objem nádrže u mk3

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: objem nádrže u mk3

Příspěvek od picaso123123 »

mephik píše:
jEkOt píše:tak mozna mam vysokou spotrebu, protoze mi ukazuje blbe palivomer :lol:
pokud meris spotrebu tak ji nemuzes merit na pocet kilometru na celou nadrz ale po natankovani do plna ujet aspon 500km a pak to dat zase do plna - tolik kolik se tam vleze spapalo na 500 a pak pocitej :)

Tak Tak ........ :lol: ........

hemicz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.06.2009 20:42
Bydliště: Chrudimsko

Re: objem nádrže u mk3

Příspěvek od hemicz »

Nevíte objem nádrže u 1.9 TDI 66 kW hatchback? 50 litrů + nějaká bezpečností rezeva? Posledně jsem natankoval 51 litrů a nádrž nepřetekla.

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: objem nádrže u mk3

Příspěvek od PlusOne »

hemicz píše:Nevíte objem nádrže u 1.9 TDI 66 kW hatchback? 50 litrů + nějaká bezpečností rezeva? Posledně jsem natankoval 51 litrů a nádrž nepřetekla.
Jestli je to hatchback, tak objem nádrže je 55 litrů. Nějaký objem má i ta hadice, co k nádrži vede, takže pokud se zadaří, natlačíš tam o dost víc, někde by tam měl být bezpečnostní ventil, který "vypne" pistoli po natankování plné nádrže, dá se ale "dotlačit" až úplně do plna (tzn. k přetečení). Pokud se ale nechystáš na několikasetkilometrovou cestu, nedělal bych to...řešili to i kolegové na Škoda fóru, dostalo se jim odpovědi přímo ze Škoda Auto a.s.:

1.odpověď
sdělujeme, že palivová nádrž je opatřena odvzdušňovacím potrubím s ventilkem vyústěným u hrdla palivové nádrže, které zabraňuje vzniku podtlaku v nádrži při odebírání paliva. A naopak při zahřátí paliva (např. u stojícího vozidla na slunci) nedojde vlivem odvzdušňovacího zařízení k přetlaku v nádrži, čímž by mohlo dojít k jejímu poškození.
2.odpověď
Pokud tento ventil při tankování zmačknete, můžete natankovat až o 10 l paliva více. Jak je uvedeno v Návodu k obsluze, při prvním vycvaknutí tankovací pistole máte ukončit tankování, neboť při tzv. přetankování hrozí poškození nádobky s aktivním uhlím. Tato závada poté nemůže být uznána jako záruční.

Celé vlákno zde:
http://forum.skodahome.cz/topic/51542-n ... ge__st__25" onclick="window.open(this.href);return false;
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Rou
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1813
Registrován: 04.03.2008 16:46
Bydliště: Krupka
Kontaktovat uživatele:

Re: objem nádrže u mk3

Příspěvek od Rou »

PlusOne píše:
hemicz píše:Nevíte objem nádrže u 1.9 TDI 66 kW hatchback? 50 litrů + nějaká bezpečností rezeva? Posledně jsem natankoval 51 litrů a nádrž nepřetekla.
Jestli je to hatchback, tak objem nádrže je 55 litrů. Nějaký objem má i ta hadice, co k nádrži vede, takže pokud se zadaří, natlačíš tam o dost víc, někde by tam měl být bezpečnostní ventil, který "vypne" pistoli po natankování plné nádrže, dá se ale "dotlačit" až úplně do plna (tzn. k přetečení). Pokud se ale nechystáš na několikasetkilometrovou cestu, nedělal bych to...řešili to i kolegové na Škoda fóru, dostalo se jim odpovědi přímo ze Škoda Auto a.s.:

1.odpověď
sdělujeme, že palivová nádrž je opatřena odvzdušňovacím potrubím s ventilkem vyústěným u hrdla palivové nádrže, které zabraňuje vzniku podtlaku v nádrži při odebírání paliva. A naopak při zahřátí paliva (např. u stojícího vozidla na slunci) nedojde vlivem odvzdušňovacího zařízení k přetlaku v nádrži, čímž by mohlo dojít k jejímu poškození.
2.odpověď
Pokud tento ventil při tankování zmačknete, můžete natankovat až o 10 l paliva více. Jak je uvedeno v Návodu k obsluze, při prvním vycvaknutí tankovací pistole máte ukončit tankování, neboť při tzv. přetankování hrozí poškození nádobky s aktivním uhlím. Tato závada poté nemůže být uznána jako záruční.

