dee-log »

lidi, mate nekdo zkusenosti s chiptuningem?? videl jsem v tuning magazinu takovou cernou krabicku(powerbox) bylo tam jen cislo tak se ptam... pry se to napoji na ridici jednotku a nekam se to polozi. je to prenosny. mohl by mi nekdo k tomu neco napsat? zvysi se kourivost, spotreba? a hlavne snizi se zivotnost motoru??

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: powerbox

Příspěvek od KOŠŤÁL »

To se připojuje mezi řídící jednotku a stávající kabeláž,dá se to teda snadno vyndat a myslím,že to jenom ochčije čidla,jako je váha vzduchu atd.A spotřeba jde nahoru,výkon taky.Osobní zkušenost nemám,jenom doslech
Obrázek

Uživatelský avatar
dee-log
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Budějoviceee :)
Kontaktovat uživatele:

Re: powerbox

Příspěvek od dee-log »

ja vim ze uz se toho napsalo asi spousty o powerboxu zkousel jsem to hledat v tom hledat ale to co jsem potreboval jsem nenasel... tak mi jen napiste jak to je se spotrebou a zivotnosti motoru... vyrobce udava spotrebu stejnou ne-li nizsi, moc tomu neverim ale tak chtel bych znat vase zkusenosti

Uživatelský avatar
GMKcz
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: powerbox

Příspěvek od GMKcz »

tak oni pisou spotreba nizsi protoze spolehaj na to ze kdyz tam budes mit vic kw ze na to budes min slapat a tudiz se snizi spotreba :) .. co jsem slysel tak powerboxy z levnejsi kategorie nebrat - to uz se vyplati chiptuning (par lidi to tu taky dela) .. na novejsi auta ktery jsou napriklad v zaruce je zase lepsi koupit kvalitni powerbox (a taky drazsi) .. doporucuju precist neco na http://dieselpower.cz/forum/index.php ;)
Koupím světla na VENTO s čočkou - nejlépe s poničenými skly - rozhoduje cena!!
Dále poškozenej naraznik na taky na VENTO!!
Piště SZ!

Uživatelský avatar
hugo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hodoninsko

Re: powerbox

Příspěvek od hugo »

Mel jsem profi Powerbox vypinatelny na AFN (81kW) - pripojen mezi cerpadlo a ridici jednotku, byl do nej pripojen i podtlak a spinac na vypnuti/zapnuti. Jelo to s tim hodne dobre, pri zapnuti behem akcelerace treba na trojku (predjizdeni v kopci) to pekne zatahlo do sedacky. Spotreba vyssi (to souvisi s tezkou nohou a uzivanim si koniku navic), kourivost velka. Obcas zacala blikat kontrolka zhaveni (dle vagu problem s cidlem v cerpadle), to ale souviselo s tim, jak powerbox ovlivnuje hodnoty signalu z cerpadla. Po vynulovani chyby zas OK. Vyhodil jsem ho, protoze jezdim opravdu hodne a chci, aby mi motor nejaky ten rok vydrzel. To ale neznamena, ze bych pozoroval nejaky vliv na zivotnost motoru - predchozi majitele powerbox urcite hodne pouzivali a motor slape jak hodinky

inkomink
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 18.06.2008 15:57

Re: powerbox

Příspěvek od inkomink »

Zdarec, už jsem ho montoval tak do 8 aut. montáž je snadná, nevím jak který ale ty co jsem montoval tak měly potenciometr na doštelování všem co jsem to montoval jsem doporučil vypínač a myslíte že to od té doby někdo vypnul? Ani náhodou jede to jak svině a nejvíc to bylo znát na leonovi 81 KW. U golfa 4 66 KW taky dobrý a u škody 66 Kw to bylo slabší ale stačilo to. U Leona se musí zapojit jinak než je v návodu. Nedoporučuju ale taky nevyvracím pravda je že jestli chcete míň šlapat na plyn a rychlejc jed, tak je to ono a za malé prachy.

Uživatelský avatar
Dohy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 14.11.2010 01:01
Bydliště: (Karlovy Vary)

Re: powerbox

Příspěvek od Dohy »

koupil jsem vento mam tam taky nejaky box na vypínač .. předchozí majitel mi nic o tom neřekl nic nevěděl sám nevím, zda-li to používat či ne vypínač ktery slouží k zapínání vypínaní boxu ma hned na dratech nejaky ODPOR ... a kable vedou k čerpadlu .. co mi tak poradíte? může to škodit? když jsem to měl na wagu .. ukazovalo mi, že na volnobehu při zaplem boxu to bere o 0.2 L mene .. a v tahu na 3ku .. 4ku bez boxu hodnoty turba 1500cca s boxem 1896 to mi ukazal wag.. ale ze bych z toho byl nějak moudrý.. :) aktualni spotřeba v tahu pri tom zaplém boxu ukazovalo 22L
Vento Tdi,Passat 3C B6 2.0 Tdi variant, Blackbeast

Uživatelský avatar
Dohy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 14.11.2010 01:01
Bydliště: (Karlovy Vary)

Re: powerbox

Příspěvek od Dohy »

zádné nazory ? .. :(
Vento Tdi,Passat 3C B6 2.0 Tdi variant, Blackbeast

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“