Bazar a nezaplacení kupujícím zaplacené ekodaně

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Bazar a nezaplacení kupujícím zaplacené ekodaně

Příspěvek od FandaTDI »

Zdravím,

tahle sekce sice vypadá docela "mrtvě", ale zkusím to... Koupil jsem v(-e vrako-)bazaru (podobně jako většina dnešních prodejců ojetin dle obsahů smluv/jejich vzorů...) auto (B5) a zaplatil jim 3 tisíce na zaplacení ekodaně (na to papír nemám-ok, moje chyba, ale v tomhle jsem nečekal levou, navíc, když si nechali zaplatit další 3 tisíce za evidenčku a zařízení přepisu, kde maj "ať nežeru" jen z toho půlku výdělek a oháněli se tím, kolik let tam už takhle fungujou...) a přišel mi velkej TP (samozřejmě čistej/novej, ale to neřeším, i když by mě trošku zajímalo, co v pár věcech předchozímu majiteli "udělal" :mrgreen: , že na něj tak s*al, když by to jinak mohl bejt pěknej a zachovalej kousek původně z Rakouska... ), kde je zápis "poplatek... nebyl vybrán, 2.majitel po držiteli průkazu ZTP."
Bejt to před 1.10.2013, asi to ani neřeším, ale trochu mě se*e, že když ho budu chtít prodat, budu ho muset zaplatit a hlavně ten princip (už jsem přišel o víc než o trojku a uvědomuju si, že jsem byl trochu "laksní" v obezřetnosti a důslednosti např. kontroly těch papírů, ale jel jsem pro auto za dvacku, který sice nebylo v žádným super stavu, ale byl to ten samej model, co mi rozstřelila bába na kruháči a motoricky na mě udělal dojem i bez projížďky (natož se skoro dva roky starým olejem, i když na něm najeto jen asi 6tis.), což se mi potvrdilo, po pořádným pravidel.servisu (u paliváku jsem si hezky zanadával, ten tam byl přirostlej fest...) jsem mu dal i napít a je jako ten můj bývalej "za mlada" (tady bych spíš věřil těm 230tkm než těm 155tkm při koupi minulýho...), i když mi den po koupi málem shořel (klimakompresor, ale to u auta za dvacku taky moc neřešim a když se nebude s*át, možná i na to před létem dojde...)

Volal jsem jim, ale zdá se, že ze sebe dělaj debily (resp.se ho snažej dělat ze mě stylem "to nám někdo zařizuje, zjistím co a jak..." ), tak přemýšlím, jestli bejt důraznější nebo se smířit s tím, že mě o tu trojku o*ebali a aspoň jim za to udělat reklamu/upozornit další, ať se nenechaj o*ebat stejným stylem ...

Názory?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Bazar a nezaplacení kupujícím zaplacené ekodaně

Příspěvek od 11mAjA11 »

Pokud tu eko nezaplatili, tak jim to přeci z principu nemohli přihlásit..
I když to bylo dovezeno a přihlášeno na ZTP, tak následný převod ze ZTP osoby musí být EKO poplatek zaplacený..
Celkově to vypadá dost podivně..
Nový čistý TP s poznámkou o ZTP ??? "poplatek... nebyl vybrán, 2.majitel po držiteli průkazu ZTP." to by spíš naznačovalo, že to auto tu je dlouho a toulá se jako klasický kus protažený přes ZTP (v období kdy toto bylo možné)..
Celé je to dost podivné..
Zjisti si na STK přes VIN jak to s tím autem vlastně je, co k tomu je dohledatelné atd., nebo se na to vyser a dokud to jezdí tak to provozuj, pak to hoď ze skály..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Bazar a nezaplacení kupujícím zaplacené ekodaně

Příspěvek od FandaTDI »

Přesně je tam napsáno tohle:
"Poplatek na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků na základě §37E odst.2 zákona č. 185/2001 Sb. dne 01.11.2016 nebyl vybrán - 2.majitel po držiteli průkazu ZTP."
Tj. buď mi zamlčeli, že se teď při převodu nemusí platit (do toho 1.10.2013 to bylo tak, že když tohle proběhlo, bylo to už od ekovýpalnýho osvobozený, ale nějak se tím "rozmnožili majitelé zpt-čkaři", takže po 1.10.2013 už to změnili tak, že to při dalším prodeji se musí zaplatit) nebo to sami nevěděli (o čemž trochu pochybuju...), tak jako tak jsem ten původní velkej TP měl pročíst asi důkladněji...
Jo, kdyby to tak řešilo to hození ze skály, ale to by mi ta skála musela vystavit doklad, že to auto zlikvidovala ekologicky... :mrgreen:
No pokud budou dělat mrtvý brouky, tak minimálně nějaký recenze rozhodim, ať si případní další kupující dají pozor, aby na ně neudělali stejnou levou...
Jo podle VIN zkusím něco zjistit, na stk toho asi moc nebude (záznamy o km a možná závadách, ale nedivil bych se, kdyby to tou poslední v březnu 2018 bylo protažený "po čecháčsku"...)

