ČKP Česká kancelář pojistitelů

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od pino.t »

Už někomu z vás přišel dopis za zaplacen příspěvku? Jak ste to řešili, nebo ste prostě zaplatili?
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od vilik »

A to ti přijde jen tak? Řekl bych, že tam nejspíš byl důvod. Takže zahloubej ve své paměti, kdy jsi zapomněl zaplatit a hlavně to budeš muset doložit. Jinak zaplatíš a čím více se budeš kroutit, tím více zaplatíš na vedlejších výdajích.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od PoloTom »

Tak už mi to přišlo taky. Před více než 2ma lety jsem kupoval golfa, původní majitel pojistku měl a já to pojistil až za týden(kvůli prohlídce pro havarijní pojištění). Sice určitě puvodní povinný rušil až potom, co jsem pojistil auto já, jenže pojišťovna to zrušila zpětně ke dni odhlášení, i když mi teď tvrdí že se to tak nedělá. Samozřejmě to nemám jak doložit, protože na papíře o zrušení je datum, ke kterému pojistka skončila z důvodu změny majitele a ne datum kdy ji vypověděl. Jelikož to nemám jak prokázat bude mě ta osmidenní přetržka stát 570,- Kč.Tak bacha na ně, auto si pojistěte hned ať nedopadnete jako já.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od pino.t »

Jenže ze zákona máš 14 dní na to, aby si to vyřešil myslím.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
radek.1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1696
Registrován: 11.11.2009 09:28
Bydliště: ChodoVW city u KarloVWých VWarů
Kontaktovat uživatele:

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od radek.1 »

PoloTom píše:Tak už mi to přišlo taky. Před více než 2ma lety jsem kupoval golfa, původní majitel pojistku měl a já to pojistil až za týden(kvůli prohlídce pro havarijní pojištění). Sice určitě puvodní povinný rušil až potom, co jsem pojistil auto já, jenže pojišťovna to zrušila zpětně ke dni odhlášení, i když mi teď tvrdí že se to tak nedělá. Samozřejmě to nemám jak doložit, protože na papíře o zrušení je datum, ke kterému pojistka skončila z důvodu změny majitele a ne datum kdy ji vypověděl. Jelikož to nemám jak prokázat bude mě ta osmidenní přetržka stát 570,- Kč.Tak bacha na ně, auto si pojistěte hned ať nedopadnete jako já.
přesně můj případ,přišla mi pokuta před týdnem... :?
NO SHINE JUST PERFORMANCE

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od PoloTom »

pino.t píše:Jenže ze zákona máš 14 dní na to, aby si to vyřešil myslím.
Jako vyřešil co??

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od Bastard »

PoloTom píše:Tak už mi to přišlo taky. Před více než 2ma lety jsem kupoval golfa, původní majitel pojistku měl a já to pojistil až za týden(kvůli prohlídce pro havarijní pojištění). Sice určitě puvodní povinný rušil až potom, co jsem pojistil auto já, jenže pojišťovna to zrušila zpětně ke dni odhlášení, i když mi teď tvrdí že se to tak nedělá. Samozřejmě to nemám jak doložit, protože na papíře o zrušení je datum, ke kterému pojistka skončila z důvodu změny majitele a ne datum kdy ji vypověděl. Jelikož to nemám jak prokázat bude mě ta osmidenní přetržka stát 570,- Kč.Tak bacha na ně, auto si pojistěte hned ať nedopadnete jako já.
V zásadě pokud bylo auto mimo pozemní komunikaci, nebo na podvalu, tak jsi auto neprovozoval, tudíž nic platit nemusíš... Ale nevím, jak to bylo, to víš ty :mrgreen:

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od pino.t »

