DOVOZ a přihlášení karavanu

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

DOVOZ a přihlášení karavanu

Příspěvek od widle »

Jaké jsou podmínky pro dovoz a přihlášení?
U nás se mi karavany zdají hooodně drahé, na to, jak jsou staré.........
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: DOVOZ a přihlášení karavanu

Příspěvek od jenda »

Nevím jak u karavanu ale minulý měsíc jsem přivezl ojetý sklápěcí přívěs z Německa starý 5 let, v Německu jsem ho normálně koupil, podařilo se mi to, vzhledem že jsem plátce daně po předložení živnostenského listu, potvrzení o registraci k DPH, výpisem z mezinárodního registru za cenu bez daně. Ke káře jsem dostal kupní smlouvu oba dva díly techničáku, naložil jsem jí na podvalník který jsem vezl sebou - nechtěl jsem platit převozní značku a pojistku, takhle to bylo jednodušší a vyrazil domů. V Čechách jsem dojel na technickou udělat dovozový papíry, uzavřel pojištění odpovědnosti a vyrazil na magistrát tam jsem papíry v pondělí odevzdal a ve středu to mělo být hotové, v úterý mi volaly že jim na technické zapoměli napsat nějaké údaje, tak znova na technickou přepsat protokol, zpátky na úřad, v pátek jsem zaplatil asi 2000 za přihlášení a značky a bylo hotovo.
Jinak u karavanu někde chtějí revize od instalací v karavanu, revizi na plyn a na elektroinstalaci. Ale nevím na základě jakého předpisu.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“