majáky

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
Smajda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 13.06.2009 21:58
Bydliště: Protivanov
Kontaktovat uživatele:

majáky

Příspěvek od Smajda »

Zdravím kluci, prosímvás nevíte někdo jak je to teďka s modréma majákama? můžu s autem jet bez žádnyho oprávnění když sou tam namontovaný a já je nepoužiju? díky radek
|Diagnostika vozů do rv. 2004 | Drobné elektromontáže a montážní práce |

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: majáky

Příspěvek od Stepix »

a jak se tam dostaly???
jsou určené vyjjímky ze zákona kdo může užívat modré výstražné světlo... pokud mají homologaci, tak teoreticky by na autě být mohli, popřípadě můžeš tvrdit, že vezeš náklad na zahrádce/na držákách... což je u některých typů skoro fakt. zkus napsat na autoweb.cz

Uživatelský avatar
jtoxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 22.07.2010 20:05
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: majáky

Příspěvek od jtoxx »

Hlavne to musi bejt v malym i velkym technicaku.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: majáky

Příspěvek od Hammer »

Zcela jistě na autě být nesmí. Ani nefunkční.

Uživatelský avatar
Smajda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 13.06.2009 21:58
Bydliště: Protivanov
Kontaktovat uživatele:

Re: majáky

Příspěvek od Smajda »

auto je hasičské, jedná se mě pouze zda to auto můžu řídit. Ale již jsem si zjistil že věk musí být min 21let. radek
|Diagnostika vozů do rv. 2004 | Drobné elektromontáže a montážní práce |

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: majáky

Příspěvek od Hammer »

Smajda píše:auto je hasičské, jedná se mě pouze zda to auto můžu řídit. Ale již jsem si zjistil že věk musí být min 21let. radek
Řídit nad 21 let plus profesní osvědčení k modrým majákům.

TinaMTM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.05.2011 20:16

Re: majáky

Příspěvek od TinaMTM »

To Hammer: Zdravím Tě, nejsem si zcela jistá Tvým tvrzením. Pokusím se vysvětlit. Můj přítel se kterým žiji, si teď koupil Superba. A jeho kamarád (právník, ale bývalý policista) mu poradil podle mě naprostou hloupost :? . Jedná se o to, že ten kamarád na svém autě (taktéž Superb) vozí na střeše zábleskový modrý maják a všude se chvástá, že ho vozí na střeše již třetím rokem a nikdy ho hlídka ani nekontrolovala a už vůbec nestavěla, protože se policisté domnívali, dle jeho slov, že je nějak spojen buď s Policií nebo s ochrannou službou, jak on tvrdí. Mě to hrozně štve, protože můj přítel nyní uvažuje o tom, že si maják také pořídí a nebude ho mít v činnosti, nýbrž pouze na střeše auta - tedy nezapnutý. Kamarád mu totiž poradil, že pokud není maják instalován na/ve voze na pevno, což přenosný magnetický maják není, pak prý nemusí být zapsán v TP a tudíž ho lze bez postihu používat - pokud NEBUDE zapnutý naprosto beztrestně, prý pokud by ho zastavila PČR, tak ho mohou maximálně pokárat, aby jej schoval. Pokud by byl zapnutý, tak mu údajně hrozí pouze jeden trestný bod a až 2.500,-Kč. Jenže kamarádovi stoupnul hřebínek natolik, že ho prý skoro rok a půl využívá když se potřebuje někam přemístit nebo spěchá a tudíž mu dle jeho slov stojí riskovat pokutu za ušetřený čas. Možná si budete myslet, že jsem zaujatá proti kamarádovi, ale tohle je podle mě největší kravina, kterou může udělat :x .

A proto bych se Tě Hammere chtěla zeptat jestli na to máš jiný názor anebo je skutečně pravda to o tvrdí mému příteli, protože já jsem z toho na nervy. Přítel ho chce využívat pouze proto, aby mu už nevykrádali auto na parkovištích u hypermarketů. Poslední dva roky měl Passata a toho mu v Praze vykradli 4x!!!, takže tímto chce zastrašit případné lapky, ale obávám se, že mu to může přerůst přes hlavu stejně, jako kamarádovi.

