Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Georgino007 »

Zdravím,
potřeboval bych akutně rychlou radu. Právě před chvílí jsem koukal z okna, jak mi páni četníci z městský policie nasadili na auto botičku a odjeli. Jak mám teď postupovat? Ještě funguje po novym roce osoba blízká? Díky za každou odpověď, spěchá to!!!
Je mi divný, že botičku dali jenom mě, stojí tady mraky aut na chodnících, na trávě apod. a nic. Dali jí jenom mě, pak prokličkovali mezi těma ostatníma co stojí mnohdy o dost hůř než já, a byli fuč. Jestli proto, že mám ještě SPZ z jinýho kraje (auto mám několik týdnů a přepis ještě nevyřešenej) nebo nějakej práskač (to už se jednou stalo).... nechápu, doba se změnila, ale některý lidi jsou pořád stejný ku*vy, ne-li větší :roll:

Za minutku dodám foto kde stojím a jak to tu celkově vypadá :wink:

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Georgino007 »

Tady je pár fotek, jak je vidět, stání na chodnících, trávníku, v křižovatkách, někdy dokonce i na přechodu je tady běžnou praxí. Ti co bydlí v paneláku asi ví o čem mluvim, protože to bejvá všude dost podobný. Někdy to schválně vyfotim když je plno, teď v neděli ráno je tu prázdno...

Tam co stojim já neni v podstatě nic, jenom vjezd do toho velkýho parkoviště, chodec jde po tom "chodníku" tak jeden za hodinu max. Stávají tam denně tak tři až čtyři auta za sebou a z těch variant "nesprávnýho" parkování je to podle mě ta, která nejmíň ublíží. Nejvíc je mi divný, že jsem jedinej kdo tu botu dostal, ostatní, kolem kterých ty měšťáci dokonce museli projet, tak nic. (ne že bych to někomu přál, jenom je to prostě zvláštní)
Přílohy
P1090129.JPG
Za povšimnutí stojí několik aut stojících v křižovatce a na trávníku
Za povšimnutí stojí několik aut stojících v křižovatce a na trávníku
trávník...
trávník...
Taky běžná věc
Taky běžná věc
P1090131.JPG
P1090132.JPG

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Storm »

Chápu, že na sídlištích se dost blbě parkuje, zejména večer, ale stojíš na chodníku. Takže se pak nesmíš divit, že tam máš botu. Navíc si nejsem jistý, kdyby tam někde hořelo, jestli by tama projeli hasiči. A osoba blízká funguje pořád, ikdyž správně se tomu tedy říká jinak.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Georgino007 »

Já se tomu samozřejmě nedivim :wink: Divný mi přijde jenom to, že jsem to schytal jako jedinej, ale tak to je prostě smůla asi... Kdyby tady někde v tom sídlišti hořelo, tak by to byl úplně maximální průser, protože kdyby se to stalo zrovna v ty chvíle, kdy je tady plno, tak by neměli ani nejmenší šanci se sem dostat. Tady co stojim já, tam by zrovna projeli, i když už neni kam, dál to vede jenom na parkoviště a nic... ale ta příjezdovka sem je tak zasekaná, že to máš kolikrát tak tak i s normálnim osobákem...

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Hammer »

No tak jen jednu botičku dali z velmi jednoduchého důvodu. Hádej jakého?
Ty, přivolej si svého anděla strážného a promluv si s ním. Tomuhle říkám totiž nehorázná smůla! :lol: :lol: :lol:
Vůbec nechápu, jak někdo, kdo si říká polda, může reagovat na jednotlivé věci v tak, co se týče stání, přestupky zapraseném sídlišti. Já bych tam vůbec žádné pořádky dělat nešel. Nutně by mi totiž ten postižený omlátil o hlavu to, že jiní parkují taky tak že něco porušují a jim nic a povinnost policisty je reagovat na každý přestupek... což je strašná pičovina v zákoně.

