jak to dopadne?

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: jak to dopadne?

Příspěvek od Storm »

Je to možný, hledal jsem to teď a většinou jsem narazil na odpovědi, že si to může vyžádat jen finančák.

Ještě článek http://www.autoweb.cz/osoba-blizka-a-firemni-auto/" onclick="window.open(this.href);return false;
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
Marek_yessman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 17.04.2010 10:58
Bydliště: Praha vwýchod

Re: jak to dopadne?

Příspěvek od Marek_yessman »

tak paráda :D žádná osoba blízká, půjdu tam jako jednatel firmy, a prásknu ''novýho nic netušícího :D'' obchodního zástupce firmy Ivanoviče Šamšulenka, Krasnojarskaja ulica 947, Minsk, Belarus. :potlesk: a naučim se ho psát azbukou :D :D

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: jak to dopadne?

Příspěvek od Hammer »

Právnická osoba u svého služebního auta je povinna vést knihu jízd se všemi náležitostmi této knihy. Je úplně jedno za jakým účelem je vozidlo používáno. Kniha jízd slouží pro kontrolu finančáku, z čeho si mimo jiné podnikatel odepisuje daně. A bordel v daňových podkladech je v této zemi víc než vražda.
Policie naproti tomu je oprávněna vyžadovat mimo jiné od právnických osob podklady, písemnosti a další věci, které by mohly přispět k objasnění protiprávního jednání, kterým se policie zabývá. Tyto osoby jsou povinny policii vyhovět. Nevím nic o tom, že by se zákon o policii měnil.
Že policie nemá v kompetenci chybějící knihu jízd řešit ale má ji v kompetenci jiný příslušný úřad, si jaksi silně pletete.
Takže jestli vám to dochází, kontrola v těchto, podnikatelích různě šlendriánsky vedených dokladech, ze strany policie proto, že se její řidič na silnici neumí chovat, je silně zavánějící průserem pro celou firmu pro úplně jinší věci, než nějaká trapná tisícová nebo dvou a půl tisícová pokuta anebo papíry toho blba za rychlou jízdu. A i ze strany řidiče ten imbecil často pochopí, že ta jeho rychlá jízda a průser, který udělal zaměstnavateli, se nedají porovnávat.
Už přímo vidím zaměstnavatele, který bude vystavovat firmu riziku kontroly z finančáku skrz nějakou pokutu za rychlou jízdu. To by musel být mamlas typu českého podnikatele. Nezažil jsem nikdy, že by to skončilo nějak jinak, než okamžitým sdělením kdo řídil a často navíc vyhazovem řidiče. Když totiž měl řidič nějaké nestandardní chování na místě přestupku, vysvětlil jsem zaměstnavateli, že není nic snazšího než postoupit jedním papírem podnět finančákovi k prošetření okamžitému neposkytnutí dokladů o jízdě služebního vozidla a maník šel.
No a pokud si s vlastním firemním autem firmy co patří vám jezdíte sami, není nic lepšího a vynalézavějšího, než takto na sebe nechat poslat finance. Nikdy nezapomínejte na to, jak funguje státní správa: čárečky = odměny. Je jako člověk nezajímáte, pro ně jste ničema a lump, na kterém si mohou udělat lepší příští výplatu.

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: jak to dopadne?

Příspěvek od PlusOne »

Hammere, jestli můžu.... situace je taková, že pro zahraniční cesty "fasujeme" firemní auta. V rámci zefektivnění dopravy zaměstnanců jezdíme v autech třeba tři-čtyři. Pochopitelně většinou jeden nechce sám odřídit celou cestu, takže se za volantem střídáme. Dejme tomu, že se s autem ještě na našem území udělá přestupek. Firma ví, komu na cestu auto poskytla, a táž osoba je uvedna v knize jízd. Pochopitelně je i známé, kdo "spolujel", není jen známé, kdo v daný moment řídil.
Takže dejme tomu, firma uvede, že v danou dobu jsem měl auto na sebe půjčené já, čili si mě orgáni předvolají, ale na fotce za volantem prokazatelně nebudu. Jak se to řeší potom?
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jak to dopadne?

Příspěvek od Bastard »

No jak, řekneš že řídil řidič B, ten řekne, že řídil řidič C, ten řekne že řídil řidič D a ten zase řekne, žes řídil ty :mrgreen:

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: jak to dopadne?

Příspěvek od Hammer »

PlusOne píše:Hammere, jestli můžu.... situace je taková, že pro zahraniční cesty "fasujeme" firemní auta. V rámci zefektivnění dopravy zaměstnanců jezdíme v autech třeba tři-čtyři. Pochopitelně většinou jeden nechce sám odřídit celou cestu, takže se za volantem střídáme. Dejme tomu, že se s autem ještě na našem území udělá přestupek. Firma ví, komu na cestu auto poskytla, a táž osoba je uvedna v knize jízd. Pochopitelně je i známé, kdo "spolujel", není jen známé, kdo v daný moment řídil.
Takže dejme tomu, firma uvede, že v danou dobu jsem měl auto na sebe půjčené já, čili si mě orgáni předvolají, ale na fotce za volantem prokazatelně nebudu. Jak se to řeší potom?

Tak pozor. Jakmile skončí jeden řidič v knize jízd, musí se jízda ukončit a zapsat nová jízda na jiného řidiče. Vypisuje se i důvod přerušení jízdy jedním řidičem jako třeba únava atd.
Samozřejmě se to tak v reálu nedělá, ale jen do okamžiku, kdy dojde k průšvihu. Tohle je velice přísně finančákem postihováno, pozor na to. Ne aby vaše řidiče napadlo pustit si hubu na špacír, že auto předal někomu jinému. Je to jednak hrubé porušení pracovní kázně z jeho strany a následné kontroly připomínající svými následky lavinu.

