Správná jízda po kruhovém objezdu

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Správná jízda po kruhovém objezdu

Příspěvek od Vecernicek »

no tak to seš ty co jede celou dobu v levým a pak to mrdne do pravýho protože chce sjet z dálnice a ten v pravým se může posrat aby to do tebe nenapral a a kamioňákovi to je jedno protože ten to tak i tak neubrzdí a z jakéhokoliv předním jedoucího auta uděla mastnej flek tak proč by se zbytečně namáhal.

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Správná jízda po kruhovém objezdu

Příspěvek od FandaTDI »

jj, tak přesně tohle maj vcelku dobře řešený např. v Anglii tim, že místo víceproudýho kruháče maj takovou spirálu, takže jde o to zařadit se dobře při vjíždění a tradááá :P (ale zase trošku překombinovali větší kruháče, na který dávaj i světla 8O ) ... ale to jsem odbočil ... u nás to chce do levýho pruhu na kruháči najíždět v případě, že se ti to vyplatí a sleduješ ten pravej, výjezd máš většinou táhlejší než z pravýho, takže jde v podstatě o situace, kdy "předjíždíš" někoho v pravym, příp. dáš s rozumnym předstihem* blinkr a buď máš čas a prostor :wink: nebo využiješ zatáčejícího stejnym směrem v pravym pruhu(pro přehlednost s mírně opožděnym a utaženym obloukem :wink: ) a nebo ti ve "šňůře" někdo třeba přibrzdí, ale spoléhat se na to nemůžeš ... přibrzdit nebo zastavit můžeš (nebo musíš...), ale proč potom jezdit na kruháči v levym, viď :wink:
* - ne jako jeden známej, kterej mě na kruháči taky docela uzemnil a na místě spolujezdce i dost vyděsil ... přijíždíme na kruháč(kříž), ze kterýho vim, že jedem rovně a on už před nim začne blikat vpravo, tak se ho provokativním tónem ptám - "Ty tady jedeš doprava?!?" a on s klidem: ... "ne" , "Tak proč do *** blikáš vpravo?!!!?" odpovídám ... a on na to ... " To bych asi nemusel, viď" 8O ... no neni to na ránu? :mrgreen: :wink:

Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Správná jízda po kruhovém objezdu

Příspěvek od Standa »

většninou to detajlněji upravuje svislé značení, jak jsem již psal. Takhle nějak vypadají dvouproudé kruhové objezdy.
když jedeš po vnitřním pruhu (levým) a chceš vyjet na dvouproudym výjezdu, tak vyjedeš zase levým a ten v pravym by měl vyjíždět pravým, pokud tak z nějakýho důvodu nechce učinit (nedostal se do levýho, jeho blbost), tak ti holt musí dá přednost. Naopak, pokud chceš vyjet jednoproudým výjezdem a jseš v levým, tak dáváš přednost tomu, co jede v pravým (vnějším).
kruhac.jpg

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Správná jízda po kruhovém objezdu

Příspěvek od PlusOne »

Standa píše:většninou to detajlněji upravuje svislé značení, jak jsem již psal. Takhle nějak vypadají dvouproudé kruhové objezdy.
když jedeš po vnitřním pruhu (levým) a chceš vyjet na dvouproudym výjezdu, tak vyjedeš zase levým a ten v pravym by měl vyjíždět pravým, pokud tak z nějakýho důvodu nechce učinit (nedostal se do levýho, jeho blbost), tak ti holt musí dá přednost. Naopak, pokud chceš vyjet jednoproudým výjezdem a jseš v levým, tak dáváš přednost tomu, co jede v pravým (vnějším).
Kua Stando, z tebe je úplnej PoloPikaso!!! :roll: :wink: :mrgreen:
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Správná jízda po kruhovém objezdu

Příspěvek od Bastard »

A co teprve tyhle :mrgreen: :twisted: http://images.google.cz/images?gbv=2&hl ... t&aq=f&oq=" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Správná jízda po kruhovém objezdu

Příspěvek od Standa »

PlusOne píše:Kua Stando, z tebe je úplnej PoloPikaso!!! :roll: :wink: :mrgreen:
až umřu, tak moje výtvory budou mít polocenu :mrgreen: :mrgreen:
tenhle obraz vyjadřuje několik úryvků z kámasútry :lol: :lol: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Správná jízda po kruhovém objezdu

Příspěvek od Shemik »

Ja denne jezdim po tomhle kruhaci, na Kulataku v Dejvicich a vyuzivam hlavne vnitrniho okruhu, protoze se na nej najizdi prijezdovym levym pruhem ve kterym nebyva kolona a pak take mnohem rychleji prejedu kruhovy objezd, protoze vnitrni okruh take byva prazdy.

V teto situaci se lidi chovaji podobne blbe jako je popisovano ve vedlejsim tematu o tom jak si lidi pletou zip s predbihanim. Tady zase vsichni nesmyslne najizdi na KO pravym pruhem, aby se dostali jedine na venkovni okruh, protoze se nesmyslne boji, ze by se z vnitrniho okruhu nedostali do venkovniho a pak dal ven z kruhace.

Timto jednanim samozrejme zpusobi neco podobneho, jako Ti co si pletou zip s predbihanim a to to, ze totalne zacpou pravy najedzdovy pruh ke KO a tim i vsechny blizke krizovatky pred nim.