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Georgino007 »

To je přímo v zákoně, že MUSÍ reagovat na každej přestupek? Jako nerad bych jakkoliv poškozoval někoho dalšího, ale aspoň bych se jich na to moc rád zeptal, proč to takhle udělali a těch ostatních x aut přehlídli... Jako tohle je fakt trochu k smíchu, tady když by se prošli ve všední den večer, tak těch pokut rozdají stovky :roll: Nejhorší je, že i kdybych chtěl zaparkovat někde jinde, tak je to úplně nemožný... jediný místo na celym sídlišti, kde se i pozdě večer nějaký místa najdou je o kus dál u ZOO, ale tam bych auto přes noc úplně rád nenechával, je to u takový zdi, v temný, zapadlý uličce, kde široko daleko nikdo neni ani tam nikdo nevidí. To ho rovnou můžu nechat odemčený, abych si ušetřil rozbitý okno :roll:

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Georgino007 »

Takže teď jsem to byl řešit... Nastudoval jsem si zákon o obecní policii č.553/1991 Sb. (paragraf 11 o osobě blízké) a když jsem to strážníkovi řek, tak odvětil, že dobře, ale auto zůstane zamčený dokud nezjistí kdo s tím parkoval. To by znamenalo, že musí obejít všechny lidi v přilehlym domě, jestli někdo něco neviděl, obeslat všechny moje příbuzný a podobně. TO SE SMÍ????? To by znamenalo, že auto zůstane zamčený třeba x tejdnů!!! To snad ne? Kde to žijeme? :roll:
Neměl jsem náladu se s nim hádat, takže jsem mu dal 500 a byl pokoj, ale to mě teda rozsekal :lol:
Jinak pak jsem se s nima jen tak "mimo hru" bavil, a skutečně to napráskala nějaká svině z toho vchodu, před kterým to bylo, nechápu, jak může bejt někdo tak dementní, že volá policajty kvůli takovýhle pí*ovině, kdyby mi dal radši lísteček za stěrač a řešil to napřed se mnou, mile rád bych se s takovým člověkem sešel a promluvil si s ním o tom. Strážník mi dal za pravdu, že dávat pokuty za parkování na sídlišti tohoto typu je nesmysl, a že to oni sami neřeší, že jedou jenom k tomu když je někdo volá. Jestli se mi někdy podaří vypátrat, co to je za idiota,..... :roll: Paní strážnice to vystihla pěkně, říkala, že ten dotyčný zřejmě dostal málo dárků k Vánocům, tak si to teď kompenzuje tímhle :lol: Tak jsme se zasmáli, vypláznul jsem 500 a vyřízeno :roll:

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od PlusOne »

Georgino007 píše:Takže teď jsem to byl řešit... Nastudoval jsem si zákon o obecní policii č.553/1991 Sb. (paragraf 11 o osobě blízké) a když jsem to strážníkovi řek, tak odvětil, že dobře, ale auto zůstane zamčený dokud nezjistí kdo s tím parkoval. To by znamenalo, že musí obejít všechny lidi v přilehlym domě, jestli někdo něco neviděl, obeslat všechny moje příbuzný a podobně. TO SE SMÍ????? To by znamenalo, že auto zůstane zamčený třeba x tejdnů!!! To snad ne? Kde to žijeme? :roll:
Neměl jsem náladu se s nim hádat, takže jsem mu dal 500 a byl pokoj, ale to mě teda rozsekal :lol:
Jinak pak jsem se s nima jen tak "mimo hru" bavil, a skutečně to napráskala nějaká svině z toho vchodu, před kterým to bylo, nechápu, jak může bejt někdo tak dementní, že volá policajty kvůli takovýhle pí*ovině, kdyby mi dal radši lísteček za stěrač a řešil to napřed se mnou, mile rád bych se s takovým člověkem sešel a promluvil si s ním o tom. Strážník mi dal za pravdu, že dávat pokuty za parkování na sídlišti tohoto typu je nesmysl, a že to oni sami neřeší, že jedou jenom k tomu když je někdo volá. Jestli se mi někdy podaří vypátrat, co to je za idiota,..... :roll: Paní strážnice to vystihla pěkně, říkala, že ten dotyčný zřejmě dostal málo dárků k Vánocům, tak si to teď kompenzuje tímhle :lol: Tak jsme se zasmáli, vypláznul jsem 500 a vyřízeno :roll:
Nemá na to nárok:
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2006011402" onclick="window.open(this.href);return false;

