Bodový systém - sčítání bodů

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Bodový systém - sčítání bodů

Příspěvek od Storm »

Potřeboval bych si na toto téma ujasnit pár věcí. Dnes vyšel tento článek: http://zpravy.idnes.cz/ridicka-nasbiral ... _praha_cen" onclick="window.open(this.href);return false; Zajímá mě jestli skutečně policie nemá povinnost informovat o přestupcích, jak je tam psáno a zda je tedy skutečně možné body sčítat tak, jak v nedávné době rozhodl soud: http://magazin.automix.centrum.cz/clanek.phtml?id=16641" onclick="window.open(this.href);return false; Jde mi třeba o situaci, kdy po čase zjistím že mám plný počet bodů a v polovině případů, kdy k přestupku došlu jsem třeba ani auto nemusel řídit. To se jako o tom přidělení bodů rozhodne beze mne?

Jinak jsem si ještě prostudoval co tu psal o společném řízení Hammer, viz http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=190&t=127233" onclick="window.open(this.href);return false; a teď jsem z toho zmatený úplně :)
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
tycon87
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1337
Registrován: 05.04.2008 18:25
Bydliště: Světlá nad Sázavou, okr.Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Bodový systém - sčítání bodů

Příspěvek od tycon87 »

Storm píše:Potřeboval bych si na toto téma ujasnit pár věcí. Dnes vyšel tento článek: http://zpravy.idnes.cz/ridicka-nasbiral ... _praha_cen" onclick="window.open(this.href);return false; Zajímá mě jestli skutečně policie nemá povinnost informovat o přestupcích, jak je tam psáno a zda je tedy skutečně možné body sčítat tak, jak v nedávné době rozhodl soud: http://magazin.automix.centrum.cz/clanek.phtml?id=16641" onclick="window.open(this.href);return false; Jde mi třeba o situaci, kdy po čase zjistím že mám plný počet bodů a v polovině případů, kdy k přestupku došlu jsem třeba ani auto nemusel řídit. To se jako o tom přidělení bodů rozhodne beze mne?

Jinak jsem si ještě prostudoval co tu psal o společném řízení Hammer, viz http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=190&t=127233" onclick="window.open(this.href);return false; a teď jsem z toho zmatený úplně :)
No každý přestupek bodově ohodnocený, který spácháš, tak policista vloží do počítače a tam se to elektronicky přesune na městský úřad odboru dopravy, kam spadáš a tam ti body přidělej. Ale neinformujou tě o tom. Musíš si to hlídat sám. :wink:
Veškeré použité náhradní díly na vozy VW,Škoda,Seat, Audi!

Můj bývalý vůz: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123228" onclick="window.open(this.href);return false;
Bylo moje:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=207158

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Bodový systém - sčítání bodů

Příspěvek od Storm »

No to mi je jasný, ale tak to chápu v případě, kdy mě třeba policista zastaví, protože jsem spáchal přestupek. Pak je mi jasný, že za to něco bude. Ale jaká je situace, když mě vyfotí pár kamer kvůli překročení rychlosti a já po čase zjistím že mám plný počet bodů? To se rozhodne o mě beze mě? Já ten systém moc nechápu, to mám třeba každý týden chodit na poštu si zjišťovat jestli mám ještě řidičák?
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Bodový systém - sčítání bodů

Příspěvek od Bastard »

Podle mě když podepíšeš policajtům flastr, tak body dostaneš a nikdo ti o tom už neříká. Ale když tě cvakne kamera, musí se jít přes správní řízení, aby zjistili, kdo řídil, atd. Bez toho ti body, ani flastr dát nemůžou.

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Bodový systém - sčítání bodů

Příspěvek od cheetah »

Můj subjektivní názor po přečtení pár §.
Sčítání bodů se zde myslí v případě, že tě vyfotí několikrát na kamerách a tobě přijde předvolání na MěÚ. Sem dorazíš na přestupkovou komisi, kde ti řekne úředník, že tě třeba 3 x krát vyfotili. Ukáže ti fotky, kde jsi jasně vidět ty. Ty požádáš o sloučení řízení (když ti to nenavrhne) a on všechny 3 přestupky sloučí jakoby v jeden. Dostaneš pokutu za 1 přestupek a začne ti ubíhat doba 12 měsíců po které ty nesmíš spáchat ten samý přestupek znovu jinak ti hrozí sebrání řidičáku ( teď ti ho nesebere). Jenže zároveň ve skutečnosti jsi se dopustil 3 přestupků překročení rychlosti - tedy získal jsi 6 respektive 9 bodů dle vyhlášky. Tyto všechny ti připíše na konto a pak ti stačí 1x světla a 1 x pásy a jsi třeba bez ŘP.

