Havaroval jsem bez řidičáku, pojišťovna se neozývá, poraďte.

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
matheus
Člen klubu
Příspěvky: 334
Registrován: 11.04.2009 18:31

Havaroval jsem bez řidičáku, pojišťovna se neozývá, poraďte.

Příspěvek od matheus »

Zdravím klubáci, jsem tu nový a koukám že se tu hodně řešej různý otázky a leckdy se i dobře poradí, tak Vás tentokrát poprosím o radu já.

Je to asi tři a půl roku kdy jsem jako blbec sedl bez papírů do š120, koupil jsem jí od kámošky tenkrát za litr a zdůrazňuji že zatím byla sepsána jen kupní smlouva. Týden jsem si jezdil a pak jsem samozřejmě naboural že. Naboural jsem zaparkovaný auto, jel jsem s šáde asi 70 z kopečka, vyhodil mně vyvýšenej kanál a už jsem to neuřídil, tenkrát proběhlo správní řízení a dostal jsem 5000 pokutu a litr za to že to správní řízení proběhlo. Ještě dodám, vrak tý šáde ukradli dva dny po bouračce, vše nahlášeno, sepsáno. Měla povinný ručení a technická asi 2 měsíce propadlá, nikdo se mi od tý doby neozval, celou dobu čekám až mi z pojišťovny přijde abych zaplatil škodu, kterou uhradili poškozenému a stále nic, všichni říkali že to budu muset zaplatit, ale ať čekám, jenže teď mi zase pár lidí řeklo že to šlo z povinnýho ručení a že se nemusim stresovat, ale já se bojim aby se třeba pojišťovna neozvala až po letech a nechtěla ještě po mně penále, škoda na jejich autě byla tenkrát 72000, poraďte prosím co dělat a co nedělat
Díky moc za jakoukoli radu
vw caddy IV cng/dodge challenger V6

Uživatelský avatar
davusvr6
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.12.2008 19:46
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od davusvr6 »

matheus píše:Zdravím klubáci, jsem tu nový a koukám že se tu hodně řešej různý otázky a leckdy se i dobře poradí, tak Vás tentokrát poprosím o radu já.

Je to asi tři a půl roku kdy jsem jako blbec sedl bez papírů do š120, koupil jsem jí od kámošky tenkrát za litr a zdůrazňuji že zatím byla sepsána jen kupní smlouva. Týden jsem si jezdil a pak jsem samozřejmě naboural že. Naboural jsem zaparkovaný auto, jel jsem s šáde asi 70 z kopečka, vyhodil mně vyvýšenej kanál a už jsem to neuřídil, tenkrát proběhlo správní řízení a dostal jsem 5000 pokutu a litr za to že to správní řízení proběhlo. Ještě dodám, vrak tý šáde ukradli dva dny po bouračce, vše nahlášeno, sepsáno. Měla povinný ručení a technická asi 2 měsíce propadlá, nikdo se mi od tý doby neozval, celou dobu čekám až mi z pojišťovny přijde abych zaplatil škodu, kterou uhradili poškozenému a stále nic, všichni říkali že to budu muset zaplatit, ale ať čekám, jenže teď mi zase pár lidí řeklo že to šlo z povinnýho ručení a že se nemusim stresovat, ale já se bojim aby se třeba pojišťovna neozvala až po letech a nechtěla ještě po mně penále, škoda na jejich autě byla tenkrát 72000, poraďte prosím co dělat a co nedělat
Díky moc za jakoukoli radu
Čau a proč nejdeš na pojišťovnu jak tvou a toho poškozeného se zápisem od policie a nenecháš si napsat věc o ukončení-uzavření věci? Pojišťovna má na to rok aby pozbírala co potřebuje od pojistitelů a po roce to musí dát na soud nebo uzavřít

Uživatelský avatar
matheus
Člen klubu
Příspěvky: 334
Registrován: 11.04.2009 18:31

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od matheus »

nešel jsem tam protože mi cajti řekli že mám čekat, tenkrát toho bylo hrozně moc a já byl blbej a nezkušenej, tenkrát mi taky jeden známej totiž řekt že pro pojišťovnu jsou tři roky promlčecí lhůta a když si do tý doby o prachy neřeknou tak maj smůlu a já tomu v tu chvíli moc rád věřil a tak jsem čekal, přecijen to je dost peněz. Jo jinak pojišťovna to těm lidem zaplatila si do měsíce a já pro tu pojišťovnu podepsal že za vše můžu já, tak nechápu proč se neozvali.
vw caddy IV cng/dodge challenger V6

