Neplatná technická při bouračce - pls help.

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
icemaker
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Neplatná technická při bouračce - pls help.

Příspěvek od icemaker »

Tak se mi dnes po mích 12 letech co vlastním papíry podařilo poprvé nabourat vlastní vinou !!
Nedobrzdil jsem za sprinterem co táhl vlek na auto (naštěstí prázdný), jelikož měl týpek auto služební (AAAAuto :roll: ), tak zavolal benga. Já svou chybu přiznal, prostě sem nedával chvilku pozor. Jenže, když se to začalo sepisovat, tak se přišlo na to, že Sprinter má už tři měsíce propadlou technickou, tudíž (podle mě) by na silnici neměl vůbec co dělat. Policie to vše sepsala, s tím, že to předají na dopravní magistrát, tak jak se to běžně dělá a tím to pro ně skončilo.
A teď babo raď - dá se z toho nějak "vybruslit", myslím to tak, že jestli mě čeká nějaký postih i když to auto nemělo na silnici co dělat, nebo to nikoho zajímat nebude a prostě dostanu nějakou pokutu a pár bodů k tomu ???
Kdo se směje nejlíp ten se směje naposled !!!

Výkup věcí Německo 1933 - 1945. (literatura, army, chladné zbraně atd. )

Passat TDI 2005 96kw, Renault Scenic 1.6

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Neplatná technická při bouračce - pls help.

Příspěvek od pino.t »

Já bych řekl, že pokutu dostaneš stejně, nedodržel si bezpečnou vzdálenost, nebo něco podobného a on dostane nezávisle na tobě taky flastr.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

pasa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.11.2009 17:02

Re: Neplatná technická při bouračce - pls help.

Příspěvek od pasa »

No nechci Tě moc strašit, ale na školení řidičů nám bylo řečeno, že jízda bez SPZ nebo bez platného TP, stojí 20L a papíry do čistírny na cca 1/2 roku. Něco by jsi možná zjistil v body tabulce

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Neplatná technická při bouračce - pls help.

Příspěvek od widle »

jj, vozidlo bez platné STK není způsobilé pro provoz na pozemních komunikacích a tudíž tam nemá co dělat...napiš SZ HAMMEROVI
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Neplatná technická při bouračce - pls help.

Příspěvek od parizek_ltm »

Ja bych rekl, ze tam sice nema co delat, ale pokutu stejne dostanes, jsi vinik.
Rozdil bude akorat v tom, ze tvoje pojistovna nebude nic hradit. Mozna ti nestrhnou bonusy. Tot muj nazor.
Podle me je to jako se spatnym rozmerem pneu...

Uživatelský avatar
tycon87
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1337
Registrován: 05.04.2008 18:25
Bydliště: Světlá nad Sázavou, okr.Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Neplatná technická při bouračce - pls help.

Příspěvek od tycon87 »

Ty jsi viník, tak dostaneš flastr a nějaký ten bodík, ale on to bude mít daleko horší. :wink:
Veškeré použité náhradní díly na vozy VW,Škoda,Seat, Audi!

Můj bývalý vůz: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123228" onclick="window.open(this.href);return false;
Bylo moje:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=207158

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Neplatná technická při bouračce - pls help.

Příspěvek od cheetah »

tak icemakere - ty jsi porušil
zákon 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích
§4 Povinnosti účastníka provozu na pozemních komunikacích
Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen
a) chovat se ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní, aby nepoškozoval životní prostředí ani neohrožoval život zvířat, své chování je povinen přizpůsobit zejména stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace,1) povětrnostním podmínkám, situaci v provozu na pozemních komunikacích, svým schopnostem a svému zdravotnímu stavu,
§ 5 Povinnosti řidiče
(1) Řidič je kromě povinností uvedených v § 4 dále povinen
b) věnovat se plně řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a sledovat situaci v provozu na pozemních komunikacích,
c) přizpůsobit jízdu technickým vlastnostem vozidla nebo fyzickým vlastnostem zvířete,
sankce - dle mého názoru
zákon č. 200/1990 Sb. o přestupcích
§22 odst. 1 písm. l
jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až k), poruší zvláštní právní předpis3f).
kdy ti hrozí dle téhož § odst. 9 ve správním řízení pokuta ve výši 1.500 - 2.500,-Kč. + náklady správního řízení

