Autonehoda-postup pojišťovny

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
astrid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 14.10.2010 08:20
Bydliště: Karlovarský kraj

Autonehoda-postup pojišťovny

Příspěvek od astrid »

Zdravim,
v pátek jsem cestou do práce v 90km čelně srazil Š120, nedal mi přednost. Z auta je totálka. Pán de*il je pojištěn u Kooperativy. Je to moje první bouračka.
Auto mám teprve dva měsíce, dal jsem za něj 140 tis. Auto v top stavu, kupované v ČR, serviska, prostě výborný.A teď se klepu, abych ty samé peníze dostal od pojišťovny.
Chtěl jsem se zeptat co všechno můžu na pojišťovně požadovat. Vím že náhradu škody, údajně náhradu za ušlou mzdu, po dobu neschopenky, a jak je to s půjčením náhradního vozu?
A co mě nejvíc zajímá, jak ochránit svoje peníze?
Prosím o vyjádření místních znalců pojištění.

Díky moc.
Přílohy
393534_1964765458746_1831186262_1252146_1014782491_n.jpg
VW Lupo, 1.0, 1999

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonehoda-postup pojišťovny

Příspěvek od pino.t »

Pokud používáš auto k podnikání, tak ti zaplatí půjčení auta. Myslím, že po nich můžeš chtít peníze na srovnatelné auto a toto ať si nechají a nebo se prodá a zbytek peněz ti doplatí oni.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
svatep
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 06.08.2009 11:46
Bydliště: Praha

Re: Autonehoda-postup pojišťovny

Příspěvek od svatep »

Zdravím, před 2 roky jsem měl také nezaviněnou nehodu. Auto na totálku. Tenkrát jsem měl ještě mercedes S mamuta. Ať je mu země lehká. :laugh:
Probíhalo to takto. Likvidátor pojišťovny, mimochodem, viník pojištěn u kooperativy. Likvidátor si, protože to bylo nestandartní auto, kterých v té motorizaci a výbavě v ČR nebylo mnoho, zjistil prodejní cenu tohoto vozidla, tenkrát musel v Německu, tam se prodávali, tady ne. Od zjištěné prodejní ceny vozidla, odečetl částku vraku. Tu zjistili tak, že auto nafotili, dali na nějakou aukci a týpek nabídl cenu. Naštěstí nabídl cenu nízkou. Takže výsledek byl takový, že tedy od zjištěné prodejní ceny auta, odečetli tu nabídnutou z aukce, to mi vyplatili, vrak jsem si nechal a prodal jsem si jej sám. Za kolik, to se již nikdo nestaral.
Ještě dodám, že jsem volal po cca. 14 dnech na tu kooperativu, tam mi sdělili, že o ničem neví. Vyrazil jsem okamžitě na jejich pobočku a tam mi paní sdělila toto. Náš klient nenahlásil dosud žádnou pojistnou událost a dokud ji nenahlásí, od nás nedostanete ani korunu. Předložil jsem protokol o nehodě od PČR, protože jsem si ji zavolal a trval jsem na místě nehody, po té co mi řekli, že jsem je volal zbytečně na sepsání dokumentace s tím, že nejsem odborník na auta, neznám výši škody.
Hlavně jsem měl obavy, aby panáček nahlásil na své pojišťovně událost, aby se pak nevymlouval já tam nebyl, auto mi ukradli, kdoví kdo to řídil a že předložil moje doklady, to je možné, já je zapomněl v autě nebo nějaké jiné lži a výmluvy.
Takže zpět k pojišťovně, po předložení toho protokolu od policie a odpovědi madam, že nemají nic nahlášeno a nedostanu od nich nic, jsem chytl nerva a začal na ně řvát a vyhrožovat soudama, medializací všude možně, tak madam zvedla trubku a zjistila toto.
Jejich klient pojistnou událost nahlásil v den nehody s tím, že způsobil nehodu a škodu jinému účastníkovi a všechny moje údaje jim dal. Jenomže kooperativa to zaznamenala na nějaké sekci jeho havarijního pojištění či jak to mají a tím, že je někdo poškozený se dále nikdo nezabýval. Dále jsem zjistil, že on už to má vyřízené a ukončené a ta sekce z havarijního to dál neposlala na nějakou sekci poškozených a ti tedy údajně nevěděli, že já čekám a nárokuji škodu i přesto, že jsem jim v den nehody volal, že mi jejich klient způsobil škodu.
Po tom co jsem přestal na všechny v pojišťovně řvát a vyhrožovat se omluvili a za 4 dny jsem měl peníze na účtě.

