Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Storm »

Platí to výše psané i když mi to auto odtáhnou z důvodu třeba špatného parkování? Pak si pro něj dojdu a využiji svého práva nevypovídat. Kdo pak platí třeba té odtahovce náklady na odtah, pokud se z toho takto vyvleču?
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Hammer »

Storm píše:Platí to výše psané i když mi to auto odtáhnou z důvodu třeba špatného parkování? Pak si pro něj dojdu a využiji svého práva nevypovídat. Kdo pak platí třeba té odtahovce náklady na odtah, pokud se z toho takto vyvleču?
Ale dyť je to tam jasně napsané, ne?

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Hammer »

Georgino007 píše: Jj, tak to sis odpověděl bohužel dobře :mrgreen: No ne, ale tak když tu větu formuluju jinak... Osoba, která špatně zaparkovala, není povinna se přiznat, protože by si způsobila nebezpečí postihu za svůj přestupek. To je přece úplně směšný, to čekají, že se jim někdo přizná? V tom případě mě můžou pokutovat jedině když na vlastní oči vidí, že jsem s tím přijel já.
Směšný že to je? A co jsi udělal ty? Přiznal jsi se! Za pět set se nenasmát, no ještě aby to. :lol: :lol: :lol:
Georgino007 píše: (3) Technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla se odstraní bez zbytečných průtahů po projednání přestupku v blokovém řízení, po zjištění totožnosti osoby, která vozidlo na místě ponechala, po provedení úkonů nezbytných ke zjištění totožnosti takové osoby nebo po uhrazení nákladů provozovatelem podle odstavce 5.
No dobře, ale v tom případě by mi zase dávalo smysl, to co říkal, že mi tam tu botu nechá... Pokutu jsem nedostal, čili blokové řízení-nic, provozovatel platit nechce a odvolává se na odstavec 4 z §11, takže zbývají možnosti a)po zjištění totožnosti osoby, která vozidlo na místě ponechala (prakticky nemožný) nebo b)po provedení úkonů nezbytných ke zjištění totožnosti takové osoby - teď už jenom vědět, který úkony jsou nezbytný a jsme doma :lol:
Který úkony? Co třeba výzva k podání vysvětlení, poučení, zjištění totožnosti osoby, co si pro auto přišla a které se to bude předávat, lustrace vozidla v EMV...

Georgino007 píše:Ale ten poplatek platím až po tom, co jsem shledán vinným předpokládam. A ne 1000 za zahájení a pak čekat... Nechápu jak si strážník MP může dovolit takhle balamutit lidi, čím dál míň se divim tomu, jak mají "dobrou" pověst. Nemoh by z toho mít třeba průser, kdyby narazil na někoho znalejšího než na mě a tohle na něj začal zkoušet? To už je skoro zneužití pravomoci se mi tak zdá...
Jak že si může dovolit balamutit lidi. Nezná stejně jako ty, to je celé, co si dovolil. Zneužití pravomoci a blbost prostá jsou dost často spolu neslučitelné věci. Kdyby jsi si stěžoval, snadno řekne, že jsi to blbě pochopil a ještě pak i blbě řekl jakožto stížnost. No a stačily by nejvíce dvě otázky na tebe a z tvých neznalostí by mu okamžitě každý dal za pravdu. Už jenom jak to motáš tady písemně, když se můžeš podívat do zákona, přečíst si ho, co teprve, jak by to vypadalo ústně. Stěžovat si můžeš, ale musíš něco z toho, na ci si stěžuješ, taky znát. Jen pak totiž máš nějakou šanci, že uspěješ. :lol: :lol: :lol:

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Hammer »

Píšu to snad podesáté: městská policie v 98% případů jsou strýcové bez znalostí práva, berte je tak. To nejsou žádní profíci, nikdo je v podstatě až na některé služebny nijak neškolí, nekontroluje, nic.