AAA auto - řidič
zákon 361/2000 Sb. porušil § 5 odst. 1 písm. a
§5 Povinnosti řidiče
Řidič je kromě povinností uvedených v § 4 dále povinen
a) užít vozidlo, které splňuje technické podmínky stanovené zvláštním právním předpisem
sankce - dle mého názoru
zákon č. 200/1990 Sb. o přestupcích
§22 odst. 1 písm. l
jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až k), poruší zvláštní právní předpis3f).
kdy mu hrozí dle téhož § odst. 9 ve správním řízení pokuta ve výši 1.500 - 2.500,-Kč. + náklady správního řízení

AAA auto - společnost ( vlastník vozidla )
zákon 56/2001 Sb.o podmínkách provozu na pozemních komunikacích porušil § 37 písm. c
- provozovatel vozidla neprokáže jeho technickou způsobilost k provozu na pozemních komunikacích způsobem stanoveným tímto zákonem
- § 83 odst. 1 písm. d
jako provozovatel silničního motorového vozidla nebo přípojného vozidla provozuje vozidlo, které je podle § 37 technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích,
sankce - dle mého názoru
zákon 56/2001 Sb.
- § 83 odst. 2 - kdy společnosti AAA auto hrozí pokuta ve správním řízení ve výši až 50.000,-Kč + náklady správního řízení

Jinak nelze vybírat mezi závažnostmi přestupků nebo kdo z Vás spáchal závažnější přestupek. Přestupku jste se dopustily všichni a všichni za své jednání ponesete následky. Nevím osobně o nějakém fíglu jak se z toho vyvléct mimo tvrzení, že zabrzdil nečekaně, úplně zbytečně a ty jsi protože jsi nechtěl vjet do protisměru a srazit cyklistu jsi to pustil radši do něj. Ale jelikož věc je na místě pro policii vyřízena a ty jsi vše podepsal, akorát by ses něčím podobným podkopal před správním řízením. Jestli je to jak píšeš a je to po letech tvoje první zaviněná nehoda, pokuta bude malá. Další problém vznikne pro AAA auto, až budou chtít plnit z tvého povinného ručení, na pojišťovně podotkni, že v doběnehody nemělo jejich vozidlo technickou, a myslím, že ti nechaj bonusy a na ně se pěkně vys.... Jinak nějaký nátlak na mimovyrovnání od AAA auto, že by po tobě chtěl zaplatit škodu na autě, neřeš, vše předávej na pojišťovnu a výhružky ignoruj. To je asi vše co bych k tomu dodal:D. Jo a za přestupek dle 22/1l se body nepíšou. Ale tento sloh je můj pohled na řešení problému, může to dopadnout i jinak.

Uživatelský avatar
icemaker
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Neplatná technická při bouračce - pls help.

Příspěvek od icemaker »

cheetah píše:tak icemakere - ty jsi porušil
zákon 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích
§4 Povinnosti účastníka provozu na pozemních komunikacích
Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen
a) chovat se ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní, aby nepoškozoval životní prostředí ani neohrožoval život zvířat, své chování je povinen přizpůsobit zejména stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace,1) povětrnostním podmínkám, situaci v provozu na pozemních komunikacích, svým schopnostem a svému zdravotnímu stavu,
§ 5 Povinnosti řidiče
(1) Řidič je kromě povinností uvedených v § 4 dále povinen
b) věnovat se plně řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a sledovat situaci v provozu na pozemních komunikacích,
c) přizpůsobit jízdu technickým vlastnostem vozidla nebo fyzickým vlastnostem zvířete,
sankce - dle mého názoru
zákon č. 200/1990 Sb. o přestupcích
§22 odst. 1 písm. l
jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až k), poruší zvláštní právní předpis3f).
kdy ti hrozí dle téhož § odst. 9 ve správním řízení pokuta ve výši 1.500 - 2.500,-Kč. + náklady správního řízení