Každopádně pokud by někdo byl schopnej něco zjistit (nebo pův.majitel měl koule na to se k tomu zprznění lemů a zanedbání podvozku přihlásit ... ;-) ), budu jen rád, VIN je WVWZZZ3BZWE038624

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Bazar a nezaplacení kupujícím zaplacené ekodaně

Příspěvek od 11mAjA11 »

Původní TP jako český nebo dovozový zahraniční ???
Já furt nějak nechápu jestli to auto mělo už český TP nebo ne ?
Pokud mělo Český TP a byl popsaný jak Schindlerův seznam a na základě toho byl vystaven duplikát, tak nic neřeš to auto muselo projít kolečkem EKO výpalného přes ZTP, tzn. už to nikdo nikdy platit nebude, protože to po tom přepisu na ZTP hned na někoho napsali a tím to vypadlo z celé estrády EKO výpalného.
Tzn. tě smázli o 3t , což bych teda šel minimálně zpět, ať mi je vrátí s tím že mě podvedli (částka sice není vysoká), ale jako přestupek to je.
Vzali peníze za něco co neplatili = podvedli mě - doklad o zaplacení neexistuje.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
flacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 07.12.2011 17:50
Bydliště: Praha

Re: Bazar a nezaplacení kupujícím zaplacené ekodaně

Příspěvek od flacek »

Ja letos v lete kupoval jeden vrak co byl pres ZTP taky protahnut a v papirech je toto. Ale je pravda ze to bylo na jare 2013 kdy to udelali pres to ZTP.Obrázek

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Bazar a nezaplacení kupujícím zaplacené ekodaně

Příspěvek od FandaTDI »

11maja11 - Ano, přesně tak, závěr výstižnej, jen mi i známej, co často řeší přepisy, říkal, že dneska už jí platit při dalším převodu musíš... Kdyby to "kolečko" proběhlo před tím říjnem 2013, tak jsi v klidu, ale 2016 už ne... Jak jsem psal, být to před tím 1.10.2013, asi bych jim to i nechal, ale i když nemám v plánu ho prodávat, se*e mě to z principu... Podobně jako mě se*e, že už nejde auto vyřadit z evidence na prohlášení, ale jen s tím "pseudoekoterorpapírem" :mrgreen: (což řeším u toho minulýho, co mi bába rozstřelila na kruháči, ač na jednu stranu chápu, že nějaká ta morálka/řád v tý likvidaci náplní, apod. by být měla... ) ... Jinak to bylo už x let v ČR (a poslední dva roky na to zjevně hodně zvysoka ..., jak na placatej šutr ;-) , ač věřím i tomu, že na oleji najeto "jen" 6tkm, ale posl. výměna začátkem 2016 ... No jako už při tý cestě jsem trošku váhal, jestli jsem toho vaga přecijen neměl vytáhnout (a zrovna já :mrgreen: ), ale trošku jsem se taky zasekl na vyřízení pov.ruč., atd. ... A jak říkám, u auta za dvacku zas těžko řešit detaily, byť to často detaily nejsou a neznat to auto, asi bych si trhal vlasy :D ... Teda spíš ho ani nekoupil ;-) (bez ohledu na to, jestli byla pravda, že jim kvůli němu v době mé návštěvy někdo volal :laugh: ) ...

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Bazar a nezaplacení kupujícím zaplacené ekodaně

Příspěvek od 11mAjA11 »

Hele já sem koupil Formana 2014, byl protažený přes ZTP, já sem byl po ZTP hned jako majitel, loni sem ho prodal a nikdo nic zpětně neplatil a platit nebude takže, nevím jak Vám to tam na ouřadě řeší..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Bazar a nezaplacení kupujícím zaplacené ekodaně

Příspěvek od FandaTDI »

No nevím jak u Vás ... :-D A situace se mění s tím, jak se kterej úředník vyspí :-D , ale nahlodal jsi mě, abych si to "u nás na úřadě" zkusil zjistit/ověřit, ač nemám chuť s tím "trávit mládí" a do doby než ho případně (jestli vůbec...) budu prodávat, může být zas vše jinak, ale ono jen než se "zaběhnou změny" trvá i na úřadech ;-) Nehledě na to, že obecně lidi nejsou neomylní ... Mě se např. stalo, že mi zapsali do malýho TP u T4 5 míst, přitom to bylo přetypovaný (při dovozu) z 9 na 6 míst, ale všiml jsem si toho až po odchodu a u spojezdce mám stejně jednosedačku místo dvousedačky, tak to neřeším a mám ve velkým TP 6 míst a v malým 5 míst :-D ...
Prostě mi jde spíš o to, že se mi nelíbí, jak se ten bazar chová... (o "zprznění" agendy "legalizace" poštou/"špointem", kterej různým těmhle "zvyklostem" jde naproti, teď nemluvím... ;-) )
A nemluvě o tom, že brát to do důsledku, tak by se ta ekodaň (v pravým slova smyslu) měla začít vybírat od těch nepřísnějších norem, protože když se autorizák/dealer zřekne záruky u půl roku starýho auta s ropou EU6 s tím, že "procentíčko benzínu bylo", takže smolík, ale kvůli LPEGR nám buď dáte čtvrt mega za novej motor nebo od toho dáváme ruce pryč ... ;-) ... Tak kde to pak jsme?


edit:PS: A to se bavíme o autě za zhruba "jen" dvojnásobnou pořizovací cenu (novýho), co pak po vyjetí ze salonu, že ... ;-) A co teprv u dražších aut? Jasně, někdy "nakopat p*del majitelům", ale co když se k tomu chovaj se vší zodpovědností a úctou? ;-)



edit2: A tohle snad nejde napsat jinam než sem... Přišla mi sms od pošty, že přebrali balík do přepravy, o době doručení budou informovat a kde to můžu změnit... A šlo by to změnit na "termín doručení známý"? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
(aneb jak koluje ten vtip o "domácím vězení pro dospělé" :-D )

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“