prodej auta o víkendu

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
Ivona
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 02.06.2011 20:40
Bydliště: Jablunkov

prodej auta o víkendu

Příspěvek od Ivona »

Prosím o radu, ještě dneska mi přijede kupec pro auto a já narychlonevím jak to udělat s přepisem. Mám mu dát jen malý techničák a s velkým zítra na dopr.odhlasit a co pojistka? Přece neodjede na moji, poradíte prosím narychlo. Dík
VW Bora r.9/2000 1,9TDi 85Kw 6q

Uživatelský avatar
TOMSA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4296
Registrován: 30.07.2009 18:23
Bydliště: Milovice(Kromeriz)

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od TOMSA »

Ivona píše:Prosím o radu, ještě dneska mi přijede kupec pro auto a já narychlonevím jak to udělat s přepisem. Mám mu dát jen malý techničák a s velkým zítra na dopr.odhlasit a co pojistka? Přece neodjede na moji, poradíte prosím narychlo. Dík
velký techničák si necháš,půjdeš to odhlásit na kupujícího a pak zrušit pojistku...pak mu pošleš velký techničák nebo si pro něj přijede...uzavře si pojistku...přihlásí na sebe a je to... :-)
22.-25.8.2018 -14.VW Golf meeting Podroužek 2019
S MK3,to je jak s ženskou,"Když ji miluješ,není co řešit"
FUCK NEW CARS,I AM RIDING OLD SCHOOL !!!

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od Cestovatel »

K odhlášení potřebuješ velký tehničák, nejspíš i malý (ale jsou úřady, kde na tom nebazírují) a zelenou kartu (bez té to na nového majitele neodhlásí). A ten nový majitel potřebuje velký a malý techničák, zelenou kartu (taky od Tebe - protože na ni bude SPZ, která bude na autě) a protokol z evidence (psaný na jeho jméno). Po přihlášení na sebe a případném vyfasování nové SPZ si sám uzavře pojistku.

Uživatelský avatar
TOMSA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4296
Registrován: 30.07.2009 18:23
Bydliště: Milovice(Kromeriz)

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od TOMSA »

Cestovatel píše:K odhlášení potřebuješ velký tehničák, nejspíš i malý (ale jsou úřady, kde na tom nebazírují) a zelenou kartu (bez té to na nového majitele neodhlásí). A ten nový majitel potřebuje velký a malý techničák, zelenou kartu (taky od Tebe - protože na ni bude SPZ, která bude na autě) a protokol z evidence (psaný na jeho jméno). Po přihlášení na sebe a případném vyfasování nové SPZ si sám uzavře pojistku.
před přihlášením si musíš uzavřít pojistku :idea:
22.-25.8.2018 -14.VW Golf meeting Podroužek 2019
S MK3,to je jak s ženskou,"Když ji miluješ,není co řešit"
FUCK NEW CARS,I AM RIDING OLD SCHOOL !!!

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od Cestovatel »

tomsa1 píše:
Cestovatel píše:K odhlášení potřebuješ velký tehničák, nejspíš i malý (ale jsou úřady, kde na tom nebazírují) a zelenou kartu (bez té to na nového majitele neodhlásí). A ten nový majitel potřebuje velký a malý techničák, zelenou kartu (taky od Tebe - protože na ni bude SPZ, která bude na autě) a protokol z evidence (psaný na jeho jméno). Po přihlášení na sebe a případném vyfasování nové SPZ si sám uzavře pojistku.
před přihlášením si musíš uzavřít pojistku :idea:
Nemusíš - proč bys lítal do pojištovny před přihlášení a pak ještě po? Sám jsem v březnu přihlašoval vozidlo na sebe.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od Bastard »

Cestovatel píše:Nemusíš - proč bys lítal do pojištovny před přihlášení a pak ještě po? Sám jsem v březnu přihlašoval vozidlo na sebe.
A bylo to určitě v ČR? :zzz:

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od Cestovatel »

Bastard píše:
Cestovatel píše:Nemusíš - proč bys lítal do pojištovny před přihlášení a pak ještě po? Sám jsem v březnu přihlašoval vozidlo na sebe.
A bylo to určitě v ČR? :zzz:
Jisto jistě. Jediný, kdy jsem musel mít uzavřenou pojistku před přihlášením, byl dovoz auta ze zahraničí.