Konkrétně tahle pasáž:
"Nejprve jsem jí naznačil, že 12 minut na 200 metrový přesun v mém pojetí nevyhovuje požadavku zákona na "neprodleně" a "bez zbytečného prodlení". Poté jsem jí vysvětlil, že její dva kolegové mi i po zajištění všech relevantních informací i nadále brání v odjezdu, což ve mě vzbuzuje podezření ze spáchání trestných činů zneužití pravomoci veřejného činitele a omezování osobní svobody."
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Hammer »

Georgino007 píše:Takže teď jsem to byl řešit... Nastudoval jsem si zákon o obecní policii č.553/1991 Sb. (paragraf 11 o osobě blízké) a když jsem to strážníkovi řek, tak odvětil, že dobře, ale auto zůstane zamčený dokud nezjistí kdo s tím parkoval. To by znamenalo, že musí obejít všechny lidi v přilehlym domě, jestli někdo něco neviděl, obeslat všechny moje příbuzný a podobně. TO SE SMÍ????? To by znamenalo, že auto zůstane zamčený třeba x tejdnů!!! To snad ne? Kde to žijeme? :roll:
Neměl jsem náladu se s nim hádat, takže jsem mu dal 500 a byl pokoj, ale to mě teda rozsekal :lol:
Jinak pak jsem se s nima jen tak "mimo hru" bavil, a skutečně to napráskala nějaká svině z toho vchodu, před kterým to bylo, nechápu, jak může bejt někdo tak dementní, že volá policajty kvůli takovýhle pí*ovině, kdyby mi dal radši lísteček za stěrač a řešil to napřed se mnou, mile rád bych se s takovým člověkem sešel a promluvil si s ním o tom. Strážník mi dal za pravdu, že dávat pokuty za parkování na sídlišti tohoto typu je nesmysl, a že to oni sami neřeší, že jedou jenom k tomu když je někdo volá. Jestli se mi někdy podaří vypátrat, co to je za idiota,..... :roll: Paní strážnice to vystihla pěkně, říkala, že ten dotyčný zřejmě dostal málo dárků k Vánocům, tak si to teď kompenzuje tímhle :lol: Tak jsme se zasmáli, vypláznul jsem 500 a vyřízeno :roll:
V zákoně mají jasně stanoveno, že majiteli vozidla musí auto vydat bez ohledu na to, zda je přestupek vyřešen nebo ne. Pakliže ovšem nemůže jít o odnětí věci, viz zákon o přestupcích, ale to sem nepleťme.
Jinak jsi blbec. Dal jsi pětibábu zcela zbytečně. Holt nejhorší smrt je z vyděšení.

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Georgino007 »

Sakra, já jsem si to myslel :( Tak to jsem fakt blbec, nechal jsem se zastrašit :smajlík co si sype popel na hlavu: :mrgreen: A kdybych si stál za svym tak by fakt obcházel celej ten barák a ptal se každýho koho potká jestli mě s tim viděl parkovat? To snad ne ne? A co kdyby někdo řek, že mě tam viděl? (třeba ta dě*ka práskačská)? To by zase zmohli kulový, protože by to bylo tvrzení proti tvrzení ne? To snad neni možný :roll: Kocourkov prostě :lol:

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Georgino007 »

