Kontrolka rezervy...

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Andy75
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 12.10.2008 22:59

Re: Kontrolka rezervy...

Příspěvek od Andy75 »

harli píše:ja tankuju mněsičně za 400,- a najedu cc.2500km,???????????? čím to? :D
zapomněl jsi dodat že těch 2500km najedeš za rok :lol:
Golf III, 1.6 AEE, 55kW, r.v. 12/95

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kontrolka rezervy...

Příspěvek od Bastard »

Licker_ píše:
Bastard píše:Právě proto říkám, abys chvíli počkal, doteď to nevadilo, tak to týden snad vydržíš :wink: Potřebuju to změřit a pak ti dám návod, jak změřit, jestli je špatnej plovák nebo budíky a pak uvidíš, co vyměnit. :D Jo a jinak plovák se dá koupit buď u VW nebo u autokelly.cz, mjauto.cz a tak dále...
aha takhle, že to budeš jako zkoušet někde u sebe :D Jo tak to soráč :D Jasný, že vydržím. Tak zatím dikec moc ;)
Změřil sem hodnoty - při odporu cca 30ohmů ukazují budíky plnou nádrž, prázdno ukazují při cca 220ohmech. Polovina byla cca 80 ohmů, ale tady už se ten údaj bude u každýho auta lišit. Teoreticky by měly být všechny prvky lineární, ale nepřišel jsem na způsob, jak měřit plovák jinak, než dolíváním paliva... A benzínku na hodinu obsadit nemůžu a tolik kanistrů nemám :mrgreen:

Teď jde o to, zjistit, kolik ti plovák ukazuje(jakej má odpor) při prázdné a při poloviční nádrži. Pokud by tyto hodnoty byly hodně podobné, tak bude problém v něm. Můžeš zkusit i přeměřit budíky - koupíš si odporovej trimr o hodnotě od 470ohmů do 1kiloohmu, připojíš místo plováku a proměříš si budíky. Začneš na nejnižším odporu a budeš postupně zvyšovat. Ručička by měla přesně kopírovat pohyb rotoru trimru (možná to bude trochu se zpožděním), od minima (cca těch 30 ohmů, jinak budíky spadnou úplně dolů) až do maximální hodnoty, kdy ručička ukáže minimum.

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Kontrolka rezervy...

Příspěvek od Peťas »

Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kontrolka rezervy...

Příspěvek od Bastard »

Peťas píše:
Málo muziky za hodně peněz.... já mám tohle:

http://katalog.mjauto.cz/detail.phtml?k ... EGLrcaE2OD
No jo, to bych nejdřív musel vědět, kde to hledat :mrgreen:

Uživatelský avatar
Licker_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 624
Registrován: 21.09.2008 16:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka rezervy...

Příspěvek od Licker_ »

Bastard píše:
Licker_ píše: aha takhle, že to budeš jako zkoušet někde u sebe :D Jo tak to soráč :D Jasný, že vydržím. Tak zatím dikec moc ;)
Změřil sem hodnoty - při odporu cca 30ohmů ukazují budíky plnou nádrž, prázdno ukazují při cca 220ohmech. Polovina byla cca 80 ohmů, ale tady už se ten údaj bude u každýho auta lišit. Teoreticky by měly být všechny prvky lineární, ale nepřišel jsem na způsob, jak měřit plovák jinak, než dolíváním paliva... A benzínku na hodinu obsadit nemůžu a tolik kanistrů nemám :mrgreen:

Teď jde o to, zjistit, kolik ti plovák ukazuje(jakej má odpor) při prázdné a při poloviční nádrži. Pokud by tyto hodnoty byly hodně podobné, tak bude problém v něm. Můžeš zkusit i přeměřit budíky - koupíš si odporovej trimr o hodnotě od 470ohmů do 1kiloohmu, připojíš místo plováku a proměříš si budíky. Začneš na nejnižším odporu a budeš postupně zvyšovat. Ručička by měla přesně kopírovat pohyb rotoru trimru (možná to bude trochu se zpožděním), od minima (cca těch 30 ohmů, jinak budíky spadnou úplně dolů) až do maximální hodnoty, kdy ručička ukáže minimum.
oukej koupím ten trimr o hodnotě od 470ohmů do 1kiloohmu a zkusím proměřit budíky, ale bůh ví, jestli to zvládnu :lol: A kolik to tak stojí ten trimr? :) Hele nejsi třeba z Brna, že by ses mi na to za nějakou menší odměnu koukl? Asi ne co? :?

