Zjištění škody až když bylo pozdě

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
zagy44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 25.11.2007 19:46
Bydliště: Praha

Zjištění škody až když bylo pozdě

Příspěvek od zagy44 »

Ahoj všem,

předpokládám, že to sem píšu zbytečně, ale každá rada drahá.

V pondělí jsem jel z nákupu, zrovna začlo hrozně sněžit, už byla tma, vjel jsem do odbočovacího pruhu a čekal jsem. Přede mnou bylo několik aut, najednou se autu přede mnou rozsvítily couvačky a tak z metru to do mě napálil - asi si spletl rychlost, nevim. Byla to nějaká Honda SUV tušim. Vylezli jsme ven, ometl jsem sníh, prohlídl auto a ničeho jsem si nevšiml, tak se mi chlápek omluvil, a jeli jsme si svojí cestou. Dneska na mě ale vykouknul ruplej nárazník, ruplá maska, ohlá kapota.

Moje blbost, že jsem si nenapsal SPZ nebo si nevzal TEL., poučení napříště.

Každopádně mám havarijku, ale se spoluúčastí asi 10.000,-. Zajímá mě, jak to teď ideálně řešit.

- mám zkusit MP, jestli nemá na té křižovatce kamery, a zkusit dohledat to auto - problém je v tom, že bych měl nehodu asi hned nahlásit...?
- pokud se nic nepodaří najít, můžu říct v klidu pojišťovně, že jsme si prostě v tu chvíli škody nevšimli ( bylo to pod umělým osvětlením, navíc padal sníh, rána nebyla nijak extra velká ) ?
- předpokládám, že kapota bude jen na klempířinu, a nárazník by mi možná jeden šikula dal taky za nějakou kačku do kupy + samozřejmě lakování všech dílů, což jsem stejně plánoval - vzhledem k výši svojí spoluúčasti bych potřeboval tedy plnění rozpočtem, je s tím nějaký problém?

Díky všem za dobře mířené rady, a sypu si popel na hlavu - holt moje první bouračka s jiným autem, napříště už vím, že vždycky SPZ a telefon, když nejsou podmínky k tomu, aby člověk auto mohl pořádně prozkoumat.

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Zjištění škody až když bylo pozdě

Příspěvek od Storm »

Nevím jestli to teď řešit přes policii, za nevypsání záznamu o nehodě je pokuta. Těžko ale říct jak se to posuzuje, když sis v tu chvíli myslel, že škoda byla nulová, tzn. jakoby k nehodě nedošlo.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“