jak je to s přepisem auta ??? zabavili mi velky TP

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

jak je to s přepisem auta ??? zabavili mi velky TP

Příspěvek od mephik »

Zdravíčko vespolek tak jsem dneska přepisoval auto a nestačím se divit vlastním očím - minulej majitel neměl malej TP tak si udelal duplikat kterej byl zapsanej do velkeho TP - ten mi poslal a pri prihlasovani ten duplikat po me pozaduji aby ho mohli zlikvidovat - jelikoz mi ho neposlal tak mi pohrozili pokutou až 5000kč s tím že mi zabavila velký TP a do ty doby než ji přinesu ten duplikát mi ho nepředá :cry: co mám dělat ???? co když se na mě vykašle a nepošle mi ho ??????

EDIT - jeste jsem zapomel rict ze ten puvodni malej TP mi dal abych moh přejet domu samozrejme .... jak to jinak udělat ? toto neni normalni v tomto statě :cry: :evil:

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: jak je to s přepisem ???

Příspěvek od boobika »

tak ji řekni, že jsi ho ztratil. i to se stává a dá se to vyřešit. nedají ti pokutu za něco, co jsi "úmyslně" nezavinil

případně vem babě čokoládu a ona vyměkne :lol:
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

Re: jak je to s přepisem ???

Příspěvek od mephik »

pokud jsem ho ztratil tak musim zaplatit tech 5tisic pravě podle ní

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: jak je to s přepisem ???

Příspěvek od Benne »

mephik píše:Zdravíčko vespolek tak jsem dneska přepisoval auto a nestačím se divit vlastním očím - minulej majitel neměl malej TP tak si udelal duplikat kterej byl zapsanej do velkeho TP - ten mi poslal a pri prihlasovani ten duplikat po me pozaduji aby ho mohli zlikvidovat - jelikoz mi ho neposlal tak mi pohrozili pokutou až 5000kč s tím že mi zabavila velký TP a do ty doby než ji přinesu ten duplikát mi ho nepředá :cry: co mám dělat ???? co když se na mě vykašle a nepošle mi ho ??????

EDIT - jeste jsem zapomel rict ze ten puvodni malej TP mi dal abych moh přejet domu samozrejme .... jak to jinak udělat ? toto neni normalni v tomto statě :cry: :evil:
nechapem,tak on ti dal ten maly TP aby si prisiel domov, ale nemas ho, lebo ho nemal majitel a je zapisany vo velkom TP ? som z toho dost zmateny :D

Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: jak je to s přepisem ???

Příspěvek od frantisek939 »

Benne - pro prejez potrebujes maly TP, pro odhlaseni taky. Aby se to cele nezdrzovalo, posilanim dokladu tam a zpet dela se to tak, ze naprikald:
v nedeli koupis auto, odjedes s malym TP. V pondeli jde puvodni majitel s velkym TP odhlaset, nahlasi ztratu maleho TP, ten mu daji za 100 Kc novy a je to .....

mephik: Jedine co nechapu je, proc ti ten novy maly TP neposlal s polu s velkym. Stejne je strizeny a neplatny :|
Ta pokuta je nekde ve spravnim radu, ale udelit ti ji nemusi - pani za okynkem se pravdepodobne spatne vyspala. Zkus to znovu, udelej ze sebe totalniho pitomce a chudinku, nejspis vymekne a budes to mit za 100Kc :lol:
Obrázek
OSBID o.s. - s autem svobodně a bezpečně :-) http://www.osbid.org

Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

Re: jak je to s přepisem ???

Příspěvek od mephik »

a to se pise pokazde kdyz se ztrati malej TP do toho velkyho že byl vystavenej duplikat ?

jojo asi tam dojdu v roztrhanych teplakach a v ruce budu drzet odrbanou kešenu s ktere vypadnou dvě koruny :mrgreen:

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: jak je to s přepisem ???

Příspěvek od Benne »

ah, uz chapem... tak teta nemala asi dlho sex :D

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: jak je to s přepisem ???

Příspěvek od zdenda.88 »

moje zkušenost: prodával jsem motorku, kupující na ní rovnou odjel tak jsem mu dal na cestu osvědčení o registraci, doklad o pojištění.. motorku jsem šel odhlásit na úřadě mi jí bez osvědčení o registraci nechtěli odhlásit, tak jsem musel říct, že jsem to ztratil, zaplatil jsem správní poplatek 100Kč a vystavili mi duplikát malého tp a motorku ohlásili.

collins
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 433
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jizni morava

Re: jak je to s přepisem ???

Příspěvek od collins »

je to na h***o ale maly technicak si nechava majitel-prodavajici aby to mohl poslat mela by stacit smlouva na prejezd domu a kopie technicaku

Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

Re: jak je to s přepisem ???

Příspěvek od mephik »

collins píše:je to na h***o ale maly technicak si nechava majitel-prodavajici aby to mohl poslat mela by stacit smlouva na prejezd domu a kopie technicaku
no a ted se nabizi otazka "měla" znamená že stačí nebo nestačí ....... jak je to podle paragrafu ?? nevi nekdo ?
jinak priste budu samozrejme chytrejsi a vyyzadam si od prodavajiciho i ten duplikat ....v tomto pripade on o tom nevedel stejne jako ja ......

v idealnim pripade kupovat auto v uredni dny a rovnou vyridit odhlasku jenze ne vzdy to vyjde časově znate to ...... :?

Alinek
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 10.08.2008 14:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jak je to s přepisem ???

Příspěvek od Alinek »

Tohle se mi moc nezdá, podívej se sem: http://www.dopravni-inspektoraty.cz/caste_dotazy.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Je logický, že prodávající dá kupujícímu malej TP, aby mohl s autem odjet. Já měl k autu malej TP ještě na původního majitele a s tím jsem pak šel auto přihlásit a vystavili mi novej na moje jméno.
Ex: VW Golf IV 1.9 TDI ASZ Pacific, chip @ 160 PS/390 Nm, EGR off, kovokeramická spojka Renovak, K&N filtr, brzdy Zimermann sport.

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: jak je to s přepisem ???

Příspěvek od Golficek1 »

Odhlásit to jde bez malého TP,ale při přihlášce jí vyskočí,že nebyl odevzdaný a ten co přihlašuje tak ho musí odevzdat,pokud ho neodevzdá,tak zaplatí 100kč za strátu,pokud jsi tam přišel s tím ztraceným,tak sis koledovals o pěkný průser,je to úřední listina.pokud vystaví duplikát,tak ten je po zapsání do velkého TP jediný platný originál a jedině s ním můžeš jít přihlašovat.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
VWendys
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: South Bohemia ale srdcem stále Pražák
Kontaktovat uživatele:

Re: jak je to s přepisem ???

Příspěvek od VWendys »

při odhlášce jsem nikdy malej techničák neměl,a nikdy nebyl problém.Jak je tu psáno,nový majitel s ním odjede a pak ho odevzdá...

Uživatelský avatar
bembas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: jak je to s přepisem ???

Příspěvek od bembas »

Jiný kraj jiný mrav.U nás k odhlášce nepotřebuješ malý techničák,ale jinde ano.
VW Sharan 1.9 Tdi 4motion
VW touareg 3.0Tdi 176kw

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“