moje první nehoda

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fox_25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.09.2008 12:34

moje první nehoda

Příspěvek od Fox_25 »

Obrázek Obrázek

Ahoj, potřeboval bych radu. Konečně jsem probudil pašíka ze zimního spánku a když jsem se vracel domů stala se nehoda.

Co se stalo jsem hodil na obrázek abych nemusel moc vysvětlovat. Na prvním je jak se to stalo a na druhém jak to skončilo. Já jsem jel bílím autem domů, za mnou jelo modré bmw a vzadu za bmw jsem viděl jak jede červené auto(je tam mírná zatáčka), tuhle situaci jsem viděl v místech kde je na obrázku modré auto a celou dobu jsem měl blinkr protože je tam začátek obce a lidi tam nejezdí pomalu.
Pak jsem si v klidu přibrzdil, znovu kouknul do zpětného zrcátka, nikde nikdo kromě aut za mnou a začal jsem odbočovat. Už jsem byl skoro půlkou auta na té druhé cestě, slyšel jsem zakvičet gumy a pak rána. Já byl "prdelí" v příkopě a trochu otřesený protože jsem se ťuknul hlavou o okno, ale nic co by stálo za řeč. S passatem taky skoro nic není, odnesl to nárazník a jsou tam zmačkané plechy plus nejde dovřít kufr. Druhé auto je na odpis, má zbořenou skoro půlku předku.

Vše bylo OK, z bmw okamžitě zavolali policii, ti uznaly jako viníka řidiče z červeného auta vše sepsali a odjeli. Přes pojišťovnu to klučina nechtěl řešit, slíbil mi že auto nechá spravit a mě to bylo fuk protože se trochu znám s jeho otcem.
No a dneska mi volal že se bavil s dopravákama a někým z autoškoly a ti mu údajně řekli že to celé je moje vina. Najednou to chce "hodit" na mě s tím že za auto dostane prachy protože je to totálka a mě zaplatí opravu plus něco navíc. Mám štěstí že to policie sepsala jako nedání přednosti v jízdě.

Tak nějak mi to od něj začíná smrdět protože nejsem si vědom že bych něco udělal špatně. Co by jste dělali na mém místě teď vy? Je to moje první nehoda a já jednoduše nevím.

Zatím to pokračuje tak že klučina to chce uhrát na spoluvinu. Známí jeho otce se snažily. Na policii dokument o nehodě už není, klučina zapírá a já jsem v prdeli. Co jsem tak četl státní policie měla sepsat protokol a měla pomoci s vyplněním formuláře pro pojišťovnu. Hlavně mě doslova sere že ani jeden policista mi neřekl co mám dělat. Byla to holt první nehoda a tak to dopadá.

Jediné s čím souhlasí je spoluvina, jenže tady mám strach, nevím o kolik přijdu bonusu, nevím jestli bude moje pojišťovna chtít spoluúčast atd. Musím se na tohle jít do pojišťovny zeptat.

Teď si říkám že já blb si nenechal zavolat pohotovost s tím že mě bolí za krkem, měl bych teď klid.

PS> Díky že jste to dočetli až sem.
!!!POZOR!!!

Dne 15.2. byla ve Vsetíně odcizena červená Ibiza Tdi Sport. Info zde a zde

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: moje první nehoda

Příspěvek od Mathyas »

Jestli to uhraje tak, že budeš na vině Ty a bude po Tvé pojišťovně nárokovat svou opravu, tak se připrav, že přijdeš o všechny bonusy a dle toho jak jsi měl uzavřenou smlouvu Ti také slušně vyrostě povinné.

Ale nenech se zašlapat do země, Ty máš zápis z dopravní policie? Něco Ti dát museli a nebo co jsi dával podepsat borcovi??

Rozhodně neber vinu na sebe!! A taky si nenechávej od frajera auto opravovat, nemusel bys jej už nikdy vidět a je jedno jak moc jeho otce znáš...
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

sYetty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 20.02.2010 18:41
Bydliště: Kolem Brna :)

Re: moje první nehoda

Příspěvek od sYetty »

Prostě a jednoduše, jesli máš papíry o té nehodě, tak se nenech o*ebat.. A nech si zaplatit i rozbitý brýle.. :D Hlavně ze sebe nenech udělat ...............
TDi

Uživatelský avatar
Fox_25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.09.2008 12:34

Re: moje první nehoda

Příspěvek od Fox_25 »

Vinu na sebe neberu, jak jsem psal ke konci už zmírnil a chce to uhrát na spoluvinu. Co mě dostalo nejvíc bylo když jsem byl na policii pro nějaký protokol tak že mi nic nemůžou vydat protože to není šetření o nehodě. Navíc mi pan policista radil že mu mám na všechno kývnout, holt kdo má kamarády.... Uvidím co mi řeknou na pojišťovně, nicméně mám cenné ponaučení do budoucna které má možná větší hodnotu než škody na pašíkovi.

PS>Papíry o nehodě nejsou žádné, pokud by byly tak bych se s ním už ani nebavil.
!!!POZOR!!!

