Odstoupení od kupní smlouvy

policie, úřady, nehody, pojišťovny...
Odpovědět
karelVW198
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 14.12.2010 16:21

Odstoupení od kupní smlouvy

Příspěvek od karelVW198 »

Čau,
chci se optat. Koupil jsem si oktávku RS z roku 2000 asi před rokem. Auto se mi začlo celkem solidně s..t a já teď nevím co s tím. Prodejce (nebyl to autobazar) mně upozornil na chyby, ale nesepsali sme to. Můžu teď odstoupit od smlouvy? Do kdy může vlastně kupec odstoupit od smlouvy s prodejcem? Karel

Uživatelský avatar
MvK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od kupní smlouvy

Příspěvek od MvK »

Pokud tě prodejce na chyby UPOZORNIL a ty mu to teď chceš vrátit, tak si pěknej..... No to je jedno 8)
Obrázek

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: Odstoupení od kupní smlouvy

Příspěvek od shiTT »

odstoupit od smlouvy můžeš do 6ti měsíců od koupě auta s tím že ti musí prodávající něco evidentně zatajit (čili o tom musí vědět). Pokud se ti auto sere po roce kdy jsi najel bůh ví kolik km tak už máš asi smolíka, auta se serou a vždy budou a hlavně, po roce provozu - věci se opotřebovávají a jejich životnost závisí na stylu jak se člověk k autu chová a to by se projevilo dřív než po roce takže asi nezbývá než sypat jako to dělá každej... a pokud jsi na ně byl upozorněn a věděl jsi o tom tak mu to o hlavu asi neomlátíš protože se s tebou o tom bude určitě dohadovat... navíc, většinou ve smlouvě bývá že jsi seznámen se stavem vozidla ...
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

karelVW198
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 14.12.2010 16:21

Re: Odstoupení od kupní smlouvy

Příspěvek od karelVW198 »

shiTT píše:odstoupit od smlouvy můžeš do 6ti měsíců od koupě auta s tím že ti musí prodávající něco evidentně zatajit (čili o tom musí vědět). Pokud se ti auto sere po roce kdy jsi najel bůh ví kolik km tak už máš asi smolíka, auta se serou a vždy budou a hlavně, po roce provozu - věci se opotřebovávají a jejich životnost závisí na stylu jak se člověk k autu chová a to by se projevilo dřív než po roce takže asi nezbývá než sypat jako to dělá každej... a pokud jsi na ně byl upozorněn a věděl jsi o tom tak mu to o hlavu asi neomlátíš protože se s tebou o tom bude určitě dohadovat... navíc, většinou ve smlouvě bývá že jsi seznámen se stavem vozidla ...
Těch 6 měsíců je uvedeno někde v obchodním zákoníku? Jinak dikec za informaci.

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Odstoupení od kupní smlouvy

Příspěvek od Storm »

Občanský zákoník, §596-600.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od kupní smlouvy

Příspěvek od Hammer »

karelVW198 píše:Čau,
chci se optat. Koupil jsem si oktávku RS z roku 2000 asi před rokem. Auto se mi začlo celkem solidně s..t a já teď nevím co s tím. Prodejce (nebyl to autobazar) mně upozornil na chyby, ale nesepsali sme to. Můžu teď odstoupit od smlouvy? Do kdy může vlastně kupec odstoupit od smlouvy s prodejcem? Karel
Kdybys měl zbytečných padesát táců, prosím tě, pošli mně je! Díky! Já ti zaručím, že ti nic nevrátím a utratím je za dovybavení domku - podkroví. Když jsi mohl už jednou dát prachy do takového kšeftu, zkus to i podruhý.

Což takhle najít si občanský zákoník a kupní smlouvu? Což takhle dělat takové věci předtím, než do něčeho, o čem vím že je to křáp, vrazím prachy?

Jo, jinak s těmi padesáti litry - mohl by jsi ještě zaplatit poštovné? Díky moc! :lol: :lol: :lol:

karelVW198
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 14.12.2010 16:21

Re: Odstoupení od kupní smlouvy

Příspěvek od karelVW198 »

Hammer píše:
karelVW198 píše:Čau,
chci se optat. Koupil jsem si oktávku RS z roku 2000 asi před rokem. Auto se mi začlo celkem solidně s..t a já teď nevím co s tím. Prodejce (nebyl to autobazar) mně upozornil na chyby, ale nesepsali sme to. Můžu teď odstoupit od smlouvy? Do kdy může vlastně kupec odstoupit od smlouvy s prodejcem? Karel
Kdybys měl zbytečných padesát táců, prosím tě, pošli mně je! Díky! Já ti zaručím, že ti nic nevrátím a utratím je za dovybavení domku - podkroví. Když jsi mohl už jednou dát prachy do takového kšeftu, zkus to i podruhý.

Což takhle najít si občanský zákoník a kupní smlouvu? Což takhle dělat takové věci předtím, než do něčeho, o čem vím že je to křáp, vrazím prachy?

Jo, jinak s těmi padesáti litry - mohl by jsi ještě zaplatit poštovné? Díky moc! :lol: :lol: :lol:
Díky za duchaplnou odpověď...která mi je momentálně k h..nu. Samozřejmě,že vím, že jsem si naběhl, ale teď jsem tady pro radu...na tyhle kecy se v...r.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Odstoupení od kupní smlouvy

Příspěvek od Bastard »

karelVW198 píše: Díky za duchaplnou odpověď...která mi je momentálně k h..nu. Samozřejmě,že vím, že jsem si naběhl, ale teď jsem tady pro radu...na tyhle kecy se v...r.
Spíš se na to vyser ty... Jestli to nebyl bazar, tak je lhůta 6 měsíců a teď si můžeš jít stěžovat tak leda na lampárnu... Když nemáš prachy na opravy auta, tak si ho nekupuj, bůhví, jak jsi s ním jezdil...

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od kupní smlouvy

Příspěvek od Hammer »

karelVW198 píše:
Hammer píše: Kdybys měl zbytečných padesát táců, prosím tě, pošli mně je! Díky! Já ti zaručím, že ti nic nevrátím a utratím je za dovybavení domku - podkroví. Když jsi mohl už jednou dát prachy do takového kšeftu, zkus to i podruhý.

Což takhle najít si občanský zákoník a kupní smlouvu? Což takhle dělat takové věci předtím, než do něčeho, o čem vím že je to křáp, vrazím prachy?

Jo, jinak s těmi padesáti litry - mohl by jsi ještě zaplatit poštovné? Díky moc! :lol: :lol: :lol:
Díky za duchaplnou odpověď...která mi je momentálně k h..nu. Samozřejmě,že vím, že jsem si naběhl, ale teď jsem tady pro radu...na tyhle kecy se v...r.
No jo, já to vím, ale duchaplnější odpověď na takovou neduchaplnou krávovinu neexistuje. Sem měl zato, že naši potomci začnou myslet aspoň když už nijak tak obchodně, protože v ničem jiném už nevyrůstají. Ale myslí stejně jako naše pokurvená generace. Běžte doprdele, děcka. Zklamáváte mě čím dál víc, ale vina je to teda jen naše. Myslím si dokonce, že tak zkurvenou generaci rodičů jako jsme my, tato země ještě neměla. Dvě generace bude trvat, než se z tohoto vylížeme.
Duchaplná odpověď zní: všecko jsi pokurvil, není cesty zpátky, vyhodil jsi prostě prachy oknem. Chceš to snad najít v zákoně, aby jsi to měl uhlazené?

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“