Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Bastard »

Příspěvek ČKP se platí pouze když auto provozuješ... Tys ho sice provozoval, ale kdybys ho měl zamčený v garáži a neprovozoval ho a nebylo pojištěný, tak příspěvek ČKP neplatíš :wink:

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od PoloTom »

Bastard píše:Příspěvek ČKP se platí pouze když auto provozuješ... Tys ho sice provozoval, ale kdybys ho měl zamčený v garáži a neprovozoval ho a nebylo pojištěný, tak příspěvek ČKP neplatíš :wink:
Ale to by musel mít značky v depozitu.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Bastard »

Nemusel...

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od PoloTom »

Podle mě musi, viz.: "Podle § 24c zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, jsou vlastníci a provozovatelé vozidel, kteří nemají sjednáno pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení), počínaje 1. lednem 2009 povinni České kanceláři pojistitelů uhradit zákonný příspěvek do Garančního fondu za každý den, kdy není vozidlo pojištěno", konec citace. Uložením RZ do depozitu a odevzdáním ORV je zajištěno že vozidlo nebude provozováné, to lze pouze na 1 rok pak snad na chvíli jen prodloužit.

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od sapik88 »

V týdnu tam zajdu a zjistím, a dám vědět, jestli to musím platit, nebo ne, když auto stálo a nikdo s ním nejezdil, jakože

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od d.d.t33 »

tak znacky v depozitu musi mit jinak bude platit za kazdej den resil jsem to s autem ktere neexistovalo a znacky jsem mel v supliku a neslo to jinak nez doplatit na ckp

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od PoloTom »

Vždyť to povídám.....

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Bastard »

PoloTom píše:Podle mě musi, viz.: "Podle § 24c zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, jsou vlastníci a provozovatelé vozidel, kteří nemají sjednáno pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení), počínaje 1. lednem 2009 povinni České kanceláři pojistitelů uhradit zákonný příspěvek do Garančního fondu za každý den, kdy není vozidlo pojištěno", konec citace. Uložením RZ do depozitu a odevzdáním ORV je zajištěno že vozidlo nebude provozováné, to lze pouze na 1 rok pak snad na chvíli jen prodloužit.
Když už chceš máchat paragrafy, tak si je aspoň přečti v doslovném znění... Propagační článek ČKP ti řekne přesně to, co oni potřebují aby sis myslel.........
§ 24c
(1) Je-li provozováno tuzemské vozidlo bez pojištění odpovědnosti v rozporu s tímto zákonem, je vlastník vozidla povinen uhradit Kanceláři příspěvek za dobu, po kterou bylo vozidlo provozováno v rozporu s tímto zákonem. Za úhradu příspěvku podle věty první odpovídá společně a nerozdílně s vlastníkem vozidla jeho provozovatel, není-li současně jeho vlastníkem. Povinnost podle věty první a druhé vzniká tomu vlastníkovi a provozovateli vozidla, který byl nebo měl být zapsán v registru silničních vozidel27a) v době, kdy bylo vozidlo provozováno v rozporu s tímto zákonem. To neplatí v případě, kdy pojištění odpovědnosti zaniklo podle § 12 odst. 1 písm. d).

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od PoloTom »

To je v podstatě to samý. Pojisti, nebo zaplať. Nebo značky do depozitu. Jiná možnost není.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Bastard »

Ale prdlačky... Když ti to auto bude stát měsíc v garáži, bude pořád provozovaný? Stejně tak když se měsíc nepohne z místa... V podstatě to samý to není, jinak bych to sem nepsal, ale to asi pochopit nedokážeš...

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od d.d.t33 »

ja ho taky neprovozoval pac mi znacky lezely doma v supliku a stejne jsem to musel zacvakat je jedno kde stoji jak mas znacky tak platis

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od PoloTom »

Ale samozřejmě. To by taky majitelé přívěsných vozíků si neplatili povinné ručení za vozík s oddůvodněním, že jim 90% roku leží v garáži a že ho tím pádem neprovozují. Zacvakali by to i s chlupama.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Bastard »

d.d.t33 píše:ja ho taky neprovozoval pac mi znacky lezely doma v supliku a stejne jsem to musel zacvakat je jedno kde stoji jak mas znacky tak platis
To je ale tvůj boj... Ten dopis s platbou ti přijde vždycky, když nemáš pojistku a neodevzdals značky, protože porovnávají dvě databáze... Ale to ještě neznamená, že ten poplatek ČKP opravdu musíš zaplatit, z mnou již zmíněného důvodu... Je pak na tobě, jak s uvedeným dopisem naložíš, rozhodně ale není dobrý nápad na něj nereagovat vůbec...
Naposledy upravil(a) Bastard dne 01.05.2011 14:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Bastard »

PoloTom píše:Ale samozřejmě. To by taky majitelé přívěsných vozíků si neplatili povinné ručení za vozík s oddůvodněním, že jim 90% roku leží v garáži a že ho tím pádem neprovozují. Zacvakali by to i s chlupama.
To říkáš ty... Já nenabádám k neplacení pojistky, ale když už se stane taková nemilá věc, že se neprodlouží smlouva, tak je zbytečný vyhazovat víc peněz, než je nutné.

Když neplatíš pojistku, tak stejně na 99% dostaneš flastra od dopravního odboru, tomu se nevyhneš, ale můžeš se vyhnout tady tomu příspěvku do garančního fondu...

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od sapik88 »

Tak jsem se dneska informoval, a za 6 dní do auto nebylo pojištěný a nebylo odhlášený z registru, i když se nepoužívá se musí zaplatit čkp, ale ne že já bych musel jít, a poslat jim to na účet, ale oni si to musí zjistit, že pojištěný nebylo, poslat mě číslo účtu a složenku, a já to do měsíce uhradit,... takže no problemo

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“