ČKP Česká kancelář pojistitelů

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od GeneHawkins »

Ne, to já vědět nemůžu. Jak bych mohl? Za jakou dobu tedy poplatek vyžadujou a proč po vás?

Co se týče urážek - já o žádné nevím. Ono někdy někoho urazí i slyšet pravdu, ale přesto se většinou necenzuruje.

To nic nemění na tom, že stopčkp je soukromej výdělečnej podnik a ty stránky podvodná reklama.

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od tdiracing »

Já sem si myslel že to víš ohledně Transporter centra,domníval sem se že sis to četl jak si psal,píše se se to hned na začátku.
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od GeneHawkins »

Pokud máš na mysli tuto stránku: http://www.stopckp.cz/pribehy-z-praxe/t ... itelu.html" onclick="window.open(this.href);return false; , tak ne, tak se nic o odhlášce nepíše. Nevím nic o tom, kdy vozidlo prodal předchozí registrovaný v TP, případně kdy a jestli bylo vozidlo odhlášeno na jiného (třeba i třetí osobu).
Píše se tam, že TC poslalo ČKP zpět vyplněný dotazník, ale nepíše se tam nic o tom, že by zároveň poslalo kopii kupní smlouvy (případně faktury nebo tak), která by jeho tvrzení ohledně vlastnictví dokazovala. O tom, že a proč nestačí jen prosté prohlášení, jsme si již psali.
Pokud prostě rozhodné skutečnosti ČKP neprokážete, protože vám to tak ukládá zákon, nemůžete se divit, že ČKP postupuje tak, jak činí, protože jí to též ukládá zákon.

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od tdiracing »

No tak proč nám poslali výzvu o zaplacení ,když mají ze zákona vycházet ze sdělení centrálního registru vozidel který provozuje Ministerstvo dopravy a na tom základě obesílat vlastníky nepojištěných vozidel.Tak se píše v zákonu 168/1999 Sb.Dokonce to sama ČKP přiznává v oficiálních tiskových zprávách.Dále jsme se dotázali ministerstva dopravy -CRV kdy a jaké informace sdělila ohledně toho vozu co jsme koupili,případně kdy se ČKP dotázala na toto vozidlo.Odpověď z CRV je taková,že se ČKP dotázalo na toto vozidlo 2x a to v roce 2009 a 2010,co se týká naší společnosti žádné takové informace CRV kanceláři pojistitelů NESDĚLILO.

Ty mi to určitě osvětlíš proč zaslali výzvu TC,kde vzali údaje a proč to vymáhají.
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od Vecernicek »

gene ty jsi od vymahačů? no ruce od tebe radši pryč...

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od GeneHawkins »

tdiracing píše:No tak proč nám poslali výzvu o zaplacení ,když mají ze zákona vycházet ze sdělení centrálního registru vozidel který provozuje Ministerstvo dopravy a na tom základě obesílat vlastníky nepojištěných vozidel.Tak se píše v zákonu 168/1999 Sb.Dokonce to sama ČKP přiznává v oficiálních tiskových zprávách.Dále jsme se dotázali ministerstva dopravy -CRV kdy a jaké informace sdělila ohledně toho vozu co jsme koupili,případně kdy se ČKP dotázala na toto vozidlo.Odpověď z CRV je taková,že se ČKP dotázalo na toto vozidlo 2x a to v roce 2009 a 2010,co se týká naší společnosti žádné takové informace CRV kanceláři pojistitelů NESDĚLILO.

Ty mi to určitě osvětlíš proč zaslali výzvu TC,kde vzali údaje a proč to vymáhají.
Ani z centrálního registru, ani z databází pojišťoven (obě databáze ČKP oprávněně dostává) nevyplývá jednoznačně vlastník vozidla v každý daný okamžik.
Vozidlo má dle VIN nějakou historii povinného ručení.
Tato historie by měla být nepřerušená, pak není žádná další akce.
Pokud ČKP zjistí v tomto období proluku, kdy vozidlo není pojištěno, obešle ČKP domnělého vlastníka s dopisem, aby buď podle zákona zaplatil, nebo aby - opět podle zákona - doložil, že v inkriminovanou dobu vlastníkem nebyl.
Je pak na obeslaném, aby toto (pořád podle zákona!) dokázal a z trestu se vyvinil.

