Prihlaseni vozu v poloprevodu

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
franko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ceske Budejovwice

Prihlaseni vozu v poloprevodu

Příspěvek od franko »

Caues,

jsem momentalne v teto situaci :
Vlastnim automobil, ktery jsem dostal od firmy v roce 2007 - firma mi ho darovala. Tak ze jsem dostal auto, ktere bylo nepojizdne a evidencne bylo na me prevedeno (sepsali jsme darovaci smlouvu). 2 roky jsem si ho nevsimal - pote v roce 2009 se mi podarilo sehnat jiny motor a autak jsem zpochodnil. Ani po plnem zprovozneni jsem to ale nebyl prihlasit. V zari 2010 jsem se do toho oprel, koupil nove tlumice, cepy, gumy - obrouseni spodku + 3 nastrik, rezave lemy vyrezany a prevareny, nova baterie atd. a nyni jsem schopen udelat STK, nicmene ...., auto ma EURO1, coz je jeste 5000 EKO dan.

Typek od vedle mi ale rika, ze pokud je auto odhlaseno ale zaroven v poloprevodu jeste pred tim, nez se zavedla EKO blbost, tak ze by se platit nemusela.

Mate s tim nekdo nejakou zkusenost ?? nebo je to hloupost ??


Diky za reakce :good:
Pásovec je pásovec

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prihlaseni vozu v poloprevodu

Příspěvek od Bastard »

Pokud je odhlášeno před zavedením, tak se EKO neplatí... Hotovo tečka, přes to nejede vlak.

Uživatelský avatar
Rudistdic
Závodník
Závodník
Příspěvky: 606
Registrován: 21.04.2010 20:05
Bydliště: Jiříkov (DC)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prihlaseni vozu v poloprevodu

Příspěvek od Rudistdic »

Přesně tak,,pokud bylo odhlášeno před zavedením EKO,tak se neplatí..Vlastní zkušenost-auto odhlášeno v 10/2008 a dohlášeno ve 2010 a bez eko..A měl jsem taky euro1 :good:
Vento TDic,,turbo K24 (tlak 2bary),,IC,,poštelované čerpadlo,výfuk od turba až po konec 60mm (duplex).. PRODÁNO

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Prihlaseni vozu v poloprevodu

Příspěvek od PlusOne »

Bastard píše:Pokud je odhlášeno před zavedením, tak se EKO neplatí... Hotovo tečka, přes to nejede vlak.
Nicméně pokud by se to franko rozhodl prodat, tak následující majitel platit bude, nebo se pletu?
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
DCautomotive
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 10.08.2008 16:51
Bydliště: Praha

Re: Prihlaseni vozu v poloprevodu

Příspěvek od DCautomotive »

PlusOne píše:
Bastard píše:Pokud je odhlášeno před zavedením, tak se EKO neplatí... Hotovo tečka, přes to nejede vlak.
Nicméně pokud by se to franko rozhodl prodat, tak následující majitel platit bude, nebo se pletu?

Nebude ,jen by měl udělat kupní smluvu mezi tím dalšim kdo je v odhlášce a tím kdo si to na sebe bude přihlašovat......
A jestli to myslíš tak,že franto si to nechá na sebe dohlásit a pak to bude chít prodat tak máš pravdu ten další bude už muset zaplatit EKO. :good:

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prihlaseni vozu v poloprevodu

Příspěvek od Bastard »

PlusOne píše:
Bastard píše:Pokud je odhlášeno před zavedením, tak se EKO neplatí... Hotovo tečka, přes to nejede vlak.
Nicméně pokud by se to franko rozhodl prodat, tak následující majitel platit bude, nebo se pletu?
Jak píše Trousil, pokud to na sebe nepřihlásí, tak to následující majitel neplatí, ale pak to je trochu bezpředmětný se na tohle ptát. Když se auto nepřehlásí, tak se nic neřeší. Nicméně až se to jednou přihlásí, tak následující majitel už eko platit bude.

Uživatelský avatar
franko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ceske Budejovwice

Re: Prihlaseni vozu v poloprevodu

Příspěvek od franko »

Ahoj,

dopadlo to vyborne, pani na urade mela asi dobrou naladu. Bylo to asi takhle :

S cislem 1 jsem sel k prepazce :"Dobry den, potreboval bych prihlasit auto"
Vzala si velkej TP a zacala to zkoumat...."Jezis, co jste tim takovou dobu prosim Vas delal ?" pravila,
Rikam ".. to vozidlo bylo v rekonstrukci " .....(ve skutecnosti pres 3 a pul roku :P v poloprevodu )
Ona kroutila hlavou a rika : "Vite, ze Vam mohu dat az 20t pokutu, tu by jste asi nechtel, co ?
Citil jsem, ze jde do tuhyho a drkotave povidam: " Mno to bych teda nechtel"
A vona na me kouka a rika: "Vite, ze na prepis je 10dni ?............ Tak to bude za 800 prepis a 5000 EKO "
Trosku jsem se sebral a rikam : " Nene, pani, prosim Vas, to auto je v poloprevodu jeste pred zavedenim EKO "
A ona na to kouka a povida: "Pardon, tak jen 800 Kc a az to auto prodate, tak se pak ta dan bude muset zaplatit"
Ja se rozzaril a rikam : "Parada, tady to je"

Cele to trvalo 3/4 hodiny .....ale karu mam prihlasenou ...

PS : to je ta kara : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... lit=libero" onclick="window.open(this.href);return false;
Pásovec je pásovec

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Prihlaseni vozu v poloprevodu

Příspěvek od PlusOne »

Ha, "utržená lanovka" :-D
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

mR.KaKa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 04.09.2011 21:02

Re: Prihlaseni vozu v poloprevodu

Příspěvek od mR.KaKa »

cauvec borci poradte mi pls.mam vw boru 2.0 r.v.2000 budu platit eko?

bík-kom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 18.09.2011 22:13

Re: Prihlaseni vozu v poloprevodu

Příspěvek od bík-kom »

to je euro 2,takže 3tis.

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“