Uživatelský avatar
astrid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 14.10.2010 08:20
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Autonehoda-postup pojišťovny

Příspěvek od astrid »

Tak já tam policii měl, bylo tam i zranění. Toho se obávám nejvíc, že ten člověk tam dorazí bůh ví kdy. Byl to takový vágus.
Cena auta na trhu je tak 140, když 30 odečtou, tak dostanu nějakých 110+vrak a jsem na svém.
No uvidíme. Díky za názor a radu.
VW Lupo, 1.0, 1999

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Autonehoda-postup pojišťovny

Příspěvek od PoloTom »

To náhradní vozidlo Ti proplatí i jako soukromé osobě. Už jsem to tak měl dvakrát. Stačí čestné prohlášení, že ho nutně potřebuješ například k dopravě do zaměstnání. vem si náhradní vozidlo od nějaké firmy co se zabývá likvidací nehod, oni se už o to postarají a fakturu si vyřídí s pojišťovnou viníka.Akorát nevím na jak dlouho máš nárok na náhradní vozidlo, když je to totálka. Běžne po dobu, kdy je vůz v autoservisu.

Uživatelský avatar
astrid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 14.10.2010 08:20
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Autonehoda-postup pojišťovny

Příspěvek od astrid »

Tak už to mám za sebou. Bylo to jak píšete. Jsem na svém.
Díky

P.S. Dnes jsem od Kooperativy obdržel peníze.
VW Lupo, 1.0, 1999

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonehoda-postup pojišťovny

Příspěvek od Hammer »

svatep píše:Zdravím, před 2 roky jsem měl také nezaviněnou nehodu. Auto na totálku. Tenkrát jsem měl ještě mercedes S mamuta. Ať je mu země lehká. :laugh:
Probíhalo to takto. Likvidátor pojišťovny, mimochodem, viník pojištěn u kooperativy. Likvidátor si, protože to bylo nestandartní auto, kterých v té motorizaci a výbavě v ČR nebylo mnoho, zjistil prodejní cenu tohoto vozidla, tenkrát musel v Německu, tam se prodávali, tady ne. Od zjištěné prodejní ceny vozidla, odečetl částku vraku. Tu zjistili tak, že auto nafotili, dali na nějakou aukci a týpek nabídl cenu. Naštěstí nabídl cenu nízkou. Takže výsledek byl takový, že tedy od zjištěné prodejní ceny auta, odečetli tu nabídnutou z aukce, to mi vyplatili, vrak jsem si nechal a prodal jsem si jej sám. Za kolik, to se již nikdo nestaral.
Ještě dodám, že jsem volal po cca. 14 dnech na tu kooperativu, tam mi sdělili, že o ničem neví. Vyrazil jsem okamžitě na jejich pobočku a tam mi paní sdělila toto. Náš klient nenahlásil dosud žádnou pojistnou událost a dokud ji nenahlásí, od nás nedostanete ani korunu. Předložil jsem protokol o nehodě od PČR, protože jsem si ji zavolal a trval jsem na místě nehody, po té co mi řekli, že jsem je volal zbytečně na sepsání dokumentace s tím, že nejsem odborník na auta, neznám výši škody.
Hlavně jsem měl obavy, aby panáček nahlásil na své pojišťovně událost, aby se pak nevymlouval já tam nebyl, auto mi ukradli, kdoví kdo to řídil a že předložil moje doklady, to je možné, já je zapomněl v autě nebo nějaké jiné lži a výmluvy.
Takže zpět k pojišťovně, po předložení toho protokolu od policie a odpovědi madam, že nemají nic nahlášeno a nedostanu od nich nic, jsem chytl nerva a začal na ně řvát a vyhrožovat soudama, medializací všude možně, tak madam zvedla trubku a zjistila toto.
Jejich klient pojistnou událost nahlásil v den nehody s tím, že způsobil nehodu a škodu jinému účastníkovi a všechny moje údaje jim dal. Jenomže kooperativa to zaznamenala na nějaké sekci jeho havarijního pojištění či jak to mají a tím, že je někdo poškozený se dále nikdo nezabýval. Dále jsem zjistil, že on už to má vyřízené a ukončené a ta sekce z havarijního to dál neposlala na nějakou sekci poškozených a ti tedy údajně nevěděli, že já čekám a nárokuji škodu i přesto, že jsem jim v den nehody volal, že mi jejich klient způsobil škodu.
Po tom co jsem přestal na všechny v pojišťovně řvát a vyhrožovat se omluvili a za 4 dny jsem měl peníze na účtě.
A to jich tam je jako psů. Nikdo nic neví a nikdo zanic neodpovídá. :lol: :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“