"Pomáhat a chránit".... Mám šanci ve správním?

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: "Pomáhat a chránit".... Mám šanci ve správním?

Příspěvek od Storm »

Nevím jestli ti bude něco platné se vymlouvat na to brzdění, ty máš udržovat vždy takovou vzdálenost za vozidlem, aby jsi byl schopen bezpečně zastavit. Píšeš něco o značce zákaz předjíždění, ale taky píšeš přejetí přes plnou čáru, takže značka tam ani nemusela být. Jinak mám to chápat tak, že jsi teda předjel policajty přes plnou čáru? To je dobrá provokace :)
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

homy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 13.05.2009 12:07
Bydliště: Praha

Re: "Pomáhat a chránit".... Mám šanci ve správním?

Příspěvek od homy »

No dal blinkru kterou jsem viděl jen já a tak sem situaci vyhodnotil než brzdit tak jsem raději přejel plnou čáru..

no policajti byli za mnou ob jedno auto, neviděl sem je :roll:

Nechci z toho zákaz předjíždění což je zákaz řízení, ale pouze přejetí plné čáry, což je jen přestupek za 2500 :(

Navíc sem nic nepodepsal, takže to mi může taky pomoci :)

Jinak zda je úsek označen značkou nebo ne je docela důležitá věc.
Nepřijde mi rozumný za tohle odebrat papíry, fakt ne :|
Čekání na koncern - 206 kw
BMW F10, 525d, 6cyl, 150 kw
Volvo S60, 2,5T, AWD, 154 kw, lpg

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: "Pomáhat a chránit".... Mám šanci ve správním?

Příspěvek od cheetah »

homy píše:Prosím moc o radu :cry:

Tak mě to taky čeká správní řízení..

Cestou z Kladna na Slaný jsem nějak opomněl - neřiď když opomíjíš, až jednou opomeneš STOP a slisuje tě kamion bude pozdě(nech řídit tchýni):) - plnou čáru a bylo :(

předjel jsem čepičkáře, majáček a už to jelo a to jedu navíc s budoucí tchýní :? - má tchýně aspoň nějaký nový zážitek

Situace se má následovně:
- dva orgáni předali věc do mého okresu - nesmysl - jestliže věc oznámily, tak na místně příslušný obecní úřad s rozšířenou působnosti místu spáchaného přestupku, ne tvému bydlišti.
- jen mi sdělili že věc předávají, nic mi nedali podepsat, já se ale na nic také neptal. - je to možné, v zákoně není dáno, že se přestupce musí k přestupku vyjádřit na místě, nejsem si jist jestli je to vůbec zaznamenáno v nějakém interním aktů řízení policie, asi ano, ale zákon je zákon.
- jinak co mi reálně hrozí je flastr 5 až 10 a k tomu bonusových 6 měsíců až 1 rok. - záleží na kvalifikaci přestupku dle § 22 odst. 1 písm f bod 7 z.č. 200/1990 Sb. ano, ale jestliže jsi neporušil ustanovení zvláštního právního předpisu - tedy zákona č. 361/2000 Sb a to § 17(pozorně si ho přečti), nesouhlasil bych se spáchaným přestupkem, s tím, že takového přestupku jsi se nedopustil. Ano porušil jsi vodorovné dopravní značení podélná čára souvislá dle § 4c z.č. 361/2000 Sb., ale to je klasika přestupek §22 odst. 1 písm. l z.č. 200/1990 Sb. max. 2.500,-Kč + náklady správního řízení + 1 bod za porušení zákazové značky. Samozřejmě se přiznáš k tomu předjíždění na plné, tím že detailně popíšeš situaci, že jsi nikoho neohrozil, neomezil, dobře jsi viděl atd. ale dle mého musí úředník souhlasit a ty se vyhneš zákazu. V případě že to nebude chtít slyšet, nesouhlasit a odvolat se na kraj.

Řekl jsem jim že jsem si vědom toho že jsem spáchal přestupek, ale jde o to jaký, chci to hrát na to, že jsem musel čáru přejet, jelikož předemnou řidič začal brzdit, jeli jsme ve třech, oni to nemohli vidět, snad nebudou mít spz toho auta co jsem předjel. - tohle vynech, jediné co využiješ, že máš dva svědky.

