Problem s velkym TP

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
cubane
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 13.03.2010 18:22

Problem s velkym TP

Příspěvek od cubane »

Zdravim lidi potreboval bych poradit pac ja uz si s tim newim rady.... koupil jsem auto ale pri koupi mi nebyl dan velky TP... (mam to od znameho, zrovna se stehoval a mel to zabalene mezi vecmi, po case prisel ze ho ztratil) a ja bych ted rad dostal od uradu TP. Oni mi ho ale nechteji vydat... Vydaji mi ho jedine tehdy pokud zaplatim astronomickou castku 10800kc za registraci a potom mi ho vydaji.. TAkze lidicky nevite jak na to?? Dekuji Vam za rady a informace....

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problem s velkym TP

Příspěvek od Bastard »

A k čemu ti bude techničák, když si to auto stejnak nechceš přihlásit?

cubane
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 13.03.2010 18:22

Re: Problem s velkym TP

Příspěvek od cubane »

Bastard píše:A k čemu ti bude techničák, když si to auto stejnak nechceš přihlásit?

No prave ten technicak potrebuju abych to mohl prihlasit pres ZTP.. Ja uz jenom z principu nebudu davat 10000KC kdyz me auto stalo 4500kc.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problem s velkym TP

Příspěvek od Bastard »

Tak tam pošli toho ZTPáka, ať to přihlásí... Po něm nic chtít nemůžou...

cubane
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 13.03.2010 18:22

Re: Problem s velkym TP

Příspěvek od cubane »

Bastard píše:Tak tam pošli toho ZTPáka, ať to přihlásí... Po něm nic chtít nemůžou...

Problem je v tom ze ten ZTPák je z prahy a neni a asi nebude ochoten dorazit za mnou. uz jsem mu to psal ale neozval se, takze na to asi sere.. Jinak bych to tu neresil...

Me jen zajima jestli jde nejakou cestou dostat velky TP do rukou, bez registrace vozidla

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problem s velkym TP

Příspěvek od Bastard »

Stejně ti bude k ničemu...

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Problem s velkym TP

Příspěvek od PoloTom »

Přece by Ti mohli při ztrátě vystavit duplikát velkého TP, ne?? Tedy ne na Tebe ale na původního majitele.A nebude za to ani astronomická částka.
Vydání průkazu z důvodu poškození nebo ztráty = správní poplatek 100,- Kč

cubane
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 13.03.2010 18:22

Re: Problem s velkym TP

Příspěvek od cubane »

PoloTom píše:Přece by Ti mohli při ztrátě vystavit duplikát velkého TP, ne?? Tedy ne na Tebe ale na původního majitele.A nebude za to ani astronomická částka.
Vydání průkazu z důvodu poškození nebo ztráty = správní poplatek 100,- Kč

Jo to je fakt ale predchozi majitel to mel v odhlasce, tim padem jemu to taky nedaj. Jedine najit cloveka na ktereho je to zapsane ale to je nesmysl toho nenajdu.

Proste musim sehnat ZTP dojit na urad a prihlasit to na nej. Jinak to asi neudelam. Uz z toho mam hlavu v pejru

Uživatelský avatar
Someline
Člen klubu
Příspěvky: 80
Registrován: 17.05.2013 18:17
Bydliště: Ted už Chomutov

Re: Problem s velkym TP

Příspěvek od Someline »

sice starý téma, ale pokud se to bude hodit někomu dalšímu:
při přepisu s ZTP je nutný udělat odhlášku v autobazaru ( u starýho majitele) na člověka se ZTP. Pokud odhlásíte auto na sebe a pak až na ZTP, tak se eko zaplatit musí stejně. Tak bacha na to ;)
Mé příspěvky vyjadřují mé osobní názory a nikoho nenutím, aby s nimi souhlasil. Může se vám to nelíbit, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co můžete :drinks:

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Problem s velkym TP

Příspěvek od Dymák »

:arrow: Someline: ale houby - není důležitý, kdo je v odhlášce, ale kdo to přihlašuje :idea: musí k tomu být včechny kupní smlouvy od posledního uvedenýho majitele v TP až po přihlašujícího ZTP.
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Someline
Člen klubu
Příspěvky: 80
Registrován: 17.05.2013 18:17
Bydliště: Ted už Chomutov

Re: Problem s velkym TP

Příspěvek od Someline »

teoreticky to tak fungovat může, ale asi záleží jak kde... raději počítat s tou horší variantou a narazit na "hodnýho" úředníka, který do toho nešťourá, než říkat de**lovi, že kluci na fóru říkali že to půjde...
asi nikdo z nás není právník, aby na úředníky sypal z rukávu paragrafy podle kterých na něco má nárok ;)
a minimálně po tobě můžou chtít, aby jsi zaplatil 2x800 za přepis...

Já se s tím zatím nesetkal (ani na jedno auto jsem eko neplatil) jen posílám dál ověřenou informaci ;)
Mé příspěvky vyjadřují mé osobní názory a nikoho nenutím, aby s nimi souhlasil. Může se vám to nelíbit, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co můžete :drinks:

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Problem s velkym TP

Příspěvek od Dymák »

Je to tak, jak píšu !!! Není možno, aby si úředník dělal co chce, nebo bral zákony do svejch rukou (páč důvod převodu na ZTP je mu jasnej)
navíc ZTP za převod neplatí nic, takže nemůžou chtít 2x 800,- czk
Mluvím z praxe :wink:
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Problem s velkym TP

Příspěvek od Jarda S. »

Dymák píše::arrow: Someline: ale houby - není důležitý, kdo je v odhlášce, ale kdo to přihlašuje :idea: musí k tomu být včechny kupní smlouvy od posledního uvedenýho majitele v TP až po přihlašujícího ZTP.
já měl kupní smlouvu jenom od toho co byl v odhlášce a přepsali mi to normálně :wink:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Problem s velkym TP

Příspěvek od Dymák »

no dyk jo, to stačí...

všechny smlouvy jsem měl na mysli pokud bys to koupil od pána, co je v odhlášce a měl s ním smlouvu, ale nechceš platit EKO - prodáš to ZTP (další smlouva) - s OBĚMA smlouvama dojde ZTP na ouřad a dohlásí to zadara na sebe.
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Problem s velkym TP

Příspěvek od 11mAjA11 »

A nyní tu EKO stejně na tom ouřadě zaplatíš pokud si to nestih před 1.10. ..

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“