majáky

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: majáky

Příspěvek od morlog »

cheetah píše:zvláštní výstražné světlo modré barvy mohou být instalována pouze na vozidlech -
cituji §41 odst. 2 zákona č. 361/2000 Sb. Zvláštním zvukovým výstražným zařízením doplněným zvláštním výstražným světlem modré barvy mohou být vybavena vozidla
a) Ministerstva vnitra používaná policií a označená podle zvláštního právního předpisu,13)
b) Vězeňské služby,
c) vojenské policie označená podle zvláštního právního předpisu,12)
d) obecní policie,5) která určí obec,
e) hasičských záchranných sborů,
f) důlní záchranné služby,
g) poruchové služby plynárenských zařízení,
h) zdravotnické záchranné služby a dopravy nemocných, raněných a rodiček,
i) ozbrojených sil používaná u vojenských záchranných útvarů pro plnění humanitárních úkolů civilní ochrany,
j) celní správy označená podle zvláštního právního předpisu14)."

odst. 4 téhož § uvádí " Řidičem vozidla s právem přednostní jízdy smí být osoba starší 21 let, která musí splňovat podmínky stanovené tímto zákonem." což znamená, že kdokoliv kdo řídí vozidlo vybavené výše uvedeným musí být osoba starší 21 let a musí projít školením kde dostane osvědčení, na základě které může řídit.

odst. 10 téhož § uvádí " V provozu na pozemních komunikacích je zakázáno neoprávněně užívat zvláštních výstražných světel a zvláštního zvukového výstražného znamení, které užívá vozidlo s právem přednostní jízdy, nebo je napodobovat." což znamená nejen jezdit se zapnutým majákem, ale také ho na vozidle mít instalovaný.
a to bych doplnil ze to je v otazkach na autoskolu a na aute nesmi byt zadne modre svetlo ani neony modre podsviceni auta za to je pokuta jako blazen

Uživatelský avatar
jtoxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 22.07.2010 20:05
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: majáky

Příspěvek od jtoxx »

Instalovano= pevne spojeno s vozidlem= zapsano v TP. Magneticky majak=neni pevne spojen s vozidlem=nemusi byt zapsan v TP a nedostanes za nej pokutu,pokud te nechytnou jak blikas. Bohuzel to tak je.

TinaMTM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.05.2011 20:16

Re: majáky

Příspěvek od TinaMTM »

Dobrý večer pánové, pro mě je to uzavřená záležitost, ale vyjádřím se k tomu co zde padlo. Myslím si, že oba pánové mají pravdu, stejně tak jako prodejce, který je prodává. Dnes mi totiž přítel ukazoval, kde ho chtěl zakoupit a údajně se na tento nešvar i dotazoval telefonicky, kdy mu bylo potvrzeno, že pokud maják není pevnou součástí vozu a není v činnosti nelze za tento pokus jakkoliv perzekuovat.

Tak jsem si myslela, že to není pravda, ale diskuze, kterou mi předložil při dnešní následné debatě přítel, mne tak nějak přesvědčila, proto si dovolím zde poskytnout odkaz, pro vysvětlení:

http://www.led-majaky-na-auta.cz/forum-diskuse/" onclick="window.open(this.href);return false;

A jinak při pozorném pročtení diskuze jsem zjistila, že kamarád - právník není jediný trotl, který si majákem údajně šetří čas. Nicméně u nás je to definitivně vyřešeno - budou folie, místo nějakého hloupého majáku. Martina
VW Golf V

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: majáky

Příspěvek od PlusOne »

Z té diskuze na Martinou daném odkaze je mi smutno. Znova to ukazuje, co jsou někteří lidé zač - viz. třeba Pája Pája| 13. února 2011, 21:47 :-( Pořizovat si maják, abych mohl jezdit jako hovado, to opravdu udělá jenom idiot. A další idiot v tom bude ostatní idioty podporovat.
Ne všechny zákony a nařízení jsou dle mého správné a nutné, ale když vidím v zrcátku blikající modrej maják, uhýbám na stranu, protože očekávám záchranku, hasiče, nebo poldy spěchající někam k případu. Ale fajn, tak začnem s majákama jezdit všichni, ne?
Ach jo! :-(
Pavel
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
jtoxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 22.07.2010 20:05
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: majáky

Příspěvek od jtoxx »

Bohuzel je to tak a deje se tomu snad jen u nas v CR. Mame proste v povaze vsechno ocuravat a obchazet. Nepridavaji tomu ani nasi zakonodarci a jimy spatne napsane zakony a vyhlasky. taky je mi z toho smutno kdyz pomyslim na to jak nekterej hnup jede s majakem a ma usmev od ucha k uchu a cejti se ze mu v tu chvili patri svet. Ale takovej je svet a dnesni doba.