Uživatelský avatar
matheus
Člen klubu
Příspěvky: 334
Registrován: 11.04.2009 18:31

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od matheus »

je možný že to z toho povinnýho ručení šlo? jak se to dozvím a co když půjdu se na to ptát a oni zjistěj že to tam je a budou po to mně chít zaplatit? jinak s tím že budu platit jsem smířenej celý tři roky, jen teď nechci platit zasraný penále
vw caddy IV cng/dodge challenger V6

Uživatelský avatar
matheus
Člen klubu
Příspěvky: 334
Registrován: 11.04.2009 18:31

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od matheus »

zdůrazňuji že jsem neměl řidičák
vw caddy IV cng/dodge challenger V6

Uživatelský avatar
davusvr6
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.12.2008 19:46
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od davusvr6 »

matheus píše:nešel jsem tam protože mi cajti řekli že mám čekat, tenkrát toho bylo hrozně moc a já byl blbej a nezkušenej, tenkrát mi taky jeden známej totiž řekt že pro pojišťovnu jsou tři roky promlčecí lhůta a když si do tý doby o prachy neřeknou tak maj smůlu a já tomu v tu chvíli moc rád věřil a tak jsem čekal, přecijen to je dost peněz. Jo jinak pojišťovna to těm lidem zaplatila si do měsíce a já pro tu pojišťovnu podepsal že za vše můžu já, tak nechápu proč se neozvali.
pojišťovna plnit musí rychle ale taky třeba sis nepřebrals poštu a dali to na soud v té době tří let.A ten ti může napsat zpětne až se k tomu dostane já bych se tam šel zeptat i za cenu že dostanu splátkovej kalendář něž aby mě pak přišel platební rozkaz od soudu třeba na 150.tis

Uživatelský avatar
davusvr6
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.12.2008 19:46
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od davusvr6 »

davusvr6 píše:
matheus píše:nešel jsem tam protože mi cajti řekli že mám čekat, tenkrát toho bylo hrozně moc a já byl blbej a nezkušenej, tenkrát mi taky jeden známej totiž řekt že pro pojišťovnu jsou tři roky promlčecí lhůta a když si do tý doby o prachy neřeknou tak maj smůlu a já tomu v tu chvíli moc rád věřil a tak jsem čekal, přecijen to je dost peněz. Jo jinak pojišťovna to těm lidem zaplatila si do měsíce a já pro tu pojišťovnu podepsal že za vše můžu já, tak nechápu proč se neozvali.
pojišťovna plnit musí rychle ale taky třeba sis nepřebrals poštu a dali to na soud v té době tří let.A ten ti může napsat zpětne až se k tomu dostane já bych se tam šel zeptat i za cenu že dostanu splátkovej kalendář něž aby mě pak přišel platební rozkaz od soudu třeba na 150.tis
to nemá vliv na výši škody za ten dostaneš zákaz -solo pokutu atd ale to ze strany POLICIE ané poj.

Uživatelský avatar
matheus
Člen klubu
Příspěvky: 334
Registrován: 11.04.2009 18:31

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od matheus »

davusvr6 píše:
matheus píše:nešel jsem tam protože mi cajti řekli že mám čekat, tenkrát toho bylo hrozně moc a já byl blbej a nezkušenej, tenkrát mi taky jeden známej totiž řekt že pro pojišťovnu jsou tři roky promlčecí lhůta a když si do tý doby o prachy neřeknou tak maj smůlu a já tomu v tu chvíli moc rád věřil a tak jsem čekal, přecijen to je dost peněz. Jo jinak pojišťovna to těm lidem zaplatila si do měsíce a já pro tu pojišťovnu podepsal že za vše můžu já, tak nechápu proč se neozvali.
pojišťovna plnit musí rychle ale taky třeba sis nepřebrals poštu a dali to na soud v té době tří let.A ten ti může napsat zpětne až se k tomu dostane já bych se tam šel zeptat i za cenu že dostanu splátkovej kalendář něž aby mě pak přišel platební rozkaz od soudu třeba na 150.tis




hele fakt si chodim kvůli tomu vyzvedávat každou pitchovinu na poštu, ani kámošce, který to auto v podstatě bylo nic nepřišlo, a zajít mám na tu pojišťovnu, nebo kam? popřípadě, kam se na tý pojišťovně obrátit. díkes
vw caddy IV cng/dodge challenger V6

