Neoprávněný odtah vozidla?

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Neoprávněný odtah vozidla?

Příspěvek od PoloTom »

Nazdar chlapi. Dnes manželce odtáhli auto z místa označeného červenou šipkou viz obrázek. Že se dopustila přestupku dle §27 písm.c zákona 361/2000 je jasný ale: Nechápu proč došlo k odtahu, když netvoří překážku silničního provozu. Pro průjezd zůstal pruh široký 5m, celá silnice je široká 8,5 metru. Je to jednosměrka . Odtah bez flastru stál 1920,- Kč. Žena zaplatila 1000,- co měla u sebe a zbytek musí doplatit do 15 dnů. Chtěl bych se nějakým způsobem z toho vykroutit, pokud možno už nic nedoplácet a ještě dostat ty prachy zpátky. Podle mě by se mohlo jednat o neoprávněný odtah. Jak nyní postupovat? Co na to Hammer? Díky Hammerovi za pomoc po telefonu. Manželka šla bohužel auto hned vyzvednout ,protože ho nutně potřebovala na služební cestu.

Dotaz č.2. Co se týče přestupku teprve ji vyrozumí, páč obešlou majitele vozidla kdo s ním jezdil(je z autopůjčovny). Tam samozřejmě zjistí, že je půjčené na její jméno, přijde výzva k podání vysvětlení – které odmítne podat. Lze se takto vyhnout pokutě? Ve smlouvě s půjčovnou je jasně dáno, že s vozem nesmí jezdit nikdo jiný než ona, ale doufám že na objasnění pachatele přestupku to nebude mít vliv.

Díky moc za odpovědi.
Přílohy
zahradnická2.jpg

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: Neoprávněný odtah vozidla?

Příspěvek od shiTT »

hele sice jsem amater ale nemelo by to auto stat alespon 5metru od prechodu???:) taky jsem jednou takhle dostal papirek. zamnou stalo auto a to nic nedostalo. tak jsem to nafotil ze on stal taky min jak 5m od prechodu a sel s tim na cajty. Chtel mi to dat za 200 a ja rikal ze mu nedam ani korunu když nedaj flastra i tomu zamnou (měl jsem nafocenou SPZ, typ auta... ) a nechtěl. tak jsem šel domu a nedostal ani korunu:)

ale v tomto pripade se obavam ze je odtah na miste (mohly to resit asi i papirkem ale ten by byl pravdepodobne ignorovan tak to odtahli aby ty prachy urcite dostali...)

tak to hodnotim ja, 5m je svinskejch
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Neoprávněný odtah vozidla?

Příspěvek od PoloTom »

shiTT píše:hele sice jsem amater ale nemelo by to auto stat alespon 5metru od prechodu???:) taky jsem jednou takhle dostal papirek. zamnou stalo auto a to nic nedostalo. tak jsem to nafotil ze on stal taky min jak 5m od prechodu a sel s tim na cajty. Chtel mi to dat za 200 a ja rikal ze mu nedam ani korunu když nedaj flastra i tomu zamnou (měl jsem nafocenou SPZ, typ auta... ) a nechtěl. tak jsem šel domu a nedostal ani korunu:)

ale v tomto pripade se obavam ze je odtah na miste (mohly to resit asi i papirkem ale ten by byl pravdepodobne ignorovan tak to odtahli aby ty prachy urcite dostali...)

tak to hodnotim ja, 5m je svinskejch
Já vím že tam stát nesmí to je jasný, Ale odtáhnout?? Proč? Přece nikomu nezavazí. Jsou snad ještě botičky nebo lístky za stěrače. Zkus mi ve městě najít místo kde se nestojí u přechodu a nebo se dodrží 5m od hranice křižovatky. Takhle se tady prostě bohužel normálně parkuje a doteď to nikomu nevadilo. Tipoval bych to na udání nějakého aktivního ctihodného občana. Během doby co tam žena bezradně stála a volala mi už z toho samýho fleku odtahovali další auto.To je poprvé za 10 let co tu bydlím. Tady se doteď neodtahovalo ani při blokovém čištění - což mě strašně štve. Když můžu přeparkovat já, můžou i ostatní.

