Rada ohledně smlouvy?

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Švéd
Závodník
Závodník
Příspěvky: 587
Registrován: 01.10.2010 16:55
Bydliště: Praha, Frymburk

Rada ohledně smlouvy?

Příspěvek od Švéd »

Zdravím vás,

chtěl jsem se zeptat, protože nějak nevím, jak přesně postupovat, abych nebyl napálen. O co jde?

Chtěl bych koupit po Novém roce ojeté auto, které je teď ve stavu, kdy je potřeba do něj investovat a tuto investici mi garantuje současný majitel. Do vozu jsou potřeba investice za cca 60.000,-Kč a toto garantuje současný majitel, můj známy opravit. bohužel věřím v těchto věcech pouze velmi dobrým přátelům a rodině a proto bych si ho rád pojistil smlouvou se kterou on sám souhlasí.

Reálně jsme se domluvili, tak že já mu dám začátkem roku dvakrát po sobě zálohu ve výši 2x15.000,-Kč. Aby se na autě začalo pracovat. Celková částka bude 75.000,-Kč, kdy rozdíl, tedy 45.000,-Kč mu doplatím až po dokončení zakázky, kdy všechno bude dle dohodnutého i smluvního zápisu. Můžete mi prosím poradit, jakou smlouvu uzavřít? Protože kupní smlouva je trochu o něčem jiném a nevím si moc rady na co si dát pozor a jak ji přesně specifikovat.

Jen namátkou se bude na autě dělat:
Axiální táhla, čepy řízení, ramena, kompletní přední brzdy, zadní silentbloky, uložení zadních tlumičů, kompletní spotřebák - olej, filtry, lakování 7x kusů dílů, oprava poškozeného zadního lemu+cínování postiženého místa, dodání ALU kol 17" s pneumatikami, svíce atd, atd.

Čili dost věcí, které jsou zásadní a já je budu kontrolovat.

Díky moc za rady ohledně smlouvy, vůbec totiž nevím, jakou smlouvu uzavřít.

Díky, David
Je: SAAB 9-5 Aero - 232 kW/315k MAPTUN STAGE 5, 2002 - švédská střela
Je: Škoda Octavia 1.6 MPi 75 kW/102k, 2003
Bylo: VW Passat 1.9 TDi 96 kW/130k, 2002
Bylo: Sněhurka, 2.3 Turbo 220kW/300k, 1995

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně smlouvy?

Příspěvek od Hammer »

Tohle bude průser. Smlouvu napíšeš jako kupní s tím, že podmínkou pro uzavření je provedení těchto oprav hrazených plně prodávajícím: bla bla bla a blablabla a blablablabla....
Do další podmínky uvedeš postup splácení, t.j. termíny (pamatuj uvést i hodinu každého dne pro jistotu) a přesné částky kolik peněz který den. Při těch termínech pamatujte, kdy jsou výplaty!
No a nakonec každá slušná smlouva obsahuje sankce za nedodržení jakékoliv části, sankce mohou být rozdílné. Je nutné si tam říct, co se stane když... Příklad: prodávající onemocní a nebude moci smlouvu dodržet, co pak. Prodávající si to bude chtít rozmyslet, co pak.
Pozor! Sankce nemusí být voleny tak, aby byly nápadně nevýhodné pro jednu stranu. Že je prodávající blbec a tohle ti dělá tě neopravňuje k tomu, aby jsi napsal nějaké sankce proto, že ti nechtěl do tvého budoucího auta investovat. Tam přijde na řadu odstoupení od smlouvy z tvé strany a auto i s částí provedených oprav mu zůstane. Kdyby jsi po ně chtěl ještě prachy a on to dal k soudu, (že je blbý jako pučtok je jedna věc a že mu zíra někdo poradí věc druhá), prohraješ to.