Pri tom najizdeni na KO levym pruhem je mnohem pohodlnejsi, rychlejsi a stejne tak i pak prujezd kruhovym objezdem. Pri vyjizdeni z vnitrniho na venkovni okruh jen pribrzdim a vzdy me nekdo ihned pousti, jeste se mi nestalo, ze by me nikdo nepustil. A kdyby k tomu doslo, tak proste kruhac objedu jeste jednou. Zadna veda :lol:
Přílohy
kulatak v dejvicich.jpg

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Správná jízda po kruhovém objezdu

Příspěvek od Shemik »

Spis casto smutne kroutim hlavou jak profesionalni ridici, jako autobusaci, taxikari, ridici nakladaku atd atd.,
blikaji pravym blinkrem jeste pred vjezdem na kruhac :roll:

zagy44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 25.11.2007 19:46
Bydliště: Praha

Re: Správná jízda po kruhovém objezdu

Příspěvek od zagy44 »

Shemiku, seš můj člověk - dělám to úplně stejně. Na Kulaťák zásedně v levym, tam na to šlápnu, většinou hned předjedu lemru, co najíždí pravym ( a ta stejně zpravidla uhybá na Evropskou ) a pak už bliknu a vjíždim do pravýho, ani nepotřebuju většinou, aby mě někdo pouštěl. No a pak na druhym výjezdu vyjíždim, a troubim a přidávám plyn na chodce, co se 10 metrů přede mnou, podívaj mym směrem a pak mi tam vlezou vycházkovym tempem - jako např. dneska :lol: A pak ještě nahoře podjet někoho zleva, když na Prašňáku odbočuje vlevo a najíždí do tý křižovatky pod pravym úhlem.... :roll: Pak bus-pruhem, odbočit doprava přes průjezd zakázán, před Chotkáčema to vzít jakože doprava k Hradu a tam to hodit na Hulváta doleva... Sice denně porušim cestou do práce asi tak 10 značení, ale nedá se jinak, když lidi neuměj efektivně jezdit.... A taky si rád přispim :)

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Správná jízda po kruhovém objezdu

Příspěvek od Shemik »

zagy44 píše:Shemiku, seš můj člověk - dělám to úplně stejně. ...
JJ, to bude tim, ze u nej oba bydlime :lol:
A mas pravdu chodci se na kulataku chovaj desne. :roll:

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Správná jízda po kruhovém objezdu

Příspěvek od FandaTDI »

Bastard píše:A co teprve tyhle :mrgreen: :twisted: http://images.google.cz/images?gbv=2&hl ... t&aq=f&oq=" onclick="window.open(this.href);return false;
ty teda jsou turbo :mrgreen:
to o čem psal Standa(a viz.obr.) je taky dobrý řešení, ideálně podle hlavních tahů,atp., jenže u nás se bohužel setkávám převážně s těma "jednoduššíma", kde je to sice taky o domluvě(příp.znalosti provozu), ale ne spolehlivý - pruhy mluvěj jasně, takže se de facto o předjíždění jedná ... což mi připomíná zmíněnej zip ... sic je to už nějakej pátek, konečně někoho napadlo to v dnešním provozu uzákonit - za prvý méně chápavejm dojde, že při zácpě z více směrů nespěchaj ti na hlavní víc než ti na vedlejší(nebo bez vyznačení - přednost zprava) a za druhý se nemusej bát ani ti smělejší např. kvůli zúžení jet v levym pruhu, aby nestál pravej, kterej může kupříkladu blokovat křižovatku, že... :wink: :idea:

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Správná jízda po kruhovém objezdu

Příspěvek od bik3r »

FandaTDI píše:jj, tak přesně tohle maj vcelku dobře řešený např. v Anglii tim, že místo víceproudýho kruháče maj takovou spirálu, takže jde o to zařadit se dobře při vjíždění a tradááá :P (ale zase trošku překombinovali větší kruháče, na který dávaj i světla 8O ) ... ale to jsem odbočil ... u nás to chce do levýho pruhu na kruháči najíždět v případě, že se ti to vyplatí a sleduješ ten pravej, výjezd máš většinou táhlejší než z pravýho, takže jde v podstatě o situace, kdy "předjíždíš" někoho v pravym, příp. dáš s rozumnym předstihem* blinkr a buď máš čas a prostor :wink: nebo využiješ zatáčejícího stejnym směrem v pravym pruhu(pro přehlednost s mírně opožděnym a utaženym obloukem :wink: ) a nebo ti ve "šňůře" někdo třeba přibrzdí, ale spoléhat se na to nemůžeš ... přibrzdit nebo zastavit můžeš (nebo musíš...), ale proč potom jezdit na kruháči v levym, viď :wink:
* - ne jako jeden známej, kterej mě na kruháči taky docela uzemnil a na místě spolujezdce i dost vyděsil ... přijíždíme na kruháč(kříž), ze kterýho vim, že jedem rovně a on už před nim začne blikat vpravo, tak se ho provokativním tónem ptám - "Ty tady jedeš doprava?!?" a on s klidem: ... "ne" , "Tak proč do *** blikáš vpravo?!!!?" odpovídám ... a on na to ... " To bych asi nemusel, viď" 8O ... no neni to na ránu? :mrgreen: :wink:

nesmis, kdyz mas pred sebou volno...

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Správná jízda po kruhovém objezdu

Příspěvek od Vecernicek »

já před příjezdem na kruháč taky blikám doprava pokud ihned na dalším výjezdu z kruháče kruháč opustím.

Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Správná jízda po kruhovém objezdu

Příspěvek od Standa »

Vecernicek píše:já před příjezdem na kruháč taky blikám doprava pokud ihned na dalším výjezdu z kruháče kruháč opustím.
to dělám taky

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Správná jízda po kruhovém objezdu

Příspěvek od pute »

2 Shemik - jezdim tam zásadně pravym páč nemam rád ty zmatky (občas tam jede tram atd) a ne vždycky lidi pouštěj. BTW Objet dokola kruháč znamená zdržovat plynulost silničního provozu nee? :-)
Kia Ceed SW :-)

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“