Uživatelský avatar
Licker_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 624
Registrován: 21.09.2008 16:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka rezervy...

Příspěvek od Licker_ »

Peťas píše:
Málo muziky za hodně peněz.... já mám tohle:

http://katalog.mjauto.cz/detail.phtml?k ... EGLrcaE2OD
Pohoda 6 stovek se za to dá dát, když by to bylo tím... 8)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kontrolka rezervy...

Příspěvek od Bastard »

Licker_ píše:oukej koupím ten trimr o hodnotě od 470ohmů do 1kiloohmu a zkusím proměřit budíky, ale bůh ví, jestli to zvládnu :lol: A kolik to tak stojí ten trimr? :) Hele nejsi třeba z Brna, že by ses mi na to za nějakou menší odměnu koukl? Asi ne co? :?
Z Brna nejsem, ale možná se tam během následujících 14 dnů ukážu, jak pojedu pro díly na auto. Uvidíme :wink: Trimr vyjde v GMku www.gme.cz tak na 10Kč max...

Uživatelský avatar
Licker_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 624
Registrován: 21.09.2008 16:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka rezervy...

Příspěvek od Licker_ »

Bastard píše:
Licker_ píše:oukej koupím ten trimr o hodnotě od 470ohmů do 1kiloohmu a zkusím proměřit budíky, ale bůh ví, jestli to zvládnu :lol: A kolik to tak stojí ten trimr? :) Hele nejsi třeba z Brna, že by ses mi na to za nějakou menší odměnu koukl? Asi ne co? :?
Z Brna nejsem, ale možná se tam během následujících 14 dnů ukážu, jak pojedu pro díly na auto. Uvidíme :wink: Trimr vyjde v GMku http://www.gme.cz tak na 10Kč max...
To by byla paráda, to bychom se mohli dohodnout, že by ses mi na to mrknul. To tě nezdrží na dlouho ne? Tak se kdyžtak ozvi, jestli si vzpomeneš na mě. Bud přes SZ než pojedeš nebo ti klidně zašlu mobil přes SZ...

IceMan5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 11.01.2009 23:32
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka rezervy...

Příspěvek od IceMan5 »

zkouseli jste nekdo nejakou vecicku,ktera by nahrazovala hladove oko?u americkych verzi to zacne pipat jak u oktavek nebo tak,budik na palivomer ma 3 nemisto 2 konektoru,ale kam pripojene,to netusim :(

IceMan5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 11.01.2009 23:32
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka rezervy...

Příspěvek od IceMan5 »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=180&t=95449" onclick="window.open(this.href);return false; podle tohoto schema se da udelat hladove oko.pomoci napetoveho rele.mozna prijdete nekdo na neco jineho

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: Kontrolka rezervy...

Příspěvek od avalancheno1 »

Hodně budíků má hladový oko, stačí tam dát žárovku :wink: viz moje
Přílohy
DSC00277.JPG
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
Jeremy_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 460
Registrován: 01.04.2008 20:09
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka rezervy...

Příspěvek od Jeremy_ »

avalancheno1 píše:Hodně budíků má hladový oko, stačí tam dát žárovku :wink: viz moje
to je fakt často tam je pouze záslepka
VW GOLF III, 1.8i 66kw prodáno
VW GOLF II, 1.6GTD 55kw prodáno
VW PASSAT B5 , 1.9TDi 66kw prodáno
VW TOURAN, 2.0TDi BKD 103kw >>> chip 132,5kw prodáno


VW není jen značka, VW je životní styl

Uživatelský avatar
kubix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 17.02.2008 17:15
Bydliště: Náchodsko/BROUMOVW

Re: Kontrolka rezervy...

Příspěvek od kubix »

no ale moje nemaj :( :( :(

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka rezervy...

Příspěvek od napster »

kubix píše:no ale moje nemaj :( :( :(

bu%d rád,kdo má pořád koukat na to,že na tebe svítí hladový oko :lol:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
vitouss
Profík
Profík
Příspěvky: 940
Registrován: 29.09.2007 10:32
Bydliště: pracoVWně Brno

Re: Kontrolka rezervy...

Příspěvek od vitouss »

přesně tak,taký ho tam nemám a jsem rád :D jak psal napster kdo by na něho furt koukal :mrgreen:
http://www.verejnydluh.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“