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: Neoprávněný odtah vozidla?

Příspěvek od shiTT »

no jasny, dalo se to resit jinak ale pokud to nekdo naprasil tak to hold musej udelat. vzdycky to je na neci aktivitu. Povetsinou ti policajti daj papirek nebo neco....
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Neoprávněný odtah vozidla?

Příspěvek od Bastard »

Protože ohrožuje bezpečnost chodců tím,že přes něj není vidět... Že tě hanba nefackuje to sem vůbec dávat...

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Neoprávněný odtah vozidla?

Příspěvek od PoloTom »

Hanba mě opravdu nefackuje. Nikdy nenechám auto kde nemám, vždycky se snažím najít normální parkovací místo. Zkus si tady někde legálně zaparkovat. To se zapotíš....

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoprávněný odtah vozidla?

Příspěvek od Hammer »

Takže soráč, ale tím, že jsi stál vedle přechodu pro chodce vozidlo netvořilo překážku silničního provozu ani nestálo na vyhrazeném parkovišti. Zjisti si kdo to nařídil, jaký k tomu byl důvod a žádej po něm prachy zpátky. Napřed osobně a pak ofic stížností. Všechno doporučeně a hlavně slušně.
Pokud vozidlo zasahovalo do přechodu pro chodce jakoukoliv částí, máš smolíka.

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Neoprávněný odtah vozidla?

Příspěvek od PoloTom »

Hammer píše:Takže soráč, ale tím, že jsi stál vedle přechodu pro chodce vozidlo netvořilo překážku silničního provozu ani nestálo na vyhrazeném parkovišti. Zjisti si kdo to nařídil, jaký k tomu byl důvod a žádej po něm prachy zpátky. Napřed osobně a pak ofic stížností. Všechno doporučeně a hlavně slušně.
Pokud vozidlo zasahovalo do přechodu pro chodce jakoukoliv částí, máš smolíka.
Vozidlo samozřejmě nezasahovalo žádnou částí do přechodu. Odtah nařídil strážník MP. Důvodem je podle protokolu o odtažení že je překážkou v provozu na pozemní komunikaci. V poznámce je : Nedodržení 5m před přechodem pro chodce.Naměřeno 0,53m.
Zaplatila 1000,- za odtah aby jí bylo auto vydáno a na zbylých 920,- Kč je sepsáno uznání dluhu které musí do 15 dnů doplatit. Peníze za odtah se platily soukromé společnosti Brněnské komunikace, která odtahy zajišťuje.

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Re: Neoprávněný odtah vozidla?

Příspěvek od Laďa »

odtah na 5m od přechodu je asi klasika, když jsem v Hradci dostal botu, kua tam jsou rychlý jak sra... (MP + soukromá firma) tak jsem u svačiny viděl to samé změřil a nafotil, že auto nedodrželo 5m a hned na odtah, to za ním dostalo už jen botu, stejně tak jako dalších cca 20 tak porůznu kolem, co blbě stáli či neměli zaplaceno parkování....

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Neoprávněný odtah vozidla?

Příspěvek od Hammer »

Omlouvám se za svůj předchozí příspěvek, my jsme se totiž nikdy těmto věcem nevěnovali. Je to takto:
§ 2 zákona 361/2000 Sb. říká:
ee) překážka provozu na pozemních komunikacích je vše, co by mohlo ohrozit bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích, například náklad, materiál nebo jiné předměty, vozidlo ponechané na pozemní komunikaci nebo závady ve sjízdnosti pozemní komunikace

Takže vozidlo stojící 5 m před přechodem pro chodce je zcela určitě v tomto smyslu překážkou. Chodec totiž díky němu musí až na přechod, jinak nevidí zda po vozovce něco přijíždí. Mohlo by ho to snadno ohrozit. To se nedá nijak obhájit.

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Neoprávněný odtah vozidla?

Příspěvek od PoloTom »

A sakra.

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“