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Bodový systém - sčítání bodů

Příspěvek od Storm »

Jo jasný, to chápu, takže se může i stát že tam dojdeš, na základě své žádosti se ty přestupky projednají ve společném řízení, pokutu dostaneš za jeden, ale jelikož ty všechny přestupky dohromady přesahují 12 bodů, tak ti hned vemou papíry? Akorát pořád nevím, jak je možné, že si jdeš zjistit někde stav svého bodového konta a zjistíš že už nějaké máš a to jsi nebyl nikde nic projednávat ve spráním řízení.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
tycon87
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1337
Registrován: 05.04.2008 18:25
Bydliště: Světlá nad Sázavou, okr.Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Bodový systém - sčítání bodů

Příspěvek od tycon87 »

Storm píše:Jo jasný, to chápu, takže se může i stát že tam dojdeš, na základě své žádosti se ty přestupky projednají ve společném řízení, pokutu dostaneš za jeden, ale jelikož ty všechny přestupky dohromady přesahují 12 bodů, tak ti hned vemou papíry? Akorát pořád nevím, jak je možné, že si jdeš zjistit někde stav svého bodového konta a zjistíš že už nějaké máš a to jsi nebyl nikde nic projednávat ve spráním řízení.
To je blbost. Když tě vyfotí, tak dostaneš předvolánáí k podání vysvětlení dle §61 z.č. 273/2008 k přestupkovému řízení. Tam se dostavíš a když nebudeš dobře vidět na fotce, tak tam frkneš osobu blízkou a konec. Když budeš krásně vidět, tak jseš v čudu a dostaneš flastr a nějaký ten bodík. Ale dokud za ten přestupek nejseš udělanej, tak žádné body nedostaneš. To je blbost, aby jsi dostával body a ty o tom nevěděl. Něco jiného je, když dostáváš pokutu od policisty a ty se ho zeptáš kolik za to dostane bodů a on bude neznalej a řekne ti nic. Ty potom budeš spokojenej, že nic a ejhle se mrkneš na svůj bodový výpis a tam bude třeba bod. To by se stávat nemělo, ale v dnešní době těch rychlokvašených policistů je možné i toto. Bohužel.
Veškeré použité náhradní díly na vozy VW,Škoda,Seat, Audi!

Můj bývalý vůz: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123228" onclick="window.open(this.href);return false;
Bylo moje:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=207158

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Bodový systém - sčítání bodů

Příspěvek od Storm »

o.k., takto by to mělo být, snad to tak je i v reálu. Ještě mě ale není jasné to odebrání řidičského oprávnění v případě, že tam dojdu a za ty přestupky budu mít více bodů než 12 bodů. Hammer tam píše, že je potřeba udělit nejdříve podmínku, což se ale zase vylučuje s tím, co je psáno v tom článku.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Bodový systém - sčítání bodů

Příspěvek od cheetah »

Storm píše:Jo jasný, to chápu, takže se může i stát že tam dojdeš, na základě své žádosti se ty přestupky projednají ve společném řízení, pokutu dostaneš za jeden, ale jelikož ty všechny přestupky dohromady přesahují 12 bodů, tak ti hned vemou papíry? Akorát pořád nevím, jak je možné, že si jdeš zjistit někde stav svého bodového konta a zjistíš že už nějaké máš a to jsi nebyl nikde nic projednávat ve spráním řízení.
Když dojde k rozhodnutí ve věci, ty se neodvoláš. Když počkáš, vyzve tě rovnou k odevzdání ŘP tak ano. To že máš nějaké body a nevíš o nich je možné tím, že jsi dostal blokovou pokutu za přestupek s bodovým ohodnocením., kterou jsi zaplatil na místě bo jsi dostal složenku. Policie, jak státní tak obecní následně na MěÚ odešle oznámení o uložení blokové pokuty s bodama a MěÚ ti body zapíše do karty. Toto je asi jediná legální možnost jak přijít k bodům, když tedy vynechám to, že se třeba nevyskytuješ na adrese trvalého pobytu ( doručovací adrese) nepřebíráš si poštu, a MěÚ ti na základě výše uvedeného oznámení v příkazním řízení takovou pokutu udělí, ale tomu předchází uhánění tebe,snaha o doručení dopisu z MěÚ o zahájení správního řízení (fikce doručení).

