Dotaz ohledně vyhlášky (předjíždění)

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz ohledně vyhlášky (předjíždění)

Příspěvek od widle »

ty jsi prostě chtěl slyšet vše jiné, než to, co hovoří zákon....Hammer Ti to popsal odborně a srozumitelně.......když to nechápeš, nemáš na cestě opravdu co dělat kémo.
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Giovanni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 23.11.2009 22:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz ohledně vyhlášky (předjíždění)

Příspěvek od Giovanni »

Ne, to mi nevadí, já nemám problém s tím uznat svoji chybu, kdybych si myslel, že mám pravdu a ostatní jsou blbci, tak bych si to myslel jak jsem skvělej a neptal se tady. Problém mám se způsobem té odpovědi.

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Dotaz ohledně vyhlášky (předjíždění)

Příspěvek od Storm »

Giovanni píše:.....
"řidič nesmí předjíždět jestliže by ohrozil nebo omezil protijedoucí řidiče nebo ohrozil jiné účastníky provozu na pozemních komunikacích" - tzn. předjíždějící řidiče omezit můžu, nesmím je ohrozit.
Ty nečteš co ti tady píšem, já už jsem psal: (3) Řidič, který se po předjetí zařazuje před vozidlo, které předjel, musí dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit ani omezit řidiče vozidla, které předjel. I ty které předjíždíš nesmíš nejen ohrozit, ale ani omezit.
Giovanni píše: Tak jako tak z toho pro mě vyplývají dvě věci - za prvé, můžu tím porušovat předpisy, ale nechovám se o nic méně neohleduplně než idioti, kteří si nevšímají co se děje za nimi a neuvědomujou si, že někdy budou potřebovat jet rychleji oni ... a za druhé, kdybych to nedělal, tak bych se nikam nedostal, protože při situaci, kdy dojedu kamion a za ním 8 kachen, který nehodlají předjíždět, bych v podstatě tyto, pokud bych se měl řídit vyhláškou, neměl šanci předjet.
Kolik myslíš, že tím předjetím získáš času? 5 minut? Možná. Nebo chvíli pojedeš v klídku za ostatníma, pustíš si nějakou fajn muziku no a kamion možná za chvíli odbočí jinam a zase se to normálně rozjede. Nejhorší jsou na silnici ti, kteří pro pár minut spěchají na hřbitov :wink:
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
Giovanni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 23.11.2009 22:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz ohledně vyhlášky (předjíždění)

Příspěvek od Giovanni »

OK, to první beru ... a to druhý, mám v práci termíny, který musim dodržovat, takže to neni jen tak z nějakýho rozmaru ...

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Dotaz ohledně vyhlášky (předjíždění)

Příspěvek od sapik88 »

Asi takhle, pokud budeš chtít předjíždět kolonu, a dejme tomu bude kamion, a z aním 15 metrů místo, pak 3 auta, zas 10-15 metrů místo, a zas třeba 2 auta, a ty chceš předjíždět, a dejme tomu rozhodneš se:
1) předjedeš pouze 2 auta před tebou, po tu první mezeru, ale: - musíš si být jistej, že když začneš předjíždět, že to stihneš, a že než se tam doplazíš, tak tam ta mezera bude stále, tzn že ti před tebou jedou konstantně, a ty další auta před tebou plynule "nedojíždí"
2) rozhodneš se, že ti to sviští,a že to předjedeš až po ten kamion, tak tomu vohulíš, saze z laufu letijou jak poblblý, a ty jedeš,... až za kamion, ale zas než to uděláš si musíš být jistej že tam dojedeš, než pojede auto v protisměru, a že tam ta mezera zase bude,...
3) předjedeš je i s kamionem, ale to bys musel mít kur*a výhled a výkon, a být blázen :-D