Uživatelský avatar
davusvr6
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.12.2008 19:46
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od davusvr6 »

matheus píše:
davusvr6 píše: pojišťovna plnit musí rychle ale taky třeba sis nepřebrals poštu a dali to na soud v té době tří let.A ten ti může napsat zpětne až se k tomu dostane já bych se tam šel zeptat i za cenu že dostanu splátkovej kalendář něž aby mě pak přišel platební rozkaz od soudu třeba na 150.tis



přímo na poj. a ideal si vzít zápis flojdů .Víš co představa že na to poj.zapomene je pěkná ale ....

Uživatelský avatar
matheus
Člen klubu
Příspěvky: 334
Registrován: 11.04.2009 18:31

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od matheus »

nemám nic od tý doby, mně tenkrát odvezli domů a od správního řízení už taky papír nemám, jsem se stěhoval a všechno se mi někam ztratilo, taky sranda no. jako já v to tenkrát věřil že na to zapomene, ale nebylo to takový, jak říkám to že musim za svou blbost platit jsem věděl a počítal jsem s tím, ale teď prostě nevím co dělat, jestli se po tom pídit nebo ne, nebo co vlastně
vw caddy IV cng/dodge challenger V6

Uživatelský avatar
davusvr6
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.12.2008 19:46
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od davusvr6 »

matheus píše:nemám nic od tý doby, mně tenkrát odvezli domů a od správního řízení už taky papír nemám, jsem se stěhoval a všechno se mi někam ztratilo, taky sranda no. jako já v to tenkrát věřil že na to zapomene, ale nebylo to takový, jak říkám to že musim za svou blbost platit jsem věděl a počítal jsem s tím, ale teď prostě nevím co dělat, jestli se po tom pídit nebo ne, nebo co vlastně
V TOM PŘÍPADĚ STAČÍ JEN SPZ NEBO RODNÉ ČÍSLO.tEĎ jde jen o to že buď se to dozvíš hned a nebo za čas

Uživatelský avatar
stréc od piva
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 30.09.2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od stréc od piva »

matheus píše:nemám nic od tý doby, mně tenkrát odvezli domů a od správního řízení už taky papír nemám, jsem se stěhoval a všechno se mi někam ztratilo, taky sranda no. jako já v to tenkrát věřil že na to zapomene, ale nebylo to takový, jak říkám to že musim za svou blbost platit jsem věděl a počítal jsem s tím, ale teď prostě nevím co dělat, jestli se po tom pídit nebo ne, nebo co vlastně
Bohužel v těcho věcech si myslet,že se "něco zapomene, časem ztratí..." je to nejhroší co můžeš udělat.Tyto instituce mají to chování právě nalinkované do těchto směru,aby prostě to vytáhli po letech i s uroky :-X

Takže chtěj po pojištovně poškozeného písemné vyjádření,že celá událost byla uzavřena a nevznikly jim žádné nároky na kompenzaci z tvé strany vzhledem k okolnostem,které v okamžiku nehody panovaly.
Ať si každej jezdí čím a jak chce,ale blbci na silnici ať se mi vyhnou ! AMEN

mazut
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.05.2009 16:41

Re: Havaroval jsem bez řidičáku, pojišťovna se neozývá, poraďte.

Příspěvek od mazut »

zcela chápu čeho se bojíš, zajdi si za nějakým právníkem a poraď se s ním, pokud nenajdeš na nějakém úřadu právní pomoc zdarma, tak i v případě, že zaplatíš třeba 1000,- víc by taková rada stát neměla - tak budeš mít jakoustakous jistotu, zda to po tobě někdo může s odstupem času vymáhat penízky i s úroky, poté se můžeš rozhodnout zda pojišťovnu navštívíš nebo zda to nehcháš ležet

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Havaroval jsem bez řidičáku, pojišťovna se neozývá, poraďte.

Příspěvek od PoloTom »

No nevím jak to dopadlo ale myslím že není co řešit.Jestli bylo auto pojištěný, škoda se zaplatí z pojistky a tam žádná spoluúčast není.To že jsi jel bez papírů je věcí policajtů, a tam bylo správní řízení.Pojišťovnu to dle mého nemá co zajímat, škoda šla z povinnýho té škodovky.Tím to hasne.Pojištovna tě vyrozumívat nebude, k tomu nemá důvod.

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“