AAA auto - řidič
zákon 361/2000 Sb. porušil § 5 odst. 1 písm. a
§5 Povinnosti řidiče
Řidič je kromě povinností uvedených v § 4 dále povinen
a) užít vozidlo, které splňuje technické podmínky stanovené zvláštním právním předpisem
sankce - dle mého názoru
zákon č. 200/1990 Sb. o přestupcích
§22 odst. 1 písm. l
jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až k), poruší zvláštní právní předpis3f).
kdy mu hrozí dle téhož § odst. 9 ve správním řízení pokuta ve výši 1.500 - 2.500,-Kč. + náklady správního řízení

AAA auto - společnost ( vlastník vozidla )
zákon 56/2001 Sb.o podmínkách provozu na pozemních komunikacích porušil § 37 písm. c
- provozovatel vozidla neprokáže jeho technickou způsobilost k provozu na pozemních komunikacích způsobem stanoveným tímto zákonem
- § 83 odst. 1 písm. d
jako provozovatel silničního motorového vozidla nebo přípojného vozidla provozuje vozidlo, které je podle § 37 technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích,
sankce - dle mého názoru
zákon 56/2001 Sb.
- § 83 odst. 2 - kdy společnosti AAA auto hrozí pokuta ve správním řízení ve výši až 50.000,-Kč + náklady správního řízení

Jinak nelze vybírat mezi závažnostmi přestupků nebo kdo z Vás spáchal závažnější přestupek. Přestupku jste se dopustily všichni a všichni za své jednání ponesete následky. Nevím osobně o nějakém fíglu jak se z toho vyvléct mimo tvrzení, že zabrzdil nečekaně, úplně zbytečně a ty jsi protože jsi nechtěl vjet do protisměru a srazit cyklistu jsi to pustil radši do něj. Ale jelikož věc je na místě pro policii vyřízena a ty jsi vše podepsal, akorát by ses něčím podobným podkopal před správním řízením. Jestli je to jak píšeš a je to po letech tvoje první zaviněná nehoda, pokuta bude malá. Další problém vznikne pro AAA auto, až budou chtít plnit z tvého povinného ručení, na pojišťovně podotkni, že v doběnehody nemělo jejich vozidlo technickou, a myslím, že ti nechaj bonusy a na ně se pěkně vys.... Jinak nějaký nátlak na mimovyrovnání od AAA auto, že by po tobě chtěl zaplatit škodu na autě, neřeš, vše předávej na pojišťovnu a výhružky ignoruj. To je asi vše co bych k tomu dodal:D. Jo a za přestupek dle 22/1l se body nepíšou. Ale tento sloh je můj pohled na řešení problému, může to dopadnout i jinak.
Jo, dík, to jsem potřeboval vědět, šlo mi hlavně o body.
Kdo se směje nejlíp ten se směje naposled !!!

Výkup věcí Německo 1933 - 1945. (literatura, army, chladné zbraně atd. )

Passat TDI 2005 96kw, Renault Scenic 1.6

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Neplatná technická při bouračce - pls help.

Příspěvek od vilik »

Řekl bych, že propadlá technická naboraného auta nemá vliv a tvůj způsob jízdy. Takže nedobrzdíš - zaplatíš.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Neplatná technická při bouračce - pls help.

Příspěvek od napster »

dostaneš 2000kč pokutu+2body sprinter to bude mít horší,protože jeho vozidlo neni způsobilé pro provoz na silnici bez platné STK. škodu platit nebudeš, sprinter to zaplatí z pojistky.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“