dohledani majitele vozu podle SPZ

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
fragma
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 22.09.2009 17:06
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

dohledani majitele vozu podle SPZ

Příspěvek od fragma »

Zdravim, prosim Vás, stal se mi problém... Byl jsem nabourán, a majitel vozidla ujel, a jediný co mám, je SPZ toho auta. Dá se majitel podle toho nějak dohledat? Diky moc

Uživatelský avatar
Dosty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 229
Registrován: 03.04.2011 13:54
Bydliště: Sokolov

Re: dohledani majitele vozu podle SPZ

Příspěvek od Dosty »

Napiš mi jí do SZ, něco zkusim, ale nic nezaručuju.. ;)
Golf 3, 1.8, 66kw - prodám vcelku na díly

Octávia I, 1.8T L&K

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: dohledani majitele vozu podle SPZ

Příspěvek od Bastard »

A není lepší to oznámit na policii?

Uživatelský avatar
Dosty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 229
Registrován: 03.04.2011 13:54
Bydliště: Sokolov

Re: dohledani majitele vozu podle SPZ

Příspěvek od Dosty »

Bastard píše:A není lepší to oznámit na policii?

Ta se na to podle mě vyprdne..
Golf 3, 1.8, 66kw - prodám vcelku na díly

Octávia I, 1.8T L&K

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: dohledani majitele vozu podle SPZ

Příspěvek od PoloTom »

Proč by se na to měla policie vykašlat?? Je to přece viník nehody a její povinností je jej zjistit.

Uživatelský avatar
Dosty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 229
Registrován: 03.04.2011 13:54
Bydliště: Sokolov

Re: dohledani majitele vozu podle SPZ

Příspěvek od Dosty »

PoloTom píše:Proč by se na to měla policie vykašlat?? Je to přece viník nehody a její povinností je jej zjistit.

Po zkušenost se známýma, kdy policajti neřešili ani nehodu u který projížděli, bych se nedivil, kdyby se na tohle vykašlali. Je to jen můj názor. A kolega už ví majitele vozu, tak že je daleko rychlejší osobní jednání než přes PČR.
Golf 3, 1.8, 66kw - prodám vcelku na díly

Octávia I, 1.8T L&K

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: dohledani majitele vozu podle SPZ

Příspěvek od Hammer »

Majitele vozu ti zjistí policie během minuty. Horší to bude s řidičem vozu, který nehodu způsobil! Až budou mít známí zase nějaké zkušenosti, hlavně jim všecko věř. To jsem teď zvědavý, jak s takovým časovým odstupem, pokud maník nevyměkne, budeš něco řešit. Ledaže by známí měli nějaké zkušenosti! Bože, proč ty děcka v těch školách už konečně neučí někdo to, co pro život potřebují namísto literatury a podobných sraček.
A teď nám řekni, proč by měli policajti podle těch známých zastavit u každé nehody, kterou vidí? Řekli ti ti tvoji známí o co u nehody šlo, jak to tam vypadalo? Neřekli, samozřejmě, ale policajti nezastavili, což je nejspíš zločin proti lidskosti a ty si poděláš tímto moudrem vlastní prachy! Co teď?

Uživatelský avatar
fragma
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 22.09.2009 17:06
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: dohledani majitele vozu podle SPZ

Příspěvek od fragma »

Info uz mám, dekuji Dostymu... Bylo to na firemnim aute, vim ze jsem mel zastavit. ale kdyz bych zavolal policii, a ukazal jim jemny skrabanec a promacklinu, vysmali by se mi a ujeli by... tak jsem zvedav, jak se s tim pani z PCR poperou...

Uživatelský avatar
Dosty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 229
Registrován: 03.04.2011 13:54
Bydliště: Sokolov

Re: dohledani majitele vozu podle SPZ

Příspěvek od Dosty »

znamou picl manik na krizovatce do spolujezdcovych dveri jel z vedlejsi a nedal ji prednost. Znama volala na PCR a tam ji rekli, ze nikdo neprijede, pokud neni skoda vyssi jak 100 tis. Kc, nebo pokud neni ujma na zdravi. Okolo jeli mestskaci, tak je stopla, rekli ji to samy, ale ze prej kdyz zaplati oba dva nejakou pokutu /5 tis. Kc/ tak ze to s nima vyridi, chlapek porad tvrdil, ze za to nemuze, a ze nic platit nebude. Mestskaci odjeli se slovy, ze vidi, ze se oba dva dohodnou. Jen co policajti odjeli, manik nasedl do auta a odjel. nakonec se na nej zatlacilo a podepsal protokol o nehode, skoda na aute byla 35000tis. takze se nejednalo a zanedbatelnou castku...
Golf 3, 1.8, 66kw - prodám vcelku na díly

Octávia I, 1.8T L&K

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: dohledani majitele vozu podle SPZ

Příspěvek od Hammer »