Celé vlákno zde:
http://forum.skodahome.cz/topic/51542-n ... ge__st__25" onclick="window.open(this.href);return false;
toe zajímací teda :) ty seš dobrej plusíku :) takhle se provadí rektalní alpinismus :D
za to že nevrčim nebo nefoukám se omlouvat nebudu mam rád klidnou a vyhlídkovou jízdu muziku za sebou a přítulku vedle sebe 76

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: objem nádrže u mk3

Příspěvek od PlusOne »

Rou píše: toe zajímací teda :) ty seš dobrej plusíku :)
Mám dojem, že některýmu z Passaťáků se dokonce podařilo do ofiko 70tilitrové bečky natočit touhle metodou skorem devadesát litrů...akorát už nevím, kde jsem to viděl ;-)


A jinak - já vim!!!


a SKROMNOST je moje druhé jméno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Rou
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1813
Registrován: 04.03.2008 16:46
Bydliště: Krupka
Kontaktovat uživatele:

Re: objem nádrže u mk3

Příspěvek od Rou »

PlusOne píše:
Rou píše: toe zajímací teda :) ty seš dobrej plusíku :)
Mám dojem, že některýmu z Passaťáků se dokonce podařilo do ofiko 70tilitrové bečky natočit touhle metodou skorem devadesát litrů...akorát už nevím, kde jsem to viděl ;-)


A jinak - já vim!!!


a SKROMNOST je moje druhé jméno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
byl to joke tohle sem fakt nevěděl jeto dobry ty holochlupe :D :)
za to že nevrčim nebo nefoukám se omlouvat nebudu mam rád klidnou a vyhlídkovou jízdu muziku za sebou a přítulku vedle sebe 76

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: objem nádrže u mk3

Příspěvek od G3-lower »

Blbost je slepě důvěřovat palivoměru:-) Vždyť je to jenom ramínko s plováčkem, cívka a jezdec. Za tu dobu, co mám auto, už mám tak nějak spočítanou průměrnou spotřebu, a tak se spíš orientuju podle ujetejch km.
Což nemění nic na tom, že jakmile mi ručička olízne červené pole, leju to tam:-)[/quote]

Me to ukazuje 1/4 nadrze a dojde benzin uprostred krizovatky :lol: Takze jsem zkusil vymenit plovak i s cerpadlem, ale neni to uplne dokonale takze se tim taky neridim a koukam na ujete km od posledni navstevy benzinky (vzdy do plne) a reset km a kdyz mam pres 400km tak uz se koukam po benzince.

Pokud tento ventil při tankování zmačknete, můžete natankovat až o 10 l paliva více. Jak je uvedeno v Návodu k obsluze, při prvním vycvaknutí tankovací pistole máte ukončit tankování, neboť při tzv. přetankování hrozí poškození nádobky s aktivním uhlím. Tato závada poté nemůže být uznána jako záruční.

Kurna ja s pistoli cvakam jak pistolnik, dokud neni benal po hrdlo. Asi s tim prestanu :lol: Kdyz tak uvazuju budu mit i mensi prumernou spotrebu jelikoz natlacim mene benalu do nadrze. Se mozna dostanu na ty vase kralovske spotreby 6,5 litru atd :lol:

Uživatelský avatar
DajaG3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 28.02.2011 11:06
Bydliště: Roštín

Re: objem nádrže u mk3

Příspěvek od DajaG3 »

Mně už ručička ukazovala nebezpečně vlevo, tak jsem natanovala 15 a pistole už cvakala ale ručička se moc nepohla. Víc jsem tam pak už nedávala. To víte, vysoký datum :-)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“