Díky za pozornost a budu vděčná za Tvůj názor

Martina
VW Golf V

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: majáky

Příspěvek od Hammer »

No tak § 41 zákona 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích jasně říká, jaká vozidla pouze mohou být vybavena zvláštním výstražného světlem modré barvy a zcela určitě to nebude tvůj přítel ani další civilní šašek chlubící se tím, jak je blbý.
Kecy o tom, že světlo nezapnou jsou jen dohady a jako takové zůstanou. To světlo tam nemá co dělat a to ani jako atrapa, protože zákon zakazuje i to, aby se takové zařízení jen podobalo zařízení na vozidlech určených zákonem.
To je ta první stránka věci. Ta druhá je, že policajti mají starosti kde si přivydělat, jak se nedostat do průšvihu a prostě na všecko jinak kašlou. Co společnost chtěla to má.
Třetí stránka věci: ten modrý maják za oknem nebo kde sloužící prý proti vykrádání auta je skutečně vynikající věc. Doporučuju! Možná mu to auto tolikrát nevykradou, ale gumy a okna může měnit pořád. Tady je přece demokracie! :lol: :lol: :lol: To může vymyslet opravdu jenom blázen.
Čtvrtý pohled: je vidět, že někdo už roupama nemá co dělat.
Jo a ještě to hlavní: zloděj málokdy leze do auta, kde na něj nevyčnívá nějaká pozvánka k ukradení, lépe řečeno nezaznamenal jsem osobně takový případ. Tzn. odložená šrajtofle, panel autorádia, batoh, spacák, oblek... I věc za stováka má pro smažku nebo bezdomáče cenu, on ji totiž obratem střelí, bezdomáč za to den pije!
Na sto pro v obou případech nechal přítel něco v autě, kecám na sto pro, na dvěstě procent. Jinak by mu ho jaksi nevykradli, že ano.

TinaMTM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.05.2011 20:16

Re: majáky

Příspěvek od TinaMTM »

Hammer píše:No tak § 41 zákona 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích jasně říká, jaká vozidla pouze mohou být vybavena zvláštním výstražného světlem modré barvy a zcela určitě to nebude tvůj přítel ani další civilní šašek chlubící se tím, jak je blbý.
Kecy o tom, že světlo nezapnou jsou jen dohady a jako takové zůstanou. To světlo tam nemá co dělat a to ani jako atrapa, protože zákon zakazuje i to, aby se takové zařízení jen podobalo zařízení na vozidlech určených zákonem.
To je ta první stránka věci. Ta druhá je, že policajti mají starosti kde si přivydělat, jak se nedostat do průšvihu a prostě na všecko jinak kašlou. Co společnost chtěla to má.
Třetí stránka věci: ten modrý maják za oknem nebo kde sloužící prý proti vykrádání auta je skutečně vynikající věc. Doporučuju! Možná mu to auto tolikrát nevykradou, ale gumy a okna může měnit pořád. Tady je přece demokracie! :lol: :lol: :lol: To může vymyslet opravdu jenom blázen.
Čtvrtý pohled: je vidět, že někdo už roupama nemá co dělat.
Jo a ještě to hlavní: zloděj málokdy leze do auta, kde na něj nevyčnívá nějaká pozvánka k ukradení, lépe řečeno nezaznamenal jsem osobně takový případ. Tzn. odložená šrajtofle, panel autorádia, batoh, spacák, oblek... I věc za stováka má pro smažku nebo bezdomáče cenu, on ji totiž obratem střelí, bezdomáč za to den pije!
Na sto pro v obou případech nechal přítel něco v autě, kecám na sto pro, na dvěstě procent. Jinak by mu ho jaksi nevykradli, že ano.

Děkuji Hammere ( je problém se podepsat aspoň křestním jménem, nemám ráda tyhle nicky když si s někým píšu – díky).
Myslím, že jsi to popsal tak nějak dle pravdy. Přítel jistě blb není, ale nechává se strhnout mýty svého dobrého kamaráda, já osobně ho nemusím, nemám takové lidi v oblibě, nicméně mu to nevysvětlím a kecat mu do toho s kým se má bavit taky nebudu.
K majáku: upřímně řečeno jsem dost dobře nepochopila, jestli má pravdu kamarád nebo ho lze za tento prohřešek postihnout i přesto, že je maják vypnutý. Sama v tom mám zmatek už jen z toho právního rozboru kamaráda, který říká - ano zákon takto hovoří, ale lze jej jednoduše obejít ve chvíli, kdy maják není v činnosti různými výmluvami – což je zřejmě proti mé i Tvé srsti, ale je skutečně možné, že v případě kontroly PČR se řidič jen vymluví a policie jako taková ho nemá za co postihnout? Mě osobně připadá absurdní vozit maják na střeše bez důvodu, ale ráda bych to vymluvila příteli, protože on si stále myslí opak a já na to nemám zcela objektivní názor, co se týče postihu, proto bych mu to ráda vyvrátila.