Jo a ještě jedna věc, v tom zákoně (čet jsem si ho na straznici.com) jsem nic o botičkách přímo nenašel, je někde na netu nějaká "plná verze"? :lol: Nebo kde bych to našel? Že bych vyplnil dlouhý zimní večery čtenim zákonů, aby mě příště tak snadno nenačapali :mrgreen:

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Hammer »

Ty jsi bejk, prosím tě, přehraj si to, co ti ten strážník řekl, znovu!!! Pak si to přečti a nafackuj si. Dyť to je jako když ti někdo řekne: běž dom, mama vaří rukavicu, dostaneš palec!!!! a ty jdeš a těšíš se na ten nejtlustší prst rukavice!!!
Představ si, jak tam skutečně jde a hledá někoho, kdo viděl, že jsi vylízal z toho konkrétního auta a z místa řidiče! Kdo by tě jako poznal! Co by mu asi tak lidi řekli i kdyby tě viděli? Dyk to co řekl, je do nebe volající blbost!!!! Kdyby tě někdo naprášil, tak by ti snad řekli, že tě viděli, ale oni ti řekli, že svědek volal na stojící auto. Prostě dostali tě jako devítiletého školáčka.

Zákon o obecní policii tuším že číslo 553/91 Sb. v §
§ 7 říká toto:

(1) Strážník je pracovní době povinen v mezích tohoto nebo zvláštního zákona provést zákrok nebo úkon, nebo učinit jiné opatření, je-li páchán trestný čin nebo přestupek či jiný správní delikt anebo je-li důvodné podezření z jejich páchání.

Takže každý přestupek. Totéž najdete v zákoně o Policii ČR. Dále něco z oprávnění strážníka:

§ 11
Oprávnění požadovat vysvětlení
(1) Strážník je oprávněn
a) požadovat potřebná vysvětlení od osoby, která může přispět k objasnění skutečností důležitých pro odhalení přestupku nebo jiného správního deliktu nebo jeho pachatele, jakož i ke zjištění skutečného stavu věci,
b) vyzvat osobu podle písmena a), aby se ve stanovenou dobu dostavila na určené místo k sepsání zápisu o podání vysvětlení,
c) vyzvat osobu podle písmena a), aby předložila doklady potřebné ke zjištění skutečností podle písmene a).
(2) Jestliže zápis o podání vysvětlení má být sepsán s osobou mladší 15 let, musí být zajištěna přítomnost jejího zákonného zástupce.
(3) Osoba je povinna výzvě podle odstavce 1 vyhovět.
(4) Vysvětlení může odepřít pouze osoba, která by jím sobě, svému příbuznému v pokolení přímém, svému sourozenci, osvojiteli, osvojenci, manželu nebo druhu anebo jiným osobám v poměru rodinném nebo obdobném, jejichž újmu by právem pociťovala jako vlastní, způsobila nebezpečí trestního stíhání nebo nebezpečí postihu za přestupek.

Aneb odstavec 4 je ta vaše osoba blízká. Rekněte mi někdo z vás, když vám tohle řeknu tak jak je to napsané, jestli tomu budete rozumět? Nikdo tomu nerozuměl.

No a ta vaše botička:

