škoda na autě způsobená neoznačenou dírou.

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

honanek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 31.05.2009 11:12

Re: škoda na autě způsobená neoznačenou dírou.

Příspěvek od honanek »

jj vidim to, ale právě v zákoně mají přímo stanoveno, jak má být úprava silnice značená. Tohle je právě málo. Musí tam být snížená rychlost atd. Navíc sám ředitel místních silnic, který byl přivolanej hned po nehodě na místo konstatoval sám, že to takhle vůbec nemělo vypadat. Ale na to asi při rozhodování o vinně zapoměli. Teď to má právník a studuje ty spisy, tak uvidíme... :?

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: škoda na autě způsobená neoznačenou dírou.

Příspěvek od Hammer »

Ty říkáš, že to byla nepřehledná zatáčka... a skončil jsi na střeše? Pak to dopadlo dobře: nic se ti nestalo a doufám, že se dlouho k žádnému auto nedostaneš.
Místo řádně značené nebylo, ležící značka není značka platná. Pokud jsi ji ovšem nesrazil sám, což asi ne. Přesto tě to nezbavuje základní řidičské povinnosti § 18 odst. 1 zák. 361/2000 Sb:

Rychlost jízdy
(1) Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.

Že tam bude štěrk jsi třeba, dejme tomu, při svém neumění a hodně velké dávce nechápavosti co se týče stavu českých silnic, předvídat nemohl. Beru. Jenže jsi nejel tak, aby jsi mohl vozidlo zastavit na vzdálenost, na kterou máš rozhled, jinak by jsi na tom štěrku nevylítnul.
Kdyby se tam válel zraněný chodec, bylo naštorc auto.... Tak by to taky byla jejich vina?

Jestli z tohoto dostaneš korunu, věřím už všeckému. Ono to dopadne tak, že tě ten právník oškube jak hada a luxusně to projedete.

Ještě ti měli vzít papíry, ve strašné spoustě zatáček je štěrk, písek, bláto... a není tam nikdo na střeše. Sorry, ale ty na silnici nemáš co dělat.

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: škoda na autě způsobená neoznačenou dírou.

Příspěvek od Storm »

Mě by zajímalo v jaké rychlosti jsi do té zatáčky vlítnul? Já teda, když už najíždím do zatáčky do které nevidím, tak aspoň sundávám nohu z plynu a už se mi to i vyplatilo, když v obci za zatáčkou vyváželi popeláři. A tam tě samozřejmě taky žádná značka nevaruje.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: škoda na autě způsobená neoznačenou dírou.

Příspěvek od napster »

Hammer píše:Ty říkáš, že to byla nepřehledná zatáčka... a skončil jsi na střeše? Pak to dopadlo dobře: nic se ti nestalo a doufám, že se dlouho k žádnému auto nedostaneš.
Místo řádně značené nebylo, ležící značka není značka platná. Pokud jsi ji ovšem nesrazil sám, což asi ne. Přesto tě to nezbavuje základní řidičské povinnosti § 18 odst. 1 zák. 361/2000 Sb:

Rychlost jízdy
(1) Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.

Že tam bude štěrk jsi třeba, dejme tomu, při svém neumění a hodně velké dávce nechápavosti co se týče stavu českých silnic, předvídat nemohl. Beru. Jenže jsi nejel tak, aby jsi mohl vozidlo zastavit na vzdálenost, na kterou máš rozhled, jinak by jsi na tom štěrku nevylítnul.
Kdyby se tam válel zraněný chodec, bylo naštorc auto.... Tak by to taky byla jejich vina?

Jestli z tohoto dostaneš korunu, věřím už všeckému. Ono to dopadne tak, že tě ten právník oškube jak hada a luxusně to projedete.

Ještě ti měli vzít papíry, ve strašné spoustě zatáček je štěrk, písek, bláto... a není tam nikdo na střeše. Sorry, ale ty na silnici nemáš co dělat.

