Velky technicak

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Velky technicak

Příspěvek od vtuni »

souhlas s tebou... v první řadě měl platit splátky.. popř. řešit situaci okolo splácení ...(přeúvěřování, odložení splátek.. prodloužení splátkového kalendáře atd..) v každým případě si nemyslím, že zrovna ČSOB by si to zadržování TP cucala z prstu a neměli to nějak právně ošefovaný...

pokud si nechá vystavit duplikát, tak se samozřejmě nic dít nebude ... až do doby, než např auto prodá ve chvíli, kdy samozřejmě dluží na splátkách a auto si přijede ČSOB zabavit atd...

když "jako" ztratíš řidičák... a necháš si vystavit druhej..tak se taky nic neděje ..a můžeš jedzit na oba až do doby než ti jeden zabaví.. ty jeden odevzdáš a vesele jezdíš na druhej.. i tak se nic neděje do doby než tě chytnou...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Velky technicak

Příspěvek od cheetah »

vtuni: no právě, že někdy ty organizace hřeší na neznalost svých zákazníků (nečtení smluv). Tím nechci říct, že by to neměli to zadržování TP ošetřený ve smlouvě. Ale je dobré, když člověk chce něco řešit, mít načteny ty nechutné všeobecné podmínky smlouvy:D.
Zde bych použil slova jednoho bývalého zkušeného kolegy(Hammer). Kdoví jak se celá věc má, a vysvětlení problému z jedné strany má vždy zkreslující charakter. Jinak souhlasím s tebou Ó věčný Bože Slunce.
kyblista - předtím, než budeš vymýšlet nějakou levárnu na ČSOB, zkusil bych se s nima spojit a řešit celou situaci oficiálně.

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Velky technicak

Příspěvek od elit »

Největší rozdíl mezi úvěrem a leasingem je v tom, že v prvním případě se kupující hned stává i majitelem auta. U leasingu je majitelem leasingová společnost, teprve po doplacení všech splátek přechází vlastnictví auta na kupujícího. Úvěr i leasing ale mohou soukromé osoby i podnikatelé využít jak k financování nových, tak i ojetých vozů.
http://www.penize.cz/spotrebitelske-uve ... na-leasing" onclick="window.open(this.href);return false;

Nepochopím proč si někdo zmíněný typ "úvěru" bere??
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
Dakie
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1631
Registrován: 24.02.2008 17:32
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Velky technicak

Příspěvek od Dakie »

je to klasickej účelovej úvěr a TP slouží jako zástava.. pokud jsi v prodlení se splátkama, musíš si to s nima vypořádat..
http://www.cc-autodily.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Velky technicak

Příspěvek od hasmen »

kyblista1 píše:Poslali mi technicak a u toho byl papirek jak mam postupovat,prepsat na sebe (majitel,provozovatel) a odeslat zpet na adresu csob.
A proč jsi to podle toho papírku neudělal?
Mimochodem - kdysi jasem měl auto na lízačku a poslal jsem TP místo lízinkovce zpátky poštou do bazaru... K tomu mi ještě omylem pracovnice na DI zapsala malitel i držitel - ta "výhoda" se projevila při pozdějším prodeji a pokusu o přepis-auto bylo stále jako majetek lízinkovky,museli mi poslat potvrzení že jsem již vše splatil a nemám k nim závazky.Jinak TP poslali kvůli STK včas.Ještě zajímavost - když jsem zaplatil poslední splátku,napsali mi že se za tu dobu změnila cena povinného ručení(valorizace) a chtěli doplatit 1800,- .Zaplatit jsem to musel,jinak by mi nedali TP :)

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“