XENONY a problemy s policii, zabaveni SPZ kvuli xenonum

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: XENONY a problemy s policii, zabaveni SPZ kvuli xenonum

Příspěvek od bRG »

Jezdil sem s xenonama 5000 k asi 3 roky a nebyl s policajtama jedinej porblem byli v cockach a mel sme je serizeny trosku vic do zeme nez by melo byt standartne a zastavili me opravdu hodnekrat vzdycky sem jim rekl jaka je situace at si udela par kroku vzada podiva zdali oslunje pokud mel kecy a vzdycyk v pohode.
navic nejakej kluk z brna prodava takovou sikovnou krabicku kterou pripojite na motorky svetel a ono to udela ten efekt origo xenu jak se nazactku zhoupnou.Za me maximalne 5000 k a jedine v cocce jinak ostatni bych taky netoleroval.

Uživatelský avatar
Kraken-HayaS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 30.08.2008 11:59
Bydliště: JmK
Kontaktovat uživatele:

Re: XENONY a problemy s policii, zabaveni SPZ kvuli xenonum

Příspěvek od Kraken-HayaS »

vwspeedV5 píše:
Storm píše: No pokud máš automatický náklon, tak tuším nemáš kolečko na naklápění v interiéru. Takže mu stačí jeden pohled do interiéru :wink:
technicky jednoduchá záležitost a pak se stává kolečko na palubce jen estetickou záležitost a zkus mě přesvědčit o opaku, nelze na místě takovou záležitost odborně posoudit, pakliže nejsi omezen jen na informaci o jednom kolečku :mrgreen: :mrgreen:
Tak na to ti můžu říct jen jedno. Co je na autě namontované to musí být funkční a pokud to není, tak j to špatně. Je to to samé jak u náklaďáků světelná rampa s dálkovýma světlometama. Žádný policajt nemá povinost zkoumat, jestli je to zapojeno nebo jestli má někde zkrytý vypinač. Prostě to tam je a je to špatně. Takže pokud máš xenony, tak musí mít funkční ostřiky a bez kolečka.

Uživatelský avatar
Kraken-HayaS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 30.08.2008 11:59
Bydliště: JmK
Kontaktovat uživatele:

Re: XENONY a problemy s policii, zabaveni SPZ kvuli xenonum

Příspěvek od Kraken-HayaS »

A jinak pro všechny. Sám i moji kolegové řešíme poblematiku HID sady na autech a nejen na VW. A je to jdnoduchý. Prostě když to má v parabole, tak podle § 5 odst. 1 písm. a) z. č. 361/2000 Sb. , tj. max. sazba podle § 22 odst. 1 písm. l) z. č. 200/1990 Sb. + možnost udělení zákazu další jízdy. Auta s čočkou tolerujeme. A pokud někdo nesouhlasí, tak oznámení do správního řízení, kde je pokuta + správní poplatek 1.000 Kč. A nebo se to dá kvalifikovat podle § 22 odst. 1 písm. a) bod 3. z. č. 200/1990 Sb., kde je pokuta ve správ. říz. 5.000 Kč - 10.000 Kč + zákaz řízení na 6 - 12 měsíců + 5 trestných bodů. A všechno je to podle § 37 písm. a) z. č. 56/2001 Sb. ve spojení s § 36 odst. 1 a 2 písm. c) vyhlášky MD č. 341/2002 Sb., kde jsou popsané přestě jaké jsou to závady a je mezi nima i právě zde jmenované oslňování. Ale zatím jsme tento přestupek tak neřešili. Tak a teď ekám na vaše názory.

Uživatelský avatar
ovi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 27.09.2009 18:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: XENONY a problemy s policii, zabaveni SPZ kvuli xenonum

Příspěvek od ovi »

Rozumím. Porušením zákona č.361 Sb. o provozu na pozemních komunikacích se dopouštím přestupku. Jen mě vysvětli, proč je za porušení konkrétního ustanovení § 22 odst. 1 písm. a) bod 3. z. č. 200/1990 Sb. trest : a) pokuta 5-10000 Kč, b) k tomu ještě zákaz řízení na 6-12 měsíců, c) a k tomu ještě 5 trestných bodů? Za jedno porušení jsem trestán několika různými tresty. Vím, že se to již omílalo mnohokrát, ale zajímá mě Tvůj názor, jako Ty čekáš na naše názory.
Taky by mě ještě zajímalo, proč je stanovena pružná sazba za porušení konkrétního ustanovení ( 5-10000 ). Je to trochu zavádějící, protože pokud k vozidlu přistoupí uniformovaný policista a sdělí přestupci, že může dostat pokutu od 5000 do 10000 Kč, je to takové pokušení pro řidiče ke smlouvání a licitaci o výši pokuty ( nejednou se jedná o jiný trestný čin, a to poskytnutí a přijetí úplatku, ale to je asi jiná kapitola? nabo je to úmysl zákonodárců .......).
Takže teď zase Ty :D