Dne 15.2. byla ve Vsetíně odcizena červená Ibiza Tdi Sport. Info zde a zde

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: moje první nehoda

Příspěvek od vilik »

Jak to, že nejsou papíry, když sepisovali záznam. To ho jako někdo stopil? Ty jsi jim podepisoval nějaký papír? Já to vidím tak, že na tebe dělají bububu, jestli se lekneš.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
tycon87
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1337
Registrován: 05.04.2008 18:25
Bydliště: Světlá nad Sázavou, okr.Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: moje první nehoda

Příspěvek od tycon87 »

Jestli jsi měl včas a zřetelně blinkr, tak za tebou nedodržel bezpečnou vzdálenost. A chyba byla jestli jste nic na místě nesepsali. Dobře, když uzná vinu, tak ikdyž ho znám, tak sepíšu papír pro pojišťovnu a napíšu tam jeho jako viníka. To byla hloupost mu dát na dobré slovo. 8O
Veškeré použité náhradní díly na vozy VW,Škoda,Seat, Audi!

Můj bývalý vůz: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123228" onclick="window.open(this.href);return false;
Bylo moje:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=207158

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: moje první nehoda

Příspěvek od Hammer »

Jenže ten, co předjížděl mu vrazil do jeho boku, takže je to vina tadyhle kolegy, hoši. Paragraf o odbočování aneb než točíš volantem, musíš mít perfektní přehled co se děje mj. za tebou.

Uživatelský avatar
Fox_25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.09.2008 12:34

Re: moje první nehoda

Příspěvek od Fox_25 »

Opět jsem to(asi) špatně popsal. Nebylo to přímo do boku, to by pak bylo jasné že jsem to způsobil já, ale bouchnul mi na roh konce auta. To znamená že já mu tam jen tak nevletěl.

A samozřejmě nepředjížděl mne ale vozidlo za mnou.
!!!POZOR!!!

Dne 15.2. byla ve Vsetíně odcizena červená Ibiza Tdi Sport. Info zde a zde

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: moje první nehoda

Příspěvek od Hammer »

Nacházel se ale v levém pruhu, když píšeš, že předjížděl toho za tebou. A pokud předjížděl ještě toho za tebou, muselo mu to nějaký čas zabrat, než dorazil k tobě. Všecko bude záležet na tom, jak do sebe auta narazila a na jakém místě co se týče šířky vozovky.

Uživatelský avatar
Fox_25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.09.2008 12:34

Re: moje první nehoda

Příspěvek od Fox_25 »

Ahoj, tak to úspěšně pokračuje. Po radách kamarádů a dopravní policie jsem vše předal právníkovy. Dnes u mě byl likvidátor a hodil to jako totálku. Říkal něco o tom že auto má hodnotu 25000 a že dostanu rozdíl hodnoty "vraku". Až to upřesní prý se ozve. Nějak se mi to zajídá protože aby auto staré byť 17 let které nezná zimu(ani zmínka po korozi), s aut. klimou a LPG mělo hodnotu tak málo. Samozřejmě auto chci opravit, ale mám strach z toho že dostanu pár korun protože určitě ohodnotí cenu vraku vysoko. Má cenu využít služeb třeba http://www.nehoda.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; tady nebo počkat na vyjádření likvidátora?
!!!POZOR!!!

Dne 15.2. byla ve Vsetíně odcizena červená Ibiza Tdi Sport. Info zde a zde

Uživatelský avatar
lowprize
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.08.2011 07:18
Kontaktovat uživatele:

Re: moje první nehoda

Příspěvek od lowprize »

Mel jsem podobnou nehodu(mou prvni), kdy do me strcil motorkar, kdyz jsem odbocoval v levo a on objel 4 auta ktere stali za mnou a cekali az dokoncim odbocovani.
Prdl do me a zacal, ze se zna s policajtama, ze to je jasna vmoje vina, ze jsem se nepresvedcil ze me nikdo nepredjizdi.

Policie se nevolala, ze sepiseme jen hlasni o nehode(jeho napad, ja drzel tlamu=moula). Nastasti jsem udelal nakres a sepsal dopodobna jak se nehoda stala oba jsme to podepsali vc udaju z obcanky. Predal jsem hlaseni na leasingovku (Leaseplan) a ti si borecka podali. Pokousel se mi i volat, ja mu rekl at me uz nekontaktuje ze vse resi pravni oddeleni leasingovky a byl klid.

Uvadim to jen jako pouceni pro ostatni.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: moje první nehoda

Příspěvek od Hammer »

lowprize píše:Mel jsem podobnou nehodu(mou prvni), kdy do me strcil motorkar, kdyz jsem odbocoval v levo a on objel 4 auta ktere stali za mnou a cekali az dokoncim odbocovani.
Prdl do me a zacal, ze se zna s policajtama, ze to je jasna vmoje vina, ze jsem se nepresvedcil ze me nikdo nepredjizdi.

Policie se nevolala, ze sepiseme jen hlasni o nehode(jeho napad, ja drzel tlamu=moula). Nastasti jsem udelal nakres a sepsal dopodobna jak se nehoda stala oba jsme to podepsali vc udaju z obcanky. Predal jsem hlaseni na leasingovku (Leaseplan) a ti si borecka podali. Pokousel se mi i volat, ja mu rekl at me uz nekontaktuje ze vse resi pravni oddeleni leasingovky a byl klid.

Uvadim to jen jako pouceni pro ostatni.
Co uvádíš jako poučení pro ostatní? Popisuješ toho totiž víc.

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“