Uživatelský avatar
Ivona
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 02.06.2011 20:40
Bydliště: Jablunkov

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od Ivona »

a nejde že by si uzavřel pojištění online u mě a vytiskl zelenou kartu aby měl auto pojištěné už na své jméno a já mu dám jen kupni smlouvu a nechám si velký i malý techničák a zítra to zajdu odhlásit a zavezu mu to? Nebydlí moc daleko.On si pak zajde na evidenčku a přihlásí auto na seb
VW Bora r.9/2000 1,9TDi 85Kw 6q

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od Cestovatel »

Ivona píše:a nejde že by si uzavřel pojištění online u mě a vytiskl zelenou kartu aby měl auto pojištěné už na své jméno a já mu dám jen kupni smlouvu a nechám si velký i malý techničák a zítra to zajdu odhlásit a zavezu mu to? Nebydlí moc daleko.On si pak zajde na evidenčku a přihlásí auto na seb
O možnosti vytištění si zelené karty on-line nevím. Stejně nemůže odjet bez malého techničáku. Navíc Ty máš 2 zelené karty (originál a duplikát). A když už Ti bude muset nějak doručit malý techničák, tak to vezme i se zelenou kartou. A pak po odhlášení zas musíš Ty jemu doručit všechny papíry, tak mu to dáš i se zel. kartou. Já osobně bych to nekomplikoval :D

Uživatelský avatar
TOMSA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4296
Registrován: 30.07.2009 18:23
Bydliště: Milovice(Kromeriz)

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od TOMSA »

Cestovatel píše:
tomsa1 píše: před přihlášením si musíš uzavřít pojistku :idea:
Nemusíš - proč bys lítal do pojištovny před přihlášení a pak ještě po? Sám jsem v březnu přihlašoval vozidlo na sebe.
a přihlásil si to aniž bys to auto měl ty pojištěný????ZAJIMAVÝ....
a proč po??? když auto koupím tak čekám jak budu mít velký techničák odhlášený na mě...jdu to pojistit,pak přihlásit a je to... :idea:
22.-25.8.2018 -14.VW Golf meeting Podroužek 2019
S MK3,to je jak s ženskou,"Když ji miluješ,není co řešit"
FUCK NEW CARS,I AM RIDING OLD SCHOOL !!!

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od Cestovatel »

tomsa1 píše:
Cestovatel píše: Nemusíš - proč bys lítal do pojištovny před přihlášení a pak ještě po? Sám jsem v březnu přihlašoval vozidlo na sebe.
a přihlásil si to aniž bys to auto měl ty pojištěný????ZAJIMAVÝ....
a proč po??? když auto koupím tak čekám jak budu mít velký techničák odhlášený na mě...jdu to pojistit,pak přihlásit a je to... :idea:
Bylo to pojištěné - minulým majitelem. Ten pak zrušil pojistku až potom, co jsem to já přhlásil a pojistil. Když to pojistím, pak to jdu přihlásit a dostanu při tom novou SPZ, tak musím zas do pojišťovny, aby mi tam tu novou SPZ zapsali (do smlouvy i zel. karty).

Uživatelský avatar
TOMSA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4296
Registrován: 30.07.2009 18:23
Bydliště: Milovice(Kromeriz)

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od TOMSA »

a přihlásil si to aniž bys to auto měl ty pojištěný????ZAJIMAVÝ....
a proč po??? když auto koupím tak čekám jak budu mít velký techničák odhlášený na mě...jdu to pojistit,pak přihlásit a je to... :idea:[/quote]

Bylo to pojištěné - minulým majitelem. Ten pak zrušil pojistku až potom, co jsem to já přhlásil a pojistil. Když to pojistím, pak to jdu přihlásit a dostanu při tom novou SPZ, tak musím zas do pojišťovny, aby mi tam tu novou SPZ zapsali (do smlouvy i zel. karty).[/quote]

já sem přihlašoval dovoz... aje to úplně jednoduchý...číslo RZ není uvedená, po udělení si ji dopíšeš do zelené karty a na pojišťovnu to akorát zatelefonuješ a ten pikolík to zadá do systému a další zelená ti přijde už s vypsanou SPZ!!!! :pleasantry: takže nehoupej :wink:
22.-25.8.2018 -14.VW Golf meeting Podroužek 2019
S MK3,to je jak s ženskou,"Když ji miluješ,není co řešit"
FUCK NEW CARS,I AM RIDING OLD SCHOOL !!!