Jinak nevím zda tam je značka zákaz předjíždění, ale určitě byla zachumelená :D - nesmysl - poznamenal jsi toto v rámci neodkladných a neopakovatelných úkonů - tedy na místě hlídce?? asi ne, jen bys ze sebe dělal debila.

Díky za rady, opravdu si nemůžu dovolit přijít na půl ročku o řidičák
- příště když řídíš soustřeď se na řízení.

http://www.gov.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - sekce zákony a hledej šmudlo, výše uvedené jsou moje teze, české právo je bohaté na různé formy výkladu, úspěch nelze zaručit.

homy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 13.05.2009 12:07
Bydliště: Praha

Re: "Pomáhat a chránit".... Mám šanci ve správním?

Příspěvek od homy »

cheetah: Ty jsi nějaký Mirek Dušín? :lol:

Nepolemizuju jestli jsem spáchal přestupek, ale jaký a jak by měl být oceněn, jestli Ti přijde tento paragraf správný tak bůh s Tebou :mrgreen:
Čekání na koncern - 206 kw
BMW F10, 525d, 6cyl, 150 kw
Volvo S60, 2,5T, AWD, 154 kw, lpg

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: "Pomáhat a chránit".... Mám šanci ve správním?

Příspěvek od Storm »

Máš asi pravdu, pokud tam nebyla značka zákaz předjíždění, tak by se mělo jednat jen o přejetí plné čáry.
Za porušení pravidel ohledně předjíždění stanovených zvláštním právním předpisem, tj. porušení pravidel dle ust. §17 z. č. 361/2000 Sb. (citován shora) nebo předjížděním v místě, kde je svislá zákazová značka, hrozí pokuta 5 až 10 tisíc korun, zákaz řízení na 6 až 12 měsíců a 6 bodů. Za přejetí plné čáry hrozí naproti tomu pouze pokuta 1 500 až 2 500 Kč.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: "Pomáhat a chránit".... Mám šanci ve správním?

Příspěvek od cheetah »

homy píše:cheetah: Ty jsi nějaký Mirek Dušín? :lol:

Nepolemizuju jestli jsem spáchal přestupek, ale jaký a jak by měl být oceněn, jestli Ti přijde tento paragraf správný tak bůh s Tebou :mrgreen:
Mirek jo, Dušín ne.
§ 4 z.č. 361/2000 Sb.
Povinnosti účastníka provozu na pozemních komunikacích
Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen
c) řídit se světelnými, případně i doprovodnými akustickými signály, dopravními značkami, dopravními zařízeními a zařízeními pro provozní informace.

Podrobně si přečti toto a přemýšlekj zda hlídka v tvém jednání nemohla spatřovat níže uvedené jednání
§ 17
Předjíždění
(1) Předjíždí se vlevo. Vpravo se předjíždí vozidlo, které mění směr jízdy vlevo a není-li již pochybnosti o dalším směru jeho jízdy. Při jízdě v připojovacím nebo odbočovacím pruhu se smí vpravo předjíždět též vozidlo jedoucí v průběžném pruhu. Odbočovací pruh je přídatný jízdní pruh určený pro odbočování (vyřazování) vozidel z průběžného jízdního pruhu.
(2) Řidič, který při předjíždění vybočuje ze směru své jízdy, musí dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit ani omezit řidiče jedoucí za ním. Řidič musí dát znamení o změně směru jízdy při předjíždění cyklisty.
(3) Řidič, který se po předjetí zařazuje před vozidlo, které předjel, musí dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit ani omezit řidiče vozidla, které předjel.
(4) Řidič předjížděného vozidla nesmí zvyšovat rychlost jízdy ani jinak bránit předjíždění.
(5) Řidič nesmí předjíždět
a) nemá-li před sebe rozhled na takovou vzdálenost, která je nutná k bezpečnému předjetí,
b) jestliže by se nemohl bezpečně zařadit před vozidlo nebo vozidla, která hodlá předjet,
c) jestliže by ohrozil nebo omezil protijedoucí řidiče nebo ohrozil jiné účastníky provozu na pozemních komunikacích,
d) na přechodu pro chodce a bezprostředně před ním,
e) dává-li řidič vpředu jedoucího vozidla znamení o změně směru jízdy vlevo a není-li možné předjetí vpravo podle odstavce 1 nebo předjetí v dalším volném jízdním pruhu vyznačeném na vozovce v tomtéž směru jízdy,
f) na křižovatce a v těsné blízkosti před ní; tento zákaz neplatí
1. jde-li o předjíždění vpravo podle odstavce 1,
2. jde-li o předjíždění jízdních kol, mopedů a motocyklů bez postranního vozíku,
3. na hlavní pozemní komunikaci,
4. na křižovatce s řízeným provozem.
g) na železničním přejezdu a v těsné blízkosti před ním.