Uživatelský avatar
Kraken-HayaS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 30.08.2008 11:59
Bydliště: JmK
Kontaktovat uživatele:

Re: XENONY a problemy s policii, zabaveni SPZ kvuli xenonum

Příspěvek od Kraken-HayaS »

Proč jsi trestán 3x za jednu věc nevím. Možná je to proto, že je větší pravděpodobnost, že uděláš nějakou nehodu, resp. se stane nějaká nehoda a může být při tom někdo zraněný nedej bože zemře. Nejsem ten kdo to vymíšlel. (A když se podíváš do zákona o přestupcích, tak máš podobně řešeno např. rychlost v obci o víc jak 40km/h nebo alkohol do 1 promile alkoholu v dechu). Jen záleží na tom policajtovi a na situaci jak to kvalifikuje. Takže buď to oslňuje, tak v tom případě napíše oznámení do správního řízení, na které semůžeš vyjádřit na místě nebo přímo u toho správňáka. A nebo to kvalifikuje jako neoprávněnou přestavbu světlometů, což je do 2000 Kč.

roman kantor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.12.2009 17:11

Re: XENONY a problemy s policii, zabaveni SPZ kvuli xenonum

Příspěvek od roman kantor »

wakataka píše:Tak prispejem aj JA svojou skúsenosťou. Mna zastavil aktívny policajt 200 m od môjho bydliska. Začal ma jebkať za xenony respektíve za svetlá ANGEL EYES, zobral mi TP, aj značky.Do protokolu napísal, že xenonove svetlomety. Značky som odmietol dať dole, tak si ich dal dole sám. Chcel mi dať pokutu 60eur, čo som odmietol zaplatiť, samozrejme som mu vravel, že si závadu na vozidle odstránim. Vypísal mi lístok o zadržaní Ečv na 15 minút, dojazd do bydliska. Na otázku, že ako mám podľa neho ísť do servisu, ked na aute nemôžem jazdiť, mi odpovedal, že Zavolajte si odťahovú službu.
Prišiel mi dopis na prejednanie, kamoš z policie mi povedal, že ma vedúci dopravy chce dojebať a mám dostať pokutu nejakých 300 eur a odobratie vodičského, pretože som odmietol zmontovať značky. čo poviete, je toto normálne...???

Samozrejme vo svetlách som mal šošovku, aj na STK mi ich nastavili, svietilo to tak, ako malo...
ja mam na dalku xeoni a nerekli mi nic dopravaci tak je treba se zeptat kde to vzali ze je nemuzem mit roman

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: XENONY a problemy s policii, zabaveni SPZ kvuli xenonum

Příspěvek od vwgecko »

heh a proto mám ve světlech 130/100W a v přídavnejch 160W klasický halogenky :) a v podvěsech 50W a žlutý mlhovky s atestem
ČSN :D:D:D
mám to samozřejmě na G1 takže mi nehrozí že by se mi roztekla parabola nebo utavili dráty :)

a PCH mi můžou <censored> :D:D:D
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Uživatelský avatar
Kraken-HayaS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 30.08.2008 11:59
Bydliště: JmK
Kontaktovat uživatele:

Re: XENONY a problemy s policii, zabaveni SPZ kvuli xenonum

Příspěvek od Kraken-HayaS »

roman kantor píše:
wakataka píše:Tak prispejem aj JA svojou skúsenosťou. Mna zastavil aktívny policajt 200 m od môjho bydliska. Začal ma jebkať za xenony respektíve za svetlá ANGEL EYES, zobral mi TP, aj značky.Do protokolu napísal, že xenonove svetlomety. Značky som odmietol dať dole, tak si ich dal dole sám. Chcel mi dať pokutu 60eur, čo som odmietol zaplatiť, samozrejme som mu vravel, že si závadu na vozidle odstránim. Vypísal mi lístok o zadržaní Ečv na 15 minút, dojazd do bydliska. Na otázku, že ako mám podľa neho ísť do servisu, ked na aute nemôžem jazdiť, mi odpovedal, že Zavolajte si odťahovú službu.
Prišiel mi dopis na prejednanie, kamoš z policie mi povedal, že ma vedúci dopravy chce dojebať a mám dostať pokutu nejakých 300 eur a odobratie vodičského, pretože som odmietol zmontovať značky. čo poviete, je toto normálne...???

