Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
Licker_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 624
Registrován: 21.09.2008 16:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Licker_ »

pino.t píše:Tak hlavní je co máš ve smlouvě a hotovo.
No právě. 120 měsíců bez nehody, který nemám a svým podpisem ztvrdím, že jsem uvedl vše podle pravdy ve smlouvě, přitom to není pravda. toho se bojím...

Uživatelský avatar
Licker_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 624
Registrován: 21.09.2008 16:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Licker_ »

Hammer píše:Nepleť si pojistný podvod s obchodem. Oni chtějí zákazníka, ty levné ručení. Je věcí nabídky a poptávky, kdo a co kolik dá. Je věcí pojišťovny co ti přizná. Co ti řekli je čistá pravda a fungují tak všechny pojišťovny. Platíš málo, jak ale nabouráš, všecko ti to sečtou jak to máš. Ale ne zpětně.
Tím ti naskočí vyšší ručení jak bejk samo no a tím se tě elegantně zbaví, protože pudeš jinam. O bourající klienty nemají pojišťovny zájem.
to chápu, že to je její věcí i celý s tím nabídka poptávka. Ale já přece svým podpisem ztvrdím, že jsem uvedl ve smlouvě vše podle pravdy, což 120 měsíců bez nehody není pravda. Přece si jen tak nemůžu dát bez důvodu 120 měsíců ani se nechumelí :D To mi vrtá hlavou, jinak to celé chápu, že to tak může fungovat, až na ty měsíce jako bonus, který nemám, ale on mi je tam připíše a já to podepíšu a bojím se, že jednou mi přijde dopis, že jsem odrbal pojištovnu o tisíce za bonus, na který nemám právo...

Uživatelský avatar
Licker_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 624
Registrován: 21.09.2008 16:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Licker_ »

Passta píše:To Hammer: mu to stejně vysvětluju pořád dokola a pořád tomu nevěří.
Stejně až někoho trefí s těma svýma sjetýma patnáctkama, který ani nemá v TP, tak to stejně bude fuk, jakej má bonus :lol:
voe, zas tak sjetý nejsou :lol: a ten měsíc na tom vydrží a příští rok nový :P ale to je snad jiná kapitola :)
...nj a pořád dokola nedostávám odpověď :P :mrgreen:

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od vilik »

Licker_ píše:
to chápu, že to je její věcí i celý s tím nabídka poptávka. Ale já přece svým podpisem ztvrdím, že jsem uvedl ve smlouvě vše podle pravdy, což 120 měsíců bez nehody není pravda. Přece si jen tak nemůžu dát bez důvodu 120 měsíců ani se nechumelí :D To mi vrtá hlavou, jinak to celé chápu, že to tak může fungovat, až na ty měsíce jako bonus, který nemám, ale on mi je tam připíše a já to podepíšu a bojím se, že jednou mi přijde dopis, že jsem odrbal pojištovnu o tisíce za bonus, na který nemám právo...
Zajdi si na pobočku a nech si to vysvětlit. Já to chápu jasně a už to tu myslím padlo. Těch 120 měsíců není doba, co jsi v minulosti odjezdil bez nehody (imaginárně), ale jakýsi tvůj závazek, že v budoucích 120 měsících žádnou nehodu která bude vyžadovat plnění nezpůsobíš.
Když jsem podobnou pojistku uzavíral u ČPP, tak mě výslovně upozornili, že budu platit menší pojistné, ale v okamžiku mnou zaviněné nehody budu muset doplatit zpětně rozdíl do plné taxy od okamžiku uzavření pojistky, ovšem s ohledem na mé odježděné, skutečně odježděné měsíce před uzavřením smlouvy. Pokud odjezdím těch 120 měsíců bez nehody, výše pojistky mě zůstane bez dalších podmínek.