Jestliže ne, dopustil jsi se přestupku dle §4c. toť můj názor. A jestli je to pravda, stůj si za svým. Jinak k tomu řízení, to jen tak rejpnout:D, jsme lidi a můžeme opomenout, ale někdy ty opomenutí mají fatální následky. Konec úvodní přednášky a teď se pije za svý.

homy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 13.05.2009 12:07
Bydliště: Praha

Re: "Pomáhat a chránit".... Mám šanci ve správním?

Příspěvek od homy »

cheetah píše:
homy píše:cheetah: Ty jsi nějaký Mirek Dušín? :lol:

Nepolemizuju jestli jsem spáchal přestupek, ale jaký a jak by měl být oceněn, jestli Ti přijde tento paragraf správný tak bůh s Tebou :mrgreen:
Mirek jo, Dušín ne.
§ 4 z.č. 361/2000 Sb.
Povinnosti účastníka provozu na pozemních komunikacích
Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen
c) řídit se světelnými, případně i doprovodnými akustickými signály, dopravními značkami, dopravními zařízeními a zařízeními pro provozní informace.

Podrobně si přečti toto a přemýšlekj zda hlídka v tvém jednání nemohla spatřovat níže uvedené jednání
§ 17
Předjíždění
(1) Předjíždí se vlevo. Vpravo se předjíždí vozidlo, které mění směr jízdy vlevo a není-li již pochybnosti o dalším směru jeho jízdy. Při jízdě v připojovacím nebo odbočovacím pruhu se smí vpravo předjíždět též vozidlo jedoucí v průběžném pruhu. Odbočovací pruh je přídatný jízdní pruh určený pro odbočování (vyřazování) vozidel z průběžného jízdního pruhu.
(2) Řidič, který při předjíždění vybočuje ze směru své jízdy, musí dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit ani omezit řidiče jedoucí za ním. Řidič musí dát znamení o změně směru jízdy při předjíždění cyklisty.
(3) Řidič, který se po předjetí zařazuje před vozidlo, které předjel, musí dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit ani omezit řidiče vozidla, které předjel.
(4) Řidič předjížděného vozidla nesmí zvyšovat rychlost jízdy ani jinak bránit předjíždění.
(5) Řidič nesmí předjíždět
a) nemá-li před sebe rozhled na takovou vzdálenost, která je nutná k bezpečnému předjetí,
b) jestliže by se nemohl bezpečně zařadit před vozidlo nebo vozidla, která hodlá předjet,
c) jestliže by ohrozil nebo omezil protijedoucí řidiče nebo ohrozil jiné účastníky provozu na pozemních komunikacích,
d) na přechodu pro chodce a bezprostředně před ním,
e) dává-li řidič vpředu jedoucího vozidla znamení o změně směru jízdy vlevo a není-li možné předjetí vpravo podle odstavce 1 nebo předjetí v dalším volném jízdním pruhu vyznačeném na vozovce v tomtéž směru jízdy,
f) na křižovatce a v těsné blízkosti před ní; tento zákaz neplatí
1. jde-li o předjíždění vpravo podle odstavce 1,
2. jde-li o předjíždění jízdních kol, mopedů a motocyklů bez postranního vozíku,
3. na hlavní pozemní komunikaci,
4. na křižovatce s řízeným provozem.
g) na železničním přejezdu a v těsné blízkosti před ním.

