Přátelé pozor pojištění u Directu..

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
gigaauto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.10.2010 09:43
Bydliště: Hradec Králové

Přátelé pozor pojištění u Directu..

Příspěvek od gigaauto »

Čus všem, dostal jsem potřebu Vás varovat před pojištěním u Directu, sjednal sem ho už asi před 2ma lety a nedávno jsem se spolupodílel na bouračce. Direct ale zaplatil tomu koho jsem naboural jenom přibližně půlku škody. Vyjádření znělo ve smyslu, že všechno na poškozeném autě bylo značně opotřebené, některé díly že nebylo nutné měnit atd. Nabouraný "kolega" po mě teď přes právníka nahání úhradu zbytku té škody.. Hold bohužel asi opět platí levná věc = drahá věc...

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Přátelé pozor pojištění u Directu..

Příspěvek od Storm »

A proč spíše nenapadl rozhodnutí té pojišťovny, když se mu to zdálo málo? To je zvláštní, že tě žaluje. Já myslel, že právě proto existuje povinné ručení, aby se každý takové situaci vyhnul.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Přátelé pozor pojištění u Directu..

Příspěvek od manas1 »

no to prave ze tak neni. ja jsem mel se svim autem taky nehodu, kterou jsem nezavinil, tudiz jsem byl poskozenej. tak jsem svoje auto dal opravit do autorizovaneho servisu volkswagen v pardubicich na dubine. a myslel jsem si to sami co ty. nehodu jsem dal zaplatit na fakturu takze jsem nevidel ani korunu. vsechno to slo pres pojistovnu a vw servis na dubine. a kdyz si prijdu pro auto tak ejhle, oni po me chteli doplatit jeste 10 000 korun za novi dily. ze auto je uz moc stary (rv.2001) a jojistovna jim nezaplati plnou visi skody, a pritom tu pojistovnu oskubaly do posledni koruny a zbytek si jeste vzali na me nevinym clovickoj.
Na zaver. nikdy vzivote si nedavejte opravit auto do znackoviho servisu, a jeste na fakturu. Nechte si skodu proplatit rozpoctem primo na ruku. a dejte si to opravim kam budete chtit, a jeste vam polovina penez zustane. protoze tu praci co na tom provedly nebyla vubec adekvatni cene, na te fakture pro pojistovnu!!

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Přátelé pozor pojištění u Directu..

Příspěvek od pino.t »

Očividně o pojišťovnictví nic nevíte.
Řekl bych, že podle smlouv y je to OK.
Protože z pojistky se zaplatí jen vzniklá škoda, aby se vozidlo uvedlo do stavu před nehodou, aspoň přibližně, takže když ty díly byly opotřebeny nemohou být nahrazeny novými, protože tím se zhodnotí vozidlo. a pokud jsou nahrazeny novýma, tak je z nich odpočítána amortizace, ktereou někdo musí doplatit.
Takže pokud si manas1 nehcal díly vyměnit za nové, tak si to musí doplatit sám.
Ovšem gigaauto, pokud na tobě leží jen polovina viny, tak pojišťovna rozhodla, že zaplatí půlku a druhou si zaplatí druhá strana, která nemá právo po tobě cokoliv vymáhat.
Taky byste si měli přečíst svou pojistnou smlouvu, případně nějaké vyjímky, teďm nevím jak se to odborně nazývá.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Přátelé pozor pojištění u Directu..

Příspěvek od manas1 »