Bastard píše: V zásadě pokud bylo auto mimo pozemní komunikaci, nebo na podvalu, tak jsi auto neprovozoval, tudíž nic platit nemusíš... Ale nevím, jak to bylo, to víš ty :mrgreen:
No to jsem jim zkusil napsat, jenže oni mi napsali, že to není vhodný důvod.
Nejvíc mě sere, že to bylo za měsíc duben v roce 2009 a někde jsem postřehl, že je tam 3 roky promlčecí lhůta, takže mi chybí už jen půl roku.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od Bastard »

pino.t píše:
Bastard píše: V zásadě pokud bylo auto mimo pozemní komunikaci, nebo na podvalu, tak jsi auto neprovozoval, tudíž nic platit nemusíš... Ale nevím, jak to bylo, to víš ty :mrgreen:
No to jsem jim zkusil napsat, jenže oni mi napsali, že to není vhodný důvod.
Nejvíc mě sere, že to bylo za měsíc duben v roce 2009 a někde jsem postřehl, že je tam 3 roky promlčecí lhůta, takže mi chybí už jen půl roku.
Vhodnej nevhodnej, buď je v souladu, nebo není v souladu se zákonem... Já osobně s tím teda zkušenost nemám, jelikož se podobným věcem snažím vyhnout, ale dohadoval sem se o tom s kýmsi v nějaké diskuzi a ten jim tohle údajně napsal a nic neplatil...

Dle zákona o pov., §24c:
Je-li provozováno tuzemské vozidlo bez pojištění odpovědnosti v
rozporu s tímto zákonem, je vlastník vozidla povinen uhradit Kanceláři
příspěvek za dobu, po kterou bylo vozidlo provozováno v rozporu s tímto
zákonem. Za úhradu příspěvku podle věty první odpovídá společně a
nerozdílně s vlastníkem vozidla jeho provozovatel, není-li současně..............
Já si pod pojmem provozování představuju alespoň stání na poz. komunikaci...

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od pino.t »

Tak hlavně se to motá kolem zákona 168/1999 Sb.
kde je v paragrafu 1
odstavec (2)
Nestanoví-li tento zákon jinak, může na dálnici,1a) silnici,2) místní komunikaci3) a účelové komunikaci, s výjimkou účelové komunikace, která není veřejně přístupná4) (dále jen "pozemní komunikace"), provozovat vozidlo pouze ten, jehož odpovědnost za škodu způsobenou provozem tohoto vozidla je pojištěna podle tohoto zákona. Povinnost pojištění odpovědnosti musí být splněna i v případě ponechání vozidla na pozemní komunikaci.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od Bastard »

Právě proto říkám, že to auto musí být mimo poz. komunikaci, takže třeba na dvorku nebo v garáži...

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od pino.t »

Podle logického myšlení to tak je. Ještě bych chtěl vědět jak to je s tou promlčecí dobou.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od vtuni »

Bastard píše: V zásadě pokud bylo auto mimo pozemní komunikaci, nebo na podvalu, tak jsi auto neprovozoval, tudíž nic platit nemusíš... Ale nevím, jak to bylo, to víš ty :mrgreen:
no bohužel to tak není... pokud nejsou značky v depozitu musí to být pojištěný...viz můj golf v přestavbě nebo motorka přes zimu...co stojí v garáži....

viz třeba ta motorka... :arrow: jedzíš duben až říjen ale bud budeš dávat každej rok za kilo značku do depozitu nebo to musíš mít zaplacený nonstop... at jezdíš nebo ne... :!:
dřív jsem to tak dělal ..že jsem ji měl pojištěnou od začátku sezony..až se udělalo hezky... do konce října... a pak bez pojisty..ale ted už to nesmíš.. :!:
jednoduchý pravidlo máš značky = platíš :arrow: jeslti sotjíš se značkama ve stodole nebo jedzíš po dálnici nikoho nezajíma...

přirovnal bych to třeba k poplatku za rozhlasový a televizníí vysílání... áš televizi = platíš..bez ohledu zda se na ní díváš nebo ne..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od Bastard »

Z toho snad plynou jenom dvě věci...

1) Je to na h***o...
2) Borec na tom fóru kecal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A obojí je na píču :laugh:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od vtuni »

jako nevím na jakým foru.. ale na h***o to je... hodně se to řeší právě mezi motorkářema... kteří sou na tom bití asi ze všech nejvíc... protože bud musí 2x ročně jak dementi stát na úřadě ukládat a vyzvedávat značky z depozitu a chodit sjednávat a rušit pojistky...
nebo prostě platit za něco co půl roku nepoužívají...

třeba tady..
http://www.motorkari.cz/forum-detail/?ft=44647&fid=21" onclick="window.open(this.href);return false;
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“