TinaMTM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.05.2011 20:16

Re: majáky

Příspěvek od TinaMTM »

PlusOne píše:Z té diskuze na Martinou daném odkaze je mi smutno. Znova to ukazuje, co jsou někteří lidé zač - viz. třeba Pája Pája| 13. února 2011, 21:47 :-( Pořizovat si maják, abych mohl jezdit jako hovado, to opravdu udělá jenom idiot. A další idiot v tom bude ostatní idioty podporovat.
Ne všechny zákony a nařízení jsou dle mého správné a nutné, ale když vidím v zrcátku blikající modrej maják, uhýbám na stranu, protože očekávám záchranku, hasiče, nebo poldy spěchající někam k případu. Ale fajn, tak začnem s majákama jezdit všichni, ne?
Ach jo! :-(
Pavel
Pavle, bohužel máš pravdu. Odkaz jsem přidala, aby si každý udělal obrázek. Paradox je, že podle toho co uvádějí na stránkách majáky nabízí PČR - výhradně asi ty Passaty. Nevím proč je z toho taková "móda". Martina
VW Golf V

TinaMTM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.05.2011 20:16

Re: majáky

Příspěvek od TinaMTM »

jtoxx píše:Bohuzel je to tak a deje se tomu snad jen u nas v CR. Mame proste v povaze vsechno ocuravat a obchazet. Nepridavaji tomu ani nasi zakonodarci a jimy spatne napsane zakony a vyhlasky. taky je mi z toho smutno kdyz pomyslim na to jak nekterej hnup jede s majakem a ma usmev od ucha k uchu a cejti se ze mu v tu chvili patri svet. Ale takovej je svet a dnesni doba.
Taková je Česká Republika. Ale je to skutečně trapné. myslím, že si tím jen někdo potřebuje navýšit ego.

Mějte se hezky, Martina
VW Golf V

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: majáky

Příspěvek od Mažňák »

vtuni píše:vyhláška č. 341/2002 Sb. §18 Odst.
1) Na vozidle se mohou užívat jen takové světelné zdroje a zařízení (i co do počtu), která jsou pro daný druh a kategorii vozidla předepsána nebo povolena. Světelna zařízení lze použít na vozidlech, splňují -li podmínky stanovené technickými předpisy uvedenými pro automobily a jejich přípojná vozidla............... světelná zařízení musí být homologována.
2) jiná světelná zařízení, než jsou předepsána nebo povolena v souladu s odst.1 nebo která jsou povolena podle odstavvů 3 až 5, nesmí být na vozidle použita
3) ........ za montáž světelného zařízení podléhajícího schválení se považuje i dodatečná montáž odrazek, odrazných folií, obrysového značení vozidel apod.Montáž těchto zařízení musí plnit pozadavky technických předpisů...



a mimo jiný cokoliv co máš na autě musí být homologováno atestem 8SD ...a je úplně jedno jestli to svítí nebo ne... tohle se týká i zahrádky nebo rakve na střechu :wink:
takže jestli to dobře chápu tak to že jsem si na auto namontoval ORIGINÁLNÍ poziční světla pro moje auto ( montovalo se to pro US trh) tak bych měl požádat o povolení ? popřípadě zapsání do TP??
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: majáky

Příspěvek od Hammer »

TinaMTM píše:Dobrý večer pánové, pro mě je to uzavřená záležitost, ale vyjádřím se k tomu co zde padlo. Myslím si, že oba pánové mají pravdu, stejně tak jako prodejce, který je prodává. Dnes mi totiž přítel ukazoval, kde ho chtěl zakoupit a údajně se na tento nešvar i dotazoval telefonicky, kdy mu bylo potvrzeno, že pokud maják není pevnou součástí vozu a není v činnosti nelze za tento pokus jakkoliv perzekuovat.

