Velky technicak

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
Honza-88
Závodník
Závodník
Příspěvky: 554
Registrován: 21.09.2009 04:39
Bydliště: Brno, Šebrov okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Velky technicak

Příspěvek od Honza-88 »

Čauvec petříku a další chytří kluci,,,
i otec muj otec má úvěr na nového forda a TP si nechali, protože ručí tím autem, a opravdu se jedná o úver na koupě auta...
a nechápu ty, co tomu nerozomí tak sem píší hovadiny...
a pokud někdo nedokáže pochopit žejde o úvěr a néé leasing,, tak at sem nepíše, protože je to prostě úvěr,,
a aji kdyby tam byla napsaná klobása s hořčicí, tak to bude klobása a néé leasing :gey: :gey: :gey:

Uživatelský avatar
Honza-88
Závodník
Závodník
Příspěvky: 554
Registrován: 21.09.2009 04:39
Bydliště: Brno, Šebrov okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Velky technicak

Příspěvek od Honza-88 »

AmigoDC píše:V tom případě to ale neni žádnej úvěr, ale obyčejnej leasing. Tohle úplně ztrácí definici úvěru.
Ted by mě zajímala definece úvěru.... :D :D
rychle si najdi letáček s pobočky a něco nám tu přečti.... :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
AmigoDC
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 05.09.2008 07:33
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Velky technicak

Příspěvek od AmigoDC »

Honza-88 píše:i otec muj otec má úvěr
Nauč se česky a pak kritizuj. Jestli je to nějaká novinka tak budiž, ale pointa koupě na úvěr místo leasingu vždy bylo to, že neručíš autem a zůstává ti TP, leasing přesně naopak. Potom mi vysvětli proč se to teda nejmenuje leasing, ale ůvěr ?
MK4 1.9 TDI 85kW Generation
exMK3 1.9 TDI 81kW AFN
exMK3 2.8 VR6 128kW

Uživatelský avatar
Honza-88
Závodník
Závodník
Příspěvky: 554
Registrován: 21.09.2009 04:39
Bydliště: Brno, Šebrov okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Velky technicak

Příspěvek od Honza-88 »

AmigoDC píše:
Honza-88 píše:i otec muj otec má úvěr
Potom mi vysvětli proč se to teda nejmenuje leasing, ale ůvěr ?
BLbečku, jestli se tu chceš ohánět, že neumim česky, tak si dávej taky bacha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A za druhé, já tu nejsem od toho abych vysvětloval, Ty banky prostě poskytují takovej "ÚVĚR" a hotovo..
a když sme u toho, když chceš barák a daj ti ten tvůj úvěr, tak čím ručíííš???????????????
ty nechápeš jednu věc, že mě je úplně u pr**le jestli je to leasing nebo pujčka od buřinky... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Honza-88
Závodník
Závodník
Příspěvky: 554
Registrován: 21.09.2009 04:39
Bydliště: Brno, Šebrov okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Velky technicak

Příspěvek od Honza-88 »

AmigoDC píše:
Nauč se česky a pak kritizuj. Jestli je to nějaká novinka tak budiž, ale pointa koupě na úvěr místo leasingu vždy bylo to, že neručíš autem a zůstává ti TP, leasing přesně naopak. Potom mi vysvětli proč se to teda nejmenuje leasing, ale ůvěr ?
A z tou češtinou si mě fakt dostal, když se neumíš bránit slovy, tak použijem takovou podpásovku,,,,
je vidět tvoje inteligence.....

Uživatelský avatar
AmigoDC
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 05.09.2008 07:33
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Velky technicak

Příspěvek od AmigoDC »

... :roll:
MK4 1.9 TDI 85kW Generation
exMK3 1.9 TDI 81kW AFN
exMK3 2.8 VR6 128kW

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Velky technicak

Příspěvek od Bastard »

V minulosti se do TP zapisovalo zástavní právo a TP zůstával majiteli. Bez vymazání záznamu o zástavním právu se s autem nedalo nakládat v registru. Dnes se to možná dělá jinak...