§ 17a
(1) Strážník je oprávněn použít technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla,
a) které bylo ponecháno na místě, kde je zakázáno stání nebo zastavení vozidla,
b) které stojí na místě, do kterého je vjezd zakázán místní nebo přechodnou úpravou provozu na pozemních komunikacích,
c) které stojí na chodníku, kde to není povoleno, nebo
d) je-li vozidlem proveden neoprávněný zábor veřejného prostranství
a jeho řidič není na místě přítomen.
(2) Technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla lze podle odstavce 1 použít, jen je-li zajištěna možnost jeho odstranění bez zbytečného odkladu.
(3) Technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla se odstraní bez zbytečných průtahů po projednání přestupku v blokovém řízení, po zjištění totožnosti osoby, která vozidlo na místě ponechala, po provedení úkonů nezbytných ke zjištění totožnosti takové osoby nebo po uhrazení nákladů provozovatelem podle odstavce 5.
(4) Technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla z důvodů uvedených v odstavci 1 nelze použít, jde-li o vozidlo, které
a) tvoří překážku provozu na pozemních komunikacích, nebo
b) je viditelně označeno jako vozidlo ozbrojených sil, ozbrojených bezpečnostních sborů, požární ochrany, vozidlo určené k poskytování zdravotnických služeb, vozidlo invalidy nebo jako vozidlo osoby požívající výsad a imunit podle zákona nebo mezinárodních smluv, jimiž je Česká republika vázána.
(5) Přiložení a odstranění technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla se provádí na náklady osoby, která vozidlo na místě ponechala, a nelze-li ji zjistit, na náklady provozovatele vozidla. Pokud došlo k přiložení technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla v rozporu s odstavcem 1, uhrazené náklady musí být neprodleně vráceny tomu, kdo je vynaložil.
(6) Nepožádá-li nikdo o odstranění technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla do 30 dní od jeho přiložení, je vlastník komunikace oprávněn po dohodě s obecní policií vozidlo na náklady jeho provozovatele odstranit. Povinnosti úhrady nákladů na odstranění vozidla se jeho provozovatel zprostí, pokud prokáže závažné důvody, které mu znemožnily, aby před odstraněním vozidla požádal o odstranění technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla.
(7) Na použití technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla z důvodu podle odstavce 1 se nevztahují ustanovení o donucovacích prostředcích.

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Georgino007 »

To jo, ale tak když už je někdo tak jednoduchej na to aby volal policajty, tak by klidně moh i říct že mě tam viděl...

Ten odstavec o osobě blízký by mě taky zajímalo kdo vymyslel :mrgreen: Nejlepší tam je to, že "Vysvětlení může odepřít pouze osoba, která by jím sobě, ...., způsobila nebezpečí trestního stíhání nebo nebezpečí postihu za přestupek." :lol:

S tou botičkou jsem to úplně nějak přehlíd, jsem slepej :lol: Ale tam v odstavci 3 je, že bude odstraněná po zjištění totožnosti toho kdo to parkoval. Ale když bych se odvolal na osobu blízkou, tak to postupuje do správního řízení, čili už tu botu musí sundat, jelikož blokový řízení je u konce, chápu to tak správně?
Ještě jsem si vzpoměl na jednu věc co mi řek. Že pokud by to postoupilo do správního řízení, tak bych musel zaplatit 1000 za zahájení řízení, to jsem taky slyšel poprvý a taky se mi to moc nezdá...

Jinak děkuju moc za vysvětlení :wink: Holt za blbost se platí, tak jsem holt zaplatil, ale příště budu o něco chytřejší, pokud teda bude nějaký příště dřív než schválí nějakou další novelu :lol:

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Hammer »

Georgino007 píše:To jo, ale tak když už je někdo tak jednoduchej na to aby volal policajty, tak by klidně moh i říct že mě tam viděl...