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Bodový systém - sčítání bodů

Příspěvek od cheetah »

tycon87 píše:
Storm píše:Jo jasný, to chápu, takže se může i stát že tam dojdeš, na základě své žádosti se ty přestupky projednají ve společném řízení, pokutu dostaneš za jeden, ale jelikož ty všechny přestupky dohromady přesahují 12 bodů, tak ti hned vemou papíry? Akorát pořád nevím, jak je možné, že si jdeš zjistit někde stav svého bodového konta a zjistíš že už nějaké máš a to jsi nebyl nikde nic projednávat ve spráním řízení.
To je blbost. Když tě vyfotí, tak dostaneš předvolánáí k podání vysvětlení dle §61 z.č. 273/2008 k přestupkovému řízení. Tam se dostavíš a když nebudeš dobře vidět na fotce, tak tam frkneš osobu blízkou a konec. Když budeš krásně vidět, tak jseš v čudu a dostaneš flastr a nějaký ten bodík. Ale dokud za ten přestupek nejseš udělanej, tak žádné body nedostaneš. To je blbost, aby jsi dostával body a ty o tom nevěděl. Něco jiného je, když dostáváš pokutu od policisty a ty se ho zeptáš kolik za to dostane bodů a on bude neznalej a řekne ti nic. Ty potom budeš spokojenej, že nic a ejhle se mrkneš na svůj bodový výpis a tam bude třeba bod. To by se stávat nemělo, ale v dnešní době těch rychlokvašených policistů je možné i toto. Bohužel.
Co vím, tak policie není povinna sdělit řidiči, zda se dopustil bodového přestupku, bo kolik za ten přestupek dostane řidič bodů, protože se může stát, že formou špatného úřednického šimla, a počítačového skřítka se proces udělení bodů někde přeruší a body se řidiči neudělí.....

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Bodový systém - sčítání bodů

Příspěvek od Storm »

cheetah píše:
Storm píše:Jo jasný, to chápu, takže se může i stát že tam dojdeš, na základě své žádosti se ty přestupky projednají ve společném řízení, pokutu dostaneš za jeden, ale jelikož ty všechny přestupky dohromady přesahují 12 bodů, tak ti hned vemou papíry? Akorát pořád nevím, jak je možné, že si jdeš zjistit někde stav svého bodového konta a zjistíš že už nějaké máš a to jsi nebyl nikde nic projednávat ve spráním řízení.
Když dojde k rozhodnutí ve věci, ty se neodvoláš. Když počkáš, vyzve tě rovnou k odevzdání ŘP tak ano.
To znamená pokud se třeba nedostavím na základě výzvy k projednání přestupku ve správním řízení? Nebo jak jsi to myslel?
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Bodový systém - sčítání bodů

Příspěvek od cheetah »

Storm píše:
cheetah píše: Když dojde k rozhodnutí ve věci, ty se neodvoláš. Když počkáš, vyzve tě rovnou k odevzdání ŘP tak ano.
To znamená pokud se třeba nedostavím na základě výzvy k projednání přestupku ve správním řízení? Nebo jak jsi to myslel?
Ne vždy když se nedostavíš, ale když se nedostavíš bez dostatečné omluvy tak ano.
Dostatečná omluva - nemoc, služební cesta mimo region, dovolená atd. Tím můžeš celou tuto věc odkládat a odkládat a když uteče rok od zahájení toho řízení, přestupek už nelze projednat a ty jsi ochcal úřad. Jenže vymýšlej a dokazuj celý rok, že zrovna nemůžeš.

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Bodový systém - sčítání bodů

Příspěvek od Storm »

Dobrý, myslím že to vše chápu, takže díky všem zúčastněným :wink:
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“