Děkuji, Martina
VW Golf V

TinaMTM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.05.2011 20:16

Re: majáky

Příspěvek od TinaMTM »

A jinak k tomu vykradání aut - nenechává tam osobní věci, ale bohužel měl zabudovanou navigaci s audiosystémem přímo od VW. No a po čtvrté, když si nechal vložit klasické rádio s odnímatelným panelem, tak mu vykradli auto, protože ukradli pouze rezervu s heverem.

Martina
VW Golf V

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: majáky

Příspěvek od Bastard »

Milá Martino, co máš ráda nebo nemáš ráda bys měla řešit v momentě, kdy někdo něco chce po tobě, ne ty po někom... Hammer se ti tady snaží pomoct bez nároku na honorář, s rizikem, že se nedozví, jak daná kauza dopadla :mrgreen: a ty mu tady budeš ještě vyčítat, že se nepodepsal křestním jménem :mrgreen: Což tady mimochodem nedělá lautr nikdo, stačí se porozhlédnout... :wink:

Z Hammerova textu je zcela evidentní a jednoznačné, jak to s majákem je, přečti si to ještě jednou... "To světlo tam nemá co dělat a to ani jako atrapa, protože zákon zakazuje i to, aby se takové zařízení jen podobalo zařízení na vozidlech určených zákonem." To, že s tím policajti u kamaráda nic nedělají může mít mnoho různých důvodů, přičemž Hammer nastínil jeden z nich - nechcou se dostat zbytečně do průseru, víme jak to tady s různejma pohlavárama chodí. Pak to taky můžou být machomejti, co neví, že to tam být nesmí atd.

A mít Passata s vestavěnou navigací, to je tutovka, že ho vyberou... Hlavně do toho auta se dostane každej i šroubovákem, pokud si to majitel dostatečně a dodatečně nezabezpečí... :negative: Obzvlášť v době, kdy se kradou i 3. řady sedaček ze Sharanů apod....

Petr

TinaMTM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.05.2011 20:16

Re: majáky

Příspěvek od TinaMTM »

Bastard píše:Milá Martino, co máš ráda nebo nemáš ráda bys měla řešit v momentě, kdy někdo něco chce po tobě, ne ty po někom... Hammer se ti tady snaží pomoct bez nároku na honorář, s rizikem, že se nedozví, jak daná kauza dopadla :mrgreen: a ty mu tady budeš ještě vyčítat, že se nepodepsal křestním jménem :mrgreen: Což tady mimochodem nedělá lautr nikdo, stačí se porozhlédnout... :wink:

Z Hammerova textu je zcela evidentní a jednoznačné, jak to s majákem je, přečti si to ještě jednou... "To světlo tam nemá co dělat a to ani jako atrapa, protože zákon zakazuje i to, aby se takové zařízení jen podobalo zařízení na vozidlech určených zákonem." To, že s tím policajti u kamaráda nic nedělají může mít mnoho různých důvodů, přičemž Hammer nastínil jeden z nich - nechcou se dostat zbytečně do průseru, víme jak to tady s různejma pohlavárama chodí. Pak to taky můžou být machomejti, co neví, že to tam být nesmí atd.

A mít Passata s vestavěnou navigací, to je tutovka, že ho vyberou... Hlavně do toho auta se dostane každej i šroubovákem, pokud si to majitel dostatečně a dodatečně nezabezpečí... :negative: Obzvlášť v době, kdy se kradou i 3. řady sedaček ze Sharanů apod....

Petr

Vážený Petře, nedomnívám se, že bych byla Hammera urazila s žádostí o sdělení křestního jména. Je zcela na místě, pokud si s někým píšu ho oslovovat jménem bez ohledu na nick apod.. Rozhodně jsem to nemyslela nijak osobně ani záštně vůči Hammerovi, ale spíš šlo o prosbu. To, že mi Hammer radí zcela dobrovolně jsem pochopila také a jsem za to ráda a tímto mu děkuji, jestli to z mého předchozího příspěvku nebylo zřejmé.
Nevím, co si snažíš dokázat tím, že se za někoho stavíš a poučuješ druhého, jak se má chovat. Jestli Hammer bude chtít poradit, tak poradí, beru to jako formu diskuze, kdy zde byl položen jasný dotaz od zakladatele topicu.