Pokud jste vozidlo 3. 8. 2011 koupili a ještě ten samý den pojistili, a pokud byste na výzvu ČKP tyto skutečnosti v zákonné lhůtě 30 dnů doložili (ve skutečnosti pouze koupi, tedy kupní smlouvu, o pojištění od 3. 8. 2011 ČKP nepochybuje), ČKP by nepochybně případ uzavřela bez toho, aby po vás cokoli dále požadovala.

Proč jste to neudělali?

Znovu podotýkám, že bez tohoto důkazu ČKP o tom, kdy jste se opravdu stali vlastníky, neví, nemůže vás tedy ze stíhání vyloučit.

Jak to tedy bylo s odhláškou auta před koupí vámi? Proč pojištění zaniklo dva měsíce před tím, než jste auto koupili?

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od GeneHawkins »

Vecernicek píše:gene ty jsi od vymahačů? no ruce od tebe radši pryč...
Ne.

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od deywis »

tak mi dneska přišel dopis od čkp - klasika, nezaplacený POV. potřebuju ale poradit jak to pořešit.

údajná nezaplacená lhůta je 20.5. - 28.5. jenže v té době bylo auto v odhlášce ještě na někoho úúplně jinýho a moje jméno se poprvý v TP objevilo až 13.7. (kdy to na mě odhlásil předchozí majitel)

já sem to pojistil už od konce června, kdy sem byl dohodnutej s majitelem že auto vezmu.

stačí oskenovat velkej TP, zakroužkovat moje jméno a datum a poslat jim to?
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od GeneHawkins »

Bylo by vhodný poslat jim hlavně kupní smlouvu, ze které bude jasné, kdy ses stal majitelem, což je to, co je podstatné.

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od deywis »

měl jsem za to, že pro ně je směrodatný záznam v TP, kupní smlouvu si můžu napsat někde doma na koleni...
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karlospv »

Ckp zajima hlavne zaznam v TP, idealne ho oscanovat. Maji v systemu bordel o kterym vi a zneuzivaji teho. Jelikoz o tom odbor dopravy vi taky tak ma primo formular ktery potvrzuju datum prepisu. Kupni smlouvu uznavaji jen nektery pojistovny, duvod si uz napsal.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od Jarda S. »

deywis píše:měl jsem za to, že pro ně je směrodatný záznam v TP, kupní smlouvu si můžu napsat někde doma na koleni...
zápis v tp je pouze registr, majitelem auta (a tim za něj zodpovídáš) se stáváš dnem podpisu smlouvy :negative:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od GeneHawkins »

deywis píše:měl jsem za to, že pro ně je směrodatný záznam v TP, kupní smlouvu si můžu napsat někde doma na koleni...
Záznam v TP / registr je směrodatný pouze pro první obeslání, kde se uplatní logická domněnka, že ten, kdo je zapsán v registru, je i vlastník. Pro vyloučení této domněnky je třeba předložit nějaký důkaz, ideálně kupní smlouvu. Oni pak obešlou tohoto vlastníka. Napsat doma na koleni si ji jistě můžeš, ale pokud se prokáže, žes ji zfalšoval, jedná se podvod se všemi důsledky.

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od deywis »

Takze ve zkratce, kdyz za to obdobi, kdy nebylo placeny povinny, je v tp psanej nekdo jinej, meli by obeslat toho dotycnyho. Ale je taky zajimavy ze driv po me chteli zaznam v tp, smlouva pro ne nebyla dulezita...
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP Česká kancelář pojistitelů

Příspěvek od GeneHawkins »

Měli by obeslat dotyčného. Možná to i udělali a on jim prokázal, že už jsi byl vlastníkem ty, proto se obrátili na tebe...

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“