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od Cestovatel »

tomsa1 píše:a přihlásil si to aniž bys to auto měl ty pojištěný????ZAJIMAVÝ....
a proč po??? když auto koupím tak čekám jak budu mít velký techničák odhlášený na mě...jdu to pojistit,pak přihlásit a je to... :idea:
Bylo to pojištěné - minulým majitelem. Ten pak zrušil pojistku až potom, co jsem to já přhlásil a pojistil. Když to pojistím, pak to jdu přihlásit a dostanu při tom novou SPZ, tak musím zas do pojišťovny, aby mi tam tu novou SPZ zapsali (do smlouvy i zel. karty).[/quote]

já sem přihlašoval dovoz... aje to úplně jednoduchý...číslo RZ není uvedená, po udělení si ji dopíšeš do zelené karty a na pojišťovnu to akorát zatelefonuješ a ten pikolík to zadá do systému a další zelená ti přijde už s vypsanou SPZ!!!! :pleasantry: takže nehoupej :wink:[/quote]

:lol: Jasný, u dovozu jsem to měl taky tak, protože tam je to nutný mít to pojištěný před přihlášením. To je ostatně potřeba i u přihlášení v rámci ČR (ale tam to má pojištěné předešlý majitel - obvykle). Já nehoupu :kap: , jen říkám, jak bych to udělal já (jak jsem to dělal já) :thanks:

pitrs111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 23.10.2008 21:28

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od pitrs111 »

pri odhlasovani musis mit i maly technicak(alespon tedy na Kladne) driv to tak ale nebylo, je to trochu nelogicky, pac kupec na zaklade malyho technicaku odvezl auto, takze mi ho pak musel poslat, abych mohl auto odhlasit. Maly technicak nastrihla asi trpela nejakou uchylkou ve strihani bo co :-)
Pri prihlasovani musis mit na sebe uzavrenou pojistku, to dolozis zelenou kartou. Pozor pokud by jsi mel povinny uzavreny pres net a prozatimni zelenou kartu, kterou ti poslou do mailu vytisknes na obycejny papir, je neplatna alespon u nas na Kladne, baba u okynka je chtela mit na zelenym podkladu, dohadovala se semnou, ze to neni zelena karta. Takze jsme si tam frontu vystal jeste jednou az mi ji poslali origo postou.

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: prodej auta o víkendu

Příspěvek od Cestovatel »

pitrs111 píše:pri odhlasovani musis mit i maly technicak(alespon tedy na Kladne) driv to tak ale nebylo, je to trochu nelogicky, pac kupec na zaklade malyho technicaku odvezl auto, takze mi ho pak musel poslat, abych mohl auto odhlasit. Maly technicak nastrihla asi trpela nejakou uchylkou ve strihani bo co :-)
Pri prihlasovani musis mit na sebe uzavrenou pojistku, to dolozis zelenou kartou. Pozor pokud by jsi mel povinny uzavreny pres net a prozatimni zelenou kartu, kterou ti poslou do mailu vytisknes na obycejny papir, je neplatna alespon u nas na Kladne, baba u okynka je chtela mit na zelenym podkladu, dohadovala se semnou, ze to neni zelena karta. Takze jsme si tam frontu vystal jeste jednou az mi ji poslali origo postou.
Už výše jsem psal, že stačí pojistka uzavřená předchozím majitelem (vlastní zkušenost). A co se týče malého techničáku při odhlašování - ten by měl být. Jsou ale úřady, kde jsou ochotni vyjít vstříc a obejdou se při odhlášení bez něho (taky vlastní zkušenost)...

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“