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Georgino007 »

No jasně, ale já si to můžu dovolit, ten zákon neznat... On jakožto člověk, kterej se v podstatě živí tim, že střeží dodržování zákona, kterej sám nezná... to je trochu smutný. No nic, příště se jich budu bát míň a budu si stát za svym. :wink: A ten zákon se naučim nějak líp, aby mě nenačapali. Díky za rady :wink:

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Storm »

Hammer píše:
Storm píše:Platí to výše psané i když mi to auto odtáhnou z důvodu třeba špatného parkování? Pak si pro něj dojdu a využiji svého práva nevypovídat. Kdo pak platí třeba té odtahovce náklady na odtah, pokud se z toho takto vyvleču?
Ale dyť je to tam jasně napsané, ne?
Už jsem si k tomu odtahu něco našel v zákonu č.361 §45. Ještě se teda zeptám k tomu bodu (5), co jsi psal. Ty náklady by teda Georgino007 stejně zaplatil jakožto provozovatel, když by jim neřekl, kdo to tam zaparkoval? Náklady se myslí v tomto případě co?
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Hammer »

Georgino007 píše:No jasně, ale já si to můžu dovolit, ten zákon neznat... On jakožto člověk, kterej se v podstatě živí tim, že střeží dodržování zákona, kterej sám nezná... to je trochu smutný. No nic, příště se jich budu bát míň a budu si stát za svym. :wink: A ten zákon se naučim nějak líp, aby mě nenačapali. Díky za rady :wink:
No pokud si to můžeš dovolit, tak pak žádná. Já si platit pětibábu jen tak jako jediný z asi tisíce stejně blbě a ne vlastní vinou parkujích šoférů dovolit nemůžu. :lol: :lol:
Jak ale vidíš, i když třeba ten strážník něco nezná, živí se tím dobře. Dostal z tebe tu pětibábu nebo ne? A co z tebe? Myslíš si snad, že jsi ojedinělý případ? Platí ale jen ti, co se bojí, nikdo jiný. Mě tohle vždycky tak nějak sralo. Tyhle dobrovolné pitomečky jsem, když to šlo, řešil domluvou. Četník má pamatovat vždycky na jednu podstatnou věc: chránit všemožně ty, kteří makají a postihovat všemožně ten zbytek.

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Georgino007 »

Hammer píše:
Georgino007 píše:No jasně, ale já si to můžu dovolit, ten zákon neznat... On jakožto člověk, kterej se v podstatě živí tim, že střeží dodržování zákona, kterej sám nezná... to je trochu smutný. No nic, příště se jich budu bát míň a budu si stát za svym. :wink: A ten zákon se naučim nějak líp, aby mě nenačapali. Díky za rady :wink:
No pokud si to můžeš dovolit, tak pak žádná. Já si platit pětibábu jen tak jako jediný z asi tisíce stejně blbě a ne vlastní vinou parkujích šoférů dovolit nemůžu. :lol: :lol:
Jak ale vidíš, i když třeba ten strážník něco nezná, živí se tím dobře. Dostal z tebe tu pětibábu nebo ne? A co z tebe? Myslíš si snad, že jsi ojedinělý případ? Platí ale jen ti, co se bojí, nikdo jiný. Mě tohle vždycky tak nějak sralo. Tyhle dobrovolné pitomečky jsem, když to šlo, řešil domluvou. Četník má pamatovat vždycky na jednu podstatnou věc: chránit všemožně ty, kteří makají a postihovat všemožně ten zbytek.
Zlatý slova, víc takovejch jako ty a hned by tu bylo líp :wink: :)

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Hammer »

Georgino007 píše:
Hammer píše: No pokud si to můžeš dovolit, tak pak žádná. Já si platit pětibábu jen tak jako jediný z asi tisíce stejně blbě a ne vlastní vinou parkujích šoférů dovolit nemůžu. :lol: :lol:
Jak ale vidíš, i když třeba ten strážník něco nezná, živí se tím dobře. Dostal z tebe tu pětibábu nebo ne? A co z tebe? Myslíš si snad, že jsi ojedinělý případ? Platí ale jen ti, co se bojí, nikdo jiný. Mě tohle vždycky tak nějak sralo. Tyhle dobrovolné pitomečky jsem, když to šlo, řešil domluvou. Četník má pamatovat vždycky na jednu podstatnou věc: chránit všemožně ty, kteří makají a postihovat všemožně ten zbytek.
Zlatý slova, víc takovejch jako ty a hned by tu bylo líp :wink: :)

Tohle učili všichni staří četníci všechny mladé. Jenže všichni staří už odešli a ty mladé to neměl kdo naučit, Oni na to dojdou sami, ale jen pokud tam vydrží. Jak to vypadá, ti mladí odtud po třech, nejdéle pěti letech, zdrhají pryč. Je to jako každá jiná práce: musíš u toho mít tu správnou zručnost a znalosti. A to se nedá naučit za rok. Pokud se teda člověk chce učit a má ho kdo učit... Pět roků trvá výchova četníka ve standardních podmínkách.

