Provoz vozu z anglie v ČR

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
CHEEF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.01.2008 17:30
Bydliště: Varnsdorfsko

Provoz vozu z anglie v ČR

Příspěvek od CHEEF »

Mám možnost angličana s platnějma plackama za směšnej peníz ...ale nevím na co vše si dát pozor, případně co mám pro legální provoz GB vozu u nás mít, tak abych neměl problém .. nechci slyšet že je na h***o mít volant na druhý straně ale jak ho provozovat bez problému u nás... za postřehy díky... :D
http://www.volanty.net" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz vozu z anglie v ČR

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Už se to tu někde řešilo,pokud chceš jezdit legálně musíš bejt občanem VB a tady jen bydlet.Jestli se pletu,ať mě někdo opraví.Přihlásit se to tu nedá
Obrázek

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz vozu z anglie v ČR

Příspěvek od tornado1 »

přihlásit se dá, ale musel jsi auto užívat v GB pod svým jménem a dál ho musíš používat pod svým jménem v CR.. nesmíš ho prodat..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
CHEEF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.01.2008 17:30
Bydliště: Varnsdorfsko

Re: Provoz vozu z anglie v ČR

Příspěvek od CHEEF »

nechci ho registrovat ..jen v něm jezdit..
http://www.volanty.net" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Robass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 205
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz vozu z anglie v ČR

Příspěvek od Robass »

pokud chceš v něm jezdit,musíš mít MOT a TAX,bez MOT neboli technická nemužeš zaplatit TAX pojistku,pokud to má musíš mít to platné kolečko za oknem,kde máš jasně velkými čísly platnost+spz vozu,pokud to nemáš drapnou tě vylustrujou,tak bez STK a pojistky to bude více než jasné.Pokud jsi byl v Anglii déle jak dva roky,po předložení dokumentů ti vozidlo zaregistrují-ale dále už ho nemužeš prodat,jen na díly.

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: Provoz vozu z anglie v ČR

Příspěvek od pratonda »

U nás občas vídám invalidu s novou Fabií s pravostraným řízením a před tím měl Felicii taky s prvostraným řízením. Na Fildě měl českou spz RK.. a na Fábce má H....Možná jestli nemaj invalidi nějakou vyjímku.Sice to neřeší původní problém,ale jen příklad.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
pomaru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 23.06.2009 16:04
Bydliště: Velky grunoW

Re: Provoz vozu z anglie v ČR

Příspěvek od pomaru »

CHEEF píše:Mám možnost angličana s platnějma plackama za směšnej peníz ...ale nevím na co vše si dát pozor, případně co mám pro legální provoz GB vozu u nás mít, tak abych neměl problém .. nechci slyšet že je na h***o mít volant na druhý straně ale jak ho provozovat bez problému u nás... za postřehy díky... :D


jestli to chapu dobre tak budes mit gb auto s gb znackami, tudyz si myslim ze ti musi stacit mit to ofiko prihlaseny v anglii mit platnou technickou a zaplaceny pojisteni (vse vyridit v anglii) ted je otazka zda se ti to vyplati (pokud jezdis obcas za vodu abys tam nejel jen kvuli technicke a zpet, a dalsi vec je ze pojisteni u nich je krapet drazsi nez u nas), jestli se pletu tak me neukamenujte :D

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“