Tak jasný,že když neni vidět,nebo spadne taik je neplatná,ale přecijenom se kouknu co tam je za značku a dává mi to najevo,že se tam něco dělalo,nebo dělá. btw projedu náklaďákem kolem tý značky za větru a značka spadne.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: škoda na autě způsobená neoznačenou dírou.

Příspěvek od Hammer »

No, ono když se něco na silnici dělá, tak silničáři někdy takhle právě tímto způsobem značky přes noc položí vedle silnice. Nebo přes víkend. Měli by to dělat vždycky když skončí práci, ale to je o zodpovědnosti konkrétního člověka...

honanek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 31.05.2009 11:12

Re: škoda na autě způsobená neoznačenou dírou.

Příspěvek od honanek »

Hammer píše:Ty říkáš, že to byla nepřehledná zatáčka... a skončil jsi na střeše? Pak to dopadlo dobře: nic se ti nestalo a doufám, že se dlouho k žádnému auto nedostaneš.
Místo řádně značené nebylo, ležící značka není značka platná. Pokud jsi ji ovšem nesrazil sám, což asi ne. Přesto tě to nezbavuje základní řidičské povinnosti § 18 odst. 1 zák. 361/2000 Sb:

Rychlost jízdy
(1) Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.

Že tam bude štěrk jsi třeba, dejme tomu, při svém neumění a hodně velké dávce nechápavosti co se týče stavu českých silnic, předvídat nemohl. Beru. Jenže jsi nejel tak, aby jsi mohl vozidlo zastavit na vzdálenost, na kterou máš rozhled, jinak by jsi na tom štěrku nevylítnul.
Kdyby se tam válel zraněný chodec, bylo naštorc auto.... Tak by to taky byla jejich vina?

Jestli z tohoto dostaneš korunu, věřím už všeckému. Ono to dopadne tak, že tě ten právník oškube jak hada a luxusně to projedete.

Ještě ti měli vzít papíry, ve strašné spoustě zatáček je štěrk, písek, bláto... a není tam nikdo na střeše. Sorry, ale ty na silnici nemáš co dělat.
dle §28, odst. 1 Zák.č.13/1997 Sb. - při znečištění dálnice, silnice nebo místní komunikace, které způsobí nebo může způsobit závady ve sjízdnosti nebo schůdnosti, musí ten, kdo znečištění způsobil, je bez průtahů odstranit a uvést tuto pozemní komunikaci do původního stavu -> PČR ihned informovla SÚS aby to přijeli zaméct ...
V souladu s ust. § 27 odst. 2 zákona č.13/1997 Sb o pozemních komunikacích, vlastník dálnice, silnice nebo místní komunikace odpovídá za škody vzniklé uživatelům těchto pozemních komunikací, jejichž příčinou byla závada ve sjízdnosti, pokud neprokáže, že nebylo v mezích jeho možností tuto závadu odstranit, u závady způsobené povětrnostními situacemi a jejich důsledky takovou závadu zmírnit, ani na ni předepsaným způsobem upozornit. -> tady taky pro mistra, co asi spal v knihovně... Jenom ti přeju, aby se ti stalo něco podobnýho a jsem zvědavej, jak tady budeš chrlit moudra frajere :evil:

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: škoda na autě způsobená neoznačenou dírou.

Příspěvek od Storm »

Když už cituješ zákony, tak aspoň takové, které platí. Zákon č. 13/1997 už byl nahrazen zákonem č. 347/2009. Možná tam jsou ale tyto body stejné, to už jsem nestudoval.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: škoda na autě způsobená neoznačenou dírou.

Příspěvek od Hammer »

honanek píše:
Hammer píše:Ty říkáš, že to byla nepřehledná zatáčka... a skončil jsi na střeše? Pak to dopadlo dobře: nic se ti nestalo a doufám, že se dlouho k žádnému auto nedostaneš.
Místo řádně značené nebylo, ležící značka není značka platná. Pokud jsi ji ovšem nesrazil sám, což asi ne. Přesto tě to nezbavuje základní řidičské povinnosti § 18 odst. 1 zák. 361/2000 Sb:

Rychlost jízdy
(1) Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.