A teď poslední věc,... to s tou mezerou 15 metrů dejme tomu, vím že to slyšet nechceš, ale 15 metrů je dost, tam se v pohodě vejdeš, ale: je něco jako bezpečná vzdálenost, u nás se říkaj 2 vteřiny, dejme tomu, praktičtější je to, že kolik jedeč /2 a máš vzdálenost, vysvětleno kolona jede 80 podělíš 2 a máš 40 metrů (takže tady vidíš že 15 metrů je už tak mezi auty málo, ale byl to příklad) a pokud on si bude držet bezpečný odstup, a ty se mu tam vecpeš, omezíš ho a porušuješ zákon. Ve škole to omíláme dnes a deně, u nás se říkají 2 vteřiny, všude ve světě je to polovina rychlosti, zkus jet v Německu na 90 za někým blíž jak 45 metrů, dejme tomu 20 (což i tak je u nás dost) tak se těš na flastra po prvních 5 minutách jízdy,...
A to poslední, v čem máš asi taky svoje pravidlo, tak to, že někoho předjedeš, nacpeš se mu do jeho bezpečné vzdálenosti co měl, a zahemuješ to, tak jsi viník ty, pokud to bude prokazatelný, žes jej předjel a zabrzdil, a to že on jel za tebou a nedobrzdil není jeho vina, bacha na to, stačí aby to šlo poznat z brzd, příp, svědek, nebo aby policajt nebyl blb a takhle se to řešilo, tak je vina na tvojí straně.
Asi si to nechtěl slyšet, ale takhle to je, pokud ne, tak děkuji za opravu, ale dle mého vědomí a svědomí to je tak.

Uživatelský avatar
Giovanni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 23.11.2009 22:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz ohledně vyhlášky (předjíždění)

Příspěvek od Giovanni »

OK :) Díky za věcnou odpověď.

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Dotaz ohledně vyhlášky (předjíždění)

Příspěvek od sapik88 »

Není zač, je jasný že když u nás někdo pojede tak, aby měl bezpečnej odstup, tak že když ho někdo předjede, a vjede mu tam, tak si myslí že když tam bylo místo, že to je ok, takže předjížděj tak, aby tam mezi sebou nějaký místo měli, a ne aby ses cpal do 10 metrů který mezi sebou mají, už tak se i oni dopouští přestupku =)
On zákon o dopravě je moc pěkná věc, třeba jsem taky do nedávna nevěděl, že zákon neošetřuje ve městech jízdu v souběžných pruzích, a když máš ve městě 2 pruhou silnici, tak tam platí přednost z prava, tudíž když ten v pravým by blikal do levýho, seš povinej ho tam pustit :-D naopak ne ale to jen mimo mísu =)
přeju hodně štěstí za volantem

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz ohledně vyhlášky (předjíždění)

Příspěvek od Hammer »

Giovanni píše:Tak pokud vim, pokud to do mě někdo nakouří zezadu, tak to odskáče on, ale to je mi jedno, moje otázka zněla jinak.

Každopádně jsem se opět utvrdil v tom, jak tenhle klub vypadá - místo aby se mi dostalo na věcnou otázku věcné odpovědi, akorát jsem se nasral. Příště se zeptám radši jinde.

