Golf GTI mrtev po pár kilometrech

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Golf GTI mrtev po pár kilometrech

Příspěvek od _GK_ »

Pánové nejdřív jsem to tu nechtěl vytahovat, ale zeptám se na váš názor.


Před 2 týdny jsem zde našel a koupil Golf GTI IV 1998 za 130 000,- stav tachometru 97000km. Auto vypadalo celkem pěkně, motor jel krásně, zvedlý jsem to neviděl ale prohlídl jsem běžný věci co udělá asi každej. Majitel tam místo původní převodovky údajně kvůli delším rychlostem nandal převodovku z 81kW TDI, přičemž při zatáčení doleva vibruje třeba na kruháči levá poloosa údajně kvůli té převodovce nebo je prostě špatná. Říkal jsem si OK kdyžtak se sežene poloosa nebo původní převodovka to je poměrně levná investice.

Auto jsem tedy koupil smlouvu jsem vypsal poměrně obsáhlou včetně zjištěných závad (nefunkční pravý ostřikovač světel, promáčklý kousek prahu a že po nehodě je měněn levej blatník a dveře) poloosa v závádhc neni. Auto mělo být v minulosti bourané, ale tak že bylo údajně odřené levým bokem o svodidla nic hrozného tudíž je ve smlouvě že beru na vědomí že bylo bourané ale v závorce je že není ovlivněna pevnost karoserie.

Auto jezdilo dva dny najel jsem necelých 300km (150km cesta domu a zbytek jen vyzkoušení druhý den) a při normální jízdě cca 110km/h na pětku začalo ztrácet otáčky, podřazení nepomohlo a po chvilce chcíplo a při startování nechtělo chytit tak jsme ho dotáhli domu, naštěstí jen kousek jel jsem do myčky. Prodejce mi vyšel vstříc a po dvou dnech přijel a přečetl závadu (Hallova sonda G40) tak jsem auto dal do servisu kde mi ihned po sundání sondy řekli že se netočí vačka sacích ventilů a motor může bejt potkanej. S prodejcem jsme byli tak nějak domluveni, že půjdeme s opravou napůl samozřejmě že je potkanej motor jsem raději bral jako krajní možnost.

Musel jsem počkat 7 dní než měli na mě čas to dál rozebírat, poté sundali víko a našli rozlomenou vačkovou hřídel výfukových ventilů a některý ventily jsou asi v pr... dál jsem jim říkal ať to nerozebírají jenže když jsem se na to přijel podívat tak jsme mluvily co a jak se to mohlo stát a řekli mi že to bude tím ,že auto bylo hodně bourané. Auto mi zvedli a začali jsme to prohlížet a našli jsme kupu dost špatnejch věcí. Fotky jsou na http://golfgti.rajce.net" onclick="window.open(this.href);return false;

S prodávajícím jsem v kontaktu, ale dal mi tyto varianty 10 000,- dá na opravu, 100 000,- mi vrátí za nepojízdný auto, 130 000,- za jakkoliv pojízdný v původním stavu (vyměnit vačku a ventily nebo celej motor) anebo varianta poslední zapojit do toho právníka a popotahovat to kdovíjak dlouho.


- pravej nosník v motorovym prostoru je navařenej z jinýho auta po škrábnutí se objeví červená barva auto je celé černé (svár je perfektně schovanej pod nádržkou chladící kapaliny a pokračuje až dolu v podběhu je to vidět až po sundání plastovýho deklu)
- levej práh je bodovanej CO-čkem až k zadním dveřím
- olejová vana evidentně není z motoru AGU (má na dně jakési čidlo co tam nepatří) místo těsnění je tam jen tmel ani nechci vědět jak docílili stejný rozteče šroubů
- auto někdo zvedal asi ještěrkou vespod jsou vidět šrámy od vidlí
- na motoru je přivařenej jeden úchyt šroubu při odstojování se to odlouplo
- poloosa tam nesedí asi hlavně proto, že motor bude o kousek šouplej ke straně
- auto mělo mít nový rozvody, ale podle kladek to vypadá že je jen vyměněn řemen napínák je hodně bídnej

Uživatelský avatar
RSWRC
Závodník
Závodník
Příspěvky: 699
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov & Starý Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf GTI mrtev po pár kilometrech

Příspěvek od RSWRC »

Nevím jak to je dle zákonu a pod. ale nemáš možnost to vrátit a vrátit peníze?
MOTOR MÁ TAKOVÝ VÝKON, KOLIK VZDUCHU DOKÁŽE ZPRACOVAT
Tommü motor tuning © 2007
Obrázek

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf GTI mrtev po pár kilometrech

Příspěvek od _GK_ »

To mám je tam 6 měsíců ochranná lhůta, ale jak jsem napsal prodávající mi dal varianty takový jaký jsem napsal. Zatim jsme v normálnim vztahu, ale očekávám, že když budu vracet nepojízdný auto a budu chtít všechno tak se to zhroší.