Bože hoši, pokud viník ujede nebo odmítne sdělit svou totožnost a podobně, musíte policii vždy volat a tento důvod uvést. Policie se volá tehdy, jestliže některý z účastníků podle svého laického zhodnocení vidí, že škoda na jeho autě bude vyšší než sto tisíc (což ale nakonec být ani nemusí) a tehdy, když dojde ke zranění.
Jinak zákon předpokládá, bohužel zcela špatně a úplně mimo mísu, že se lidi mezi sebou domluví, nebo když ne, aspoň nehodu na připravený formulář o nehodě popíší. Pak si to mezi sebou vyřídí pojišťovny.
Oznámení o nehodě ale musí vypadat zcela jinak, než co tam "známí známých" nahnětou, především je nutné uvést že je tam buď zranění, pachatel ujel nebo je škoda nad sto táců na jednom z vozidel. Bohužel, český človíček pořád spoléhá na to, že někdo za něj něco bude vyřizovat, vodit ho za ručičku a ono situace vyžaduje, aby jednal sám.
Je to jednoduché, máte to ve formuláři u nehody, ale ne, to je "známý říkal, známý měl"... a popis nehody zcela mimo mísu. Prostě a jednoduše: tento stát má starosti jak zaplatit všechna zaručená práva zlodějům, vyžírkům, vrahům a podobně a o vás se starat nebude. Bylo by dobré, kdybychom už dospěli a začali se spoléhat na sebe a věděli co a jak a kdy a kua na co tu mám telefon?

Uživatelský avatar
Dosty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 229
Registrován: 03.04.2011 13:54
Bydliště: Sokolov

Re: dohledani majitele vozu podle SPZ

Příspěvek od Dosty »

To jsem sem, jeste nechodil, stalo se to pred cca 2 mesici. No coz chybama se clovek uci. Ale aspon to je poradny ponauceni do podobnych situaci. Ja uz si tvoje cislo ulozil, protoze je supr mit “napovedu pritele na telefonu“, ale doufam, ze to nikdy potrebovat nebudu.. :D
Golf 3, 1.8, 66kw - prodám vcelku na díly

Octávia I, 1.8T L&K

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: dohledani majitele vozu podle SPZ

Příspěvek od Vecernicek »

jak to tady čtu, naše lidstvo si nezaslouží nic jiného než atomovku..

stawaFK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1316
Registrován: 11.05.2010 17:46

Re: dohledani majitele vozu podle SPZ

Příspěvek od stawaFK »

Hammer píše:Majitele vozu ti zjistí policie během minuty. Horší to bude s řidičem vozu, který nehodu způsobil! Až budou mít známí zase nějaké zkušenosti, hlavně jim všecko věř. To jsem teď zvědavý, jak s takovým časovým odstupem, pokud maník nevyměkne, budeš něco řešit. Ledaže by známí měli nějaké zkušenosti! Bože, proč ty děcka v těch školách už konečně neučí někdo to, co pro život potřebují namísto literatury a podobných sraček.
A teď nám řekni, proč by měli policajti podle těch známých zastavit u každé nehody, kterou vidí? Řekli ti ti tvoji známí o co u nehody šlo, jak to tam vypadalo? Neřekli, samozřejmě, ale policajti nezastavili, což je nejspíš zločin proti lidskosti a ty si poděláš tímto moudrem vlastní prachy! Co teď?
tak co ty si prosím tě za chytrolína to se jen tak nevidí :negative:
Ženská a auto se nepůjčuje. Ámen

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=156847" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.truhlarstvisimic.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

-v případě zájmu napsat SZ

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: dohledani majitele vozu podle SPZ

Příspěvek od widle »

stawaFK píše:
Hammer píše:Majitele vozu ti zjistí policie během minuty. Horší to bude s řidičem vozu, který nehodu způsobil! Až budou mít známí zase nějaké zkušenosti, hlavně jim všecko věř. To jsem teď zvědavý, jak s takovým časovým odstupem, pokud maník nevyměkne, budeš něco řešit. Ledaže by známí měli nějaké zkušenosti! Bože, proč ty děcka v těch školách už konečně neučí někdo to, co pro život potřebují namísto literatury a podobných sraček.
A teď nám řekni, proč by měli policajti podle těch známých zastavit u každé nehody, kterou vidí? Řekli ti ti tvoji známí o co u nehody šlo, jak to tam vypadalo? Neřekli, samozřejmě, ale policajti nezastavili, což je nejspíš zločin proti lidskosti a ty si poděláš tímto moudrem vlastní prachy! Co teď?
tak co ty si prosím tě za chytrolína to se jen tak nevidí :negative:
jj, chytrolín od slova chytrost.......neznáš, nehodnoť.....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
kamikazecz
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Doma NÉÉé!
Kontaktovat uživatele:

Re: dohledani majitele vozu podle SPZ

Příspěvek od kamikazecz »

Hammer má pravdu ale nema cenu vysvětlovat lidem kteří to stejně nechtěj pochopit... A nevědi jak to vlastně je a daj na keci jinejch.

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“