Papíry (ne)jdou do čistírny

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od vilik »

TinaMTM píše:Děkuji za informace. O morálce bohužel nemůže být řeč, moralizovat anonymně po internetu může každý, aniž bych se chtěla někoho dotknout. Věřím, že ti co píšete nebo si myslíte, jaká jsem špatná, že se nepoutám a podobně určitě všichni dodržujete VŠECHNY předpisy, netelefonujete za jízdy a používate hands-free, jezdíte ve městě přesně 50, mimo něj 90 a na dálnici 130 - nikdy ani o píď více. O alkoholu snad nemůže být ani řeč.

Nerada bych zaujímala bojový postoj, ale sáhněte si sami do svědomí. Pokud někomu vyznívá, že tu něco obhajuji, je to myšlenka zcela mimo a je vytržena z kontextu. Rozhodně nechci sama sebe nebo své přestupky obhajovat.

Tomu, kdo poradil moc díky za rady.
Prosím tě co tu brečíš. Vybodovala ses vlastním přičiněním, tak sklop hlavu a zpytuj svoje svědomí. Svědomí ostatních nech na pokoji. :negative:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

TinaMTM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.05.2011 20:16

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od TinaMTM »

OT = No comment...
VW Golf V

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od Bastard »

Já nejezdím podle předpisů, občas telefonuji za jízdy, občas jedu rychle, ale nikdy mně při tom nechytili, takže asi tak k tomu moralizování... Každopádně pokud opravdu nespěchám, tak jedu 50/90/100. Za víc než 80000km za 5 let mě stavěli 4x, ani jednou jsem nedostal pokutu, nebylo za co. Kdybych byl jak ty, tak bych to měl minimálně 4x za pás, a to se počítá. Nehledě na to, že bez pásu by mě stavěli mnohem častěji. Takže podle mě jsou pásy základ.

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od Storm »

To není o moralizování, každý tu občas porušuje nějaké předpisy. Já taky občas jedu rychleji než se smí, ale body nemám žádné a pokutu jsem taky nikdy neplatil. Oně tě tu většina praží, protože nejdřív se divíš proč ti berou papíry a pak tu píšeš, co všechno porušuješ. Každej kdo na silnici nebo i někde jinde něco porušuje musí počítat s tím, že dřív nebo později za to něco zaplatí. Jo a ty pásy si fakt nedáváš proto, aby jsi nedostávala pokuty. Když máme školení řidičů, tak tam občas promítá záběry z nehod, to pak bereš to připoutání se v autě jako první věc, kterou uděláš, když do něj sedneš, aby si nedopadla jak někteří na těch záběrech.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od pino.t »

Je jen velmi malé procento případů, kdy s pásy dopadneš hůř než bez pásů!
Když řídím a nemám pás, cítím se divně, už jsem na to tak zvyklej.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od GeneHawkins »

No tak já jsem v podstatě rád, že si takový člověk od řízení rok odpočine. Možná se třeba i zamyslí...

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od cheetah »

Podívej se co ti došlo ve výzvě, máš tam dole určitě postup co dělat. Až půjdeš na úřad, nech se poučit o svých právech, nech si vše vysvětlit a v případě můžeš požádat o mimořádný opravný prostředek k uděleným blokovým pokutám( musíš sepsat papír a zdůvodnit co na těch pokutách je špatně) - pozdržíš tím odebrání ŘP. Jestli si ten papírek (ŘP) opravdu potřebuješ nechat v peněžence, řekni že jsi ho ztratila, ale dle popisu tvého chování na silnici ti ho stejně hodně brzo někdo sebere:). Napíšou o tom záznam, při tom řízení na úřadě, že jsi ho neodevzdala z důvodu ztráty.
V případě, že tě pak PČR chytí dopouštíš se přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání- jednání před soudem - záznam v rejstříku trestů. Další a delší zákaz řízení.
Zákaz řízení u vybodovaného řidiče je 12 měsíců. Nelze požádat o prominutí po uplynutí poloviny trestu. Dle momentálně platné legislativy tě po uplynutí 12 měsíců čekají psychotesty, opětovné zkoušky v autoškole a v případě, že to splníš, tak možná i ŘP zpět.
Jestli se nemýlím, tím, že sis převzala výzvu ( rozhodnutí) o odebrání ŘP jsi pozbyla oprávnění k řízení k datu převzetí výzvy, tudíž neříď.