Honza-88: Ty "blbečku", pokud tady nejsi od toho, abys někomu něco vysvětloval, tak sem nepiš, když je to poradna... Nazdar bazar... :gey:

Uživatelský avatar
kyblista1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 18.04.2008 08:22
Bydliště: Valhala-88
Kontaktovat uživatele:

Re: Velky technicak

Příspěvek od kyblista1 »

1. Díky za vysvetleni.
2. Se nehadejte skrz takovou kokotinu neeeeeeeeee!!!!!!!!!!
Že nafta patří do kamen je kec jako kráva....

Uživatelský avatar
Honza-88
Závodník
Závodník
Příspěvky: 554
Registrován: 21.09.2009 04:39
Bydliště: Brno, Šebrov okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Velky technicak

Příspěvek od Honza-88 »

Bastard píše:V minulosti se do TP zapisovalo zástavní právo a TP zůstával majiteli. Bez vymazání záznamu o zástavním právu se s autem nedalo nakládat v registru. Dnes se to možná dělá jinak...

Honza-88: Ty "blbečku", pokud tady nejsi od toho, abys někomu něco vysvětloval, tak sem nepiš, když je to poradna... Nazdar bazar... :gey:
já mu poradil, ale emám rád, když někdo radí špatně, a ještě piše nesmysli, který nemá podložený.....
já to mmám doma černý na bílim a vim.....
vy pouze debatujete o věcech, který nevíte... já když nic nevim, tak tam nepíšuuu....
a nevim co mě napadáš,,, já napadl víše, zkrz to, že mě označil že numim psát, přitom to byl překlep, ale následně nápiše taky s chybou, to se na mě nezlob, ale je to od něho hloupost, když mu dojdou argumenty, se vytahovat nad pravopisem...

Uživatelský avatar
kyblista1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 18.04.2008 08:22
Bydliště: Valhala-88
Kontaktovat uživatele:

Re: Velky technicak

Příspěvek od kyblista1 »

Co nadelas kamo,ser na to.
To hlavni jsem se nedozvedel jestli je trestny si vyzadat kopii TP a udelat STK nebo ne?
Že nafta patří do kamen je kec jako kráva....

Uživatelský avatar
Honza-88
Závodník
Závodník
Příspěvky: 554
Registrován: 21.09.2009 04:39
Bydliště: Brno, Šebrov okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Velky technicak

Příspěvek od Honza-88 »

kyblista1 píše:Co nadelas kamo,ser na to.
To hlavni jsem se nedozvedel jestli je trestny si vyzadat kopii TP a udelat STK nebo ne?
já bych se zeptal, přímo na úřadě, tam ti řeknou

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Velky technicak

Příspěvek od vtuni »

Honza-88 píše: já mu poradil, ale emám rád, když někdo radí špatně, a ještě piše nesmysli, který nemá podložený.....
já to mmám doma černý na bílim a vim.....
vy pouze debatujete o věcech, který nevíte... já když nic nevim, tak tam nepíšuuu....
a nevim co mě napadáš,,, já napadl víše, zkrz to, že mě označil že numim psát, přitom to byl překlep, ale následně nápiše taky s chybou, to se na mě nezlob, ale je to od něho hloupost, když mu dojdou argumenty, se vytahovat nad pravopisem...

ještě že to je sekce pokec a zábava...
já se bavím ....samej překlep :mrgreen:

ale k tématu..

budiž jestli je ten úvěr ošéfovanej takhle, tak mi trošku uniká pointa výhodnosti.. i když ted píšu z vody...a neznám RPSN a další potřebný věci... ale já jsem vždycky viděl výhodu úvěru oproti leasingu v tom že
a) nemusím platit havarijní púojištění
b) když se dostanu do finanční krize.. auto můžu prodat ... úvěr z toho doplatím..popř. úvěr budu splácet dál a hotovost za auto použiju jinak

v tomhle případě to pravděpodobně nebude mít ani jedu z těhle výhod..a jedinej rozdíl od leasingu je v tom že jsi rovnou majitel předmětu, se kterým stejně nemůžeš nakládat dle svýho uvážení...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
kyblista1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 18.04.2008 08:22
Bydliště: Valhala-88
Kontaktovat uživatele:

Re: Velky technicak

Příspěvek od kyblista1 »

vtuni: pravda havarijni u toho fakt neni.
A jak to vidite stim vyzadanim TP je to nejak trestny nebo ne? Ve velkym TP neni ani zminka o nejakym zastavnim pravu atd. Jen predchozi majitel(nejaka baba) a pak ja. Tot vse.... Dikec
Že nafta patří do kamen je kec jako kráva....