To je z hlavy něco po právní stránce, ale po praktické: ty jsi se úplně posral! :lol: :lol: :lol: Co je to za super káru, když si chceš takto naběhnout? Na tom seznamu je tom asi silně o tom, že je to plečka a až opravíte dvacet věcí, posere se do týdne jednadvacátá co auto zneprovozní raz dva. Já bych do toho nikdy nešel.

Uživatelský avatar
Švéd
Závodník
Závodník
Příspěvky: 587
Registrován: 01.10.2010 16:55
Bydliště: Praha, Frymburk

Re: Rada ohledně smlouvy?

Příspěvek od Švéd »

Hammer: díky moc za názor, teď jsem krutě ve spěchu, ale až budu mít trochu klidu(snad večer), písnu Ti to do SZ. Docela jsi mě překvapil, ale myslel jsem si, že to asi jen tak hladce nepůjde :idea: .

Díky, David
Je: SAAB 9-5 Aero - 232 kW/315k MAPTUN STAGE 5, 2002 - švédská střela
Je: Škoda Octavia 1.6 MPi 75 kW/102k, 2003
Bylo: VW Passat 1.9 TDi 96 kW/130k, 2002
Bylo: Sněhurka, 2.3 Turbo 220kW/300k, 1995

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně smlouvy?

Příspěvek od Hammer »

Švéd píše:Hammer: díky moc za názor, teď jsem krutě ve spěchu, ale až budu mít trochu klidu(snad večer), písnu Ti to do SZ. Docela jsi mě překvapil, ale myslel jsem si, že to asi jen tak hladce nepůjde :idea: .

Díky, David

Myslel jsi správně, něco jiného je takovýto hrubý návrh a něco jiného pak je, aby smlouva seděla jak pr**l na hrnci do detailů. Protože detaily rozhodují.

Jinak prosím tebe, jak píšeš: "bohužel věřím v těchto věcech pouze velmi dobrým přátelům a rodině" mám na tebe takový kontrolně legrační dotaz: jakých si myslíš, že řeším absolutně nejvíc sporů? Mezi lidma neznámýma nebo blízkýma, kámošema a rodinou? Hádej, no!

Uživatelský avatar
Švéd
Závodník
Závodník
Příspěvky: 587
Registrován: 01.10.2010 16:55
Bydliště: Praha, Frymburk

Re: Rada ohledně smlouvy?

Příspěvek od Švéd »

SZ :wink:

D.
Je: SAAB 9-5 Aero - 232 kW/315k MAPTUN STAGE 5, 2002 - švédská střela
Je: Škoda Octavia 1.6 MPi 75 kW/102k, 2003
Bylo: VW Passat 1.9 TDi 96 kW/130k, 2002
Bylo: Sněhurka, 2.3 Turbo 220kW/300k, 1995

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně smlouvy?

Příspěvek od Hammer »

Kluci, rozmluvte mu to!!!

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rada ohledně smlouvy?

Příspěvek od GeneHawkins »

Jako aby prodal auto za 75, tak do něj 60 vrazí, jo? Na palici. Proč ho neprodá za 30?

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně smlouvy?

Příspěvek od Hammer »

No ono je to ještě horší. Oni to šolíchají tak, že auto má cca já nevím z hlavy napíšu deset závad a ty prodávající před prodejí opraví, má to údajně vyjít na nějakých 40 a ty do toho prej investuje a teď na to chtějí napsat smlouvu.
První zádrhel bude, když se ukáže, že rozpočet 40 tisíc na zamýšlené opravy byl špatně a že to bude víc, další zádrhel když se ukáže, že ty opravy nebudou stačit, protože zároveň s tím a tím dílem je nutné vyměnit i další, o kterém se do rozebrání nevědělo...
Kolega kupuje starou mrdku a chce si zajistit, aby jezdila jak zamlada. Řečeno slovy kolegy Důpala z nehodovky: z ku*vy pannu neuděláš. Jaké jsou úmysly prodávající vůbec nechápu. Ale vůbec se mi to celé nelíbí.