Uživatelský avatar
MareeqGTI
Profík
Profík
Příspěvky: 1030
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha vychod
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf GTI mrtev po pár kilometrech

Příspěvek od MareeqGTI »

Absolutně s prodávájícím nediskutuj, v tomhle případě jsi naprosto v právu. Jedná se skrytou závadu, takže požaduj vrácení celé částky, tj 130tis PLUS Tvoje náklady na nynější úkony v servisu (rozebrání motoru atd!!!)

Pokud máš smlouvu jak říkáš, případnej soud by proběhl vcelku rychle :wink: Hlavně nic neopravuj kvůli případnému znaleckému posudku!!!! Prodávající Ti může nabídnout slevu z kupní ceny, ale pokud nabízí 10tis Kč, nemá to cenu. Vem si že motor bude stát 15tkc a výměna atd dalších 5-10. Další věc je, že pokud bylo auto silně bouraný tak bych s tím nechtěl jezdit ani zadarmo, což určitě víš.

Nekompromisně požaduj vrácení kupní ceny a event. Tvých nákladů, a to do 30ti dnů. Pokud se tak nestane, kontaktuj právníka... Rozhodně nic nezkazíš, když ho kontaktuješ už teď, abys něco nepodělal. Jde ti přece jenom o dost peněz... Prodávající v žádném případě nemá právo Ti vracet poníženou částku nebo chtít auto zpět pojízdné. Podle toho co píšeš, se někdo na na tom slušně vyřádil :roll:


Stalo se mi to samé, akorát já byl bohužel ten prodávající, a auto jsem si bez keců vzal zpátky a zaplatil jsem kupujícímu i odtah. Ze slušnosti a s tím že mi týden počkal. Stejně mi nic jiného nezbývalo. Je to prostě risk, když prodáváš starý auto, ještě k tomu pokud je to takovej kýbl jako Ty píšeš...

Uživatelský avatar
MareeqGTI
Profík
Profík
Příspěvky: 1030
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha vychod
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf GTI mrtev po pár kilometrech

Příspěvek od MareeqGTI »

Koukám že jde o tohle GTI: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=52&t=109308" onclick="window.open(this.href);return false;

heh, už jen podle podpisu toho člověka:
dily golf4 bora

koupim bouracky vw
...ti mohlo bejt jasný že to auto asi nebude taková vůně jak píše :roll: Jak jsem psal výše, nediskutuj a JEDNEJ, než stihne Tvoje peníze někam zašít a pak to z něj budeš tahat po splátkách :roll:

Uživatelský avatar
RSWRC
Závodník
Závodník
Příspěvky: 699
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov & Starý Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf GTI mrtev po pár kilometrech

Příspěvek od RSWRC »

už mi jen příjde divné, že na těch fotkách chybí na PZ dveří lišta ochranná :roll: :wink:
MOTOR MÁ TAKOVÝ VÝKON, KOLIK VZDUCHU DOKÁŽE ZPRACOVAT
Tommü motor tuning © 2007
Obrázek

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf GTI mrtev po pár kilometrech

Příspěvek od _GK_ »

Samozřejmě bejt to jen motor tak už to opravuju, ale v puzzle car jezdí jen blázni. Lištu jsem bral, že tam neni po tý bouračce, při předváděčce už tam byla. Já do toho šel spíš kvůli těm kilometrum pokud je to stočený tak ne nijak dramaticky. Předtim mi utekl o dva dny proti tomuhle krásnej kus 75 000km se serviskou první majitel jen měl promáčkliny na pár místech. Motor, kabely, konektory,volant, řadička, pedály apod. na ty kiláky fakt vypadali. Motor asi ještě nikdo neotvíral a podle vačky fakt na ty kilometry taky zhruba vypadá ale je jasný proč jich zatim natočil tak málo.