Že tam bude štěrk jsi třeba, dejme tomu, při svém neumění a hodně velké dávce nechápavosti co se týče stavu českých silnic, předvídat nemohl. Beru. Jenže jsi nejel tak, aby jsi mohl vozidlo zastavit na vzdálenost, na kterou máš rozhled, jinak by jsi na tom štěrku nevylítnul.
Kdyby se tam válel zraněný chodec, bylo naštorc auto.... Tak by to taky byla jejich vina?

Jestli z tohoto dostaneš korunu, věřím už všeckému. Ono to dopadne tak, že tě ten právník oškube jak hada a luxusně to projedete.

Ještě ti měli vzít papíry, ve strašné spoustě zatáček je štěrk, písek, bláto... a není tam nikdo na střeše. Sorry, ale ty na silnici nemáš co dělat.
dle §28, odst. 1 Zák.č.13/1997 Sb. - při znečištění dálnice, silnice nebo místní komunikace, které způsobí nebo může způsobit závady ve sjízdnosti nebo schůdnosti, musí ten, kdo znečištění způsobil, je bez průtahů odstranit a uvést tuto pozemní komunikaci do původního stavu -> PČR ihned informovla SÚS aby to přijeli zaméct ...
V souladu s ust. § 27 odst. 2 zákona č.13/1997 Sb o pozemních komunikacích, vlastník dálnice, silnice nebo místní komunikace odpovídá za škody vzniklé uživatelům těchto pozemních komunikací, jejichž příčinou byla závada ve sjízdnosti, pokud neprokáže, že nebylo v mezích jeho možností tuto závadu odstranit, u závady způsobené povětrnostními situacemi a jejich důsledky takovou závadu zmírnit, ani na ni předepsaným způsobem upozornit. -> tady taky pro mistra, co asi spal v knihovně... Jenom ti přeju, aby se ti stalo něco podobnýho a jsem zvědavej, jak tady budeš chrlit moudra frajere :evil:
Ten první paragraf je o tom, kdo že má za co zodpovědnost co má jako dělat. Když to neudělá, následuje sankce. Ale s řidiči to společného nemá nic. Mistře spící v knihovně.
Druhý paragraf je o tom, že je závada ve sjízdnosti - ale ta silnice byla sjízdná. I kdyby tam byly díry jako pasti na mamuty a dalo se tudy jet, je to ještě sjízdná silnice. Nesjízdnost silnice je myšleno, kdy silnici nelze používat a lidi díky tomu docházejí o peníze. Jakožto podnikatelé, zaměstnanci že se nemůžou dostat do práce...
Na tomto ještě nikdo nikdy korunu za nerespektování základního pravidla každého řidiče nedostal.
Že mě přeješ aby se mi stalo něco podobnýho díky, ale jezdím od roku 1981 a nikdy se mi ani nic podobnýho, když jsem řídil já, nestalo. Jelikož jsem dopravních nehod šetřil za svůj život řádově stovky, asi těžko bych vytahoval štěrk v zatáčce jako příčinu svého prasáckého stylu jízdy a auta na střeše. Takový vůl zase nejsem, i když jsem řádný!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jinak přej mi co chceš, ale vem si z toho ponaučení jiné, než hledání viníka někde jinde než v zrcadle. Nebo si tu čuňu rozbiješ opravdu fest. To andělíček strážníček tě varoval, nebo když chceš tak osud. Podruhé tě varovat nebude, na to nespolíhej. Jezdí se hlavou, ne koulema. Když chceš, něco si z toho vem, když ne, tak se zabi. Ale sám.

honanek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 31.05.2009 11:12

Re: škoda na autě způsobená neoznačenou dírou.

