Přepis auta

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Gordon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 29.09.2008 17:49
Bydliště: Znojmo

Přepis auta

Příspěvek od Gordon »

Zdravim,
mám takové dilema, hlavně mi nepište, že totžných témat je tady mraky, mraky jich tu sice jsou, ale nikde jsem nenašel odpověď.

Prodávám auto, značky v depozitu.
Zájemce má dojet pro auto až zítra odpoledne (pátek), tzn. že já ráno musím vytáhnout znacky z depozitu a zaplatit pojistku, vyridit na nej poloprevod a on stim odjede dom a co dal?
Posle mi malej technicak nebo neposle? Odhlasim to auto vubec pak, respektive je to auto porad moje kdyz uz napisu do poloprevodu jinyho cloveka ?

Nebo je lepsi reseni v uredni den zajit na DI oba dva a tam auto prepsat na noveho majitele? Predpokladam, ze to by rovnou novy majitel musel zaplatit eko poplatek, technicak i pojistka by byla
na jeho jmeno a pak maximalne si muze ve svem miste bydliste vyridit znacky sveho okresu nebo jezdit dal na znackach na kterych auto koupil.

Kdyz auto bude v poloprevodu nebudou mi chodit pak slozenky za pokuty, kdyz by to auto dotycny na sebe vubec neprihlasil a zustalo to v poloprevodu?
Nejak nevim jak to udelat. Prvni auto mam dotazeny a druhy jsem koupil od typka co bydli 6km odemne, takze vzdy to bylo jen zabehnout na urad vysolit 800 prepis a tradá ...
Nejak nevim jak se to prepisuje kdyz nekdo jede z vetsi dalky pro auto ...

ZA rady diky

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Přepis auta

Příspěvek od Bastard »

Nějak si pleteš pojmy... Polopřevod vůbec neexistuje, to se jen tak říká a je to stav PO odhlášení na nového majitele... Tzn. s malým a velkým techničákem v ten pátek naběhneš na úřad vytahneš ty značky z depozitu(bohužel musíš mít tu pojistku) a odhlásíš to na něj. Pak mu oba doklady předáš a dál už je to všechno jeho starost... On si pak auto přihlásí na úřadě jemu místně příslušícím...

Gordon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 29.09.2008 17:49
Bydliště: Znojmo

Re: Přepis auta

Příspěvek od Gordon »

jj mam vtom gulas, dneska jsem tam byl, vytahl z depozitu pojistil a novemu majiteli dam maly tech. ktery mi pak posle postou a ja to tam zabehnu odhlasit na nej a pak mu poslu technicak ... jelikoz to vyslo blbe na patek nic jineho mi nezbylo, dojede az nekdy kolem 5 hodiny takze to snad ani jinak udelat neslo

bigboss9999
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 13.02.2010 14:59
Bydliště: Havířov/Ostrava

Re: Přepis auta

Příspěvek od bigboss9999 »

Po mě třeba malý tehničák skoro nikdy nechcou a když tak řeknu že jsem mu ho nechal aby mohl dojet.Maximálně dáš myslím 100 za duplikát kdyby si ho neměl.Vezmeš papíry a odhlásíš to na něj on už si to u sebe na magistrátu přihlásí.Nebo mu necháš jenom kupní smlouvu do které napíšeš že se zavazuješ , že mu do týdne techničák pošleš.kdyžtak mu dej zatím kopii.(tak bych to řešil já).Zajdeš zrušíš pojistku na základě kupní smlouvy a máš po starostech.To je vše nic složitého.

Gordon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 29.09.2008 17:49
Bydliště: Znojmo

Re: Přepis auta

Příspěvek od Gordon »

jj diky

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“