Řízení motocyklu do 50ccm s ŘP skupiny B?

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

stanekl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 05.06.2011 12:12

Re: Řízení motocyklu do 50ccm s ŘP skupiny B?

Příspěvek od stanekl »

Bohužel, je to sice padesátka, ale s konstrukční rychlostí 65km/h...
Samolepky, reklamní a jiné polepy vozidel, potisk triček

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Řízení motocyklu do 50ccm s ŘP skupiny B?

Příspěvek od skacel99 »

Phob píše:tak to abych si napsal dopis na MDČR :-) já vím že je to babeta a spol. ale právě že mám fichtla u dědy v garáži, tak jsem přemýšlel jestli bych na něm mohl jezdit legálně jen tady po okolí malé trasy místo auta, třeba začít trochu šetřit :-D :-D
hele tak nad tímhle přemejšlím už asi půl roku...došel jsem k názoru,že jestli se uzákoní bez papírů na motorku i 125 ccm s automatem,pak to fichtl sice nesplňuje,ale rozumnej policajt by to mohl nechat projít,jelikož je slabší a i pomalejší...tudíž přes zimu ho dám do kupy a pak to prubnu...nebudu so přece dělat papíry kvůli fichtlu :roll:

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Řízení motocyklu do 50ccm s ŘP skupiny B?

Příspěvek od hasmen »

Já jsem sice v 77 roce dělal na pincka a pak B za 3 roky,ale tenkrát to bylo automaticky - k B i malé moto do 50ccm.Tohle klidně mohli nechat,ale jestli přidaj i ty 125,rád se pak svezu,aniž bych musel dělat rozšíření na moto...

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Řízení motocyklu do 50ccm s ŘP skupiny B?

Příspěvek od pino.t »

NO já si nemyslím, že je rozumné dávat automaticky malé A k řidičáku na auto, takhle mají řidičák na motorku i lidi co neumí jezdit ani ani kole.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Řízení motocyklu do 50ccm s ŘP skupiny B?

Příspěvek od hasmen »

pino.t píše:NO já si nemyslím, že je rozumné dávat automaticky malé A k řidičáku na auto, takhle mají řidičák na motorku i lidi co neumí jezdit ani ani kole.
Hmm,něco na tom asi bude :wink:
Já jsem z generace,kdo neměl na vesnici fichtla,jako by nežil :smoke:

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Řízení motocyklu do 50ccm s ŘP skupiny B?

Příspěvek od pino.t »

hasmen píše: Já jsem z generace,kdo neměl na vesnici fichtla,jako by nežil :smoke:
Tak to je jasny, já taky jezdil na fichlu, ale po nás je úplně odbouraly, protože to změnili na 16 let a 125 ccm...., tudíž na pincky a simsony a podobně se už nikdo ani nepodívá.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Řízení motocyklu do 50ccm s ŘP skupiny B?

Příspěvek od Bastard »

pino.t píše:NO já si nemyslím, že je rozumné dávat automaticky malé A k řidičáku na auto, takhle mají řidičák na motorku i lidi co neumí jezdit ani ani kole.
Myslím, že v době, kdy dostávaj Bčka i totální kreténi a dementi, je to úplně jedno...

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Řízení motocyklu do 50ccm s ŘP skupiny B?

Příspěvek od skacel99 »

hasmen píše:Já jsem sice v 77 roce dělal na pincka a pak B za 3 roky,ale tenkrát to bylo automaticky - k B i malé moto do 50ccm.Tohle klidně mohli nechat,ale jestli přidaj i ty 125,rád se pak svezu,aniž bych musel dělat rozšíření na moto...
mluví se sice o rozšíření i na 125 ccm,ale máá se to vstahovat jenom na motorky s automatickou převodovkou,čili scootery,takže je to dost k ničemu...myslel jsem,že tím spláchnu třeba simála a ono nic

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Řízení motocyklu do 50ccm s ŘP skupiny B?

