Prosba o pomoc

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
rici-vb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.10.2010 09:27
Bydliště: Velká Bíteš

Prosba o pomoc

Příspěvek od rici-vb »

Zdravím všechny a zároveň prosím o pomoc. 3.7.2011 mi bylo při výletu do Prahy vykradeno moje auti VW Passat. Vzali mi navigačku RNS 510 a pojišťovna teď po mě chce doklad o koupi, který samozřejmě nemám. Poradíte někde jak postupovat, nebo kde nějaký doklad sehnat. Mooooc děkuji.
Přílohy
Praha1.jpg

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc

Příspěvek od Hammer »

Tak tvoje povinnost není shromažďovat doklady od veškerého svého majetku. Pojišťovna si může skutečnost, že jsi navigaci měl takovou a takovou zjistit od jiných lidí, které ji jako svědky označíš. Cena navigace je pak na netu v různých bazarech. Každopádně chybějící doklad o koupi ukradené navigace není jediným důvodem pro neplnění pojišťovny.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc

Příspěvek od pino.t »

Auto máš od nového? Pokud si auto koupil už s navigací, tak přece nemůžeš mít samotný doklad o koupi.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

rici-vb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.10.2010 09:27
Bydliště: Velká Bíteš

Re: Prosba o pomoc

Příspěvek od rici-vb »

Ještě poprosím, zda nemáte někdo zkušenost kde nechat auto opravit. Zda je dát do autorizovaného servisu, nebo si nechat udělat někde u známého v servisu a od pojišťovny peníze rozpočtově. Vzhledem k tomu, že můj zlodějíček bylo pěkné prase a jsou urvané všechny plasty kolem navi, myslím si, že bude nutné vyměnit celou palubku. Nerad bych, aby mě pojišťovna nějak "ojebla". Ještě jednou moooc děkuji.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc

Příspěvek od Hammer »

Autorizák svépomoc, už se to tu řešilo a existuje rozhodnutí soudu, kdy musí pojišťovna cvakat celou opravu nějakých nových dílů i staršího auta v autorizáku. Palubka v autorizáku nebude problém. Teda takhle: pojišťovna samozřejmě zkusí dát míň, okamžitě je zdrbat s odkazem na výrok soudu, někde ti to admin neb kluci najdou.

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Prosba o pomoc

Příspěvek od Storm »

Stejně to půjde přes havarijko počítám ne? Takže většinou se ti odečte od celé ceny opravy jen spoluúčast a přijdeš o bonus. Ale ještě bych si to uvěřil u té tvojí pojišťovny, občas se to liší. Někdy to mají i v podmínkách, že když to necháš opravit v autorizáku, tak hradí plnou cenu opravy minus spoluúčast.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“