Tak vycházíme-li z popisu té původní situace samotným Giovannim a v kontextu toho z věty o nakouření zezadu ( :lol: :lol: :lol: ) v tomto případě a kdo že má být (pokud on to ví!!! :lol: :lol: :lol: ) viníkem, máme tady další doklad o tom, jaké řidiče máme na našich silnicích.
V případě, pane nedouku, že předjíždíš ta tři nebo dokonce čtyři vozidla naráz a musíš se vlézt mezi ně a budeš u toho nějak přistižen, jsi bez papírů, to ti dám písemně a i razítko si na to udělám!!! :lol: :lol: :lol:
V případě, kdy díky tomuto manévru dojde ke kolizi, nedojde nikdy k tomu, aby ti ten za tebou vrazil do zadku auta, kdyby jsi měl místo svých velkých koulí, kterýma myslíš na silnici raději rozum, vzal by jsi si dva angličáky a zkusil si to.
Už? To je makačka na bednu, co? Po kolizi se ty, super řidič, roztočíš a trefíš na tuty to co jede v protisměru. Hlavou vezmeš určitě boční sloupek a ne jednou, ale to tě už bolet nebude, protože do té doby budeš mít zloměný vaz.
No a když dojde ke kolizi a náhodou to přežiješ aniž budeš nadosmrti slintat do vlastnho klína, jdeš do báně! Protože se podívej, co to je trestný čin obecné ohrožení. Stačí, aby bylo bezprostředně tvou nehodou vystaveno současně nebezpečí sedm lidí a ta tvoje nafoukanost tě přejde, sotva jakožto taťka budeš muset vykouřit pruhované mamce. :lol: :lol: :lol:
A ty tvoje plácanice, co jsi vyčetl z toho, co jsem ti vložil ze zákona, jsou všecky špatně. Všecko co jsi k tomu napsal je stejné, jako tvoje řízení. Na to nemusím být žádný znalec abych pochopil jak jezdíš, když to ještě barvitě popíšeš a divíš se, že na tebe někdo troubí, když mu střihneš toho svého opatrného myšáka.
Jinak bych si tě dovolil ještě opravit v jedné věci: ty máš nějaké povinnosti jako řidič, to je fakt, ale ty máš především jedinou povinnost a to dojet, kam máš. Protože, jestli ti to zřejmě nedochází, tak když tě vyhodí za to, že jezdíš pomalu, vyhodí tě ale ty máš pořád řidičák a můžeš jít jinam. Ale když ti ty papíry seberou za to jak krásně jezdíš, půjdeš leda tak do pr**le.
Tam půjdeš stejně, protože si dříve nebo později naběhneš. Jenom ti přeju, aby jsi tam šel sám! :lol: :lol: :lol:
Příště se zeptej na nějakém fóru, kde ti budou říkat, jaký jsi borec, že jsi toho dědka rovnou nevytlačil ze silnice, jo?

Uživatelský avatar
Giovanni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 23.11.2009 22:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz ohledně vyhlášky (předjíždění)

Příspěvek od Giovanni »

Hlavně, když sis pohonil ego, primitive.

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz ohledně vyhlášky (předjíždění)

Příspěvek od bik3r »

sapik88 píše:Není zač, je jasný že když u nás někdo pojede tak, aby měl bezpečnej odstup, tak že když ho někdo předjede, a vjede mu tam, tak si myslí že když tam bylo místo, že to je ok, takže předjížděj tak, aby tam mezi sebou nějaký místo měli, a ne aby ses cpal do 10 metrů který mezi sebou mají, už tak se i oni dopouští přestupku =)
On zákon o dopravě je moc pěkná věc, třeba jsem taky do nedávna nevěděl, že zákon neošetřuje ve městech jízdu v souběžných pruzích, a když máš ve městě 2 pruhou silnici, tak tam platí přednost z prava, tudíž když ten v pravým by blikal do levýho, seš povinej ho tam pustit :-D naopak ne ale to jen mimo mísu =)
přeju hodně štěstí za volantem
to jsi slyšel kde??? v § 12, ve kterym se píše o jízdě v jízdních pruzích o tom nic neni... tohle platí jen když jsou tři pruhy, jedno auto jede v levym pruhu, druhý v pravym a oba chtěj současně do prostředního, tak má přednost ten co jede v pravo, ale to platí i mimo obec...

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Dotaz ohledně vyhlášky (předjíždění)

Příspěvek od sapik88 »

Jo, máš pravdu, beru zpět,... sem si vybavil jen polovic celýho problému, teď jaks to napsal, sem si to uvědomil, ale snad se tolik nestalo, nechodím do škole, abych si pamatoval vše doslova, ale to podstatný =)

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz ohledně vyhlášky (předjíždění)

Příspěvek od Hammer »

Giovanni píše:Hlavně, když sis pohonil ego, primitive.
A rodiče mě učili říkat: děkuju, když dostanu zdarma komplet rady, jak si tu hubu nerozbít. Sem ti neodpovídal, abych ti řekl jaký jsi borec. Až ti to dojde, tak se začni učit slušnosti a že nikde nejsi sám, jak v životě tak na silnici.

Uživatelský avatar
Marek_yessman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 17.04.2010 10:58
Bydliště: Praha vwýchod

Re: Dotaz ohledně vyhlášky (předjíždění)

Příspěvek od Marek_yessman »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: snad 20 minut sem zabil, pobavil se, přiučil se, a zařadil jsem se dobrovolně mezi blbce :) slibuju, že dostanu rozum dřív, než se zabiju nebo nedej bože někoho jinýho :sorry:

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“