Nevidím na tom nic, co by zavánělo podvodem. Je to jen obchod, při kterém obě strany nesou určité riziko.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Licker_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 624
Registrován: 21.09.2008 16:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Licker_ »

vilik píše:
Licker_ píše:
to chápu, že to je její věcí i celý s tím nabídka poptávka. Ale já přece svým podpisem ztvrdím, že jsem uvedl ve smlouvě vše podle pravdy, což 120 měsíců bez nehody není pravda. Přece si jen tak nemůžu dát bez důvodu 120 měsíců ani se nechumelí :D To mi vrtá hlavou, jinak to celé chápu, že to tak může fungovat, až na ty měsíce jako bonus, který nemám, ale on mi je tam připíše a já to podepíšu a bojím se, že jednou mi přijde dopis, že jsem odrbal pojištovnu o tisíce za bonus, na který nemám právo...
Zajdi si na pobočku a nech si to vysvětlit. Já to chápu jasně a už to tu myslím padlo. Těch 120 měsíců není doba, co jsi v minulosti odjezdil bez nehody (imaginárně), ale jakýsi tvůj závazek, že v budoucích 120 měsících žádnou nehodu která bude vyžadovat plnění nezpůsobíš.
Když jsem podobnou pojistku uzavíral u ČPP, tak mě výslovně upozornili, že budu platit menší pojistné, ale v okamžiku mnou zaviněné nehody budu muset doplatit zpětně rozdíl do plné taxy od okamžiku uzavření pojistky, ovšem s ohledem na mé odježděné, skutečně odježděné měsíce před uzavřením smlouvy. Pokud odjezdím těch 120 měsíců bez nehody, výše pojistky mě zůstane bez dalších podmínek.

Nevidím na tom nic, co by zavánělo podvodem. Je to jen obchod, při kterém obě strany nesou určité riziko.
V tomhle ohledu bych to chápal tu cenu a těch 120 měsíců bez nehody. Jenže nejen, že mi to zatím nikdo neřekl, ale ani nikde ve smlouvě potažmo někde v podmínkách jsem to nenašel :( Jj v pondělí si to asi skočím ověřit na pobočku, ať mám jistotu.Kdyby to bylo takhle, tak v tom taky žádnej "podvod" nevidím!

Já nemyslím, že oni by na mě zahráli nějaký podvod, ale že pak mě by říkali, že jsem je připravil o prachy a já udělal svým podpisem něčeho, co nemám, pojistný podvod :)

to riziko bych v tom případě chápal!

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Hammer »

Podvod by to byl, kdyby jako pojistník pojistiteli zalhal, že má bonus 50% atd atd, ale on mu:
a) řekne že má havárku a že nemá bonus 50% a že nebydlí v místě, kde je nízká nehodovost
b) to pojišťovnu ani nezajímá a dobrovolně přistupuje na obchod: nezájem co jsi zač, dokud platíš a nebouráš, vítej. Jak bouráš, máš to celé svoje máslo na hlavě a táhni si jinam.

Je to totéž, jako kdyby jsi mě půjčoval prachy (pojišťovna ti dává slevu) a já ti před půjčením řekl, že ti je nevrátím. To není podvod, protože jsi mi je půjčoval s tím, že ti je nevrátím, můj úmysl nebyl uvést tě v omyl, ale jen si prachy nechat. Je to jinak formulovaný dar.

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od sapik88 »

Zdarec, přidám se sem ať nezakládám, to pojištění od Allianz přes toho chlapa mám taky, myslím teda že to bude ten samej,... a s cenou su spokojenej,... co mě zajímá, měl jsem jedno pojištění, mělo končit 24, tak nová pojistka byla od 22,... poslal jsem kupní smlouvu a žádost o zrušení v domnění s tím, že to dojde jakoby dokonce a dál nic, ale pojišťovna to vypověděla k datu prodeje auta (cca 10 dní předem), a pojišťovna poslal soženku na 120 kč jako vyrovnání, jde mi o to, jesli to nevadí, že auto nebylo pojištěno těch pár dní, sice jsem sním jezdil v domění, že pojištěný je furt, ale naštěstí mě nikde nestavěli. Tak se ptám, je jedno že auto bylo neepojišťený? Podle mě jo, můžu říct že v tu dobu stálo a čekalo na prodej,.... jen aby pak někdo nedošel, tady atady si neplatil povinný