Jestliže ne, dopustil jsi se přestupku dle §4c. toť můj názor. A jestli je to pravda, stůj si za svým. Jinak k tomu řízení, to jen tak rejpnout:D, jsme lidi a můžeme opomenout, ale někdy ty opomenutí mají fatální následky. Konec úvodní přednášky a teď se pije za svý.
Který z těch bodů by mohli spatřovat? Vím, až přijde předvolání, budu chytřejší..
Tam se nikde nepíše explicitně o zákazu předjíždění kde je plná čára případně svislá dopravní značka?

Jak to tedy ve skutečnosti je?? Jak je důležité zda tam byla značka nebo ne?
Jak je důležité jestli jsem někoho ohrozil nebo ne?

Díky za rady..

V jakém případě platí § 4c z.č. 361/2000 Sb.

Já vím, repnout se občas musí, uvědomuju si chybu, ale ne takovou.
Čekání na koncern - 206 kw
BMW F10, 525d, 6cyl, 150 kw
Volvo S60, 2,5T, AWD, 154 kw, lpg

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: "Pomáhat a chránit".... Mám šanci ve správním?

Příspěvek od cheetah »


Který z těch bodů by mohli spatřovat?
- např. předjíždění v blízkosti nepřehledné zatáčky, kdy v případě že by někdo vyjel naproti, nezvládl by jsi bezpěčně dokončit předjížděcí manévr, nebo že by musela protijedoucí vozidla brzdit, vyhnout se za krajnici atd. Je důležité popsat tu situaci dopodrobna. Vím, až přijde předvolání, budu chytřejší..
Tam se nikde nepíše explicitně o zákazu předjíždění kde je plná čára případně svislá dopravní značka? - o porušení dopravního značení, v § 17 se nehovoří, je zde rozebráno předjíždění jeho náležitosti a povinnosti řidiče, tudíž dle mého názoru se na toto jednání vztahuje § 4 odst. c, kde je výslovně předepsáno, že musíš dopravní značení respektovat.

Jak to tedy ve skutečnosti je?? Jak je důležité zda tam byla značka nebo ne? - Je tam vodorovné dopravní značení, které jsi porušil. Značky nejsou jen ty na pozinkovaný tyči u silnici. V § 17 máš dány podmínky předjíždění, ty musíš splňovat při jakkémkoliv předjíždění, třeba na silnici bez podélných čar bo s podélnou čárou přerušovanou. Takže se přestupku dle § 22/1f7 můžeš dopustit třeba na silnici 3. třídy mezi horní a dolní lhotou, když při předjíždění vytlačíš traktor do škarpy.
Jak je důležité jestli jsem někoho ohrozil nebo ne? - Zde je důležité, jak hlídka policie popíše sitaci a jak situaci předjíždění popíšeš ty. Je to důležité např. pro správní orgán pro rozhodnutí o výši sankce, nebo i pro hlídku v terénu, zda tvé jednání posoudí jako ohrožující a rozhodne se tě zastavit a jako přestupce tě za přestupek vyřešit.

V jakém případě platí § 4c z.č. 361/2000 Sb. - porušíš jakékoliv dopravní značení, a toto jednání není výslovně uvedeno jako přestupek v zákoně 200/1990 Sb nebo v jiném zákoně zabývajícím se BESIP.

homy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 13.05.2009 12:07
Bydliště: Praha

Re: "Pomáhat a chránit".... Mám šanci ve správním?

Příspěvek od homy »

cheetah píše:
Který z těch bodů by mohli spatřovat?
- např. předjíždění v blízkosti nepřehledné zatáčky, kdy v případě že by někdo vyjel naproti, nezvládl by jsi bezpěčně dokončit předjížděcí manévr, nebo že by musela protijedoucí vozidla brzdit, vyhnout se za krajnici atd. Je důležité popsat tu situaci dopodrobna. Vím, až přijde předvolání, budu chytřejší..
Tam se nikde nepíše explicitně o zákazu předjíždění kde je plná čára případně svislá dopravní značka? - o porušení dopravního značení, v § 17 se nehovoří, je zde rozebráno předjíždění jeho náležitosti a povinnosti řidiče, tudíž dle mého názoru se na toto jednání vztahuje § 4 odst. c, kde je výslovně předepsáno, že musíš dopravní značení respektovat.

