Nelze vyřadit auto z registru-pomoc.

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

Nelze vyřadit auto z registru-pomoc.

Příspěvek od miky1 »

Zdravím od známého jsem asi před 4 rokama dostal š105,s tím že jí dojezdím a pak odhlásim.Známí teda auto na mě odhlásil a tím to pro něj skončilo,auto mi vydrželo asi týden o bylo Ko takže sem ho nechal ekologicky zlikvidovat,a šel na úřad ho vyřadit z evedence.Jenže tam mi řekli že auto musim nejdřív na sebe přihlásit a pak se může vyřadit,řekli že k převodu budu potřebovat pov.ručení,platnou stk,a evidenci.Říkal sem jim jak mam udělat stk na autě který už je ekologicky zlikvidováno a tudíš neexistuje,řekli že neví že jedině dojít za starým majitelem aby ten polopřevod co udělal na mě,stahl a auto vyřadil on,no ale se známím už se asi 2 roky nebavíme(nepohodli sme se)takže jakákoliv domluva odpadá,a já ted nevim co stím-mám to nechat být když už se 4 roky s tím nic neděje?To opravdu neexistuje způsob jak auto vyřadit?
Mě jde o to aby mi třeba za 5 let nepřišel domů dopis že auto nemá pov.ručení a zaplatim pokutu půl mega,nebo auto který je v polopřevodu nemusí mít pov.ručení?
Ach jo jak to vlastně je?
Dík za veškerý rady.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nelze vyřadit auto z registru-pomoc.

Příspěvek od Bastard »

Pokud máš doklad o ekologické likvidaci, tak pojištění, ani STK nepotřebuješ. Zkusil bych zajít na ten úřad k jinému úředníkovi. A pokuty za neplacení pojištění se neboj. Auto neprovozuješ, tudíž nemáš povinnost mít ho pojištěný.

Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze vyřadit auto z registru-pomoc.

Příspěvek od miky1 »

Bastard píše:Pokud máš doklad o ekologické likvidaci, tak pojištění, ani STK nepotřebuješ. Zkusil bych zajít na ten úřad k jinému úředníkovi. A pokuty za neplacení pojištění se neboj. Auto neprovozuješ, tudíž nemáš povinnost mít ho pojištěný.
Jo jo doklad o likvidaci mam,mam od auta i veškerý doklady kromě spz ted už si ani nevzpomínam jestli vůbec na autě byly?
Takže auto musí na mě přihlásit než ho vyřadím,nebo ho rovnou vyřadí bez přihlášení?
To musim jít na tej samej úřad-tam se mi moc nechce protože tam byly 3 a všichni mě tvrdily že to musim nejdřív přihlásit na sebe ale bez stk a pov.ručení ne e.
Jo Nepomuk holt je Nepomuk. :oops:

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Re: Nelze vyřadit auto z registru-pomoc.

Příspěvek od Laďa »

no já to měl podobné, ale s tím, že jsem odhlášku zrušil, ale stejně jsem to musel znova přihlásit takže zaplatit zas 800,- aybch to mohl nechat hned vyřadit, takže defakto stejný postup a tím zrušení odhlášky jsem na tom byl stejně jak ty. Pojištění jsem měl to přece taky není problém uzavřít a za týden zrušit to tě přijde na nějaou desetikorunu :wink: co se týše technické tak samo STK na zlikvidované auto jsem neměl, ale tu STK a evidenčku právě nahrazoval ten papír o eko likvidaci takhle mi to tu řekli a takhle to také proběhlo a auto se vyřadilo.

Vyřadit auto bez přihlášení prý nelze a ani zrušit odhlášku už nepomůže a musí se znova přihlásit...

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“