nehoda,jak postupovat

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

nehoda,jak postupovat

Příspěvek od napster »

Kamarád měl předevčírem ve 21hod autonehodu. Jedná se o silnici číslo 16 na Mladoboleslavsku a to mezi Beznem a Jizernim Vtelnem. je to přehledná 4km rovinka. po vyjetí z obce Bezno byla rychlost snížena na 70kmh. kamarád jel 70-80kmh a začal předjíždět kolonu náklaďáků. při jeho smůle při předjíždění byla značka(pouze na pravé straně) o snížení rychlosti na 30kmh a zákaz předjíždění,jelikož značku nemohl vidět,protože již před tim,než viděl tyto dvě značky začal předjíždět kolonu náklaďáků. byl v levém pruhu a z pravého pruhu mu tam vjela pani,která se vyhejbala vyfrézovaný silnici. vjela mu tam asi 100m před jeho auto rychlostí 20-30kmh. kamrád začal brzdit,ale už nedobrzdil a vzal jí na levý zadní bok a na jeho autě byla převážná škoda na pravý přední části. přijela policie,sanitka(kamarád lehký otřes mozku,naražený koleno a tržná ranka na hlavě, pani tržná rána na hlavě o boční okno). policie naměřila dle brzný čáry rychlost 60-70kmh. Příjde mu vyjádření s předvolánim na magistrát města nejspíš. moje otázka zní. jak postupovat, značku neviděl,tzn na 30kmh jel 70kmh a předjížděl na zákazu předjíždění. Když jel ráno z práce kolem 7hod,tak na silnici se nepracovalo a značka tam taky žádná nebyla.

zde je ta rovinka http://mapy.cz/#mm=ZTtTcP@sa=r@st=sr@ss ... @srq=route(fast%2Ctoll" onclick="window.open(this.href);return false;)%3ABezno%3Ejizerní%20Vtelno@scrd=133934863,136943639,134065894,136950829,47624342@x=134000096@y=136947216@z=12
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: nehoda,jak postupovat

Příspěvek od Hammer »

Já jen tolik, že jsem tady opakovaně psal a upozorňoval vás, abyste neřešili případy svých kamarádů, protože už jeho popis stojí za pendrek a váš přepis za další dva. Výsledek je paskvil, kterému chybí asi osmdesát procent údajů aby se dalo vůbec usoudit o co šlo a těch dvacet určitě nebude úplně přesně tak, jak jsou tady popsány. Tak jak jsi to totiž popsal, je ten kámoš bezmozek za volantem. Upozorňuju, že takové lidi z ničeho nevysekávám.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: nehoda,jak postupovat

Příspěvek od napster »

Jasný. já jen,že tohle je hodně dobrej kamarád,kterej mi vždycky pomohl,tak jsem mu to chtěl oplatit. jen mě zajímá,jestli se z toho může dostat. s pokutou počitá. hlavně,aby nepřišel o ŘP.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: nehoda,jak postupovat

Příspěvek od Hammer »

Napstere, napřed k rovině dobrého kámoše:
- pokud je to dobrý kámoš a jezdí nějak tak jak naznačuješ, nejlepší řešení bude, když přijde o papíry nebo obecně když dostane takový trest, že spadne z hrušky. Možná z ní spadne už jen tím, co se stalo, nevím, samozřejmě. Ale kdyby mu to prošlo, dovolí si příště víc, tak lidská psychika funguje.
To, že ho šoupnou na lopatě do pece je totiž ten nejpravděpodobnější způsob, že začne jezdit hlavou a zvýší se o něco pravděpodobnost, že bude tvůj dobrý kámoš až do své smrti v pětaosmdesáti. Rozumíme si? Že je dobrý kámoš neznamená, že mu pomůžu do hrobu s úmyslem mu takto blbě pomoci. Řekni mu: vole, tvůj problém není ta baba, ale bezmyšlenkovitost, s jakou jezdíš. To je pro tebe nebezpečné. Jsi můj kámoš a nechci, aby jsem tě musel spouštět do hrobu. Mimochodem, už jsi to dělal?
Na hřbitově je pozdě říkat si: kua, neměl jsem mu pomáhat, kdyby došel o papíry, dával by si bacha. Ty nevíš koho zachráníš, když se mu nic nestane. Jen víš, že jsi k tomu asi napomohl. Ale určitě budeš vědět, až budeš kracičkou házet hrst hlíny na rakev, že jsi to spolupodělal. Nemluvím o tom, když zůstane na vozíku, smrt se opláče a není to tak zlé, ale mít ho celý zbytek života před očima, no nevím... Mrtví nejsou zlí, ti živí jsou daleko horší. Ti mně a spousta dalších policajtů dělali noční můry. Ne ti rozmašírovaní mrtví.

Teď v rovině toho co se stalo:
- znovu opakuju, že tvůj popis (teda přepis toho co ti kámoš povídal) je zcela nahovno. Z toho se nedá vyčíst vůbec nic. Nedá se říct, co z toho bude mít nebo nebude mít. Leda vím, že z toho nebude trest smrti! :lol: :lol: :lol:
To nejlepší, co z toho kámoš může mít je, že pochopí, že takto jak to popisuješ pokud tak jel, se nejezdí. Že ten jeho styl je naprd. Že nerespektování jedné věci - chyba - vede často k řetězení dalších chyb a následnému totálnímu průseru. Tohle je zářný příklad podle tvého popisu: nerespektoval rychlost, neviděl zákaz předjíždění, předjížděl v případě, kdy to je navíc zákonem (nemyslím tu značku samotnou) zakázáno no a skončilo to craschem. Říkám znovu, aby kámoš za paní zašel, přinesl jí květiny, sehnal servisáka, omluvil se... Jak jí někdo poradí, aby simulovala bolest hlavy, je kámoš v prdeli, trestní stíhání.... Nezmiňovat se na návštěvě o tom jak se cítí, jako jestli není zraněná, prostě omluva, jestli něco nepotřebuje, že by rád něco napravil co zkonil... zkamarádění se... Jak baba začne cítit nějaký podraz, bude zle. Přičemž jí budu fandit. :lol: :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“