Jak to tedy ve skutečnosti je?? Jak je důležité zda tam byla značka nebo ne? - Je tam vodorovné dopravní značení, které jsi porušil. Značky nejsou jen ty na pozinkovaný tyči u silnici. V § 17 máš dány podmínky předjíždění, ty musíš splňovat při jakkémkoliv předjíždění, třeba na silnici bez podélných čar bo s podélnou čárou přerušovanou. Takže se přestupku dle § 22/1f7 můžeš dopustit třeba na silnici 3. třídy mezi horní a dolní lhotou, když při předjíždění vytlačíš traktor do škarpy.
Jak je důležité jestli jsem někoho ohrozil nebo ne? - Zde je důležité, jak hlídka policie popíše sitaci a jak situaci předjíždění popíšeš ty. Je to důležité např. pro správní orgán pro rozhodnutí o výši sankce, nebo i pro hlídku v terénu, zda tvé jednání posoudí jako ohrožující a rozhodne se tě zastavit a jako přestupce tě za přestupek vyřešit.

V jakém případě platí § 4c z.č. 361/2000 Sb. - porušíš jakékoliv dopravní značení, a toto jednání není výslovně uvedeno jako přestupek v zákoně 200/1990 Sb nebo v jiném zákoně zabývajícím se BESIP.

Opravdu děkuji, na internetu je spoustu názorů ale od Tebe jsem dostal odpovědi co jsem potřeboval. DÍKY :999:
Čekání na koncern - 206 kw
BMW F10, 525d, 6cyl, 150 kw
Volvo S60, 2,5T, AWD, 154 kw, lpg

zagy44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 25.11.2007 19:46
Bydliště: Praha

Re: "Pomáhat a chránit".... Mám šanci ve správním?

Příspěvek od zagy44 »

Tak už je to víc jak rok a k ničemu nedošlo. Cca po týdnu sice přišel papír od policajtů, ale já si ho nevyzvedl a byl pokoj.

ondous
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.07.2010 07:17
Bydliště: Litoměřice

Re: "Pomáhat a chránit".... Mám šanci ve správním?

Příspěvek od ondous »

Maslo23 píše:uz by si s tim nemel mit dalsi problem...je to jako s pasem...kdyz te zastavi a reknou at zaplatis za to ze si nemel pas a ty odmitnes,tak pro ne nejaky spravní rizeni je jenom papirovani a dokazovani tak se na to radsi vyprdnou...aspon kamarad mi to rikal...
z vlastní zkušenosti vím, že někteří "lovci odměn" tě daj do správního i za tan pas
onďous

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: "Pomáhat a chránit".... Mám šanci ve správním?

Příspěvek od Storm »

Že to říkal kamarád, tak na tom asi něco je. :D Chápu, že někteří mladí policisté, co tu práci mají jako zašívárnu, tak tolerují i horší přestupky. Ale pro normálního policajta je to přestupek jako každý jiný, takže není důvod, proč by to nemělo jít do správního.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: "Pomáhat a chránit".... Mám šanci ve správním?

Příspěvek od PlusOne »

Cyp_the_trestacz píše:
Shemik píše:Myslim, ze tam temer urcite je i svisla, take tudy jezdim casto (nekolikrat tydne). Bechy ten prikazanej smer tam fakt je :lol: Jinak v Praze, tak aby nebylo videt i pozemni znaceni, snezi jednou za 15 let a pak to do 5 minut roztaje a zkrz vodu uz zase videt je :mrgreen:

Jinak to sousede taky nebudu pitvat, ac je to neprijemne znacene, tak chyba byla na Tve strane, ale vypada to zes mel kliku a i certi sli cestou mensi pakarny :lol:

Jinak ja to tam takhle vohybam (do Korunovacni :mrgreen: ) take nekolikrat tydne, ona je to totiz tam zadem lepsi cesta bez kolon odspoda od nabrezi, ze :?: (viz obrazek) :lol:
No a teď to bude stezka klubáků :-D Taky jezdim zásadně tudy.. Pokud teda nejedu na malou stranu nebo kolem hradu..

Čůrat???
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: "Pomáhat a chránit".... Mám šanci ve správním?

Příspěvek od Hammer »

Tady se jednalo o porušení § 4 - nerespektování dopr. značení = do dvou litrů pokuta.
§ 17/5 jasně vymezuje situace = odebírá se řidičák a nikde tam není vyslovena spojitost s dopravním značením.

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“