Samozrejme vo svetlách som mal šošovku, aj na STK mi ich nastavili, svietilo to tak, ako malo...
ja mam na dalku xeoni a nerekli mi nic dopravaci tak je treba se zeptat kde to vzali ze je nemuzem mit roman
Uplně jednoduše. Na každém světle je homologační znaška, která ti řekne, jaký zdroj světlatam máš. Buď Halogen nebo Xenon. A k tvému případu. Je možné, že ti konrétní policajti to neznají nebo se jim do toho nechce, protože to neumí a nebo je dost možné, že měli DBA na něco uplně jiného. A nebo tě vyřešili "domluvou".

Uživatelský avatar
medas
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1483
Registrován: 15.01.2008 17:50
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: XENONY a problemy s policii, zabaveni SPZ kvuli xenonum

Příspěvek od medas »

no jak to tady tak ctu tak asi do xenonu nepujdu mam cocku ale mam pocit ze hned jak bych vyjel na cestu tak me capnou kdybych mel G4 tak bych si tam dal origo xenon a v pohode ale do G3 se jeste ty bile potvory nedavali tak to budu muset resit dobryma zarovkama :D

Uživatelský avatar
M8te
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 09.09.2009 13:18
Bydliště: Teplice

Re: XENONY a problemy s policii, zabaveni SPZ kvuli xenonum

Příspěvek od M8te »

medas píše:no jak to tady tak ctu tak asi do xenonu nepujdu mam cocku ale mam pocit ze hned jak bych vyjel na cestu tak me capnou kdybych mel G4 tak bych si tam dal origo xenon a v pohode ale do G3 se jeste ty bile potvory nedavali tak to budu muset resit dobryma zarovkama :D
Osram Night Breaker :evil: :lol:

Uživatelský avatar
medas
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1483
Registrován: 15.01.2008 17:50
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: XENONY a problemy s policii, zabaveni SPZ kvuli xenonum

Příspěvek od medas »

M8te píše:
medas píše:no jak to tady tak ctu tak asi do xenonu nepujdu mam cocku ale mam pocit ze hned jak bych vyjel na cestu tak me capnou kdybych mel G4 tak bych si tam dal origo xenon a v pohode ale do G3 se jeste ty bile potvory nedavali tak to budu muset resit dobryma zarovkama :D
Osram Night Breaker :evil: :lol:
mel jsem ted je vozim v kufru nic moc teda cekal jsem ze budou lepsi ted mam zarovky luminics sviti krasne bile ale za deste je to na ....

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: XENONY a problemy s policii, zabaveni SPZ kvuli xenonum

Příspěvek od vwgecko »

M8te píše:
medas píše:no jak to tady tak ctu tak asi do xenonu nepujdu mam cocku ale mam pocit ze hned jak bych vyjel na cestu tak me capnou kdybych mel G4 tak bych si tam dal origo xenon a v pohode ale do G3 se jeste ty bile potvory nedavali tak to budu muset resit dobryma zarovkama :D
Osram Night Breaker :evil: :lol:
chtěl dobrý žárovky ne drahýnic :D
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Uživatelský avatar
Smaster
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 14.10.2007 23:18
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: XENONY a problemy s policii, zabaveni SPZ kvuli xenonum

Příspěvek od Smaster »

vwgecko píše:
M8te píše: Osram Night Breaker :evil: :lol:
chtěl dobrý žárovky ne drahýnic :D
Víc Watů neznamená hnedle více světla :lol:

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: XENONY a problemy s policii, zabaveni SPZ kvuli xenonum

Příspěvek od lukin2 »

No jo, oslňování je sviňa a v Brně za to padají slušný pokuty 8)

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: XENONY a problemy s policii, zabaveni SPZ kvuli xenonum

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

lukin2 píše:No jo, oslňování je sviňa a v Brně za to padají slušný pokuty 8)
Dobře Brnooo

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“