Možná to bylo vytrženo z kontextu, ale pochopila jsem Tvůj příspěvek spíš, jako buzeraci než pozitivní příspěvek. Jestli to tak nebylo mířeno, pak se omlouvám. Nehodlám tady vytvářet flame, ale seriozně diskutovat bez narážek. To je vše. Martina
VW Golf V

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: majáky

Příspěvek od Bastard »

Žádost o sdělení křestního jména bych si teda představoval jinak, ale to už je na Hammerovi, jak se mu bude zamlouvat, já jenom říkám, že já osobně bych ti třeba na takovej způsob absolutně nevyhověl... Jinak, přečetla sis asi jenom první odstavec mýho příspěvku, tak si přečti i ty další, tam už snad nějakej pozivitní přínos je... Jak si to přebereš nebo ne, to nechám na tobě, ale dělat si nepřátele je to poslední, co bych chtěl...

TinaMTM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.05.2011 20:16

Re: majáky

Příspěvek od TinaMTM »

Bastard píše:Žádost o sdělení křestního jména bych si teda představoval jinak, ale to už je na Hammerovi, jak se mu bude zamlouvat, já jenom říkám, že já osobně bych ti třeba na takovej způsob absolutně nevyhověl... Jinak, přečetla sis asi jenom první odstavec mýho příspěvku, tak si přečti i ty další, tam už snad nějakej pozivitní přínos je... Jak si to přebereš nebo ne, to nechám na tobě, ale dělat si nepřátele je to poslední, co bych chtěl...
Petře, nemyslím, že by sis tímto dělal nepřítele, tak jsem to nemyslela, ale zřejmě jsme oba zvolili špatnou formu podání a tím pádem jsme se vzájemně špatně pochopili. Znova opakuji, Hammerovi jsem to napsala, tak jak jsem to napsala, rozhodně to nebylo myšleno nijak zle, několikrát jsem v příspěvku poděkovala, takže pokud jsi to pochopil jinak, bylo to vytrženo z kontextu. Pracuji v managmentu a jsem zvyklá vést jakoukoliv koresponcenci včetně osobní komunikace oslovením jménem, je to zřejmě profesionální deformace, ale nedovedu si představit, že bych zrovna Tebe oslovovala Bastarde.
A jinak Tvůj příspěvek jsem četla celý, neboj. Navrhuji narovnat klid a nevytvářet OT v tomto topicu. Jak jsem zmínila, špatně jsme si to každý vyložili, takže na to zapomeneme a je klid. Rozhodně si nemyslím, že bychom byli - vituální nepřátelé :wink: . Martina
VW Golf V

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: majáky

Příspěvek od cheetah »

zvláštní výstražné světlo modré barvy mohou být instalována pouze na vozidlech -
cituji §41 odst. 2 zákona č. 361/2000 Sb. Zvláštním zvukovým výstražným zařízením doplněným zvláštním výstražným světlem modré barvy mohou být vybavena vozidla
a) Ministerstva vnitra používaná policií a označená podle zvláštního právního předpisu,13)
b) Vězeňské služby,
c) vojenské policie označená podle zvláštního právního předpisu,12)
d) obecní policie,5) která určí obec,
e) hasičských záchranných sborů,
f) důlní záchranné služby,
g) poruchové služby plynárenských zařízení,
h) zdravotnické záchranné služby a dopravy nemocných, raněných a rodiček,
i) ozbrojených sil používaná u vojenských záchranných útvarů pro plnění humanitárních úkolů civilní ochrany,
j) celní správy označená podle zvláštního právního předpisu14)."

odst. 4 téhož § uvádí " Řidičem vozidla s právem přednostní jízdy smí být osoba starší 21 let, která musí splňovat podmínky stanovené tímto zákonem." což znamená, že kdokoliv kdo řídí vozidlo vybavené výše uvedeným musí být osoba starší 21 let a musí projít školením kde dostane osvědčení, na základě které může řídit.

odst. 10 téhož § uvádí " V provozu na pozemních komunikacích je zakázáno neoprávněně užívat zvláštních výstražných světel a zvláštního zvukového výstražného znamení, které užívá vozidlo s právem přednostní jízdy, nebo je napodobovat." což znamená nejen jezdit se zapnutým majákem, ale také ho na vozidle mít instalovaný.

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“