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Velky technicak

Příspěvek od vtuni »

tak pokud k tomu není havarijko..tak pak nechápu význam toho proč zadržujou velkej TP... auto rozemeleš na prach.. a celej TP je jim k ***** protože nemáš čím ručit... apokud jim přestaneš platit tak auto si zabavit nemůžou protože neexistuje....a stejně po tobě budou muset ty peníze vymáhat soudně... a jsou na tom úplně stejně jak při běžným volným spotřebitelským úvěru.. :idea:
v každým případě k tomu asi havarijko bude započtený ve splátce nebo tak něco, tak ajk je to u leasingu.. protože tenhle úvěr se opravdu jako leasing tváří jen se jmenuje úvěr...
to je ale OT a je mi to celkem fuk... jen se mi to zdá nelogický...tot vše..

k tvýmu problému jak jsem psal.. pokud potřebuješ TP na STK, o TP si zažádej oni ti ho půjčí...
(pokud ne.. takje to tim protože jim dlužíš prachy... ale to si budeš muset vyřešit sám)

co se týče toho duplikátu, můžeš vyzkoušet fintu, že jsi ho ztratil atd..., oni ti vystaví duplikát, samozřejmě podepsaný prohlášení o ztrátě atd... zůstává založený a ve novém TP bude napsáno že se jedná o duplikát..... a teoreticky bude všechno v pohodě....do doby než se na to z nějakýho důvodu přijde...
když se pak něco posere, tak budeš obviněn z trestného činu podvodu dle Zákona č. 40/2009 Sb. § 209 odst. 1)

(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího
omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu
nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti
nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.


také bych zmínil odst) 6 stejného paragrafu ve kterém se píše
(6) Příprava je trestná.

takže asi takhle... :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Velky technicak

Příspěvek od cheetah »

vtuni: neviděl bych to tak černě. Hlavně si nejsem jistý, jak může tomu (kdo mu půjčil peníze) způsobit škodu ve výši větší než 5.000,-Kč tím, že na úřadě zamlčí důležité informace. Spíše bych to viděl na

§ 21
Přestupky proti pořádku ve státní správě vyskytující se na více úsecích státní správy
(1) Přestupku se dopustí ten, kdo
b) úmyslně uvede nesprávný nebo neúplný údaj správnímu orgánu anebo mu požadovaný údaj zatají, ač má povinnost takový údaj uvést,
c) úmyslně uvede nesprávný nebo neúplný údaj správnímu orgánu anebo mu požadovaný údaj zatají za účelem získání neoprávněné výhody,
zákona č. 200/1990 Sb., ale myslím, že je to zbytečné strašení.

K tvé situaci bych uvedl následující. Důkladně si přečti smlouvu o půjčce a zaměř se na informace ohledně nakládání s TP, zda vůbec mají nárok na to, aby ti ho "zadržovali" po dobu půjčky?, Když porušíš podmínky smlouvy?, Zda vozidlo slouží jako zástava?. Co ti hrozí za sankce?. A další důležité informace. Písemně a doporučeně zažádej tu instituci co ti půjčila peníze o vydání TP z důvodu provedení STK. Na nějaké levoty na úřadě a vykrucování je myslím času dost, dokud nevyčerpáš legální způsoby jednání.
Nevím proč neplatíš a dá se říct, že mi to je jedno, ale pak se nemůžeš divit, že se dostaneš do takovéhle situace. Nechápu proč každý čech se vykrucuje z řešení problému a tyto NECHCE řešit. V dnešní době je možno mnoho, jak přeúvěrování, domluva o odložení splátek, snížení splátek a prodloužení plateb. Jde jen o to, informovat instituci o problému, který vznikl a začít ten problém řešit zavčasu - žádné penále, problémy. Jim je to jedno, napíšou tě do registru neplatičů, ty nemáš nárok na nic jiného, když částka trochu nabyde pošlou exekutora, bo přes správní soud ti uvalí srážky ze mzdy, bo soc. dávek atd., jde jim taky jen o prachy a stačí jim, když budeš platit třeba jen 3, ale aspoň něco z tebe dostanou a budou štastni.

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“