pino.t píše:Očividně o pojišťovnictví nic nevíte.
Řekl bych, že podle smlouv y je to OK.
Protože z pojistky se zaplatí jen vzniklá škoda, aby se vozidlo uvedlo do stavu před nehodou, aspoň přibližně, takže když ty díly byly opotřebeny nemohou být nahrazeny novými, protože tím se zhodnotí vozidlo. a pokud jsou nahrazeny novýma, tak je z nich odpočítána amortizace, ktereou někdo musí doplatit.
Takže pokud si manas1 nehcal díly vyměnit za nové, tak si to musí doplatit sám.
Ovšem gigaauto, pokud na tobě leží jen polovina viny, tak pojišťovna rozhodla, že zaplatí půlku a druhou si zaplatí druhá strana, která nemá právo po tobě cokoliv vymáhat.
Taky byste si měli přečíst svou pojistnou smlouvu, případně nějaké vyjímky, teďm nevím jak se to odborně nazývá.
jo v tomhle ja s tebou souhlasim, ze pojistovna mi nemuze proplatit plnou cenu pouzity veci. me slo o to jednani vw servisu.ze kdyz ze me mely vejvar na pojistovne, tak se jeste nemuseli hojit po me. Ale je to zcasti moje vyna ze sem se nechal unyst touhou po znackovim servise a predem jsem se neinformoval jak to bude probihat. kdybych si dal auto ke klasickymu opravari, tak ten bude rad ze ma kseft a plno penez od pojistovny ktery na to vsechny ani nevyuzije. tak se na me jeste nebude hojit tou zanedbatelnou castkou jako to predvedli ve vw

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Přátelé pozor pojištění u Directu..

Příspěvek od Storm »

No pokud ti dávali nový díly, tak je jasné, že ti pojišťovna nedá celou částku, je to jak píše pino.t. Většinou se vyplatí to dát nějakému šikovnému mechanikovi a ještě ti něco zbyde.

U té nehody, co píšeš, jsi byl viník nebo jak to bylo? Já to chápu tak, že asi ten dotyčný poškozený to taky dal do autorizáku, dali mu nové díly a zbytek ceny chce teď po tobě?
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Přátelé pozor pojištění u Directu..

Příspěvek od manas1 »

Storm píše:No pokud ti dávali nový díly, tak je jasné, že ti pojišťovna nedá celou částku, je to jak píše pino.t. Většinou se vyplatí to dát nějakému šikovnému mechanikovi a ještě ti něco zbyde.

U té nehody, co píšeš, jsi byl viník nebo jak to bylo? Já to chápu tak, že asi ten dotyčný poškozený to taky dal do autorizáku, dali mu nové díly a zbytek ceny chce teď po tobě?
ta pojistovna nedavala penize me, ale primo servisu a dala jim takovou castku ze by to bohate pokrilo plnou hodnotu toho co tam udelali respektyve neudelaly. ale hloupost je to samozrejme moje ze jsem to tam vubec daval priste sikovnej klempir, a nem mi za ty penize olakuje celi auto 3 x dokola zadnej rozstrik. da mi vsechno vo bylo potreba novi a jeste se na tom zahoji a ja vydelam :?

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přátelé pozor pojištění u Directu..

Příspěvek od Hammer »

manas1 píše:no to prave ze tak neni. ja jsem mel se svim autem taky nehodu, kterou jsem nezavinil, tudiz jsem byl poskozenej. tak jsem svoje auto dal opravit do autorizovaneho servisu volkswagen v pardubicich na dubine. a myslel jsem si to sami co ty. nehodu jsem dal zaplatit na fakturu takze jsem nevidel ani korunu. vsechno to slo pres pojistovnu a vw servis na dubine. a kdyz si prijdu pro auto tak ejhle, oni po me chteli doplatit jeste 10 000 korun za novi dily. ze auto je uz moc stary (rv.2001) a jojistovna jim nezaplati plnou visi skody, a pritom tu pojistovnu oskubaly do posledni koruny a zbytek si jeste vzali na me nevinym clovickoj.
Na zaver. nikdy vzivote si nedavejte opravit auto do znackoviho servisu, a jeste na fakturu. Nechte si skodu proplatit rozpoctem primo na ruku. a dejte si to opravim kam budete chtit, a jeste vam polovina penez zustane. protoze tu praci co na tom provedly nebyla vubec adekvatni cene, na te fakture pro pojistovnu!!

Dát starou nabořenou vránu opravit do autorizáku může fakt leda blázen, co neví co s penězma. :lol: :lol: :lol:
Autorizák tam dá logicky přece nové díly, přičemž pojišťovna mu zaplatí jen ty starý! Proto takový doplatek. Jiné řešení nebude taky bez doplatku, protože jestli si někdo myslí, že na autí rok 2001 mu tam nějaký servisák dá používané díly z roku 2001, tak pardon.

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“