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Rada ohledně smlouvy?

Příspěvek od auckland »

Nebojte kluci, já to Švédovi rozmluvím...už jsem ho nalákal na jiný povoz :mrgreen: :good:
Škoda Superb Combi Elegance Drive DSG; 2.0 TDI, 125 kW
Škoda Fabia; 1.4 MPI
Škoda Superb Combi Exclusive; 2.0 TDI 4x4, 125 kW
Passat 3C; 2.0 FSI
Passat B5.5; 1.9 TDI, 96kW

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně smlouvy?

Příspěvek od Hammer »

Ó dobrodinče, díky, převeliké díky!!!!

Uživatelský avatar
Švéd
Závodník
Závodník
Příspěvky: 587
Registrován: 01.10.2010 16:55
Bydliště: Praha, Frymburk

Re: Rada ohledně smlouvy?

Příspěvek od Švéd »

Pánové klid :-D .

Jde o to, že je to auto, které bylo(jakoby jednou prodáno) společnému známému, říkejme mu Láďa, jenže ten auto od prodávájícího, říkejme mu Pepa(můj druhý známý od kterého chci auto koupit) odebral a ústně se zavázal, že ho zaplatí v 5 splátkách. Jenže tenhle Láďa zaplatil pouze dvě a zbytek, jako by se vypařil. Nezvedal telefon, nereagoval na maily a jezdil a auto využíval. Po nějaké době, kdy jsem chtěl Pepovi pomoci, jsem osobně navštívil Láďu a řekl mu, aby buď okamžitě doplatil auto nebo mi jej předal a já jej následně vrátím Pepovi, tedy majiteli. Souhlasil s tím, že auto vrátí. Tak jsem ho odebral, odvezl Pepovi a tam bylo zjištěno, že auto za téměř půl roku naprosto "zdevastoval" - podvozkově i v podstatě karoserně(je podřený lak na několika místech). Po následné a vzájemné dohodě mezi Láďou a Pepou bylo dohonuto, že vzhledem ke stavu v jakém bylo vozidlo vráceno, bude zaplacená částka použita na částečné opravy a investice. Pak jsem o auto projevil zájem já s tím, že je potřeba zainvestovat další opravy, takže Pepa po mne žádá zálohu, aby měl z čeho zaplatit zbytek oprav. Jedná se o cca 25-35.000,-Kč. Přesto, že se známe, nechci to prostě z předchozích poučení nechat na "dobré" slovo. Jenže smluvně je to natolik komplikované, že na to asi s*ru a tentokrát poslechnu pověřenější a nepohrnu se do toho s "horkou" hlavou ani za cenu toho, že se s prodávajícím znám a myslím, že by na mne neudělal "botu". Doufám,že jsem to vysvělil tak, aby to bylo pochopitelné.

Takže díky za radu především Hammerovi :good: :good: !!!

D.
Je: SAAB 9-5 Aero - 232 kW/315k MAPTUN STAGE 5, 2002 - švédská střela
Je: Škoda Octavia 1.6 MPi 75 kW/102k, 2003
Bylo: VW Passat 1.9 TDi 96 kW/130k, 2002
Bylo: Sněhurka, 2.3 Turbo 220kW/300k, 1995

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně smlouvy?

Příspěvek od Hammer »

Švéd píše:Pánové klid :-D .