Uživatelský avatar
jtoxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 22.07.2010 20:05
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od jtoxx »

Navic se mi to tvoje auticko zda ze to slo na oznameni. To vis, pani jede domu s kocarem a vidi tam tebe jako chuligana kterej "parkuje jako prase", ale to ze nemas kde zaparkovat uz nikoho nezajima. Tohle se deje v Usti neustale, vola baba s dedou ktery nemuzou spat a v jednu rano volaj na 156 ze jim v sidlisti stojej blbe auta. Prijedes na sidliste kde stoji 30 aut na chodniku a jeste v zakazu vjezdu, deda s babou koukaj z okna jak to vyresis. Zkontrolujes prujezd,kvuli hasicum nebo sanite a pokud to jde tak rozdas papirky o upozorneni ze blbe parkujou, nafotis par fotek s bleskem aby videli ze to resis a odjizdis. Pak se dozvis ze sme debilove a neresime to. Tak se situace jindy opakuje a resis to jinak, pote te zase lincujou majitele aut kvuli tomu ze nemaji kde zaparkovat. Tady si nevyberes. Delal se pruzkum na dvou ci trech sidlistich v Usti a bylo zjisteno asi tisic spatne parkujicich aut. Tak mi reknete co s tim, zrejme si to hodit. Vetsina ulic byla neprujezdna ani s dodavkou, natoz s RZS nebo HZS. Ale to odbocuju. Tenhle pripad je podle me klasicky udani. A to ze z tebe vydundal penize nebo ne je preci jedno.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od Hammer »

Jo a kdo tohle chce slyšet? Nikdo! Jsi tam prostě za hromosvod a totálního blbce. Když bude starosta trvat na tom, že musíte zákon dodržovat, kasa města bude za chvíli poněkud přetékat.
Pravda je, že znám řadu měst, kde jsou postavené garáže a kde lidi ty garáže nepoužívají, protože jsou pět minut chůze daleko...
Možná by stálo za to začít to mydlit hlava nehlava, protože se vsadím, že by se zacpanost sídlišť snížila, jak by si maníci rychle našli místa k parkování jinde. Jenže nikdo tady není schopný zaručit to podstatné: že by se silnice na sídlištích tímhle opatřením skutečně vyčistily. Když pořádky, tak se všema a když všichni nemají skutečně kde jinde to autí postavit, pak pořádky s nikým.
A teď kdo a jak zjistí, zda jde parkovat jinde, počty parkovacích míst včetně garáží v domcích atd atd, počty aut? Tak do tohoto bych se nechtěl pouštět, protože tuším, že po půl roce zpocených zad by byl výsledek ten, že prostě místo pro všechny ani zdaleka není.
Přeju hezkou "zábavu" a nervy jak špagáty. Na toto bych ale osobně raději kálel.

Uživatelský avatar
jtoxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 22.07.2010 20:05
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od jtoxx »

Taky jsem se na to vyprdnul, uz pred rokem. Tahle politika se mi moc nelibila.

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Pls HELP - botička - Funguje pořád OSOBA BLÍZKÁ?

Příspěvek od hasmen »

Georgino007 píše:Zdravím,
potřeboval bych akutně rychlou radu. Právě před chvílí jsem koukal z okna, jak mi páni četníci z městský policie nasadili na auto botičku a odjeli. Jak mám teď postupovat? Ještě funguje po novym roce osoba blízká? Díky za každou odpověď, spěchá to!!!
Je mi divný, že botičku dali jenom mě, stojí tady mraky aut na chodnících, na trávě apod. a nic. Dali jí jenom mě, pak prokličkovali mezi těma ostatníma co stojí mnohdy o dost hůř než já, a byli fuč. Jestli proto, že mám ještě SPZ z jinýho kraje (auto mám několik týdnů a přepis ještě nevyřešenej) nebo nějakej práskač (to už se jednou stalo).... nechápu, doba se změnila, ale některý lidi jsou pořád stejný ku*vy, ne-li větší :roll:

Za minutku dodám foto kde stojím a jak to tu celkově vypadá :wink:
V tomhle případě je osoba blízká bez problému,stačí říct že auto zaparkovala osoba tobě blízká ,ale ty nejsi povinnen podávat informace,které by jí mohly vystavit stíhání.Horší je to když tě vyfotí radar a fotka je mimořádně zdařilá.Ale i tohle se dá osobou blízkou "vošéfovat" :D

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“