prodej auta na Ukrajinu?

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Dushek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 22.11.2010 23:33

prodej auta na Ukrajinu?

Příspěvek od Dushek »

Kamarád chce prodat starýho Mercedesa příbuzným na Ukrajině, s tim že jim to tam doveze, ale vůbec neví jestli se platí na hranicích clo a jak by to pak tady v ČR odhlásil. Hledal jsem na netu a nic konkrétního jsem nenašel, nemáte někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: prodej auta na Ukrajinu?

Příspěvek od morlog »

ja si myslim ze by se bylo dobre zeptat na dopravce ale myslim si ze staci poloprevod a na ukrajine si bude muset cistopis a clo by se nemelo patit kdyz nerekne ze to auto bude prodavat nebo nevim jak to funguje...

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: prodej auta na Ukrajinu?

Příspěvek od PlusOne »

Co jsem se bavil s jednou ukrajinkou, tak na dovoz aut tam mají brutální clo.
Myslím, že nejlíp když se příbuzní zeptají, co by to obnášelo. Třeba by bylo možný to obejít jakože "dárek" - a oni by ti zaplatili to auto "bokem"...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Švéd
Závodník
Závodník
Příspěvky: 587
Registrován: 01.10.2010 16:55
Bydliště: Praha, Frymburk

Re: prodej auta na Ukrajinu?

Příspěvek od Švéd »

PlusOne píše:Co jsem se bavil s jednou ukrajinkou, tak na dovoz aut tam mají brutální clo.
Myslím, že nejlíp když se příbuzní zeptají, co by to obnášelo. Třeba by bylo možný to obejít jakože "dárek" - a oni by ti zaplatili to auto "bokem"...
Přesně tak. Skutečně platí dost peněz za dovoz do země. Myslím, že se to nevyplatí, ale ať se zeptají na místních úřadech.

D.
Je: SAAB 9-5 Aero - 232 kW/315k MAPTUN STAGE 5, 2002 - švédská střela
Je: Škoda Octavia 1.6 MPi 75 kW/102k, 2003
Bylo: VW Passat 1.9 TDi 96 kW/130k, 2002
Bylo: Sněhurka, 2.3 Turbo 220kW/300k, 1995

LubosBarta
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2008 23:06
Bydliště: Špindlerův Mlýn
Kontaktovat uživatele:

Re: prodej auta na Ukrajinu?

Příspěvek od LubosBarta »

Mno muj domovnik na hotelu byl z UK a chtel si tu koupit auto,tak se to koupilo a bylo to napsanyna me a kdyz chtel jet na ukrajinu normalne me to v praze (kde mel trvaly bydliste) prehlasily bez debat a normalne s tim jezdil domu zadny clo neplatil a doma si to prehlasil na UK znacky bo co a ma klid....

Jinak na hranicich sou pekny svine auto kdyz bylo jeste na ceskej spz tak kompletne rozebraly....
O moji navsteve k nemu do Lvova a s moji Pastikou ani nemluve pratele 6 hodin na hranicich :D....
O te doby sem jezdil pres slovaky a pohoda...

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“