jak na odečet daně při nákupu v autohandlu venku v EU?

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
jawař
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 12.03.2008 21:07

jak na odečet daně při nákupu v autohandlu venku v EU?

Příspěvek od jawař »

Zdravím všechny,někde jsem slyšel že když koupím auto nebo motorku venku v autohandlu tak prodejce odečítá jejich DPH,je to pravda?Mám v plánu zajet si pro nějaké moto a shodou okolnotí jsem objevil na netu jeden motobazar v holandsku který se specializuje na dovozy motorek z USA a následný prodej v EU a to za velmi dobré ceny, a u každého stroje je dvojí cena,normál s daní a ta druhá pro export bez daně.Jak to je,máte s tím někdo zkušenost?Vztahují se exportní ceny i pro česko nebo jen pro země mimo eurozonu?Dík za každou radu

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jak na odečet daně při nákupu v autohandlu venku v EU?

Příspěvek od lecram »

jawař píše:Zdravím všechny,někde jsem slyšel že když koupím auto nebo motorku venku v autohandlu tak prodejce odečítá jejich DPH,je to pravda?Mám v plánu zajet si pro nějaké moto a shodou okolnotí jsem objevil na netu jeden motobazar v holandsku který se specializuje na dovozy motorek z USA a následný prodej v EU a to za velmi dobré ceny, a u každého stroje je dvojí cena,normál s daní a ta druhá pro export bez daně.Jak to je,máte s tím někdo zkušenost?Vztahují se exportní ceny i pro česko nebo jen pro země mimo eurozonu?Dík za každou radu
ak kupuješ na firmu a máš zo sebou príslušné doklady a si zapísaný v obchodnom rejstríku tak sa dá ale Oni si to overia cez počítač inak kupuješ s daňou

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“