Já si myslim, že tohle ani neni jeho práce on ho jen koupil a hned po pár měsících prodal.


P.S. Máte někdo zkušenost jak to probíhá po zlém a jak dlouho to může trvat ? Já samozřejmě nedal do auta všechno prachy ani nijak urgentně nepotřebuju mít soukromý auto mám ještě stále firemní který na takový pojížďky stačí.

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Golf GTI mrtev po pár kilometrech

Příspěvek od standokan »

přesně pokuť máš smlouvu není co řešit ať si svého zachovalého mazla :roll: nechá a tobě musí vrátit všechny love i výdaji které si měl
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
stréc od piva
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 30.09.2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf GTI mrtev po pár kilometrech

Příspěvek od stréc od piva »

Ještě ti tu chybí jedna varianta,divím se že ti ji nenabídnul.
Celou věc nahlásit před předáním právnovikovi policii.
A budou hošana stíhat pro podvod.Pokud byl první a jediný majitel tak se z toho nevykroutí,pokud už je druhý,už mu to nemusí dokázat.Ale i tak přes četníky to bude na dlouho
Ať si každej jezdí čím a jak chce,ale blbci na silnici ať se mi vyhnou ! AMEN

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf GTI mrtev po pár kilometrech

Příspěvek od _GK_ »

Takhle moc bych to nekomplikoval. Já se až po prodeji dozvěděl, že předchozí osoba na velkym TP neni předchozí majitel bylo tam i dědictví ale historie u auta r.v.1999 to máte těžký.

Dost mě to zklamalo, jelikož GTI v dobrym stavu nejlépe do 100 000km navíc pětidvéře už asi nikdy neseženu dokonce ani v Německu a pokud jo tak za nerozumnou cenu nebo má nalítáno 200 a víc. Takže mě to paradoxně začíná lákat jít do varianty nekoncernového vozu a to konkrétně Alfa 156 2.0 JTS Sedan která se dá sehnat za babku ročník 02/03 a výbavou kterou u VW jen tak něco neemá takže ještě uvidíme.

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf GTI mrtev po pár kilometrech

Příspěvek od Vecernicek »

Tak tady si někdo hodně moc vyhrál se svářečkou...

Dotaz tos neměl někoho kdo tomu rozumí s sebou? Těhle prasáren se dalo všimnout už před koupí...

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf GTI mrtev po pár kilometrech

Příspěvek od _GK_ »

Nikoho jsem s sebou neměl, jak jsem psal prohlídl jsem obvyklý věci motor tam kam bylo vidět vypadal slušně nic zásadního jsem neviděl interiér vypadal taky solidně. Důvod nízkých kilometrů byl prý že auto se dědilo to je v papírech a nějakou delší dobu stálo.

Většina těch špatnejch věcí je vidět zespoda nebo po sundání plastovejch deklů. Každopádně s tou svářečkou souhlas já vařený auta už viděl ale vždycky to bylo hned poznat.

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf GTI mrtev po pár kilometrech

Příspěvek od _GK_ »

Poslední nabídka zní na vrácení 110 000,- a auto si odtáhne nicméně peníze teď nemá.
Na to jsem ochoten ještě přistoupit pokud to bude do konce měsíce a celá částka jinak soud.

Uživatelský avatar
stréc od piva
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 30.09.2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf GTI mrtev po pár kilometrech

Příspěvek od stréc od piva »

_GK_ píše:Poslední nabídka zní na vrácení 110 000,- a auto si odtáhne nicméně peníze teď nemá.
Na to jsem ochoten ještě přistoupit pokud to bude do konce měsíce a celá částka jinak soud.
a těch 20 000kč smu dal za to,že ses tím vrakem svezl 350km? 8O 8O 8O 8O

žádnej soud...ten se povleče 3 roky minimálně,ty zaplatíš nehorazny peníze za právníky,posudky,podání žaloby...a nakonec to taky nemusíš vyhrát stoprocentně..protože mu nikdo nedokáže,že o tom při prodeji také nevěděl....

takže sepsat smlouvu o vracení.a pokud do termínu neuhradí..předat vymahačské agentuře...nebo východním vymahačum...a nazdar
Ať si každej jezdí čím a jak chce,ale blbci na silnici ať se mi vyhnou ! AMEN

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf GTI mrtev po pár kilometrech

Příspěvek od Vecernicek »

a nebo ať ti vrátí 110.000,-Kč a auto si nech...

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“