Tak jsem si myslela, že to není pravda, ale diskuze, kterou mi předložil při dnešní následné debatě přítel, mne tak nějak přesvědčila, proto si dovolím zde poskytnout odkaz, pro vysvětlení:

http://www.led-majaky-na-auta.cz/forum-diskuse/" onclick="window.open(this.href);return false;

A jinak při pozorném pročtení diskuze jsem zjistila, že kamarád - právník není jediný trotl, který si majákem údajně šetří čas. Nicméně u nás je to definitivně vyřešeno - budou folie, místo nějakého hloupého majáku. Martina
Samozřejmě, že mu prodejce potvrdí cokoliv, ale zákon říká zcela něco jiného. Diskuse laiků skutečně zákon nijak nemění ani neupravuje.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: majáky

Příspěvek od vtuni »

Mažňák píše: takže jestli to dobře chápu tak to že jsem si na auto namontoval ORIGINÁLNÍ poziční světla pro moje auto ( montovalo se to pro US trh) tak bych měl požádat o povolení ? popřípadě zapsání do TP??
teoreticky ano...prakticky pokud to není v nějkým velkým rozporu s vyhláškou ehs tak je to ok..us svícení...(pozičky - ne blikny atd...) mají tu výhodu že jsou jaksi zahrnuty do norem EHS ..nebot např..volvo je využívá i pro eu trh....... :wink:
ale přesno formulaci neznám...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: majáky

Příspěvek od Mažňák »

vtuni píše:
Mažňák píše: takže jestli to dobře chápu tak to že jsem si na auto namontoval ORIGINÁLNÍ poziční světla pro moje auto ( montovalo se to pro US trh) tak bych měl požádat o povolení ? popřípadě zapsání do TP??
teoreticky ano...prakticky pokud to není v nějkým velkým rozporu s vyhláškou ehs tak je to ok..us svícení...(pozičky - ne blikny atd...) mají tu výhodu že jsou jaksi zahrnuty do norem EHS ..nebot např..volvo je využívá i pro eu trh....... :wink:
ale přesno formulaci neznám...
diky moc za odpověd zase jsem o neco chytrejsi :good: :smoke:
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: majáky

Příspěvek od Vecernicek »

Nechápu co je na tom odkazu tak hrozného? Prostě lidé se ptají jestli si můžoupořídit maják do auta protože doprovází cyklisty, nebo protože v zimě odhrnuje snih u baráku a nebo si ho chce dát na kolo. Proboha zakažte všechny led diody které blikají...

Uživatelský avatar
jtoxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 22.07.2010 20:05
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: majáky

Příspěvek od jtoxx »

No spis sme mluvili o tech co pisou ze si majaky koupili kvuli tomu ay jezdili jako prasata a polisi je nestavili. Jak to psal jeden do diskuze.

TinaMTM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.05.2011 20:16

Re: majáky

Příspěvek od TinaMTM »

jtoxx píše:No spis sme mluvili o tech co pisou ze si majaky koupili kvuli tomu ay jezdili jako prasata a polisi je nestavili. Jak to psal jeden do diskuze.
Tak, tak. Taky jsem to takto pochopila. A těch bude určitě dost. Myslím, že adeptů, kteří si chtějí ozdobit auto majákem je dost a pokud si přečtou to jejich rádoby forum a najdou odpověď na otázku, kterou by položili, tak se už znovu logicky ptát nebudou. Ale stejně si myslím, že pořídit si modrý maják má jediný účel a sice zneužít ho ve svůj prospěch. Bohužel :( . Martina
VW Golf V

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: majáky

Příspěvek od Mažňák »

no abych se přiznal tak jsem si taky pořídil modrý maják, ale rozhodně ho nehodlám použít na veřejných komnikacích, pořídil jsem si ho JEN na srazy kde si můžu blikat jak chci, mám rád svoje papíry natolik abych ho nepoužil na veřejných komunikacích
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“