Jde o to, že je to auto, které bylo(jakoby jednou prodáno) společnému známému, říkejme mu Láďa, jenže ten auto od prodávájícího, říkejme mu Pepa(můj druhý známý od kterého chci auto koupit) odebral a ústně se zavázal, že ho zaplatí v 5 splátkách. Jenže tenhle Láďa zaplatil pouze dvě a zbytek, jako by se vypařil. Nezvedal telefon, nereagoval na maily a jezdil a auto využíval. Po nějaké době, kdy jsem chtěl Pepovi pomoci, jsem osobně navštívil Láďu a řekl mu, aby buď okamžitě doplatil auto nebo mi jej předal a já jej následně vrátím Pepovi, tedy majiteli. Souhlasil s tím, že auto vrátí. Tak jsem ho odebral, odvezl Pepovi a tam bylo zjištěno, že auto za téměř půl roku naprosto "zdevastoval" - podvozkově i v podstatě karoserně(je podřený lak na několika místech). Po následné a vzájemné dohodě mezi Láďou a Pepou bylo dohonuto, že vzhledem ke stavu v jakém bylo vozidlo vráceno, bude zaplacená částka použita na částečné opravy a investice. Pak jsem o auto projevil zájem já s tím, že je potřeba zainvestovat další opravy, takže Pepa po mne žádá zálohu, aby měl z čeho zaplatit zbytek oprav. Jedná se o cca 25-35.000,-Kč. Přesto, že se známe, nechci to prostě z předchozích poučení nechat na "dobré" slovo. Jenže smluvně je to natolik komplikované, že na to asi s*ru a tentokrát poslechnu pověřenější a nepohrnu se do toho s "horkou" hlavou ani za cenu toho, že se s prodávajícím znám a myslím, že by na mne neudělal "botu". Doufám,že jsem to vysvělil tak, aby to bylo pochopitelné.

Takže díky za radu především Hammerovi :good: :good: !!!

D.

Ono ani tak přece nemusí jít o to, že by na tebe někdo udělal záměrnou schválnou botu jako o to, že při takto komplikované věci se stane malér, na který nebude smlouva pamatovat. Nebo prostě další závada, o které prodávající nevěděl. Prostě bez úmyslu prodávajícího najednou máš v ruce šrot s dalšíma nákladama které nechceš hradit ani ty ani prodávající a auto nejde a co? Rozumíme si? Jo, kdyby jsi to měl jako koníčka, měl na to kupce když to dáš dohromady za nějaký peníz, aby jsi to se ziskem prodal... pak už je řeč úplně jiná, ale tohle smrdí jako desítky jiných případů tím, že nebudeš mít ani auto v pojízdném stavu ani prachy.

Uživatelský avatar
Švéd
Závodník
Závodník
Příspěvky: 587
Registrován: 01.10.2010 16:55
Bydliště: Praha, Frymburk

Re: Rada ohledně smlouvy?

Příspěvek od Švéd »

Hammer píše:Ono ani tak přece nemusí jít o to, že by na tebe někdo udělal záměrnou schválnou botu jako o to, že při takto komplikované věci se stane malér, na který nebude smlouva pamatovat. Nebo prostě další závada, o které prodávající nevěděl. Prostě bez úmyslu prodávajícího najednou máš v ruce šrot s dalšíma nákladama které nechceš hradit ani ty ani prodávající a auto nejde a co? Rozumíme si? Jo, kdyby jsi to měl jako koníčka, měl na to kupce když to dáš dohromady za nějaký peníz, aby jsi to se ziskem prodal... pak už je řeč úplně jiná, ale tohle smrdí jako desítky jiných případů tím, že nebudeš mít ani auto v pojízdném stavu ani prachy.
Jasně to se taky stát může, hold má to auto najeto ranec a může kdykoliv cokoliv odejít, já mám spíš obavu, aby mi tam nebyly dány jiné věc než na kterých bychom se dohodli, proto jsem to chtěl pojistit, ale asi na to kašlu, zítra bude jasněji, máme se večer vidět, takže budu o něco chytřejší.

D.
Je: SAAB 9-5 Aero - 232 kW/315k MAPTUN STAGE 5, 2002 - švédská střela
Je: Škoda Octavia 1.6 MPi 75 kW/102k, 2003
Bylo: VW Passat 1.9 TDi 96 kW/130k, 2002
Bylo: Sněhurka, 2.3 Turbo 220kW/300k, 1995

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“