Příspěvek od honanek »

Hammer píše:
honanek píše: dle §28, odst. 1 Zák.č.13/1997 Sb. - při znečištění dálnice, silnice nebo místní komunikace, které způsobí nebo může způsobit závady ve sjízdnosti nebo schůdnosti, musí ten, kdo znečištění způsobil, je bez průtahů odstranit a uvést tuto pozemní komunikaci do původního stavu -> PČR ihned informovla SÚS aby to přijeli zaméct ...
V souladu s ust. § 27 odst. 2 zákona č.13/1997 Sb o pozemních komunikacích, vlastník dálnice, silnice nebo místní komunikace odpovídá za škody vzniklé uživatelům těchto pozemních komunikací, jejichž příčinou byla závada ve sjízdnosti, pokud neprokáže, že nebylo v mezích jeho možností tuto závadu odstranit, u závady způsobené povětrnostními situacemi a jejich důsledky takovou závadu zmírnit, ani na ni předepsaným způsobem upozornit. -> tady taky pro mistra, co asi spal v knihovně... Jenom ti přeju, aby se ti stalo něco podobnýho a jsem zvědavej, jak tady budeš chrlit moudra frajere :evil:
Ten první paragraf je o tom, kdo že má za co zodpovědnost co má jako dělat. Když to neudělá, následuje sankce. Ale s řidiči to společného nemá nic. Mistře spící v knihovně.
Druhý paragraf je o tom, že je závada ve sjízdnosti - ale ta silnice byla sjízdná. I kdyby tam byly díry jako pasti na mamuty a dalo se tudy jet, je to ještě sjízdná silnice. Nesjízdnost silnice je myšleno, kdy silnici nelze používat a lidi díky tomu docházejí o peníze. Jakožto podnikatelé, zaměstnanci že se nemůžou dostat do práce...
Na tomto ještě nikdo nikdy korunu za nerespektování základního pravidla každého řidiče nedostal.
Že mě přeješ aby se mi stalo něco podobnýho díky, ale jezdím od roku 1981 a nikdy se mi ani nic podobnýho, když jsem řídil já, nestalo. Jelikož jsem dopravních nehod šetřil za svůj život řádově stovky, asi těžko bych vytahoval štěrk v zatáčce jako příčinu svého prasáckého stylu jízdy a auta na střeše. Takový vůl zase nejsem, i když jsem řádný!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jinak přej mi co chceš, ale vem si z toho ponaučení jiné, než hledání viníka někde jinde než v zrcadle. Nebo si tu čuňu rozbiješ opravdu fest. To andělíček strážníček tě varoval, nebo když chceš tak osud. Podruhé tě varovat nebude, na to nespolíhej. Jezdí se hlavou, ne koulema. Když chceš, něco si z toho vem, když ne, tak se zabi. Ale sám.
Jasný já jsem tam jel ale fak pomalu, protože jeden pomník už tam je a určitě bych tam nechtěl přispět i svým křížem, jako "ozdoba" u panagejtu. Zatím to má právník a soudní znalec. Jinak ta holčina, co to tam taky pustila to dala taky hned k soudu, takže asi radši počkam, až jak to dopadne jí... Aby mě fakt jenom právník nestáhnul o prachy a nic z toho ...

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: škoda na autě způsobená neoznačenou dírou.

Příspěvek od Hammer »

Uvědom si především jednu věc: kdyby to fungovalo jak si myslíš, to bysme si pak mohli každý najít svou zatáčku se štěrkem, někde jinde nabourané auto tam střelit dio sromu a silničáři by nám ho zaplatili. Věř tomu, že kdyby to tak šlo, Češi by měli všichni nová auta.
A dále: soudy jsou u nás pro ty, co na ně mají prachy.
Jinak soráč, ale "pomalu" se auto na střechu obrátit nedá. Leda na mezi. Pořád neber, jak se ti zdálo, že jsi jel. Vidíš sám, co to "pomalu" dohromady se štěrkem udělalo. Prostě to bylo rychle, víc než auto zvládalo ustát. Tuhle hranici se musíš naučit za volantem cítit, svého mazlíka, ne svoje pocity. Ty ti totiž gumy auta pevně na povrchu neudrží. Jinými slovy: co neubrzdíš, neukecáš.

honanek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 31.05.2009 11:12

Re: škoda na autě způsobená neoznačenou dírou.

