Euro norma

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
palo_vw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní Morava

Re: Euro norma

Příspěvek od palo_vw »

no mě přijde ta tabulka teda hodně nepřesná, protože veškerá auta které mají normu 94/12 plní podle nich pouze EURO I, což je podle mě blbost. Norma 94/12 - pokud se nejedná o N1 a M1 s obsaditelností více než 6 osob a max. hmotností přes 2 500 kg - má odpovídat EURO II. Takže v tom mají asi pěkný guláš :?

Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro norma

Příspěvek od fakieVW »

Ono mě připadá že nejde o žádne euro ale o rok výroby. Golf II má třeba euro I ale proto že je to vyrobeno do roku 1992 a euro I je od roku 1993 tak to je tím pádem neplatne že? To znamená že nejde o ekologii ale o to aby auta šly pryč a koupily se nové protože se neprodávají nové auta které jsou hnusne a opravy stojí ne pár stovek jak do stareho auta ale par desitek tisíc korun protože je to nové. No asi začnu krást. Protože brzo nebude peníze na jidlo a ne jen na auto. Auto budou mít jen podnikatelé a politici jak za oprvní republiky :roll:

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro norma

Příspěvek od Stug »

No, včera jsem se docela zarazil když jsem pucoval skla a všude bylo E1.

to znamená euro 1?

Je to G3 1.8 66kw.
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
bulbus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 430
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro norma

Příspěvek od bulbus »

ty jo a jakou normu plní vento 1,9td 1HXO-B/AAZ ?
Sem myslel že to najdu ve velkým techničáku a ono prdlačka

Uživatelský avatar
vitouss
Profík
Profík
Příspěvky: 940
Registrován: 29.09.2007 10:32
Bydliště: pracoVWně Brno

Re: Euro norma

Příspěvek od vitouss »

najdeš pokud to tam páni policajti nepsali :D a pokud ne tak máš smůlu a musíš si to tam za peníze jak jinak :lol: nechat dopsat aby s to zjistil :wink:
http://www.verejnydluh.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

V3s3lk!ns
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 03.06.2008 19:40

Re: Euro norma

Příspěvek od V3s3lk!ns »

Taky jsem neměl psanou Euro normu v TP tak jsem zašel na STK kde mi to za 1000 Kč zjistili přez Dekru ... jinak mám Golfa III TDI 66kw r.v. 1997 a napsali mi u toho Euro 1

Uživatelský avatar
bulbus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 430
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro norma

Příspěvek od bulbus »

V3s3lk!ns píše:Taky jsem neměl psanou Euro normu v TP tak jsem zašel na STK kde mi to za 1000 Kč zjistili přez Dekru ... jinak mám Golfa III TDI 66kw r.v. 1997 a napsali mi u toho Euro 1
euro 1 je přepis za 10t? kámoš s ventem 1,8i r.v 92 dostal euro 2

Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

Re: Euro norma

Příspěvek od mephik »

bulbus píše:
V3s3lk!ns píše:Taky jsem neměl psanou Euro normu v TP tak jsem zašel na STK kde mi to za 1000 Kč zjistili přez Dekru ... jinak mám Golfa III TDI 66kw r.v. 1997 a napsali mi u toho Euro 1
euro 1 je přepis za 10t? kámoš s ventem 1,8i r.v 92 dostal euro 2
bez Eura - 10t - skoda 120, favorit do roku 93 , golf II atd.
Euro I - 5t - favorit 93nahoru , Golf III do r. 95
Euro II - 3t. - golfIII od 95 ( 94/12 ) uz je E2 u osobaku....., octavia do r 99
Euro III - golf 4 , oktavia 2000 nahoru atd....
neni to uplně přesný ale pro představu stačí ? ? ? ?