Uživatelský avatar
Licker_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 624
Registrován: 21.09.2008 16:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Licker_ »

sapik88 píše:Zdarec, přidám se sem ať nezakládám, to pojištění od Allianz přes toho chlapa mám taky, myslím teda že to bude ten samej,... a s cenou su spokojenej,... co mě zajímá, měl jsem jedno pojištění, mělo končit 24, tak nová pojistka byla od 22,... poslal jsem kupní smlouvu a žádost o zrušení v domnění s tím, že to dojde jakoby dokonce a dál nic, ale pojišťovna to vypověděla k datu prodeje auta (cca 10 dní předem), a pojišťovna poslal soženku na 120 kč jako vyrovnání, jde mi o to, jesli to nevadí, že auto nebylo pojištěno těch pár dní, sice jsem sním jezdil v domění, že pojištěný je furt, ale naštěstí mě nikde nestavěli. Tak se ptám, je jedno že auto bylo neepojišťený? Podle mě jo, můžu říct že v tu dobu stálo a čekalo na prodej,.... jen aby pak někdo nedošel, tady atady si neplatil povinný
...ale tady nešlo o cenu, ale o bonusy 8)
Jinak na otázku odpověď neznám, sry...

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od PoloTom »

No pokud auto nebylo pár dní pojištěné mohla by se ozvat ČKP a za ty dny to chtít doplatit. Lhostejno jestli s autem někdo jezdí nebo ne. Pojištěné být musí.

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od sapik88 »

ok, jak jim půjdu vrátit zelenou kartu, tak se tam zeptám, a kdyžtak jim tam rovnou těch 120 kč co mi poslali nechám,..

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od napster »

normálka. máš od nějakýho jmenovce okopírovaný bonusy. mě je taky 22let, ŘP mam 4roky bez nehody a platim 3800kč ročně na VW passat 96kw rv 2002. a pokud během roku neudělam pojistnou událost,tak mi vráti pojištovna 1500kč. vše je jen o dohodě mezi tebou a pojištovnou a to policii nezajímá.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Licker_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 624
Registrován: 21.09.2008 16:40
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od Licker_ »

napster píše:normálka. máš od nějakýho jmenovce okopírovaný bonusy. mě je taky 22let, ŘP mam 4roky bez nehody a platim 3800kč ročně na VW passat 96kw rv 2002. a pokud během roku neudělam pojistnou událost,tak mi vráti pojištovna 1500kč. vše je jen o dohodě mezi tebou a pojištovnou a to policii nezajímá.
nejde o policii, ale o pojistný podvod. Já nevím, já to prostě neriskoval a nevěřím v to a ptal jsem se na to v pojišťovně. Já radši to budu mít se správnými bonusy a i přesto platím 3200/rok, takže to je v cajku 8) a mám klid...ale už to nemusíme řešit. Já na to prostě mám svůj názor, že komu je dejme tomu 20 si nezaslouží 10let bonusů :) Možmná jsem jedinej na světě, ale budu si za tím stát :P

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od sapik88 »

Já mám 1,6 500 sklo protože je tam tečka, a 3400 což je v pohodě =) a jaký mám bonusy nebo ne nevím, ve smlouvě se o tom nic nepíše, atak mě to nezajímá, mám smlouvu s cenou s limitem, a to mi stačí =) a dělali mi to kousek od vojens.nem.

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od PoloTom »

Bonus bych neřešil je to věc pojišťovny, za kolik Ti pojistí auto. Samozřejmě musíš uvést pravdivé údaje. Pokud pojišťovna nechce potvrzení bezeškodního průběhu od původního pojistitele je to jejich věc. Teď je boj o zákazníka. Já taky přepojišťuji a oproti haj..ům z ČP ušetřím cca 2000,-
Naposledy upravil(a) PoloTom dne 29.04.2011 19:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Povinné ručení levně? Pojistný podvod?

Příspěvek od sapik88 »

Jj, asi tak nějak,.. a já platil u Generalli 5,2 bez skla a teď mám Allianz za 3,4 i se sklem, což už je rozdíl, jen jsem teda musel prodat auto, protože jsem propásl výpovědní lhůtu,...

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“