Příspěvek od honanek »

Tak ono když tě to vynese do pangejtu, kde se ti zadek auta zaboří do hlíny, tak mi věř, že to jde, ikdyž jedeš pomalu ... A vím, že soud neni levná záležitost, protože i já jsem ve státní správě a vim, jak to tam chodí... :idea:
Jinak pro info, co mi napsal advokát:

Vážený pane Rubine,

na základě podkladů, které jste mi zaslal a se kterými jsem se seznámil a ačkoliv ve věci není přesně vyčíslena škoda, kterou byste chtěli uplatňovat a kterou by bylo možné přezkoumat konkrétně, tak jsem přesvědčen, že Váš nárok je důvodný a zákonný. Po přezkoumání písemností je pravdou, že se příčina dopravní nehody osobního vozidla vztahuje ke špatné sjízdnosti vozovky. Tato špatná sjízdnost vozovky je také příčinou vzniku škody. Ï přes tyto okolnosti upozorňuji na skutečnost, že soud v rámci vyvinění žalované organizace Správa a údržba silnic Ústeckého k raje, provoz Louny, bude se zabývat otázkou, zda závada ve sjízdnosti vozovky byla řidičům řádně signalizována. Toto je kritické místo v rámci dokazování, kde budou zkoumány okolnosti, zda žalovaná organizace mohla řádně zabezpečit nesjízdnost vozovky dopravními značkami, které by byly viditelné pro řidiče a na závadu ve sjízdnosti je upozorňovaly. I přes tuto okolnost jsem přesvědčen, že Váš nárok by mohl být u soudu úspěšně uplatněn.

Další postup ve věci je možné konzultovat při osobní schůzce, která by byla předem telefonicky dohodnuta.

S pozdravem

JUDr. Jan Jasa, advokát

-> takže asi slovem lajka nebude to žádná pr**l :lol:

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: škoda na autě způsobená neoznačenou dírou.

Příspěvek od Hammer »

Ty vole, tomu nevěřím ani slovo. Přečti si to ještě jednou, jak má otevřená zadní vrátka. Vytáhnout z tebe prachy a pak říct: hm, tak to nevyšlo. Zkus najít nějaké rozsudky, kdy v podobných případech dal soud za pravdu řidiči.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: škoda na autě způsobená neoznačenou dírou.

Příspěvek od napster »

Skončilo am víc řidičů,než jen ty? pokud by si tam skončil jen ty,tak ta silnice by byla sjízdná.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

honanek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 31.05.2009 11:12

Re: škoda na autě způsobená neoznačenou dírou.

Příspěvek od honanek »

napster píše:Skončilo am víc řidičů,než jen ty? pokud by si tam skončil jen ty,tak ta silnice by byla sjízdná.
právě, že 3 min přede mnou se tam rozsekala ještě jedna holčina s C3kou... A ještě ta nehoda nebyla ani označená.

honanek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 31.05.2009 11:12

Re: škoda na autě způsobená neoznačenou dírou.

Příspěvek od honanek »

Hammer píše:Ty vole, tomu nevěřím ani slovo. Přečti si to ještě jednou, jak má otevřená zadní vrátka. Vytáhnout z tebe prachy a pak říct: hm, tak to nevyšlo. Zkus najít nějaké rozsudky, kdy v podobných případech dal soud za pravdu řidiči.
zkusim najít to rozhodnutí nejvyššího soudu, kdy si řidič vysoudil prachy za nesjízdnost silnice. a navíc to bylo i v zimě, takže tam mohl předpokládat o hodně víc, že ta silnice bude neudržovaná ... pak ti to sem hodim, jestli to ještě vyštracham :|

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“