Výše uvedené věci jsou na základě osobních zkušeností s touto problematikou. Jedná se o obecné rady a popis dalšího postupu. Konkrétní situace se může vyvinout úplně jinak a jak konání orgánů veřejné moci, tak tvé jednání záleží na "kartách, které drží (te) v rukách".

TinaMTM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.05.2011 20:16

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od TinaMTM »

Cheetah: díky moc za komplexní radu, v úterý tam zajdu. Rozhodně cenná rada.
VW Golf V

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od Marosh16v »

Ale přece pokud jsi udělala nějaký přestupek, a policajti tě třeba nestavěli na místě, i tak ti dojde domů obálka s tím, že "někde jsi něco" udělala. Přece by ti nestrhli jen body bez jakékoli pokuty? Ty píšeš jen o "překrtočení 30" a pak najednou si vzpomeneš i na překročení na dálnici i když jen za 500,-... jsi si jistá, že jsi i na ty další věci nezapomněla? Nemyslím si, že by jen tak sbírali tvé fotky do alba a pak najednou poslali.....bez jakýchkoli pokut...

I když v česku je možný všechno :-/

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od pino.t »

Pokud vím, tak teď je u překročení rychlosti přesně stanoveno kolik činí pokuta pro který přestupek, takže 1km/h ti může zachránit 1500Kč
TinaMTM Tak jak to dopadlo?
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od Storm »

Marosh16v píše:Ale přece pokud jsi udělala nějaký přestupek, a policajti tě třeba nestavěli na místě, i tak ti dojde domů obálka s tím, že "někde jsi něco" udělala. Přece by ti nestrhli jen body bez jakékoli pokuty? Ty píšeš jen o "překrtočení 30" a pak najednou si vzpomeneš i na překročení na dálnici i když jen za 500,-... jsi si jistá, že jsi i na ty další věci nezapomněla? Nemyslím si, že by jen tak sbírali tvé fotky do alba a pak najednou poslali.....bez jakýchkoli pokut...

I když v česku je možný všechno :-/
Ono pokud tě vyfotí někde nějaká kamera, tak ti pošlou výzvu k podání vysvětlení, ty se tam dostavíš a podle výsledku ti dají nebo nedají body + pokutu. Bez tebe by to rozhodnout neměli. Akorát je myslím možnost rozhodnout bez tebe, když se tam nedostavíš bez omluvy. Ale ve většině případů to bývá tak, že řidiče párkrát za rok zastaví hlídka, dá pokutu třeba za pásy, telefonování nebo nějaké malé překročení rychlosti. Řidič zaplatí blokově pokutu a tím si myslí, že to pro něj skončilo. Úřad mu pak přidělí za to body a on o tom ani neví. Policajt nemá povinnost ho o tom informovat. Takže pár takových párbodových přestupků za rok a přijde ti výzva k vrácení papírů...
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od napster »

telefonuju za jízdy občas jedu rychle někdy jedu rychleji,než rychle ale vždy se poutam je to zvyk PCR mě několikrát chytla viděla,že telefonuju,nebo úplně nezastavim na stopce a vždy v pohodě a 0bodů.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Papíry (ne)jdou do čistírny

Příspěvek od Jarda S. »

to samý je kamarád jezdí doslova jak ču*ák několik lidí už mu chtělo dát přes držku za jeho styl jízdy a mě se tenhle blbec směje že mě změřili v obci při 63 na rovným přehledným úseku bez baráků (než mi to vypsal stálo tam se mnou 5 dalších aut) a tenhle blbec se mi směje
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“