Vyřazení auta z evidence

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Gordon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 29.09.2008 17:49
Bydliště: Znojmo

Vyřazení auta z evidence

Příspěvek od Gordon »

Zdravim,
chtěl jsem se zeptat, mám golfa 3 se kterým jezdila poslední dobou přítelkyně, ale rozhodla se, že bude chodit pěšky při dnešních cenách benzínu =).
Já sám jezdím s druhým autem a na golfa nechci platit zbytečně pojistku, protože to je 1.8.
Chci auto buď za nějaký peníz prodat nebo si vyndat jen díly které jsem do něj narval a zbytek vyhodit do šrotu.

A otázka právě je jak to udělat. Když vyřadím auto trvale z evidence a dám čestné prohlášení, že ho budu mít na dvorku třeba na ND tak už to auto asi nikdo nepřihlásí?
Je totiž plně pojízdné, jde mi jen o to zrušit pojistku.

Nebo uložit značky do depositu? To bych nemusel platit pojistku? A dalo by se auto pak znovu případně přihlásit?

Co výjde levněji díky za radu

http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php ... 9323&all=1

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Vyřazení auta z evidence

Příspěvek od Martin. D »

Tohle se tady řeší, hledej..... V tvém případě bude asi nejlepší dát auto do depozitu....neplatíš pojištění a pak když se rozhodneš s autem zase jezdit tak vyzvedneš značky a vyřídíš pojistku a jezdíš. Ale auto může být v depozitu jen rok tuším.....

Gordon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 29.09.2008 17:49
Bydliště: Znojmo

Re: Vyřazení auta z evidence

Příspěvek od Gordon »

fajn díky moc a nahodou nevis kdybych to auto zacal rozprodavat na dily a znacky byly v depozitu jestli pak staci dojit na DI a rict ze chci auto vyradit z evidence jestli by stim nebyl problem?

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Vyřazení auta z evidence

Příspěvek od Martin. D »

No když dáváš auto do depozitu tak musí mít platnou STK, pojistku ( prostě musí být v takovým stavu jako kdyby si s ním jezdil...legálně :mrgreen: ) Takže kdyby si ho chtěl vyřadit z evidence tak by si mohl mít problém ( ale to si nejsem jistej :roll: ). Jinak pokud se ho chystáš rozprodat na díly tak je asi zase lepší to čestný prohlášení a máš klid......

Gordon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 29.09.2008 17:49
Bydliště: Znojmo

Re: Vyřazení auta z evidence

Příspěvek od Gordon »

Tak hotovo. :-)
Hodil jsem to za kilčo do depozitu, kdyby se našel nějaký zájemce a borec říkál, že kdybych to chtěl v budoucnu na ND tak to mám nafotit (štítky, vinko) napsat to čestné prohlášení a můžu to rozebrat ...

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Vyřazení auta z evidence

Příspěvek od hasmen »

Gordon píše:Tak hotovo. :-)
Hodil jsem to za kilčo do depozitu, kdyby se našel nějaký zájemce a borec říkál, že kdybych to chtěl v budoucnu na ND tak to mám nafotit (štítky, vinko) napsat to čestné prohlášení a můžu to rozebrat ...
No já ti nechci nějak kazit nadšení,ale rozebrat a prodat auto na díly, byť máš RZ v depozitu nejde...To by byl při následném rušení problém.Pokud ti teda někdo potom nevystaví fiktivní eko likvidaci vozidla.Při té oficiální chtějí na vrakovišti celý auto,jinak si účtujou nemalý peníz :) PS.Ono i to populární čestné prohlášení s následnou fotodokumentací,že bude z auta králíkárna neplatí...

Uživatelský avatar
semik86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 10.03.2009 19:32
Bydliště: Vysočina

Re: Vyřazení auta z evidence

Příspěvek od semik86 »

Když si sežene papír o likvidaci, tak má vyhráno a může si s tím autem třeba.. No cokoliv :lol: Jinak jak tvrdí hasmen, to čestný prohlášení je poněkud :negative:
De omnibus est dubitandum ;-)

Na prodej:
- pár dílů na B5, B5.5: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=172086" onclick="window.open(this.href);return false;
- VW Passat na ND: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=184420" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pitrus.m
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 01.08.2008 17:36
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vyřazení auta z evidence

Příspěvek od pitrus.m »

teď jsem rušil jedno auto a to tímto způsobem.Napíšeš čestné prohlášení,že auto si např.přestavěl na dřevník ,nebo sklad sena pro domácí zvířectvo,že auto stojí na soukr.pozemku a provozní kapaliny si vytáhl a dal do sběrného dvora.Potom si vyplníš žádost o vyřazení z registru,odevzdáš spz,otp a velký techn.ti vrátí rozstřižený no a pokud nejsou na dopravce idioti,tak to máš cca za 20.minut vyřízený.