Uživatelský avatar
bulbus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 430
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro norma

Příspěvek od bulbus »

mephik píše:
bulbus píše: euro 1 je přepis za 10t? kámoš s ventem 1,8i r.v 92 dostal euro 2
bez Eura - 10t - skoda 120, favorit do roku 93 , golf II atd.
Euro I - 5t - favorit 93nahoru , Golf III do r. 95
Euro II - 3t. - golfIII od 95 ( 94/12 ) uz je E2 u osobaku....., octavia do r 99
Euro III - golf 4 , oktavia 2000 nahoru atd....
neni to uplně přesný ale pro představu stačí ? ? ? ?
jo jo stačí, já mám nějakou zelenou nálepku v autě a je tam E2 :lol: takže přepis 3t :)
díky chlape

Uživatelský avatar
Budulin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HaviroVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro norma

Příspěvek od Budulin »

Q-Ball píše:mam kolonku emise v TP taky prazdnou a ani nikde jinde nemam podobnou kombinaci pismen a cisel jako byla v ty tabulce...
motor ABS(monomotronik)...kdyby nekdo kdyztak vedel, tak jen pro zajimavost :wink:
Nevim no-jako auto prodavat v dohledny dobe snad nebudu, kdyz nebudu muset...jezdim teda porad a porad me to bavi :mrgreen: Jezdil sem taky i v novejsich autech, ale tohle je proste neco jinyho-tyhle starsi auta maji dusi :)
Jediny co mi tenhle stroj nedava je pocit bezpeci :? co si budem povidat-bohuzel je to tak...nejsem teda zadnej zavodnik a snazim se jezdit tak, abych neznicil ani auto ani sebe-proto se bojim toho, ze to do me nakouri nejaka vymleta hlava, ktera bude mit auto novy, bezpecny, setrny k ovzdusi ale za to hnusny jak p.r.d.e.l a co mi pak bude platny, ze mi to krasne lezi na zemi nebo ze nejezdim jak mentolka....
ale nic-nad timhle nema cenu premejslet...kdybych byl v budoucnu ve slusny financni situaci, ze bych si mohl dovolit zivit 2 auta, tak auto pro radost bych chtel to co mam a kdyz to mit nebudu, tak jedine VW Caddy MKI. a je mi jedno, jestli zaplatim 10T za nejakou eko dan :mrgreen:
Taky uvazuji o novym auti,sic mam stary a spolehlivy.Co se tyka bezpecnosti si myslim at mas auto jakekoliv nemuzes si byt jisty.Dyd do vidime stale ve zpravach a jsou to nove auta a jou mrtvi.Nezalezi na aute ale na tech co to ridi.Pokud budou mezinami debilove tak nepomuze nic.Sam jsem zazil skoro celni stret a vim jak to skripe atd.A jsem rad ze tam nebyla moje rodina pac tomu volovi bych dal pres drzku a sel bych sedet.nejde jake mas auto ale jak umis ridit a jake mas schopnosti.

Uživatelský avatar
hcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 28.02.2010 19:30
Bydliště: Brno/Krnov

Re: Euro norma

Příspěvek od hcz »

Ahoj,
tak jsem koukal schválně do techničáku jestli tam euro najdu a ve velkým nemám u položek emise nic - jen pomlčky.

Jedná se o VW Golf II GL rv 1990, 1.6 Benzin.V osvědčení o měření emisí mám u Volnoběžných ot - Obsah CO 0,5. Obsah HC 100. U zvýšených ot Obsah CO 0,3, Lambda 0.97 - 1.03 a obsah HC 100.

Je možné z toho nějak zjistit jakou mám euronormu?

rajtas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 21.12.2009 17:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro norma

Příspěvek od rajtas »

Jaký je Éčko u Golf III 2.0 Gti 85kW? Dik moc

Že to je E2 :oops:
Jsem jen blbej pingl co si koupil v osmnácti první auto :D

Uživatelský avatar
NXexpres
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 30.03.2010 23:10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro norma

Příspěvek od NXexpres »

jak já kupoval před měsícem G III tak jsem si zjistil, že jde eko daň legálně obelstít... Stačí k tomu jen vlastník ZTP průkazu. Auto se přepíše na něj a tímto povinnost platby eko daně odpadá a napíše se do techničáku, že již byla zaplacena...Super věc :lol:
VW Bora 1.6 16V , VW Golf IV 1.9TDI 108 kw, Audi TT 1.8T

Kaefer64
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 12.02.2014 13:41

Re: Euro norma

Příspěvek od Kaefer64 »

Ahoj, nevíte někdo, jakou normu plní motor 1.6D s pětikvaltem co se dával do Transportera T3? Asi to nedosáhne ani na Euro1, co? Díky

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Euro norma

Příspěvek od 11mAjA11 »

Na 99% - 0
Jinak se ptej na Vw Import Praha..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=270&t=226689" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“