Jo a při prvním dotazu na tvůj popis jak jsi byl oblečený řekne udavač jako co?
Georgino007 píše: Ten odstavec o osobě blízký by mě taky zajímalo kdo vymyslel :mrgreen: Nejlepší tam je to, že "Vysvětlení může odepřít pouze osoba, která by jím sobě, ...., způsobila nebezpečí trestního stíhání nebo nebezpečí postihu za přestupek." :lol:
I ty filuto, to je přece zákon 2/1993 Sb. aneb listina práv a svobod a tohle platí na celém světě, teda v těch trolinku slušnějších státech. Základní právo člověka, nevypovídat proti sobě nebo osobám sobě blízkým. Zeptal bych se, co vás učili ve škole, ale musel bych si odpovědět, že samé nepotřebné píčoviny.
Georgino007 píše: S tou botičkou jsem to úplně nějak přehlíd, jsem slepej :lol: Ale tam v odstavci 3 je, že bude odstraněná po zjištění totožnosti toho kdo to parkoval. Ale když bych se odvolal na osobu blízkou, tak to postupuje do správního řízení, čili už tu botu musí sundat, jelikož blokový řízení je u konce, chápu to tak správně?
Blokové řízení je pokuta. Tohle není blokové řízení, ale jen zjištění člověka od vozidla. Ani to nemusí být majitel. Jen kdo má od toho doklady a chce s tím odejet.
Georgino007 píše: Ještě jsem si vzpoměl na jednu věc co mi řek. Že pokud by to postoupilo do správního řízení, tak bych musel zaplatit 1000 za zahájení řízení, to jsem taky slyšel poprvý a taky se mi to moc nezdá...
Pokud jsi shledán ve správním řízením vinným, platíš správní poplatek, ale ten je dneska 1500,-Kč.

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Georgino007 »

Hammer píše: I ty filuto, to je přece zákon 2/1993 Sb. aneb listina práv a svobod a tohle platí na celém světě, teda v těch trolinku slušnějších státech. Základní právo člověka, nevypovídat proti sobě nebo osobám sobě blízkým. Zeptal bych se, co vás učili ve škole, ale musel bych si odpovědět, že samé nepotřebné píčoviny.
Jj, tak to sis odpověděl bohužel dobře :mrgreen: No ne, ale tak když tu větu formuluju jinak... Osoba, která špatně zaparkovala, není povinna se přiznat, protože by si způsobila nebezpečí postihu za svůj přestupek. To je přece úplně směšný, to čekají, že se jim někdo přizná? V tom případě mě můžou pokutovat jedině když na vlastní oči vidí, že jsem s tím přijel já.
Hammer píše:
Georgino007 píše: S tou botičkou jsem to úplně nějak přehlíd, jsem slepej :lol: Ale tam v odstavci 3 je, že bude odstraněná po zjištění totožnosti toho kdo to parkoval. Ale když bych se odvolal na osobu blízkou, tak to postupuje do správního řízení, čili už tu botu musí sundat, jelikož blokový řízení je u konce, chápu to tak správně?
Blokové řízení je pokuta. Tohle není blokové řízení, ale jen zjištění člověka od vozidla. Ani to nemusí být majitel. Jen kdo má od toho doklady a chce s tím odejet.
(3) Technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla se odstraní bez zbytečných průtahů po projednání přestupku v blokovém řízení, po zjištění totožnosti osoby, která vozidlo na místě ponechala, po provedení úkonů nezbytných ke zjištění totožnosti takové osoby nebo po uhrazení nákladů provozovatelem podle odstavce 5.
No dobře, ale v tom případě by mi zase dávalo smysl, to co říkal, že mi tam tu botu nechá... Pokutu jsem nedostal, čili blokové řízení-nic, provozovatel platit nechce a odvolává se na odstavec 4 z §11, takže zbývají možnosti a)po zjištění totožnosti osoby, která vozidlo na místě ponechala (prakticky nemožný) nebo b)po provedení úkonů nezbytných ke zjištění totožnosti takové osoby - teď už jenom vědět, který úkony jsou nezbytný a jsme doma :lol:
Hammer píše:Pokud jsi shledán ve správním řízením vinným, platíš správní poplatek, ale ten je dneska 1500,-Kč.
Ale ten poplatek platím až po tom, co jsem shledán vinným předpokládam. A ne 1000 za zahájení a pak čekat... Nechápu jak si strážník MP může dovolit takhle balamutit lidi, čím dál míň se divim tomu, jak mají "dobrou" pověst. Nemoh by z toho mít třeba průser, kdyby narazil na někoho znalejšího než na mě a tohle na něj začal zkoušet? To už je skoro zneužití pravomoci se mi tak zdá...

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“