prodej auta o víkendu

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
Ivona
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 02.06.2011 20:40
Bydliště: Jablunkov

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od Ivona »

tak auto odjelo s malým techničákem a kupni smlouvou, ráno zajdu z velkym na úřad odhlásit ho a zrušit pojistku, odevzdat zel.kartu a v úterý mu odvezu velký TP a on ho půjde přihlásit. Už musí mít uzavřenou pojistku. Na úřadě mi prý udělají za 100 kopii malého TP jakože ztráta, aby ho mohl střihnout.Tak uvidím zítra na úřadě, snad to bude ok. Dík moc za rychlé rady
VW Bora r.9/2000 1,9TDi 85Kw 6q

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od PlusOne »

Cestovatel píše:
Ivona píše:a nejde že by si uzavřel pojištění online u mě a vytiskl zelenou kartu aby měl auto pojištěné už na své jméno a já mu dám jen kupni smlouvu a nechám si velký i malý techničák a zítra to zajdu odhlásit a zavezu mu to? Nebydlí moc daleko.On si pak zajde na evidenčku a přihlásí auto na seb
O možnosti vytištění si zelené karty on-line nevím. Stejně nemůže odjet bez malého techničáku. Navíc Ty máš 2 zelené karty (originál a duplikát). A když už Ti bude muset nějak doručit malý techničák, tak to vezme i se zelenou kartou. A pak po odhlášení zas musíš Ty jemu doručit všechny papíry, tak mu to dáš i se zel. kartou. Já osobně bych to nekomplikoval :D

To ne, ono se to může zkomplikovat samo ve chvíli, kdy dotyčnej s tím autem ještě pojištěným na tebe způsobí nehodu - proto vždycky před prodejem posílám kupujícícmu oscanovaný velký TP, aby si mohl předsjednat povinné ručení. Pokud auto koupil, pak stačilo ručně doplnit RZ, oznámit ji pojišťovně spolu s pojistnou smlouvou, a hotovo...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Ivona
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 02.06.2011 20:40
Bydliště: Jablunkov

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od Ivona »

Tak malý TP po mě nechtěli, prý když ho má nový majitel, tak není třeba. Auto odhlášeno a zrušena pojistka. Teď jen doufat, že bude sloužit a nový majitel si nebude na nic stěžovat. Zítra mu zavezu VTP a on musí na evidenčku, pak pojistit a nakonec přihlásit na sebe. Velmi děkuji za rady
VW Bora r.9/2000 1,9TDi 85Kw 6q

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od PoloTom »

To cestovatel: Tak u nás v Brně rozhodně musíš mít auto pojištěný na sebe před přihlášením, jinak máš smolíka.Taky samozřejmě chtějí originál zelené karty(žádný tisk z netu), jinak s přihlášením neuspěješ. A samozřejmě evidenčka na nového majitele. RZ jde do smlouvy samozřejmě dopsat až po přihlášení a přidělení nové, pokud tedy ke změně RZ dochází. Při odhlašování samozřejmě musíš mít i malý techničák, ustřihnou mu rožek. Toť vlastní zkušenost.

Safri
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 17.10.2008 18:25
Bydliště: Litoměřice/Výsluní u CV

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od Safri »

Jj v Chomutově to bejvalo a určitě ještě je taky tak, nejdřív pojistit na sebe a pak teprv přihlásit...je to i přesně kvůli tomu co píše PlusOne když nabourá kupující tak to pojede na triko pojistitele což v tu chvíli bude prodávající tedy ty a tvůj bonus a tvý prachy...takže ať si to pojistí co nejdřív a pak řeší přihlášení...
Octavia Combi 1.9Tdi 81kw

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od hasmen »

Safri píše:Jj v Chomutově to bejvalo a určitě ještě je taky tak, nejdřív pojistit na sebe a pak teprv přihlásit...je to i přesně kvůli tomu co píše PlusOne když nabourá kupující tak to pojede na triko pojistitele což v tu chvíli bude prodávající tedy ty a tvůj bonus a tvý prachy...takže ať si to pojistí co nejdřív a pak řeší přihlášení...
O víkendu ti to málokde pojistěj a odjet kupec musí,pokud si to teda neodveze na podvalu...

Safri
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 17.10.2008 18:25
Bydliště: Litoměřice/Výsluní u CV

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od Safri »

To jo to je jasný, ale ani nepřihlásí, proto v mym případě sem kartu kupujícímu dal s tim že to hned jak to půjde odhlásim (pojistku) a on si to musí pojistit na sebe taky co nejdřív..ale šlo o to že nepojištěný auto na sebe ti v Chmoutově taky nepřihlásí...
Octavia Combi 1.9Tdi 81kw

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od hasmen »

Safri píše:To jo to je jasný, ale ani nepřihlásí, proto v mym případě sem kartu kupujícímu dal s tim že to hned jak to půjde odhlásim (pojistku) a on si to musí pojistit na sebe taky co nejdřív..ale šlo o to že nepojištěný auto na sebe ti v Chmoutově taky nepřihlásí...
To ani tady v Bolce.Já do kupní smlouvy vždy píšu,dokdy si to nový majitel má pojistit a druhý den po termínu to jdu zrušit.On si to většinou pojistí na VINko a úpravu provede po přihlášení na sebe.Jinak tohle se řeší neustále a většinou lidi kupujou a prodávají o víkendu.Někdo to riskne odjet jenom na kupní smlouvu,aby původní majitel měl doklady na odhlášení,když je to blízko tak nechávám malej techničák a on mi ho pošle poštou,nebo přiveze.

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“