S autem je průšvih, policie nemůže zjistit řidiče a postoupí věc ke kontrole finančáku. Ne aby jí toho řidiče financi snad zjistili, ale aby udělali s firmou pořádky. Je to systém: z nás si srandu dělat nebudeš.

Tak: tohle platilo za doby, kdy jsem sloužil. Vzhledem k tomu, že jsem zase moc zaměstnán, nemám čas ti najít jestli to latí stejně dneska, ale prostě zkus google, najdi si jaký předpis to říká a přečti si to. Nenech se zmýlit všelijakými názory právníků a podobně, jsou tam zádrhely na dobu, kdy na tu otázku odpovídal a tak. Předpisy se pořád mění. Najdi si předpis.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: jak to dopadne?

Příspěvek od Hammer »

Bastard píše:No jak, řekneš že řídil řidič B, ten řekne, že řídil řidič C, ten řekne že řídil řidič D a ten zase řekne, žes řídil ty :mrgreen:
A máš v podniku takovou kontrolu, že se půjdeš oběsit. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jak to dopadne?

Příspěvek od Bastard »

Hammer píše:
Bastard píše:No jak, řekneš že řídil řidič B, ten řekne, že řídil řidič C, ten řekne že řídil řidič D a ten zase řekne, žes řídil ty :mrgreen:
A máš v podniku takovou kontrolu, že se půjdeš oběsit. :lol: :lol: :lol:
Byl to jen nápad :laugh:

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: jak to dopadne?

Příspěvek od widle »

Hammer píše:
PlusOne píše:Hammere, jestli můžu.... situace je taková, že pro zahraniční cesty "fasujeme" firemní auta. V rámci zefektivnění dopravy zaměstnanců jezdíme v autech třeba tři-čtyři. Pochopitelně většinou jeden nechce sám odřídit celou cestu, takže se za volantem střídáme. Dejme tomu, že se s autem ještě na našem území udělá přestupek. Firma ví, komu na cestu auto poskytla, a táž osoba je uvedna v knize jízd. Pochopitelně je i známé, kdo "spolujel", není jen známé, kdo v daný moment řídil.
Takže dejme tomu, firma uvede, že v danou dobu jsem měl auto na sebe půjčené já, čili si mě orgáni předvolají, ale na fotce za volantem prokazatelně nebudu. Jak se to řeší potom?

Tak pozor. Jakmile skončí jeden řidič v knize jízd, musí se jízda ukončit a zapsat nová jízda na jiného řidiče. Vypisuje se i důvod přerušení jízdy jedním řidičem jako třeba únava atd.
Samozřejmě se to tak v reálu nedělá, ale jen do okamžiku, kdy dojde k průšvihu. Tohle je velice přísně finančákem postihováno, pozor na to. Ne aby vaše řidiče napadlo pustit si hubu na špacír, že auto předal někomu jinému. Je to jednak hrubé porušení pracovní kázně z jeho strany a následné kontroly připomínající svými následky lavinu.

S autem je průšvih, policie nemůže zjistit řidiče a postoupí věc ke kontrole finančáku. Ne aby jí toho řidiče financi snad zjistili, ale aby udělali s firmou pořádky. Je to systém: z nás si srandu dělat nebudeš.

Tak: tohle platilo za doby, kdy jsem sloužil. Vzhledem k tomu, že jsem zase moc zaměstnán, nemám čas ti najít jestli to latí stejně dneska, ale prostě zkus google, najdi si jaký předpis to říká a přečti si to. Nenech se zmýlit všelijakými názory právníků a podobně, jsou tam zádrhely na dobu, kdy na tu otázku odpovídal a tak. Předpisy se pořád mění. Najdi si předpis.
tak, tak.když jsme střídali šoféra, vždy ten předešlý jízdu ukončil...
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: jak to dopadne?

Příspěvek od Storm »

Tak toto u nás nefunguje, na delší cesty se občas prostřídáme, ale píše se vždy jen jedna cesta a jedna osoba, ikdyž zpětně je dohledatelné, kdo všechno se té služebky zúčastnil.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: jak to dopadne?

Příspěvek od Hammer »

Storm píše:Tak toto u nás nefunguje, na delší cesty se občas prostřídáme, ale píše se vždy jen jedna cesta a jedna osoba, ikdyž zpětně je dohledatelné, kdo všechno se té služebky zúčastnil.

Jen do doby, než se něco stane, na co si došlápne finančák. Je to prkotina, co se týká vypsání jízdy, nenáročný úkon, ale hrůzné problémy když to praskne. Doporučuju, pokud nemáte na šéfa pifku, to tak dělat.

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: jak to dopadne?

Příspěvek od PlusOne »

Hammer píše:
Storm píše:Tak toto u nás nefunguje, na delší cesty se občas prostřídáme, ale píše se vždy jen jedna cesta a jedna osoba, ikdyž zpětně je dohledatelné, kdo všechno se té služebky zúčastnil.

Jen do doby, než se něco stane, na co si došlápne finančák. Je to prkotina, co se týká vypsání jízdy, nenáročný úkon, ale hrůzné problémy když to praskne. Doporučuju, pokud nemáte na šéfa pifku, to tak dělat.

No, pochopil jsem, že z toho může být akorát problém - pokud si firma problém nebude chtít dělat, svede všechno na mě (stylem "co je zapsáno v knize jízd, to platí"), potažmo z toho budou problémy pro firmu. Každopádně by mě asi vyhodili. Díky za odpovědi!!!
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“