Příspěvek od Hammer »

Phob píše:děkuji, takže když mám v ŘP jen skupinu B tak prostě nic jiného než motorové vozidlo do 3,5t řídit letos nemůžu... a přístí rok, jestli bude odsouhlašena ta novela, tak stejně budu smět řídit pouze motocykly s automatickou převodovkou (sice až do 125cmm). no ale tedy fichtla řídit stejně nebudu moct, protože má manuál, to je dost naprd :roll: nechápu proč lidé před 10ti lety toto řídit mohli a mohou i teď (z ŘP to vyškrtnuté nemají), ale noví řidiči mají smůlu... to je trošku dvojí metr...

Protože tehdy, když tohle oprávnění začalo platit, byl provoz na silnicích asi tak setinový. Poněkud trvalo, než na to došli a zrušili to.

stawaFK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1316
Registrován: 11.05.2010 17:46

Re: Řízení motocyklu do 50ccm s ŘP skupiny B?

Příspěvek od stawaFK »

na řádění mi stačí čtyřkolka kterou si půjčuju od strejce, hlavně nemusím čumět na obsah :drinks: ...má to čtyři kolča tak to mám dovolené, motorku mám zakázanou takže jsem si ani nepřiplácel ty 3 tisíce na motorku....ale kdybych věděl jak ty řidičáky zvedají tak bych neváhal a stejně bych si ten balíček vzal :roll:
Ženská a auto se nepůjčuje. Ámen

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=156847" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.truhlarstvisimic.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

-v případě zájmu napsat SZ

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Řízení motocyklu do 50ccm s ŘP skupiny B?

Příspěvek od hasmen »

stawaFK píše:na řádění mi stačí čtyřkolka kterou si půjčuju od strejce, hlavně nemusím čumět na obsah :drinks: ...má to čtyři kolča tak to mám dovolené, motorku mám zakázanou takže jsem si ani nepřiplácel ty 3 tisíce na motorku....ale kdybych věděl jak ty řidičáky zvedají tak bych neváhal a stejně bych si ten balíček vzal :roll:
Na čtyrkolku ti stačí B,tu už funguje teď :wink:

stawaFK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1316
Registrován: 11.05.2010 17:46

Re: Řízení motocyklu do 50ccm s ŘP skupiny B?

Příspěvek od stawaFK »

:good: neboj já vím, nerisknul bych jezdit na silnici kdybych to nevěděl :wink:
Ženská a auto se nepůjčuje. Ámen

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=156847" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.truhlarstvisimic.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

-v případě zájmu napsat SZ

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Řízení motocyklu do 50ccm s ŘP skupiny B?

Příspěvek od pino.t »

Já bych řekl, že motorka je bezpečnější než čtyřkolka a hlavně se sní dá víc řádit.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

stawaFK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1316
Registrován: 11.05.2010 17:46

Re: Řízení motocyklu do 50ccm s ŘP skupiny B?

Příspěvek od stawaFK »

tak nevím...já to beru podle sebe...s motorkou jsem najel do díry se skůtrem a se čtyřkolkou a hádej co má lepší stabiafa

jako já se vyřádím rozhodně více se čtyřkolkou než s posraným skůtrem a podobnejma obsahama...čtyřkolka je našlapaná dostatečně...
Ženská a auto se nepůjčuje. Ámen

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=156847" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.truhlarstvisimic.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

-v případě zájmu napsat SZ

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: Řízení motocyklu do 50ccm s ŘP skupiny B?

Příspěvek od cervik »

stawaFK píše:tak nevím...já to beru podle sebe...s motorkou jsem najel do díry se skůtrem a se čtyřkolkou a hádej co má lepší stabiafa

jako já se vyřádím rozhodně více se čtyřkolkou než s posraným skůtrem a podobnejma obsahama...čtyřkolka je našlapaná dostatečně...
Ale skůtra nemůžeš srovnávat s terénním strojem :D ale aby ses nedivil že ti trošku upravený scooter dá čtyřkolce na asfaltě naprdel :D

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“