Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
Licker_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 624
Registrován: 21.09.2008 16:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Licker_ »

Zdarec clubáci,

chci se zeptat. Mám nabídku na levné povinné ručení od Alianz. 2772Kč na rok placeno pololetně! Mám golf III 1.8 r.v. 92 bydlím v Brně. Řidičák mám 2 roky bez nehody. Člověk, přes kterého sjednávám toto pojištění nebo spíše, člověk, který mi ho nabídl, není osoba na pobočce Alianz ani asi jejich přímý zaměstanec. Je to někdo, kdo má nejspíš licenci na sjednávání pov. ruč. (nebudu jmenovat přímo firmu, pod kterou pracuje a pod kterou mi to sjednává)...

Ale o co mi jde. Ta cena je taková, protože mi prý může nabídnout nějaké slevy a bonusy. Koukl jsem do smlouvy, kterou už mám doma a mám tam nějaké slevy, ale hlavně čeho jsem si všiml je, 120 měsíců bonus bez nehody! Což je u mě teoreticky ani prakticky nemožné! Řidičák 2 roky!

Chci se zeptat. Je tu někdo, kdo by mi mohl poradit, jestli je to možný vůbec? Mi dát takový bonus, když ho vlastně nemám. Včera jsem se byl ptát na pobočce Alianz a co jsem se dozvěděl mi nejde do hlavy. Prý mi někdo ten bonus může dát, není s tím problém ani u nehody ani u pojištovny, protože dnes se už bonusy nedokládají. Ale prej jediný, co se může stát je, že pokud na to pojištovna někdy přijde, zvednou mi pojištění na ten bonus, který já mám, tudíž 23 měsíců a ne 120, a zvednou mi ho až na další roční období, ne zpětně. To je vše, co se prý stane. Nikdo mě postihovat nebude, ani kdyby nehoda šla třeba ke správnímu řízení, tak prej pojistný podvod to není.

Můžete mi to prosím někdo odůvodnit? To přece není možný, podle mě je to pojistný podvod, jak svina a nemůže být beztrestný přece?!

Předem díky moc všem! ;)

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od vilik »

Žádný podvod to není. Tohle už dost dlouho nabízí ČPP. Jednoduše dostaneš slevu do budoucna. Pokud nesplníš podmínky (zaviněná havárie), tak ti to pěkně spočítají. :D
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Licker_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 624
Registrován: 21.09.2008 16:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Licker_ »

vilik píše:Žádný podvod to není. Tohle už dost dlouho nabízí ČPP. Jednoduše dostaneš slevu do budoucna. Pokud nesplníš podmínky (zaviněná havárie), tak ti to pěkně spočítají. :D
Jenže já u toho žádné podmínky nemám ohledně zavinení nehody a pozdějšího zvýšení pojistky. Ani, jak by se to projevilo na ceně pojistky později...

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Passta »

Tak si to uzavři jinde za 6 a máš klid ne? :mrgreen: Sorry woe, ale musel jsem si rýpnout :mrgreen:
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Licker_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 624
Registrován: 21.09.2008 16:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Licker_ »

Passta píše:Tak si to uzavři jinde za 6 a máš klid ne? :mrgreen: Sorry woe, ale musel jsem si rýpnout :mrgreen:
voe :lol: nechci něčemu naletět, mě se to prostě ku*va nezdá :lol: :lol:

btw. pojd na icq pls! :P

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Passta »

Koukni sem http://www.allianz.cz/obcane/produkty/a ... ne-ruceni/" onclick="window.open(this.href);return false; a sem http://www.allianz.cz/download.php?FNAM ... k_2010.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

:wink:
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Licker_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 624
Registrován: 21.09.2008 16:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Licker_ »

Passta píše:Koukni sem http://www.allianz.cz/obcane/produkty/a ... ne-ruceni/" onclick="window.open(this.href);return false; a sem http://www.allianz.cz/download.php?FNAM ... k_2010.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

:wink:
stále jsem nenašel odpověď ohledně toho bonusu 120 měsíců :(

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Passta »

To bude asi ten Bonus plus, ne? :wink: Chápej, že je to pro přilákání nových zákazníků. Ale jestli máš pochybnosti, tak se na to vyprdni a zkus ČP.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Licker_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 624
Registrován: 21.09.2008 16:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Licker_ »

Passta píše:To bude asi ten Bonus plus, ne? :wink: Chápej, že je to pro přilákání nových zákazníků. Ale jestli máš pochybnosti, tak se na to vyprdni a zkus ČP.
to mě taky napadlo, ale mám strach, aby z toho nebyl pak ten pojistný podvod, když mám ofic. jen 24 měsíců bez nehody. Já mu asi zavolám a zeptám se ho, co je těcj 120 měsíců... ;)

nemůžeš jít na icq?!!! :lol:

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od pino.t »

Taky mi připsali 120 měsíců bonusů a niijak bych to neřešil, normálně jezdím, povinné mám uzavřený a hotovo.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Licker_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 624
Registrován: 21.09.2008 16:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Licker_ »

důvěřuj, ale prověřuj :P 8)

Uživatelský avatar
Licker_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 624
Registrován: 21.09.2008 16:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Licker_ »

pino.t píše:Taky mi připsali 120 měsíců bonusů a niijak bych to neřešil, normálně jezdím, povinné mám uzavřený a hotovo.
no já to právě chci řěšit ted, než potom po soudech nebo doplácení při nehodě nebo bůh ví co. Bych nerad narazil no...

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od pino.t »

Tak hlavní je co máš ve smlouvě a hotovo.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Hammer »

Nepleť si pojistný podvod s obchodem. Oni chtějí zákazníka, ty levné ručení. Je věcí nabídky a poptávky, kdo a co kolik dá. Je věcí pojišťovny co ti přizná. Co ti řekli je čistá pravda a fungují tak všechny pojišťovny. Platíš málo, jak ale nabouráš, všecko ti to sečtou jak to máš. Ale ne zpětně.
Tím ti naskočí vyšší ručení jak bejk samo no a tím se tě elegantně zbaví, protože pudeš jinam. O bourající klienty nemají pojišťovny zájem.

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Passta »

To Hammer: mu to stejně vysvětluju pořád dokola a pořád tomu nevěří.
Stejně až někoho trefí s těma svýma sjetýma patnáctkama, který ani nemá v TP, tak to stejně bude fuk, jakej má bonus :lol:
Naposledy upravil(a) Passta dne 12.09.2010 06:33, celkem upraveno 1 x.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“