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Vyřazení auta z evidence

Příspěvek od hasmen »

pitrus.m píše:teď jsem rušil jedno auto a to tímto způsobem.Napíšeš čestné prohlášení,že auto si např.přestavěl na dřevník ,nebo sklad sena pro domácí zvířectvo,že auto stojí na soukr.pozemku a provozní kapaliny si vytáhl a dal do sběrného dvora.Potom si vyplníš žádost o vyřazení z registru,odevzdáš spz,otp a velký techn.ti vrátí rozstřižený no a pokud nejsou na dopravce idioti,tak to máš cca za 20.minut vyřízený.
Hmm,tak máme na dopravce idioty,mě říkali opak,respektivě že to už nejde... :D

PASSAT TDI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 01.02.2010 23:11
Bydliště: Plzeň

Re: Vyřazení auta z evidence

Příspěvek od PASSAT TDI »

pitrus.m píše:teď jsem rušil jedno auto a to tímto způsobem.Napíšeš čestné prohlášení,že auto si např.přestavěl na dřevník ,nebo sklad sena pro domácí zvířectvo,že auto stojí na soukr.pozemku a provozní kapaliny si vytáhl a dal do sběrného dvora.Potom si vyplníš žádost o vyřazení z registru,odevzdáš spz,otp a velký techn.ti vrátí rozstřižený no a pokud nejsou na dopravce idioti,tak to máš cca za 20.minut vyřízený.
Taky to tak chci udělat. Chtěli vidět pojistku? Já ji totiž od ledna nemám, zrušil jsem ji na kupní smlouvu.

Gordon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 29.09.2008 17:49
Bydliště: Znojmo

Re: Vyřazení auta z evidence

Příspěvek od Gordon »

to cestne prohlaseni mi rekla pani primo na prepazce, pak jsem tam sel znova kvuli necemu jinymu a ptal jsem jeste jednou pana co teda na trvale vyrazeni potrebuju a narovinu jsem rekl ze to chci na nahradni dily.

Pan rika, papir o likvidaci provoznich kapalin (to mi udelaji v A.S.A zdarma ptal jsem se a jinak ze to stoji do 100kč), pak cislo pozemku kde bude auto stat, dalsi fotodokumentace vozu jak vypada a kde stoji jestli nezavazi na verejne komunikaci no a pak foto stitku a vin.

takze 3 fotky, papiry o likvidaci provoz kapalin, cislo pozemku + velkej technicak. protoze auto je v depozitu ...

Jinak teda neuskutecnil jsem to, protoze auto nakonec na dily neslo ...

Gordon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 29.09.2008 17:49
Bydliště: Znojmo

Re: Vyřazení auta z evidence

Příspěvek od Gordon »

PASSAT TDI píše:
pitrus.m píše:teď jsem rušil jedno auto a to tímto způsobem.Napíšeš čestné prohlášení,že auto si např.přestavěl na dřevník ,nebo sklad sena pro domácí zvířectvo,že auto stojí na soukr.pozemku a provozní kapaliny si vytáhl a dal do sběrného dvora.Potom si vyplníš žádost o vyřazení z registru,odevzdáš spz,otp a velký techn.ti vrátí rozstřižený no a pokud nejsou na dopravce idioti,tak to máš cca za 20.minut vyřízený.
Taky to tak chci udělat. Chtěli vidět pojistku? Já ji totiž od ledna nemám, zrušil jsem ji na kupní smlouvu.
kdyz jsem to daval do depozitu tak pojistku nikdo videt nechtel, tim chci rict ze pochybuji ze ji nekdo bude chtit videt kdyz tzo auto pudes vyradit ...

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Vyřazení auta z evidence

Příspěvek od hasmen »

Gordon píše:
PASSAT TDI píše: Taky to tak chci udělat. Chtěli vidět pojistku? Já ji totiž od ledna nemám, zrušil jsem ji na kupní smlouvu.
kdyz jsem to daval do depozitu tak pojistku nikdo videt nechtel, tim chci rict ze pochybuji ze ji nekdo bude chtit videt kdyz tzo auto pudes vyradit ...
Pojistku k značkám do depozitu nepotřebuješ,potřebuješ naopask velký TP s zápisem o dočasném vyřazení z evidence na následné zrušení pojistky... No a když si pak půjdeš vyzvednout RZ z depozitu - MUSÍŠ mít sjednané nové pov.ručení...

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Vyřazení auta z evidence

Příspěvek od hasmen »

Jo a k vyřazení trvalému pojistku potřebuješ,tu pak zrušíš...

Gordon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 29.09.2008 17:49
Bydliště: Znojmo

Re: Vyřazení auta z evidence

Příspěvek od Gordon »

Pro upresneni zhruba je to takhle:

Kdyz jdu dat znacky do depozitu potrebuju:

- znacky
- platné pojistení
- malej technicak (ten si nechají)
- velkej technicak
+ obcanku a vyplneni jejich lejstra
+ 100kč
____________________

Kdyz pak jdu auto vyradit a znacky jsou v depozitu:

- papir o likvidaci provoznich kapalin (sberny dvur)
- foto VIN, stitku a mista kde auto stoji
- cislo parcely a jmeno vlastnika kde to stoji
- velkej tech.
+ obcanku a vypleneni lejstra
______________________________________________

Kdyz vyradit auto co NEMÁ znacky v depozitu a chci ho treba pouzit na ty ND:

- znacky
- platné pojistení
- papir o likvidaci provoznich kapalin (sberny dvur)
- foto VIN, stitku a mista kde auto stoji
- cislo parcely a jmeno vlastnika kde to stoji
- velkej tech.
- malej tech.
+ obcanku a vypleneni lejstra


snad jsem na nic nezapomnel, tohle je z uradu ve Znojmě takže jak se ktomu staví jinde samozřejmě nevím ...

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“